Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#3109 | odpovedať 14.05.2015 08:25:48
mubarakobama

alebo inymi slovami, sposob komunikacie pana prednostu:
vsetko je eno-nuno a super, budte mi vdacni, a za ostatne mozu poslanci, s tym za mnou nechodte.
#3108 | odpovedať 14.05.2015 07:48:37
prednosta Ľubomír Turcer

Pani Podhradská, pri železnici sa buduje druhé záchytné parkovisko. Jeho úlohou bude poskytnúť bezplatné parkovanie pre tých občanov a návštevníkov mesta, ktorí sa chcú zdržať dlhšie, nechcú platiť parkovné. Spolu s parkoviskom, ktoré už takto funguje pri garážach Kukučínova bude k dispozícii cca 160 parkovných miest bez poplatku. Iste uznáte, že bezplatné parkovanie v centre nemôže už dlho zostať, pretože sa z centra stáva zahltené neprehľadné odkladište aut na celý deň. Situácia je už najmä v časeod 8:00 do 16:00 neúnosná. K zastavovaniu úrodnej pôdy len toľko- územný plán bol schválený zastupiteľstvami. Je to plcha určená na priemysel a poskytuje občanom pracovné príležitosti.
#3107 | odpovedať 12.05.2015 17:42:34
obcianka2

V IM sme sa konečne dočítali o najnovšej stavebnej aktivite v našom malom okresnom meste, o výstavbe parkoviska pri železničnej stanici. Zaujímalo by nás, ktorých motoristov má nové parkovisko pritiahnuť, z ktorého smeru, lebo parkovisko má vtedy význam, keď ľudia idú nakupovať, alebo niečo vybavovať. Bude využité, keď ľudia budú mať po zaparkovaní ťažší prístup do mesta? Myslíme si, že nikto nám nepôjde hore kopcom do mesta pešo. Nové parkovisko môže mať význam len pri čakaní motorových vozidiel na vlak, i keď rýchliky nám tu, žiaľ, nestoja. Kapacita nového parkoviska nemôže byť preto využitá. Potom môže plniť len estetickú funkciu, že novým parkoviskom sa upraví naše zanedbané prostredie mesta. K čomu bude teda nové parkovisko slúžiť, to by bolo treba verejnosti vysvetliť.
Dočítali sme sa ešte, že sme privítali otvorenie klientského centra. To nám zas jeho zriadením pribudlo úradníkov v samospráve mesta, a to so stále väčším zaťažením mestského rozpočtu? A všetky dôležité úrady na vybavovanie a všetky nákupné centrá máme len Dubnici n/V. A mesto Dubnica je na tom lepšie, lebo má menej úradníkov, nižšie mestské dane a pri každom obchodnom centre parkoviská.
#3106 | odpovedať 26.04.2015 07:59:38
obcianka2

Ľudia sa pýtajú jeden druhého, čo to pri Kauflande vyrastá? Na najkrajších rovných poliach asi Kaufland rozširuje skladové priestory. Čo my občania okresného mesta máme z toho, keď na nákupy z toľkých skladov musíme chodiť až do Dubnice n/V. Cudzí a neznámi majitelia nám len zaberajú najkrajšie úrodné polia na veľkých plochách. Tam, kde sú sklady, mala byť aj predajňa, to káže aj sedliacky rozum. Zamyslel sa niekto nad tým, že pomaly nebudeme mať ornej pôdy na pestovanie domácich zdravých potravín z nášho regiónu. Nepotrebuje podporovať domácu produkciu potravín a s tým spojenú zamestnanosť našich ľudí? Či budeme stále dovážať neznáme potraviny a neznámeho pôvodu a spornej kvality kamiónmi? Nezáleží nám na potravinovej bezpečnosti a ochrane pôdneho fondu?
Ďalej neznámy je účel novej cesty pod osadou Ďuriháj smerom na Klobušice? A na SNP, čo bude? Kto to z úradu mesta všetko schvaľoval, mal sa pochváliť, k akému účelu to bude. Všetky stavebné aktivity mesta by sa mali oznamovať občanom.
#3105 | odpovedať 23.04.2015 13:36:47
Zuzana

Dobrý deň,
zaujímalo by ma, aký objekt sa stavia na ulici SNP vedľa základnej školy? Poprosila by som popis, aká prevádzka bude umiestnená v budove (potraviny, fitnes-centrum... )
ďakujem
#3104 | odpovedať 23.04.2015 12:45:09
mubarakobama

tymi naletovymi drevinami myslite tie slivky, co tam stali v jednom rade ako vojaci a bolo vidiet,ze sa ludia o ne staraju?
#3103 | odpovedať 22.04.2015 14:30:32
prednosta Ľubomír Turcer

O výrub požiadal Slovenský vodohospodársky podnik z dôvodu regulácie Podhradského potoka. Reguláciou sa zabráni vylievaniu potoka. Náletové dreviny majú zanedbateľnú hodnotu oproti škodám, ktoré už v minulosti pri povodni vznikli a môžu vzniknúť znova. Výrub tohoto rozsahu povoľuje Odbor životného prostredia.
#3102 | odpovedať 21.04.2015 14:03:07
mubarakobama

legalny a potrebny... a celkom zrejme aj vseobecne prijimany, preto to rezali v nedelu, inak by ich tam boli ludia zlyncovali.... ale na to som sa nepytal. pytal som sa, kto to povolil. vopred dakujem za odpoved a dufam ze pride skor ako ta predchadzajuca a mohla by byt aj trosku obsiahlejsia, napriklad kto o vyrub poziadal a co konkretne v tomto pripade znamena "regulacia". pripadne kde a kedy sa uskutocni nahradna vysadba. a tiez, kedy si konecne niekto uvedomi, ze taky strom rastie 30-40 rokov a zacne sa podla toho spravat...
#3101 | odpovedať 21.04.2015 11:44:22
mark marek

odpoved pana turcera ako ziaciaka zo zakladnej skoly, jednou vetou. :-) a co takto regulacia stromov teda konkretne brezy na mednaskej ulici.
#3100 | odpovedať 21.04.2015 08:56:49
prednosta Ľubomír Turcer

Výrub sa robil kvôli regulácii podhradského potoka. je legálny a potrebný.
#3099 | odpovedať 13.04.2015 08:22:59
mubarakobama

Dobrý deň
chcel by som sa kompetentných spýtať, kto povolil výrub stromov na sihoti pri chatkach okolo potoka. vcera tam nejaky dvaja chlapi zrezali rad za radom skoro vsetky stromy. je nam luto, ze este mame ake-take zivotne prostredie?
#3098 | odpovedať 25.03.2015 10:16:44
obcianka2

Niektorí aktívni občania nášho mesta a jeho rodáci považujú informovanosť v Ilavskom mesačníku o dianí v našom meste za veľmi slabú. Jeho obsahom je prevažne len plán podujatí kultúrneho domu. Píšu, čo ľudí tak nezaujíma, napríklad ako mladé dievčatká tancujú v materskej škole, prípadne kto sa narodil, alebo kto nás opustil a to je všetko. Bežných občanov nášho mesta zajímajú iné dôležité informácie, napríklad, kto je vlastníkom ilavskej nemocnice, prečo sa nám to zatajuje? Komunisti nám nemocnicu postavili, kto nám ju ukradol a či to bolo aj so súhlasom poslancov? A tú sme si s pomocou samosprávy mesta nemali dať. Čo bude ďalej s výrobou piva? Čo bude s poschodovou budovou pri pivovare, ktorá už nie je roky využitá, alebo čo sa s touto stavbou dá robiť? Aký je prirodzený prírastok obyvateľstva v Ilave za posledné roky? Aká je stratégia jeho vývoja, stúpa alebo nám klesá počet obyvateľov? Je vôbec záujem ľudí každého veku usadiť sa a žiť v našom okresnom meste? Myslím si, že okresné mesto, ktoré sa nerozvíja, v infraštruktúre stagnuje, nezaujíma nikoho? Treba nám ľudí priťahovať aj z okolia, no k tomu potrebujeme aj cyklotrasy. Je možné čerpať na opravy kultúrnych pamiatok a na účel rozvoja nášho okresného mesta aj európske fondy? Tu pri paneláku na Medňanskej ulici sa nám už začala úprava terénu pôdy bagrom pod cestu smerom k Laštekom, ale kto vie, čo tam bude?
O tomto všetkom by nás mal informovať v mestských novinách odbor výstavby. A to sú len niektoré dôležité informácie, redakcia mestských novín si môže zistiť aj iné dôležité požiadavky a názory od občanov aj z tejto internetovej stránky, o ktorých by sa chceli dočítať s pomocou vysvetlenia odboru výstavby v Ilavskom mesačníku.
#3097 | odpovedať 13.03.2015 09:13:26
ilavcan Chcemtuzit

Rozhodne sa ale predstavitelia samosprávy nemôžu vyhovárať na niekoho iného pri poriadku v centre mesta. Ako je možné že po snehu ani chýru ale v centre, a nielen, tam zimný posyp na cestách. Všade kamienky a kopa prachu. To máme dýchať? Zobudte sa ........
#3096 | odpovedať 11.03.2015 21:19:42
mubarakobama

mozno by bolo ekonomickejsie namiesto mestskeho uradu dat len jednu interaktivnu tabulu, ktora by kazdemu povedala, kam sa ma so svojim problemom obratit... ked tu nic nemoze riesit mesto
#3095 | odpovedať 10.03.2015 07:32:42
prednosta Ľubomír Turcer

Tento most nie je majetkom mesta Ilava. Patrí Slovenskému vodohospodárskemu podniku. Tam sa informujte. Ohľadom tohoto mosta sme mali už hlásenie od občanov , že sa rozkráda. Toto sme posunuli na SVP a polícii. Možno je toto jedno z opatrení aby sa most nepoužíval keďže naši dlhoprstí spoluobčania rozoberajú zábradlie a prechod sa stáva nebezpečným.
#3094 | odpovedať 09.03.2015 10:11:02
mubarakobama

Dobry den
chcel by som sa kompetentnych spytat kto a z akeho dovodu odmontoval zabradlie z mosta cez kanal v klobusiciach- na niektorych miestach chyba uplne, niekde iba niektore casti- a tiez preco je prechod cez most zablokovany tym, ze cast toho odmontovaneho zabradlia bola aj z jednej aj z druhej strany mosta privarena krizom cez cestu. na moste nie je ziadne upozornenie, ze by bol nebezpecny ani ze by bol zakazany prejazd, takze mi zmysel tej upravy unika.
dakujem
#3093 | odpovedať 06.03.2015 12:07:09
prednosta Ľubomír Turcer

Mesto nemá právo preberať niečo od Trenčianskeho samosprávneho kraja. Je to ich majetok. Napriek tomu som im zaslal dopyt v tejto veci a keď mi odpovedia zverejním čo ako.
Ďakujeme za podnet
Ľubomír Turcer
#3092 | odpovedať 04.03.2015 19:16:15
ilavan

Kanálový most v Ilave v smere do Pruského bol nedávno zrekonštruovaný a dal sa do užívania. Práce však neboli ukončené.
Jedná sa o nátery spodnej časti konštrukcie a zábradlia.
Ako sa takáto práca mohla prevziať?
#3091 | odpovedať 25.02.2015 14:58:17
obcianka2

V Ilavskom mesačníku 1-2 nám chýba rozpočet mesta na rok 2015, chceme mať tieto informácie tak, ako ich majú i v iných okresných mestách, dokonca rozpočet zverejňujú aj menšie obce. Na všetky informácie majú občania nárok, majú ich dobre zaplatené. Potrebujeme vedieť, čo nového nám výstavbou v meste pribudne, alebo aké opravy sa budú realizovať, aké projekty a opravy sú naplánované v rozpočte, každý z nás nemá internet. Chceme poznať príjmy mesta, aké budú výdavky kapitálové a výdavky bežné. Čo sa plánuje v našom meste a čo sa bude robiť? Hlavne nech sa nám vždy priebežne pochváli odbor výstavby s novými aktivitami. V infraštruktúre mesta zaostávame v mnohom za okolím, chýba nám domov dôchodcov, je stále viac prestárlych ľudí, ktorí potrebujú dožiť a zomrieť vo svojom meste, v našom meste. Nemôžeme dopustiť, aby nám starí občania nášho mesta, naši rodáci zomierali vo vzdialenom okolí. Nechceme, aby to dopadlo s nami tak ako s mnohými obľúbenými občanmi nášho mesta, že museli dožiť posledné chvíle života v neznámom prostredí ďaleko od domova, inde, ako sa spieva v pesničke: „v meste plnom cudzích ľudí.“

Aj na tom všetkom sa buduje autorita mesta. Aké vlastnosti by mal mať nositeľ autority mesta? Podľa mňa správanie dobre platených štátnych úradníkov mesta neviem, či bolo vždy korektné. Je taká biblická veta: „ každého stíha čas a nepredvídané okolnosti.“
#3090 | odpovedať 20.02.2015 10:35:13
mark marek

nejak sa nam to zastavilo.na otazky je celkom problem odpovedat.ziadne nove fotky v galerii....

Pridať príspevok

<< < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > >>