Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#3100 | odpovedať 21.04.2015 08:56:49
Ľubomír Turcer

Výrub sa robil kvôli regulácii podhradského potoka. je legálny a potrebný.
#3099 | odpovedať 13.04.2015 08:22:59
mubarakobama

Dobrý deň
chcel by som sa kompetentných spýtať, kto povolil výrub stromov na sihoti pri chatkach okolo potoka. vcera tam nejaky dvaja chlapi zrezali rad za radom skoro vsetky stromy. je nam luto, ze este mame ake-take zivotne prostredie?
#3098 | odpovedať 25.03.2015 10:16:44
obcianka2

Niektorí aktívni občania nášho mesta a jeho rodáci považujú informovanosť v Ilavskom mesačníku o dianí v našom meste za veľmi slabú. Jeho obsahom je prevažne len plán podujatí kultúrneho domu. Píšu, čo ľudí tak nezaujíma, napríklad ako mladé dievčatká tancujú v materskej škole, prípadne kto sa narodil, alebo kto nás opustil a to je všetko. Bežných občanov nášho mesta zajímajú iné dôležité informácie, napríklad, kto je vlastníkom ilavskej nemocnice, prečo sa nám to zatajuje? Komunisti nám nemocnicu postavili, kto nám ju ukradol a či to bolo aj so súhlasom poslancov? A tú sme si s pomocou samosprávy mesta nemali dať. Čo bude ďalej s výrobou piva? Čo bude s poschodovou budovou pri pivovare, ktorá už nie je roky využitá, alebo čo sa s touto stavbou dá robiť? Aký je prirodzený prírastok obyvateľstva v Ilave za posledné roky? Aká je stratégia jeho vývoja, stúpa alebo nám klesá počet obyvateľov? Je vôbec záujem ľudí každého veku usadiť sa a žiť v našom okresnom meste? Myslím si, že okresné mesto, ktoré sa nerozvíja, v infraštruktúre stagnuje, nezaujíma nikoho? Treba nám ľudí priťahovať aj z okolia, no k tomu potrebujeme aj cyklotrasy. Je možné čerpať na opravy kultúrnych pamiatok a na účel rozvoja nášho okresného mesta aj európske fondy? Tu pri paneláku na Medňanskej ulici sa nám už začala úprava terénu pôdy bagrom pod cestu smerom k Laštekom, ale kto vie, čo tam bude?
O tomto všetkom by nás mal informovať v mestských novinách odbor výstavby. A to sú len niektoré dôležité informácie, redakcia mestských novín si môže zistiť aj iné dôležité požiadavky a názory od občanov aj z tejto internetovej stránky, o ktorých by sa chceli dočítať s pomocou vysvetlenia odboru výstavby v Ilavskom mesačníku.
#3097 | odpovedať 13.03.2015 09:13:26
ilavcan Chcemtuzit

Rozhodne sa ale predstavitelia samosprávy nemôžu vyhovárať na niekoho iného pri poriadku v centre mesta. Ako je možné že po snehu ani chýru ale v centre, a nielen, tam zimný posyp na cestách. Všade kamienky a kopa prachu. To máme dýchať? Zobudte sa ........
#3096 | odpovedať 11.03.2015 21:19:42
mubarakobama

mozno by bolo ekonomickejsie namiesto mestskeho uradu dat len jednu interaktivnu tabulu, ktora by kazdemu povedala, kam sa ma so svojim problemom obratit... ked tu nic nemoze riesit mesto
#3095 | odpovedať 10.03.2015 07:32:42
Ľubomír Turcer

Tento most nie je majetkom mesta Ilava. Patrí Slovenskému vodohospodárskemu podniku. Tam sa informujte. Ohľadom tohoto mosta sme mali už hlásenie od občanov , že sa rozkráda. Toto sme posunuli na SVP a polícii. Možno je toto jedno z opatrení aby sa most nepoužíval keďže naši dlhoprstí spoluobčania rozoberajú zábradlie a prechod sa stáva nebezpečným.
#3094 | odpovedať 09.03.2015 10:11:02
mubarakobama

Dobry den
chcel by som sa kompetentnych spytat kto a z akeho dovodu odmontoval zabradlie z mosta cez kanal v klobusiciach- na niektorych miestach chyba uplne, niekde iba niektore casti- a tiez preco je prechod cez most zablokovany tym, ze cast toho odmontovaneho zabradlia bola aj z jednej aj z druhej strany mosta privarena krizom cez cestu. na moste nie je ziadne upozornenie, ze by bol nebezpecny ani ze by bol zakazany prejazd, takze mi zmysel tej upravy unika.
dakujem
#3093 | odpovedať 06.03.2015 12:07:09
Ľubomír Turcer

Mesto nemá právo preberať niečo od Trenčianskeho samosprávneho kraja. Je to ich majetok. Napriek tomu som im zaslal dopyt v tejto veci a keď mi odpovedia zverejním čo ako.
Ďakujeme za podnet
Ľubomír Turcer
#3092 | odpovedať 04.03.2015 19:16:15
ilavan

Kanálový most v Ilave v smere do Pruského bol nedávno zrekonštruovaný a dal sa do užívania. Práce však neboli ukončené.
Jedná sa o nátery spodnej časti konštrukcie a zábradlia.
Ako sa takáto práca mohla prevziať?
#3091 | odpovedať 25.02.2015 14:58:17
obcianka2

V Ilavskom mesačníku 1-2 nám chýba rozpočet mesta na rok 2015, chceme mať tieto informácie tak, ako ich majú i v iných okresných mestách, dokonca rozpočet zverejňujú aj menšie obce. Na všetky informácie majú občania nárok, majú ich dobre zaplatené. Potrebujeme vedieť, čo nového nám výstavbou v meste pribudne, alebo aké opravy sa budú realizovať, aké projekty a opravy sú naplánované v rozpočte, každý z nás nemá internet. Chceme poznať príjmy mesta, aké budú výdavky kapitálové a výdavky bežné. Čo sa plánuje v našom meste a čo sa bude robiť? Hlavne nech sa nám vždy priebežne pochváli odbor výstavby s novými aktivitami. V infraštruktúre mesta zaostávame v mnohom za okolím, chýba nám domov dôchodcov, je stále viac prestárlych ľudí, ktorí potrebujú dožiť a zomrieť vo svojom meste, v našom meste. Nemôžeme dopustiť, aby nám starí občania nášho mesta, naši rodáci zomierali vo vzdialenom okolí. Nechceme, aby to dopadlo s nami tak ako s mnohými obľúbenými občanmi nášho mesta, že museli dožiť posledné chvíle života v neznámom prostredí ďaleko od domova, inde, ako sa spieva v pesničke: „v meste plnom cudzích ľudí.“

Aj na tom všetkom sa buduje autorita mesta. Aké vlastnosti by mal mať nositeľ autority mesta? Podľa mňa správanie dobre platených štátnych úradníkov mesta neviem, či bolo vždy korektné. Je taká biblická veta: „ každého stíha čas a nepredvídané okolnosti.“
#3090 | odpovedať 20.02.2015 10:35:13
mark marek

nejak sa nam to zastavilo.na otazky je celkom problem odpovedat.ziadne nove fotky v galerii....
#3089 | odpovedať 29.12.2014 08:24:27
Rasťo k600

Dobrý deň, blíži sa koniec roku 2014 a rád by som sa spýtal, či sa už našiel kompetent, aby odstránil to nepríjemné bzučanie z mestského rozhlasu na sídlisku SKALA. Je to naozaj nepríjemné, až otravné. Cez deň keď je bežný ruch to človek nevníma, ale večer je to iná káva. Alebo je možné sa domnievať: " že čo sa ma netýka, to ma netrápi?" - narážam na dĺžku riešenie daného problému. Ďakujem za odpoveď
#3088 | odpovedať 05.12.2014 12:40:19
obcianka2

Keď tie urážky z úradu mesta nedokázal vyšetriť policajný zbor, musím sa obrátiť na Úrad vlády SR a na pána prezidenta SR.
#3087 | odpovedať 26.11.2014 21:56:13
pkubko Peter Kubala st.

takto zabezpečiť bezpečnosť premávky pri vystavbe kanalizácie v Klobušiciach ,nemala tam byť v čase neprítomnosti stavebníkov ,ktorí zabezpečujú riadenie dopravy svetelná signalizácia????... alebo počkáme až sa niečo prihodí. nie je to v podmienkach projektu??.. zas chce len niekto ušetriť??? čo stavebný dozor... polícia to ozaj nikomu nezáleží na zabezpečení staveniska ???..nestačí len upozorniť značkami že na ceste sa pracuje a znížiť rýchlosť... vznikla tam jednosmerka a to treba riešiť z ktorého smeru a kedy sa môže ísť.
#3086 | odpovedať 26.11.2014 18:07:13
obcianka2

Pokorné sebapoznanie pristane každému človeku. Pokora je počiatok múdrosti, píše sa v starej biblickej knihe. Pokora je správne sebahodnotenie aj potom, keď sme už niečo dosiahli a niečím sa stali. V pokornom sebapoznaní si kráľ Šalamún žiadal od Boha múdrosť a poznanie, aby vedel správne viesť svoj ľud. Schopnosť vypočuť iných a spravodlivo vládnuť. Také schopnosti môžu byť Božím darom pre každého vrcholového politika!
#3085 | odpovedať 24.11.2014 16:46:50
Rasťo k600

pre občianka 2:
už dávnejšie som sa Vás spýtal a neodpovedala ste. Takže ešte raz: Kde ste bola doteraz? Čo ste okrem kritizovania urobila na zlepšenie? Tá Vaša neustála štatistika je už trápna a konečne pochopte, že volič sa musí rozhodnúť sám, či pristúpi k voľbám. Pozorne budem sledovať Vaše konanie počas tohto volebného obdobia, či sa vôbec zúčastnite aspoň jedného MZ a racionálne prispejete návrhom alebo radou. Kritizovať je ľahké, ale urobiť niečo, to je už iná káva.
#3084 | odpovedať 24.11.2014 13:31:20
obcianka2

Hodnotenie volebných výsledkov z pohľadu občana:

hlasy nevoličov ….......... 2238
hlasy voličov oponentov.. 1480
spolu................................ 3718
hlasy víťaza volieb.......... 910

Vážený pán primátor,

môžete zverejniť aj meno mojej praprababky, moja rodina, neovplyvňuje neúčasť občanov v komunálnych voľbách. To vidieť z volebných výsledkov už niekoľkých rokov, ako sa Vám darí zjednocovať občiansku spoločnosť v našom meste. Nikto nespochybňuje víťaza volieb, ale je to len zdanlivé víťazstvo.

Každému politikovi sa niečo podarí, niečo treba kritizovať. Demokracia je úloha, na ktorej sa stále pracuje. Aj ľudia sa musia organizovať, bez nich to lepšie nebude. To je chyba, že rada diskutujem, že mám iný pohľad, keď sa elita odkláňa od dopytu? Nemám v úmysle presadiť môj názor proti inému. Či podľa Vás môžem byť v mojom dôchodkovom veku len apatická? V politike je moc psychológie, mnoho politikov je ješitných a nedokáže sa povzniesť nad kritiku, potom celá tá potreba revanšu je smiešna. Niektorí politici to však dokážu, všimla som si to včera v diskusii na TA3, najviac ma vie prekvapiť pokojný postoj politika v náročnej kritickej diskusii.

Úradníci samosprávy priatelia a známi z okolia by mali odvodiť svoje správanie z volebného výsledku. A volebný víťaz by mal byť primátorom pre všetkých 3718 nevoličov.
#3083 | odpovedať 23.11.2014 13:15:46
Edo kultúrno-spoločenský referent

Držím palce primátorovi.Nieje ľahké čeliť intrigám a útokom zo strany občana ktorý nebude nikdy a s ničím na svete spokojný.Treba sa brániť ako sa len dá.Primátor tu neni na to aby si doň hocikto kopal a utieral špinavé topánky.Terezka súhlasím :)
#3082 | odpovedať 22.11.2014 20:13:29
terezka

Rasťo, myslím si, že toto je márny boj.
Nech jej už niekto vezme počítač!
#3081 | odpovedať 22.11.2014 19:58:20
Rasťo k600

pre občianka 2:
absolútne nechápem o čo sa tu stále snažíte. Je po voľbách, máme primátora mesta a novozvolených poslancom MZ. Je teraz na nich, aby začali plniť predvolebné sľuby. Kontrolujme ich, usmerňujme a upozorňujme ich, čo by sa malo zmeniť a budme nápomocný pri zveľaďovaní nášho mesta. Nechápem, prečo tu stále riešite %-nu účasť na voľbách. Kto chcel zmenu, tak sa zúčastnil a kto nie, tak sa nezúčastnil. Je to každého vec a kto sa nezúčastnil, nech je ticho a spytuje si svoje svedomie!

Pridať príspevok

<< < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > >>