Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#3089 | odpovedať 29.12.2014 08:24:27
Rasťo k600

Dobrý deň, blíži sa koniec roku 2014 a rád by som sa spýtal, či sa už našiel kompetent, aby odstránil to nepríjemné bzučanie z mestského rozhlasu na sídlisku SKALA. Je to naozaj nepríjemné, až otravné. Cez deň keď je bežný ruch to človek nevníma, ale večer je to iná káva. Alebo je možné sa domnievať: " že čo sa ma netýka, to ma netrápi?" - narážam na dĺžku riešenie daného problému. Ďakujem za odpoveď
#3088 | odpovedať 05.12.2014 12:40:19
obcianka2

Keď tie urážky z úradu mesta nedokázal vyšetriť policajný zbor, musím sa obrátiť na Úrad vlády SR a na pána prezidenta SR.
#3087 | odpovedať 26.11.2014 21:56:13
pkubko Peter Kubala st.

takto zabezpečiť bezpečnosť premávky pri vystavbe kanalizácie v Klobušiciach ,nemala tam byť v čase neprítomnosti stavebníkov ,ktorí zabezpečujú riadenie dopravy svetelná signalizácia????... alebo počkáme až sa niečo prihodí. nie je to v podmienkach projektu??.. zas chce len niekto ušetriť??? čo stavebný dozor... polícia to ozaj nikomu nezáleží na zabezpečení staveniska ???..nestačí len upozorniť značkami že na ceste sa pracuje a znížiť rýchlosť... vznikla tam jednosmerka a to treba riešiť z ktorého smeru a kedy sa môže ísť.
#3086 | odpovedať 26.11.2014 18:07:13
obcianka2

Pokorné sebapoznanie pristane každému človeku. Pokora je počiatok múdrosti, píše sa v starej biblickej knihe. Pokora je správne sebahodnotenie aj potom, keď sme už niečo dosiahli a niečím sa stali. V pokornom sebapoznaní si kráľ Šalamún žiadal od Boha múdrosť a poznanie, aby vedel správne viesť svoj ľud. Schopnosť vypočuť iných a spravodlivo vládnuť. Také schopnosti môžu byť Božím darom pre každého vrcholového politika!
#3085 | odpovedať 24.11.2014 16:46:50
Rasťo k600

pre občianka 2:
už dávnejšie som sa Vás spýtal a neodpovedala ste. Takže ešte raz: Kde ste bola doteraz? Čo ste okrem kritizovania urobila na zlepšenie? Tá Vaša neustála štatistika je už trápna a konečne pochopte, že volič sa musí rozhodnúť sám, či pristúpi k voľbám. Pozorne budem sledovať Vaše konanie počas tohto volebného obdobia, či sa vôbec zúčastnite aspoň jedného MZ a racionálne prispejete návrhom alebo radou. Kritizovať je ľahké, ale urobiť niečo, to je už iná káva.
#3084 | odpovedať 24.11.2014 13:31:20
obcianka2

Hodnotenie volebných výsledkov z pohľadu občana:

hlasy nevoličov ….......... 2238
hlasy voličov oponentov.. 1480
spolu................................ 3718
hlasy víťaza volieb.......... 910

Vážený pán primátor,

môžete zverejniť aj meno mojej praprababky, moja rodina, neovplyvňuje neúčasť občanov v komunálnych voľbách. To vidieť z volebných výsledkov už niekoľkých rokov, ako sa Vám darí zjednocovať občiansku spoločnosť v našom meste. Nikto nespochybňuje víťaza volieb, ale je to len zdanlivé víťazstvo.

Každému politikovi sa niečo podarí, niečo treba kritizovať. Demokracia je úloha, na ktorej sa stále pracuje. Aj ľudia sa musia organizovať, bez nich to lepšie nebude. To je chyba, že rada diskutujem, že mám iný pohľad, keď sa elita odkláňa od dopytu? Nemám v úmysle presadiť môj názor proti inému. Či podľa Vás môžem byť v mojom dôchodkovom veku len apatická? V politike je moc psychológie, mnoho politikov je ješitných a nedokáže sa povzniesť nad kritiku, potom celá tá potreba revanšu je smiešna. Niektorí politici to však dokážu, všimla som si to včera v diskusii na TA3, najviac ma vie prekvapiť pokojný postoj politika v náročnej kritickej diskusii.

Úradníci samosprávy priatelia a známi z okolia by mali odvodiť svoje správanie z volebného výsledku. A volebný víťaz by mal byť primátorom pre všetkých 3718 nevoličov.
#3083 | odpovedať 23.11.2014 13:15:46
Edo kultúrno-spoločenský referent

Držím palce primátorovi.Nieje ľahké čeliť intrigám a útokom zo strany občana ktorý nebude nikdy a s ničím na svete spokojný.Treba sa brániť ako sa len dá.Primátor tu neni na to aby si doň hocikto kopal a utieral špinavé topánky.Terezka súhlasím :)
#3082 | odpovedať 22.11.2014 20:13:29
terezka

Rasťo, myslím si, že toto je márny boj.
Nech jej už niekto vezme počítač!
#3081 | odpovedať 22.11.2014 19:58:20
Rasťo k600

pre občianka 2:
absolútne nechápem o čo sa tu stále snažíte. Je po voľbách, máme primátora mesta a novozvolených poslancom MZ. Je teraz na nich, aby začali plniť predvolebné sľuby. Kontrolujme ich, usmerňujme a upozorňujme ich, čo by sa malo zmeniť a budme nápomocný pri zveľaďovaní nášho mesta. Nechápem, prečo tu stále riešite %-nu účasť na voľbách. Kto chcel zmenu, tak sa zúčastnil a kto nie, tak sa nezúčastnil. Je to každého vec a kto sa nezúčastnil, nech je ticho a spytuje si svoje svedomie!
#3080 | odpovedať 22.11.2014 16:01:02
obcianka2

zapísaní voliči....4639
účasť voličov....- 2401
neúčasť voličov..2238

2238 nezúčastnených voličov v týchto komunálnych voľbách nášho mesta, je veľa či málo? Je to skoro polovica oprávnených voličov. Prečo je to tak, vysvetlenie by nám mali dať naši zvolení komunálni politici.

Nestačí riadiť samosprávu ako firmu, treba niečo viac, treba viesť občiansku spoločnosť mesta s tendenciou spravodlivosti, sociálnej súdržnosti, starať sa o jej stabilitu, a to nielen cez svojich úradníkov, priateľov a známych, inak môže byť stále viac nespokojných občanov.
Či tú 52-percentnú neúčasť voličov nepovažuje vedenie za chybu a problém? A čo na to volebná komisia?
#3079 | odpovedať 22.11.2014 08:15:07
Rasťo k600

Terezka úplne súhlasím
#3078 | odpovedať 21.11.2014 09:07:27
terezka

To nie sú zdanlivé výsledky ale fakt, ktorý treba rešpektovať a to vy, zdá sa, nedokážete.
A "príznaky" slabej účasti by som nazvala asi takto: je to totálna ignorácia, a kto ich odignoroval nech nekritizuje a neohovára a hlavne nech sa nevyhovára, že je sklamaný z toho ako to tu vyzerá a preto nejde voliť- veď práve preto má zdvihnúť zadok a ísť voliť. Občania majú jedinečnú šancu niečo zmeniť práve vo voľbách - ak to odignorujú, tak nech sa potom nečudujú.
Môj kandidát tiež nevyhral, ale zobrala som to ako fakt - vyhráva ten, kto má najviac hlasov. Inteligent pochopí.
#3077 | odpovedať 21.11.2014 08:42:23
obcianka2

Zaujal ma ešte jeden volebný výsledok, 51,76 % účasť voličov v komunálnych voľbách. Mali by sme sa pýtať, prečo máme taký problém, že nám k voľbách chodí len polovica oprávnených voličov? Potom sú to všetko len zdanlivé volebné výsledky.

To je veľká chyba, v čom to je, v čom to spočíva? Ľudia musia byť z niečoho sklamaní, že sa v našom meste nič nemení, chýba nová výstavba. Vedenie sa zameriava len na drobné opravy a údržbu, aby sa nenarobili a nemuseli zháňať peniaze a investorov. Nič, len samé opravy chodníkov, drobná údržba ciest a kosenie trávy. Preto sú ľudia sklamaní a nejdu voliť, že majú iné predstavy o rozvoji okresného mesta. Pribúda len úradníkov z priateľov a známych z okolia, a keď chceme niečo vybaviť musíme ísť do Dubnice n/V.
To sa nedá ináč zdôvodniť, že máme ledva 52-percentnú účasť oprávnených voličov v komunálnych voľbách, kašlú na mocenské elity zložené z priateľov a známych. Alebo neúčasť voličov vo voľbách má iné príznaky?
#3076 | odpovedať 21.11.2014 08:04:29
primator Štefan Daško

Vážená verejnosť Ilavy, občania, priatelia, občianka 2 - sestra v Kristu, vzor cti, morálky, transparentnosti, etiky, spravodlivosti, bezúhonnosti, lásky k blížnemu p. Zita Podhradská

včera 20.11.2014 o 10:45 som bol miestnym oddelením Policajného zboru v Ilave predvolaný na výsluch k podaniu stanoviska ku krivému, klamlivému podaniu na mňa od osoby občianskym menom Zita Podhradská. Osoba v krivom podaní tvrdí, že som anonymne, z anonymného nicku, mailu pod názvom John Kenderson alebo tak nejako, v diskusii napísal anonymný príspevok, kde som ju pourážal. V mojej výpovedi som toto dôrazne odmietol ako intrigu, klamstvo, zlomyseľne vymyslené s úmyslom očierniť ma v čase volieb.

Konanie a vyšetrovanie prebieha a trvám na tom, aby bolo dokončené. V mojej výpovedi je zdôraznené, že je to nepravda, krivé obvinenenie.

Pani Zita Podhradská, mám dôvod si myslieť, že Vaše príspevky ohľadne mňa sú v dôsledku toho, že som pred pár rokmi ani po osobných intervenciách a návštevách Vašich blízkych rodinných príslušníkov neprijal Vášho najbližšieho rodinného príslušníka do pracovného pomeru na MsÚ v Ilave, nebolo to možné z objektívnych dôvodov.

Prajem napriek všetkému Vám a Vašej rodine všetko dobré, zdravie pokoj, a kľud aj na duši.

Pred voľbami v roku 2010 som podobne bol obvinený jedným mojim vtedajším protikandidátom, pre zmenu bratom v Kristu a vypovedal som tiež. Aj takáto je komunálna politika.


Ing. Štefan Daško
primátor mesta Ilava
Mierové nám. 16/31
01901 Ilava

mobil: 0918 516 581

#3075 | odpovedať 20.11.2014 23:52:13
Mario Hrubý Mario Hrubý

Vážená p.obcianka2
nič v zlom /bez urážky/ ale miešate neustále jablká s hruškami. To čo tvrdíte vy platí tak na MZ /tam sa sily rozložia a vždy schvaľuje len väčšina/, post primátora je len jeden a tak to jednoducho je (primátor je najvyšší predstaviteľ samosprávy mesta a je jediný). Je tam nato aby viedol samosprávu a spolupracoval s MZ ktoré schvaľuje predkladané návrhy väčšinou. To je aktuálne demokracia podľa našich zákonov tak to treba brať ako to je. Je kopec miest kde to normálne funguje a nevidím dôvod na to aby Ilava bola nejakou výnimkou, všetko je len o ľuďoch. Ochota ísť voliť je aj o dôvere k tým čo o hlasy chcú zabojovať, vždy sa ale nájde skupina ľudí ktorým to bude jedno a to je tiež realita. Pokiaľ ich niekto k tomu nepritiahne zmena nikdy nebude /ľudia musia jednoducho vidieť že tí čo ich zastupujú sú naozaj tí na správnom mieste/. Nemám žiadnu novú funkciu v samospráve, pred 4 rokmi som verejne vyhlásil že som po takmer 12 rokoch v samospráve skončil a tak to aj ostane. Ak vás to až tak zaujíma tak aktuálne robím na jednom projekte ktorý by som chcel spustiť od budúceho školského roka pre mládež tohto mesta /ten projekt bude neziskový/ takže aj to je dôvod prečo trávim aktuálne viac času za počítačom ako zvyčajne.
Prajem Vám pekný večer.
#3074 | odpovedať 20.11.2014 20:52:36
obcianka2

Percentuálne porovnávanie volebných výsledkov sa vám nepáči, z ktorého vyplýva, že na správe moci by sa mala podieľať aj opozícia, ktorá získala skoro 62-percentný podiel voličských hlasov, keď volebný víťaz získal len niečo viac ako 38-percentný podiel voličských hlasov.
Čudujete sa, že niektoré veci vyvolávajú diskusiu, pretože systém nie je nastavený na transparentnú správu a transparentné používanie verejných zdrojov samosprávy. Celý systém zhoršuje to len ochotu ísť voliť a dôveru v komunálnu politiku!
Pán inžinier, máte novú funkciu v samospráve, či len pri počítačoch?
#3073 | odpovedať 20.11.2014 19:11:51
Mario Hrubý Mario Hrubý

p.obcianka2,
post primátora nie je žiadna rada, zastupiteľstvo ani iný kolektívny orgán. Je to post ktorý obsadzuje jednotlivec, len jediný jeden môže byť a je víťazom. Takže vyhráva len ten s najvyšším počtom hlasov, ostatní sa zúčastnili rovnocenného boja o získanie čo najväčšej voličskej podpory, každý ale s ohľadom na vlastný volebný program ktoré však neboli vôbec identické čiže nedával by som ich vôbec dokopy.
#3072 | odpovedať 20.11.2014 15:52:47
obcianka2

Vážený pán Ing. Hrubý, napriek všetkému, milo a slušne, mňa konkurencia teší, pretože je zárukou aktivity, porovnám Vám to podľa stredoškolskej matematiky:

4639 bolo zapísaných voličov v našom meste, z toho bolo:

2401 odovzdaných voličských hlasov vo voľbách, to je
volebná účasť 51,76%
-921 hlasov pre Ing. Štefana Dašku, v percentách
získal vo voľbách 38,36 % z odovzdaných hlasov
1480 hlasov získali ostatní kandidáti od voličov, čo je
61,64 % z odovzdaných hlasov

Z percentuálneho porovnania vyplýva, že pán Ing. Štefan Daško získal v našom meste 38,36% hlasov od voličov, ktorí sa zúčastnili vo voľbách. Podľa počtu hlasov má však väčšinu. A ostatní zúčastnení protikandidáti, ktorých bolo 6, získali od voličov 61,64%, zo všetkých odovzdaných hlasov. To znamená, že v percentuálnom vyjadrení ostatní protikandidáti na funkciu primátora získali od občanov, ktorí sa zúčastnili v komunálnych voľbách, viac hlasov.

#3071 | odpovedať 20.11.2014 12:59:23
obcianka2

Aj percentuálne porovnanie volebných výsledkov by mala dať, občianskej verejnosti, platená volebná komisia, možno by bolo porovnanie presnejšie ako bolo moje neodborné.
Okrem toho ma zaujali určité volebné zvláštnosti. V televízii TA3 som si pozrela diskusie s kandidátmi na funkciu primátora, niektorých väčších slovenských miest. Páčil sa mi pán Ftáčnik z Bratislavy, že aj na kritické a nepríjemné otázky zúčastnených kandidátov dokázal reagovať pokojne, nereagoval nahnevane, pôsobil vyrovnane, ako politik a človek sa choval vzorne. Môže nám byť príkladom. Zaujalo ma tiež vyjadrenie nového bratislavského primátora pána Nesrovnala, (v denníku SME), že na volebnú kampaň minul s faktúrami do 150-tisíc eur, všetko financoval len zo svojich peňazí. To nechápem, že pre získanie funkcie dokázal minúť toľko svojich peňazí, čo v prepočte by bolo 4 500 000,- Sk. Toľko peňazí mnohí z nás si nedokázali zarobiť za celý život. Ale podľa toho sa aj tak nedá určiť, či bude aj taký dobrý primátor.
Koľko stála volebná kampaň našich kandidátov, z toho, koľko peňazí získali na kampaň od sponzorov? To neviem, či kandidáti majú takú povinnosť predložiť verejnosti takú správu. Myslím si, že niekedy dokážu kandidáti aj ináč presvedčiť voličov, ako finančnými nákladmi za volebnú kampaň.
 
#3070 | odpovedať 19.11.2014 19:58:37
Mario Hrubý Mario Hrubý

p.obcianka2
voľby sú o tých ktorí prídu voliť a tí ktorí nevolili tak to je vec s ktorou sa exaktne ako ste to spravili vy operovať nedá /verte že by sa aj z tých našli takí ktorí by hlas nedali oponentom ako ste to napísali/. Je to každého osobná vec ako s možnosťou ísť voliť naloží a je to aj o kandidátoch ako vedia týchto ľudí osloviť. Je som osobne celkom rád že sa do MZ dostalo veľa nových tvárí, je tiež milé že MZ ovládli na najbližšie 4 roky ženy čo je myslím zloženie MZ ktoré tu ešte nikdy nebolo. Pevne verím že všetci maximálne efektívne zúročia svoje životné skúsenosti a chuť pracovať v prospech ľudí tohto mesta.

Pridať príspevok

<< < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > >>