Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#3083 | odpovedať 23.11.2014 13:15:46
Edo kultúrno-spoločenský referent

Držím palce primátorovi.Nieje ľahké čeliť intrigám a útokom zo strany občana ktorý nebude nikdy a s ničím na svete spokojný.Treba sa brániť ako sa len dá.Primátor tu neni na to aby si doň hocikto kopal a utieral špinavé topánky.Terezka súhlasím :)
#3082 | odpovedať 22.11.2014 20:13:29
terezka

Rasťo, myslím si, že toto je márny boj.
Nech jej už niekto vezme počítač!
#3081 | odpovedať 22.11.2014 19:58:20
Rasťo k600

pre občianka 2:
absolútne nechápem o čo sa tu stále snažíte. Je po voľbách, máme primátora mesta a novozvolených poslancom MZ. Je teraz na nich, aby začali plniť predvolebné sľuby. Kontrolujme ich, usmerňujme a upozorňujme ich, čo by sa malo zmeniť a budme nápomocný pri zveľaďovaní nášho mesta. Nechápem, prečo tu stále riešite %-nu účasť na voľbách. Kto chcel zmenu, tak sa zúčastnil a kto nie, tak sa nezúčastnil. Je to každého vec a kto sa nezúčastnil, nech je ticho a spytuje si svoje svedomie!
#3080 | odpovedať 22.11.2014 16:01:02
obcianka2

zapísaní voliči....4639
účasť voličov....- 2401
neúčasť voličov..2238

2238 nezúčastnených voličov v týchto komunálnych voľbách nášho mesta, je veľa či málo? Je to skoro polovica oprávnených voličov. Prečo je to tak, vysvetlenie by nám mali dať naši zvolení komunálni politici.

Nestačí riadiť samosprávu ako firmu, treba niečo viac, treba viesť občiansku spoločnosť mesta s tendenciou spravodlivosti, sociálnej súdržnosti, starať sa o jej stabilitu, a to nielen cez svojich úradníkov, priateľov a známych, inak môže byť stále viac nespokojných občanov.
Či tú 52-percentnú neúčasť voličov nepovažuje vedenie za chybu a problém? A čo na to volebná komisia?
#3079 | odpovedať 22.11.2014 08:15:07
Rasťo k600

Terezka úplne súhlasím
#3078 | odpovedať 21.11.2014 09:07:27
terezka

To nie sú zdanlivé výsledky ale fakt, ktorý treba rešpektovať a to vy, zdá sa, nedokážete.
A "príznaky" slabej účasti by som nazvala asi takto: je to totálna ignorácia, a kto ich odignoroval nech nekritizuje a neohovára a hlavne nech sa nevyhovára, že je sklamaný z toho ako to tu vyzerá a preto nejde voliť- veď práve preto má zdvihnúť zadok a ísť voliť. Občania majú jedinečnú šancu niečo zmeniť práve vo voľbách - ak to odignorujú, tak nech sa potom nečudujú.
Môj kandidát tiež nevyhral, ale zobrala som to ako fakt - vyhráva ten, kto má najviac hlasov. Inteligent pochopí.
#3077 | odpovedať 21.11.2014 08:42:23
obcianka2

Zaujal ma ešte jeden volebný výsledok, 51,76 % účasť voličov v komunálnych voľbách. Mali by sme sa pýtať, prečo máme taký problém, že nám k voľbách chodí len polovica oprávnených voličov? Potom sú to všetko len zdanlivé volebné výsledky.

To je veľká chyba, v čom to je, v čom to spočíva? Ľudia musia byť z niečoho sklamaní, že sa v našom meste nič nemení, chýba nová výstavba. Vedenie sa zameriava len na drobné opravy a údržbu, aby sa nenarobili a nemuseli zháňať peniaze a investorov. Nič, len samé opravy chodníkov, drobná údržba ciest a kosenie trávy. Preto sú ľudia sklamaní a nejdu voliť, že majú iné predstavy o rozvoji okresného mesta. Pribúda len úradníkov z priateľov a známych z okolia, a keď chceme niečo vybaviť musíme ísť do Dubnice n/V.
To sa nedá ináč zdôvodniť, že máme ledva 52-percentnú účasť oprávnených voličov v komunálnych voľbách, kašlú na mocenské elity zložené z priateľov a známych. Alebo neúčasť voličov vo voľbách má iné príznaky?
#3076 | odpovedať 21.11.2014 08:04:29
primator Štefan Daško

Vážená verejnosť Ilavy, občania, priatelia, občianka 2 - sestra v Kristu, vzor cti, morálky, transparentnosti, etiky, spravodlivosti, bezúhonnosti, lásky k blížnemu p. Zita Podhradská

včera 20.11.2014 o 10:45 som bol miestnym oddelením Policajného zboru v Ilave predvolaný na výsluch k podaniu stanoviska ku krivému, klamlivému podaniu na mňa od osoby občianskym menom Zita Podhradská. Osoba v krivom podaní tvrdí, že som anonymne, z anonymného nicku, mailu pod názvom John Kenderson alebo tak nejako, v diskusii napísal anonymný príspevok, kde som ju pourážal. V mojej výpovedi som toto dôrazne odmietol ako intrigu, klamstvo, zlomyseľne vymyslené s úmyslom očierniť ma v čase volieb.

Konanie a vyšetrovanie prebieha a trvám na tom, aby bolo dokončené. V mojej výpovedi je zdôraznené, že je to nepravda, krivé obvinenenie.

Pani Zita Podhradská, mám dôvod si myslieť, že Vaše príspevky ohľadne mňa sú v dôsledku toho, že som pred pár rokmi ani po osobných intervenciách a návštevách Vašich blízkych rodinných príslušníkov neprijal Vášho najbližšieho rodinného príslušníka do pracovného pomeru na MsÚ v Ilave, nebolo to možné z objektívnych dôvodov.

Prajem napriek všetkému Vám a Vašej rodine všetko dobré, zdravie pokoj, a kľud aj na duši.

Pred voľbami v roku 2010 som podobne bol obvinený jedným mojim vtedajším protikandidátom, pre zmenu bratom v Kristu a vypovedal som tiež. Aj takáto je komunálna politika.


Ing. Štefan Daško
primátor mesta Ilava
Mierové nám. 16/31
01901 Ilava

mobil: 0918 516 581

#3075 | odpovedať 20.11.2014 23:52:13
Mario Hrubý Mario Hrubý

Vážená p.obcianka2
nič v zlom /bez urážky/ ale miešate neustále jablká s hruškami. To čo tvrdíte vy platí tak na MZ /tam sa sily rozložia a vždy schvaľuje len väčšina/, post primátora je len jeden a tak to jednoducho je (primátor je najvyšší predstaviteľ samosprávy mesta a je jediný). Je tam nato aby viedol samosprávu a spolupracoval s MZ ktoré schvaľuje predkladané návrhy väčšinou. To je aktuálne demokracia podľa našich zákonov tak to treba brať ako to je. Je kopec miest kde to normálne funguje a nevidím dôvod na to aby Ilava bola nejakou výnimkou, všetko je len o ľuďoch. Ochota ísť voliť je aj o dôvere k tým čo o hlasy chcú zabojovať, vždy sa ale nájde skupina ľudí ktorým to bude jedno a to je tiež realita. Pokiaľ ich niekto k tomu nepritiahne zmena nikdy nebude /ľudia musia jednoducho vidieť že tí čo ich zastupujú sú naozaj tí na správnom mieste/. Nemám žiadnu novú funkciu v samospráve, pred 4 rokmi som verejne vyhlásil že som po takmer 12 rokoch v samospráve skončil a tak to aj ostane. Ak vás to až tak zaujíma tak aktuálne robím na jednom projekte ktorý by som chcel spustiť od budúceho školského roka pre mládež tohto mesta /ten projekt bude neziskový/ takže aj to je dôvod prečo trávim aktuálne viac času za počítačom ako zvyčajne.
Prajem Vám pekný večer.
#3074 | odpovedať 20.11.2014 20:52:36
obcianka2

Percentuálne porovnávanie volebných výsledkov sa vám nepáči, z ktorého vyplýva, že na správe moci by sa mala podieľať aj opozícia, ktorá získala skoro 62-percentný podiel voličských hlasov, keď volebný víťaz získal len niečo viac ako 38-percentný podiel voličských hlasov.
Čudujete sa, že niektoré veci vyvolávajú diskusiu, pretože systém nie je nastavený na transparentnú správu a transparentné používanie verejných zdrojov samosprávy. Celý systém zhoršuje to len ochotu ísť voliť a dôveru v komunálnu politiku!
Pán inžinier, máte novú funkciu v samospráve, či len pri počítačoch?
#3073 | odpovedať 20.11.2014 19:11:51
Mario Hrubý Mario Hrubý

p.obcianka2,
post primátora nie je žiadna rada, zastupiteľstvo ani iný kolektívny orgán. Je to post ktorý obsadzuje jednotlivec, len jediný jeden môže byť a je víťazom. Takže vyhráva len ten s najvyšším počtom hlasov, ostatní sa zúčastnili rovnocenného boja o získanie čo najväčšej voličskej podpory, každý ale s ohľadom na vlastný volebný program ktoré však neboli vôbec identické čiže nedával by som ich vôbec dokopy.
#3072 | odpovedať 20.11.2014 15:52:47
obcianka2

Vážený pán Ing. Hrubý, napriek všetkému, milo a slušne, mňa konkurencia teší, pretože je zárukou aktivity, porovnám Vám to podľa stredoškolskej matematiky:

4639 bolo zapísaných voličov v našom meste, z toho bolo:

2401 odovzdaných voličských hlasov vo voľbách, to je
volebná účasť 51,76%
-921 hlasov pre Ing. Štefana Dašku, v percentách
získal vo voľbách 38,36 % z odovzdaných hlasov
1480 hlasov získali ostatní kandidáti od voličov, čo je
61,64 % z odovzdaných hlasov

Z percentuálneho porovnania vyplýva, že pán Ing. Štefan Daško získal v našom meste 38,36% hlasov od voličov, ktorí sa zúčastnili vo voľbách. Podľa počtu hlasov má však väčšinu. A ostatní zúčastnení protikandidáti, ktorých bolo 6, získali od voličov 61,64%, zo všetkých odovzdaných hlasov. To znamená, že v percentuálnom vyjadrení ostatní protikandidáti na funkciu primátora získali od občanov, ktorí sa zúčastnili v komunálnych voľbách, viac hlasov.

#3071 | odpovedať 20.11.2014 12:59:23
obcianka2

Aj percentuálne porovnanie volebných výsledkov by mala dať, občianskej verejnosti, platená volebná komisia, možno by bolo porovnanie presnejšie ako bolo moje neodborné.
Okrem toho ma zaujali určité volebné zvláštnosti. V televízii TA3 som si pozrela diskusie s kandidátmi na funkciu primátora, niektorých väčších slovenských miest. Páčil sa mi pán Ftáčnik z Bratislavy, že aj na kritické a nepríjemné otázky zúčastnených kandidátov dokázal reagovať pokojne, nereagoval nahnevane, pôsobil vyrovnane, ako politik a človek sa choval vzorne. Môže nám byť príkladom. Zaujalo ma tiež vyjadrenie nového bratislavského primátora pána Nesrovnala, (v denníku SME), že na volebnú kampaň minul s faktúrami do 150-tisíc eur, všetko financoval len zo svojich peňazí. To nechápem, že pre získanie funkcie dokázal minúť toľko svojich peňazí, čo v prepočte by bolo 4 500 000,- Sk. Toľko peňazí mnohí z nás si nedokázali zarobiť za celý život. Ale podľa toho sa aj tak nedá určiť, či bude aj taký dobrý primátor.
Koľko stála volebná kampaň našich kandidátov, z toho, koľko peňazí získali na kampaň od sponzorov? To neviem, či kandidáti majú takú povinnosť predložiť verejnosti takú správu. Myslím si, že niekedy dokážu kandidáti aj ináč presvedčiť voličov, ako finančnými nákladmi za volebnú kampaň.
 
#3070 | odpovedať 19.11.2014 19:58:37
Mario Hrubý Mario Hrubý

p.obcianka2
voľby sú o tých ktorí prídu voliť a tí ktorí nevolili tak to je vec s ktorou sa exaktne ako ste to spravili vy operovať nedá /verte že by sa aj z tých našli takí ktorí by hlas nedali oponentom ako ste to napísali/. Je to každého osobná vec ako s možnosťou ísť voliť naloží a je to aj o kandidátoch ako vedia týchto ľudí osloviť. Je som osobne celkom rád že sa do MZ dostalo veľa nových tvárí, je tiež milé že MZ ovládli na najbližšie 4 roky ženy čo je myslím zloženie MZ ktoré tu ešte nikdy nebolo. Pevne verím že všetci maximálne efektívne zúročia svoje životné skúsenosti a chuť pracovať v prospech ľudí tohto mesta.
#3069 | odpovedať 19.11.2014 17:31:46
obcianka2

Pre porovnanie volebných výsledkov treba ešte povedať, že pán primátor Daško Štefan vyhral voľby, dostal niečo viac ako 38 % hlasov oprávnených voličov. Teda má mandát vládnuť. Oponenti získali vo voľbách skoro 62 % hlasov oprávnených voličov. To znamená, že pána primátora nevolilo 62 % oprávnených voličov mesta, treba to tiež brať do úvahy pri správe moci.

Podstatou demokracie je nielen to, že má niekto väčšinu, že môže vládnuť, ale je dôležité ako sa tá vláda moci chová k 62 % hlasov nevoličov, ktorých hlasy vo voľbách nezískal.

Ako príklad nám môže poslúžiť aj vyjadrenie nového bratislavského primátora Nesrovnala, ktoré bolo publikované v denníku Sme:

Je niečo, čo pán Ftáčnik urobil dobre za ostatné štyri roky (pre Bratislavu) ?

"Áno. Páčil sa mi jeho spôsob komunikácie s verejnosťou a ako otvoril magistrát verejnosti a aj mediálne spolu s internetovou stránkou. V tom budem určite pokračovať."

#3068 | odpovedať 17.11.2014 08:56:50
obcianka2


Môžeme si zagratulovať: Sláva víťazom, česť zúčastneným! Ďakujem všetkým za účasť vo volebnej internetovej diskusii.
„Nič nie je dôležitejšie ako sloboda slova na internete, aby internet mal voľný priestor.“ Citovala som slová jedného známeho politika.
Máme silu na to, aby sme nastavili dôveryhodné pravidlá komunálnej politiky!
#3067 | odpovedať 12.11.2014 23:26:31
TyViešKto

* príspevok porušil kódex diskusie*

#3066 | odpovedať 12.11.2014 23:00:46
bezradny volic

Č.1
Sedliacky rozum káže kúpiť a predať sa ešte kým sa ešte niečo dá kotolňa bude prvá mne je to jedno ale čo ty chudáci činžiakový nepresvedčil ma ba naopak. Farská rada opäť na radnicu ? Ak vám to ešte nedošlo, už ste za zenitom. Stačilo !
Č.2
Cézar and Fico- majster slova na ohúrenie poslucháčov. Dajte ľuďom Šláger nech sa bavia a nerýpu nedostatok racionálneho myslenia. Poslancov čo najmenej menej komisii... Že úspora ? Fraška je to ! Doporučujem 4-ročný rehabilitačný oddychový oddych.
Č.3
Tá vyholená hlava ?
Ale musím uznať je v nej niečo, nechýba vám charizma úprimnosť a slušnosť len či je to skutočnosť ? Tetovanie sa dá zakryť, len či sa nesnažíte schovať ešte niečo....
Č.4
Tak závislý alebo nezávislý ? raz tak raz tak... Nestačí vysoký výsluhový dôchodok, ešte treba aj primátorský plat. Nuž, chalupa v Košeci stále pýta jesť. Skúste o 4 roky u susedov. Ani ryba ani rak u mňa neuspejete.
Č.5
Železná lady, ani Mečiarovi nepomohla Claudia. Síce pekná, mladá, zdá sa že aj múdra ale studená, afektovaná a neprípustná. S prostriedkami a podporou bohatých pánov skúste do vyššej politiky, pre nás je vás škoda alebo skúste nejaký iný obecný dom.
Č.6
Z každého rožka troška, program opísaný od druhých. Mítingové menu: 1*, ale primátor z vás nebude. Vnucuje sa mi otázka nasadený ŠTB č.2 na odobranie hlasov č.1 ?
Č.7
Boris Filan and Vašek Havel kedy bude ďalšia cestopisná prednáška až o 4 roky ? škoda ... Taká cesta okolo sveta by bodla.

Tak teda komu má dať ten hlas ?

#3065 | odpovedať 11.11.2014 18:18:43
Edo kultúrno-spoločenský referent

Móricko Vy pracujete v práci zadara?Aj ja som dostal rôzne ocenenia za"socíku" a veľmi si ich vážim :) No a k mojim exekúciam.Mal som ich asi 16.Niektoré za to,že som veril ľuďom(už to nerobím tak bezhlavo) a ďaľšie od nášho milovaného štátu za neplatenie si ZP počas živnosti,štúdiu na SPŠ,výkonu civilnej služby atď...Áno platím duplicitne a nemám kedy sa tomu venovať a naháňať právnikov a úrady..Snáď sa k tomu dostanem po voľbách keď bude kľud :) Tak zhrnutie:v rádiu a pre mestsko-farské divadlo zdarma a pre DK a zákazníkov za plácu.
#3064 | odpovedať 11.11.2014 15:55:12
moric

Ďakujem pán, Edo, tak už viem, prečo toľké exekúcie,keď všetko robíte zadarmo a nezištne. ... Neviem koľko ich máte,ale súdiac podla vašich schopností asi dosť, aj v DK pracujete zadara ? p. vedúca nechcel som sa vás dotknúť, k takému peknému výročiu si to ocenenie zaslúžite, len pre objasnenie mám vyznamenanie aj ja, síce ešte za socíka, ale za naozaj čestnú a svedomitú prácu. V stredu bude isto všetko fungovať ako hodinky, ale nerobte z nás blbcov, aj techniku ovláda len človek.....

Pridať príspevok

<< < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > >>