Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#3069 | odpovedať 19.11.2014 17:31:46
obcianka2

Pre porovnanie volebných výsledkov treba ešte povedať, že pán primátor Daško Štefan vyhral voľby, dostal niečo viac ako 38 % hlasov oprávnených voličov. Teda má mandát vládnuť. Oponenti získali vo voľbách skoro 62 % hlasov oprávnených voličov. To znamená, že pána primátora nevolilo 62 % oprávnených voličov mesta, treba to tiež brať do úvahy pri správe moci.

Podstatou demokracie je nielen to, že má niekto väčšinu, že môže vládnuť, ale je dôležité ako sa tá vláda moci chová k 62 % hlasov nevoličov, ktorých hlasy vo voľbách nezískal.

Ako príklad nám môže poslúžiť aj vyjadrenie nového bratislavského primátora Nesrovnala, ktoré bolo publikované v denníku Sme:

Je niečo, čo pán Ftáčnik urobil dobre za ostatné štyri roky (pre Bratislavu) ?

"Áno. Páčil sa mi jeho spôsob komunikácie s verejnosťou a ako otvoril magistrát verejnosti a aj mediálne spolu s internetovou stránkou. V tom budem určite pokračovať."

#3068 | odpovedať 17.11.2014 08:56:50
obcianka2


Môžeme si zagratulovať: Sláva víťazom, česť zúčastneným! Ďakujem všetkým za účasť vo volebnej internetovej diskusii.
„Nič nie je dôležitejšie ako sloboda slova na internete, aby internet mal voľný priestor.“ Citovala som slová jedného známeho politika.
Máme silu na to, aby sme nastavili dôveryhodné pravidlá komunálnej politiky!
#3067 | odpovedať 12.11.2014 23:26:31
TyViešKto

* príspevok porušil kódex diskusie*

#3066 | odpovedať 12.11.2014 23:00:46
bezradny volic

Č.1
Sedliacky rozum káže kúpiť a predať sa ešte kým sa ešte niečo dá kotolňa bude prvá mne je to jedno ale čo ty chudáci činžiakový nepresvedčil ma ba naopak. Farská rada opäť na radnicu ? Ak vám to ešte nedošlo, už ste za zenitom. Stačilo !
Č.2
Cézar and Fico- majster slova na ohúrenie poslucháčov. Dajte ľuďom Šláger nech sa bavia a nerýpu nedostatok racionálneho myslenia. Poslancov čo najmenej menej komisii... Že úspora ? Fraška je to ! Doporučujem 4-ročný rehabilitačný oddychový oddych.
Č.3
Tá vyholená hlava ?
Ale musím uznať je v nej niečo, nechýba vám charizma úprimnosť a slušnosť len či je to skutočnosť ? Tetovanie sa dá zakryť, len či sa nesnažíte schovať ešte niečo....
Č.4
Tak závislý alebo nezávislý ? raz tak raz tak... Nestačí vysoký výsluhový dôchodok, ešte treba aj primátorský plat. Nuž, chalupa v Košeci stále pýta jesť. Skúste o 4 roky u susedov. Ani ryba ani rak u mňa neuspejete.
Č.5
Železná lady, ani Mečiarovi nepomohla Claudia. Síce pekná, mladá, zdá sa že aj múdra ale studená, afektovaná a neprípustná. S prostriedkami a podporou bohatých pánov skúste do vyššej politiky, pre nás je vás škoda alebo skúste nejaký iný obecný dom.
Č.6
Z každého rožka troška, program opísaný od druhých. Mítingové menu: 1*, ale primátor z vás nebude. Vnucuje sa mi otázka nasadený ŠTB č.2 na odobranie hlasov č.1 ?
Č.7
Boris Filan and Vašek Havel kedy bude ďalšia cestopisná prednáška až o 4 roky ? škoda ... Taká cesta okolo sveta by bodla.

Tak teda komu má dať ten hlas ?

#3065 | odpovedať 11.11.2014 18:18:43
Edo kultúrno-spoločenský referent

Móricko Vy pracujete v práci zadara?Aj ja som dostal rôzne ocenenia za"socíku" a veľmi si ich vážim :) No a k mojim exekúciam.Mal som ich asi 16.Niektoré za to,že som veril ľuďom(už to nerobím tak bezhlavo) a ďaľšie od nášho milovaného štátu za neplatenie si ZP počas živnosti,štúdiu na SPŠ,výkonu civilnej služby atď...Áno platím duplicitne a nemám kedy sa tomu venovať a naháňať právnikov a úrady..Snáď sa k tomu dostanem po voľbách keď bude kľud :) Tak zhrnutie:v rádiu a pre mestsko-farské divadlo zdarma a pre DK a zákazníkov za plácu.
#3064 | odpovedať 11.11.2014 15:55:12
moric

Ďakujem pán, Edo, tak už viem, prečo toľké exekúcie,keď všetko robíte zadarmo a nezištne. ... Neviem koľko ich máte,ale súdiac podla vašich schopností asi dosť, aj v DK pracujete zadara ? p. vedúca nechcel som sa vás dotknúť, k takému peknému výročiu si to ocenenie zaslúžite, len pre objasnenie mám vyznamenanie aj ja, síce ešte za socíka, ale za naozaj čestnú a svedomitú prácu. V stredu bude isto všetko fungovať ako hodinky, ale nerobte z nás blbcov, aj techniku ovláda len človek.....
#3063 | odpovedať 11.11.2014 15:22:45
Eva Faltusová Eva Faltusová

Mám otázku, kto napísal dôležitý oznam s názvom Rekonštrukcia kanálového mosta? Odkedy - dokedy bude uzatvorený most? Prečo na našej ilavskej stránke sa to nedočítam, ale na sme.sk áno?

A perla nakoniec: za bodkami, čiarkami, zátvorkami sa používa taká skvostná vec. Volá sa, že medzera!
#3062 | odpovedať 10.11.2014 13:13:54
Edo kultúrno-spoločenský referent

Áno ja Eduard Štencl verejne prehlasujem,že dvaja zamestnanci DK spolupracujú s rádiom Šláger ako dobrovoľníci.To znamená bez nárok na odmenu aj keď nám je odmenou,že nás majú ľudia radi :) Samozrejme nerobíme pre rádio v pracovnej dobe.Zvukovú techniku nevyrábam ale vyrábam prepravné obaly na techniku.To znamená,že som manuálne zručný a mám živnostenský list.Ak tu niekto píše,že to robím v pracovnej dobe pre mesto kľudne si môže vyžiadať moju dochádzku a okontrolovať :) prípadne mu s tým pomôžem.Divadeľné súbory máme dva a to LEUA a MASKA :) PS:aj tam sa angažujem a tiež po pracovnej dobe a nezištne..
#3061 | odpovedať 10.11.2014 10:10:59
ilavcan Chcemtuzit

Keď si niekto dá potajomky natáčať mítingi kandidátov na primátora tak rozmýšľam kto by to mohol byť? Že by SIS ? Alebo polícia ? Asi nie asi to bude niekto z protikandidátov. Takže kto? V piatok bol míting Wiedermanna takže ten nie , že by Čiernik alebo Šupák , Mináriková , Derka? Pochybujem lebo tí nemôžu dať príkaz zamestnancovi mesta aby to natáčal na zamknutom balkóne a na kamere DK. Z toho všetkého logicky vychádza teda Daško. Takže p. Daško hanbite sa konáte tak ako kedysi ŠTB . Potajomky natáčať nič netušiacich ľudí . To je demokracia ? Tohoto sme sa dočkali 25 rokov po revolúcií: Hanba
#3060 | odpovedať 10.11.2014 00:55:33
uprimny_obcan

Vážení páni na meste,môžete zariadiť aby mladý zamestnanec mesta prestal s kvázi tajným natáčaním mítingov? Ľudia po piatkovom mítingu,, kde znova natáčal a to zmiestnosti z výhľadom z balkónu, ktorý bol z tohto dôvodu pre občanov zamknutý(zrejme preto aby občania nezavádzali pri natáčaní), hovorili, že nebudú viac chodiť na mítingy, pretože si neprajú, aby boli z akéhokoľvek dôvodu natáčaní. Niekto asi nezvláda situáciu ... A propó sú porušené podmienky rovnakého prístupu v rámci poskytnutia priestorov, keďže pri prvom mítingu bol balkón sprístupnený....
#3059 | odpovedať 09.11.2014 13:46:27
obcianka2

Rodinkárstvo by sa nemalo vyskytovať pri výkone verejnej moci žiadneho primátora, ak si chce vo funkcii uplatňovať svoju autoritu a voliči mu majú dôverovať. Vieme, že je to veľmi drahý systém verejnej moci z daní občanov. Či to nie je korupcia, keď niekto uprednostňuje svoj vlastný záujem nad záujmom celku, či korupcia je len úplatok?

Ako som už spomínala, v jednej známej pesničke je otázka: Čím to je, čím to je, že tak svet funguje?... Keďže my starší voliči patríme ku generácii, ktorá ešte nemala takú občiansku výchovu pre túto dnešnú dobu, náš významný slovenský básnik nám dáva takúto radu: „Veci, ako ľudskosť, sloboda, poznanie, dobro – nemožno jednoducho vyfasovať. O tie treba viesť zápas. Osobný, so samým sebou, i spoločenský. Choroba, ktorú máme dnes ... spočíva pravdepodobne v tom, že človek je čoraz menej schopný či ochotný podstupovať tento zápas. To však závisí od spôsobu života. Ten, kto je teplučko zabalený v kožuchu, sotva bude schopný viesť takýto zápas. To je dôvod, prečo odcudzenie nastalo a nastáva len v konzumnej spoločnosti... Ten zápas môže byť len motívom chudobnejších, tých, ktorých život je neprestajným zápasom zo dňa na deň. A zo všetkého najhoršia je vari (aj naša občianska ) ľahostajnosť.“ Píše uznávaný a významný básnik v knižke Epištoly staré i nové, ktorá bola vydaná v roku 1996.

Nechceme takú demokraciu samosprávy, v ktorej sa uplatňuje rodinkárstvo, musíme povedať ako nám radí pápež František: „ Chceme spravodlivý systém! Systém, ktorý umožní ísť dopredu všetkým.“ ... „chceme azda veľa?“
#3058 | odpovedať 08.11.2014 08:41:58
moric

personálne zloženie našich radných : 1. matka+syn, 2. brat+sestra, 3.manžel + manželka, 4. ujo + sesternica.
Živnosťou a mimopracovnými dohodami si prilepšujú : - hudobná produkcia - živnosť 2x, účtovníctvo, bezpečnosť práce, výtvarníctvo, sesterská organizácia Rádio Šláger min. 2 pracovníci, TSM - rodinný podnik rodiny P...., živnosť - podnikanie výroba zvukovej techniky, pri troche šikovnosti to stíhajú aj v pracovnom čase, .....
Celkový počet úradníkov cca 38, z toho cudzárov 15 ! Nemáme v Ilave dosť šikovných ludí ,ktorí musia trčať na úrade práce? Čo Vy na to,kandidáti ?
#3057 | odpovedať 07.11.2014 11:44:07
obcianka2

Dnes, t.j. 7. 11. 2014 o l7,00 hodine, má míting kandidát na primátora pán Ing. Viktor Wiedermann. Ľudia sa pýtajú, či bude taký dobrý ako jeho otec, či oproti minulosti nám prinesie novú politickú kultúru, alebo bude rozdávať funkcie len kamarátom, sponzorom a bude trestať opozíciu, tak ako to bolo v minulosti.
#3056 | odpovedať 07.11.2014 09:59:31
ilavcan Chcemtuzit

p.Daško kedy sa konečne vyjadríte aký postoj zastávate pri parkovacom systéme? Váš názor zaujíma obyvateľov mesta , alebo sa Vám zdá táto téma je nepriechodná a pred voľbami sa radšej nevyjadrujete. Necháte sa obhajovať platenými zamestnancami a sám ste radšej ticho. To je aký postoj? Máme tu primátora ktorý keď sa to prejednáva na zastupiteľstve tak radšej ide s detičkami na výlet ako by sa vyjadril pred občanmi. Nehanbite sa , vyjadrite sa.
#3055 | odpovedať 05.11.2014 15:52:54
obcianka2

„Štát sme pomohli zhumpľovať my,“ tento názov článku v dnešnom denníku Sme asi najlepšie vystihol súčasnú politickú situáciu. Mám tiež taký názor, že politici môžu mať len takú moc, akú im dáme, ak im dovolíme, aby ich moc bola bez morálky, bude bez morálky. Najlepší recept, akých politikov máme vyberať, nám dal pápež František, máme si vyberať politikov, ktorí majú morálku, budeme mať aj „ľudskejšiu rovnováhu a sociálny poriadok“ v štáte i v samospráve, lebo len zákon nezabráni zneužívanie verejnej moci.
Aký by mal byť náš záujem o veci verejné? Vo včerajšej rozhlasovej relácii som si vypočula takéto odporúčanie, že „pravidlá sa nedodržujú len keď musím, ale preto, že niečo je a nie je správne. A občianska angažovanosť by mala upozorňovať na porušovanie pravidiel, lebo každá moc korumpuje. Aby moc nekontrolovala len sama seba, aby bola zárukou dôvery, potrebujeme spoločenskú diskusiu (ktorá bola v mojom prípade na našej internetovej stránke mesta vždy len nežiaduca), spoločenskú kritiku, záujem o veci verejné, aj keď je to motivované nejakou zvedavosťou, preto náš záujem o veci verejné by mal byť širší než je. Neľahostajnosť a všímanie si vecí okolo seba, to je možno základ dodržiavania pravidiel. Či iná ako spomína prítomnosť verejnej kontroly by bola lepšou brzdou verejnej moci (aj našej samosprávy)? Nemusíme vyhľadávať prednosti volebného systému, ale práve akcent na pravidlá fungovania spoločnosti, ukázať na konkrétnych prípadoch, diskutovať o slovách, skutkoch politikov a na tom by sme mali dokumentovať ako sa veci majú.“ Citovala som z vyjadrenia predsedu Najvyššieho správneho súdu, ktoré som si vypočula vo včerajšej rozhlasovej relácii ČR.
Ja ešte dodávam, že keď funguje spravodlivosť, fungujú pravidlá a slušnosť!
#3054 | odpovedať 04.11.2014 10:16:19
obcianka2

Ak sa niektorí čitatelia diskusie cítia dotknutí mojimi názormi, všetkým sa ospravedlňujem. Mrzí ma, že mi veľmi dlho trvalo pochopiť poučenie, že „ politika je panské huncútstvo“, že voľby majú sponzorov, ktorí za to vyžadujú verejné zákazky a štátne funkcie (ale to sa za korupciu nepovažuje). A nám občanom zostáva len občerstvenie a volebný lístok. Je aj také poučenie, „ keď sa človek menej nadchne, menej trpí.“
#3053 | odpovedať 03.11.2014 16:04:37
Rasťo k600

pre občianka 2
Vaša posledná veta vôbec nekorešponduje s tým, čo ste tu celý čas písala - viera a pod. Je možné položiť si hypotetickú otázku, že veríte keď sa Vám to hodí? Apropo, nemám absolútne nič spoločné s minulým, terajším ani budúcim primátorom.
#3052 | odpovedať 03.11.2014 15:35:02
obcianka2

Prevažne, a nie z časti, je to tak, že pre pána primátora je morálka brzdiaci element ( a doteraz to vždy tak bolo ) vo vzťahu k sponzorom a finančným žralokom, ktorí si u vás tie štátne funkcie na správe mesta predplatili. Sponzorov takto vždy voľby naštartujú, lebo vedia, že štát funkcie dobre kŕmi. Preto si môžete dovoliť zamestnávať len ľudí z okolia, dôchodcov, priateľov a známych, uplatňovať pri výbere rodinkárstvo, a vaše argumenty sa z toho dôvodu strácajú v moci urážok. Vám je jedno, že to všetko spôsobuje veľké sociálne rozdiely a nerovnosti medzi ľuďmi, upierajúc nám právo na kontrolu a demokratickú diskusiu. Pán primátor, pre voličov máte nachystané len občerstvenie od vašich sponzorov. To je falošný koncept spravodlivosti, ale voliči nemôžu mať ani slobodu bez rovnoprávnosti. My už nemáme záujem o takých politikov, ktorí nepotrebujú morálku pre výkon funkcie, čo rozpredali majetok mesta, ale potrebujú len sponzorov. My potrebujeme komunálnych politikov, ktorí majú takú múdrosť, že chcú pomáhať všetkým občanom mesta. Určite nechceme volebné víťazstvo len pre niektoré rodiny, ktoré si môžu utrhnúť vždy najviac zo spoločného štátneho dobra, ani nechceme, aby ste zamestnali všetkých, čo chodia do kostola. Už vieme aj kedy by mali byť veriaci komunálni politici lepší ako neveriaci. Niekedy sú aj neveriaci lepší ako veriaci.

Nech sa vedia aj druhí ľudia uplatniť, aby sa mali zo štátneho dobre. Ale ja nie som tak sprostá, aby som nevedela prijať volebný výsledok. Ako vždy, očakávam obratom vašu reakciu. Ale sú aj iné veci, kvôli ktorým by som si s Vami nevedela podať ruku.

#3051 | odpovedať 03.11.2014 13:55:42
Rasťo k600

Pre občianka2
sčasti máte pravdu v tom, aký by mal byť politik. Je to jedno, či je to komunálny alebo politik v tzv. veľkej politike. V určitých Vašich vyjadreniach ste neobjektívna a "zaslepená". Naskytá sa mi otázka, prečo ste nekandidovala na post primátora, alebo poslanca mestského zastupiteľstva??? Čo ste robila za prechádzajúce 4 roky? Chodievam na mestské zastupiteľstvo, ale nepamätám si, že by ste tam bola. Tak prečo zrazu teraz taká iniciatíva? Nepotláčam Vaše právo na názor, iba podotýkam, že treba ho verejne prezentovať nie na fóre, ale na mítingoch kandidátov!!!
#3050 | odpovedať 03.11.2014 13:11:14
obcianka2

„Etika - prirodzene nie ako ideológia – umožňuje, podľa môjho názoru, vytvoriť ľudskejšiu rovnováhu a sociálny poriadok.“ Rovnako pripomenul, že „má moc pripomínať bohatému, že musí pomáhať chudobnému, rešpektovať ho a podporovať ho.“ Povedal pápež František na stretnutí s veľvyslancami, 16.5.2013.

Považujem to za veľmi dôležité vyjadrenie Sv. Otca na adresu morálky či etiky, ktorejkoľvek vrchnosti, politickej či ekonomickej. Pre nás voličov je tiež dosť dôležité, aby mali komunálni politici morálku vo svojej funkcii. Keď politici poznajú morálne zásady, môžu mať s niečím problém?
Neviem, či v mojom dôchodkovom veku som si to dobre všimla, že každý kandidát na primátora nám predkladá zoznam svojich kandidátov na poslancov. Myslím si, že by to nebolo dobré, aby sa zastupiteľstvo tvorilo len z jeho poslancov, chýbala by rôznosť názorov, nebol by problém, všetky návrhy primátora výhodné i nevýhodné, odhlasovať.
Teraz prichádza čas pre zmenu, je treba mnohé veci zmeniť. Potrebujeme, aby sa komunálni politici chovali inak. Pre nás voličov je dosť dôležité, ako si náš pán primátor vyberá štátnych zamestnancov úradu mesta, že prebiehajú výberové konania, že sa nepoužívajú urážky, akú majú štátni úradníci morálku, či všetky obstarávania sú transparentné, či miestne noviny nie sú len reklama pre primátora, či v nich dáva priestor pre opozíciu, … to sú veci, ktoré by mali občania pri voľbe primátora a poslancov zvažovať.
Čím to je, čím to je, … prečo sú veci tak jak sú, môžeme sa medzi sebou pýtať, tak ako spieva v jednej známej pesničke.
Odporúčam čítať celú diskusiu, lebo prichádzajú platené zásahy do diskusie, mňa sa len tak ľahko nezbavíte, pravda oči kole.

Pridať príspevok

<< < ... 16 17 18 19 20 21 22 23 ... > >>