Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#3060 | odpovedať 10.11.2014 00:55:33
uprimny_obcan

Vážení páni na meste,môžete zariadiť aby mladý zamestnanec mesta prestal s kvázi tajným natáčaním mítingov? Ľudia po piatkovom mítingu,, kde znova natáčal a to zmiestnosti z výhľadom z balkónu, ktorý bol z tohto dôvodu pre občanov zamknutý(zrejme preto aby občania nezavádzali pri natáčaní), hovorili, že nebudú viac chodiť na mítingy, pretože si neprajú, aby boli z akéhokoľvek dôvodu natáčaní. Niekto asi nezvláda situáciu ... A propó sú porušené podmienky rovnakého prístupu v rámci poskytnutia priestorov, keďže pri prvom mítingu bol balkón sprístupnený....
#3059 | odpovedať 09.11.2014 13:46:27
obcianka2

Rodinkárstvo by sa nemalo vyskytovať pri výkone verejnej moci žiadneho primátora, ak si chce vo funkcii uplatňovať svoju autoritu a voliči mu majú dôverovať. Vieme, že je to veľmi drahý systém verejnej moci z daní občanov. Či to nie je korupcia, keď niekto uprednostňuje svoj vlastný záujem nad záujmom celku, či korupcia je len úplatok?

Ako som už spomínala, v jednej známej pesničke je otázka: Čím to je, čím to je, že tak svet funguje?... Keďže my starší voliči patríme ku generácii, ktorá ešte nemala takú občiansku výchovu pre túto dnešnú dobu, náš významný slovenský básnik nám dáva takúto radu: „Veci, ako ľudskosť, sloboda, poznanie, dobro – nemožno jednoducho vyfasovať. O tie treba viesť zápas. Osobný, so samým sebou, i spoločenský. Choroba, ktorú máme dnes ... spočíva pravdepodobne v tom, že človek je čoraz menej schopný či ochotný podstupovať tento zápas. To však závisí od spôsobu života. Ten, kto je teplučko zabalený v kožuchu, sotva bude schopný viesť takýto zápas. To je dôvod, prečo odcudzenie nastalo a nastáva len v konzumnej spoločnosti... Ten zápas môže byť len motívom chudobnejších, tých, ktorých život je neprestajným zápasom zo dňa na deň. A zo všetkého najhoršia je vari (aj naša občianska ) ľahostajnosť.“ Píše uznávaný a významný básnik v knižke Epištoly staré i nové, ktorá bola vydaná v roku 1996.

Nechceme takú demokraciu samosprávy, v ktorej sa uplatňuje rodinkárstvo, musíme povedať ako nám radí pápež František: „ Chceme spravodlivý systém! Systém, ktorý umožní ísť dopredu všetkým.“ ... „chceme azda veľa?“
#3058 | odpovedať 08.11.2014 08:41:58
moric

personálne zloženie našich radných : 1. matka+syn, 2. brat+sestra, 3.manžel + manželka, 4. ujo + sesternica.
Živnosťou a mimopracovnými dohodami si prilepšujú : - hudobná produkcia - živnosť 2x, účtovníctvo, bezpečnosť práce, výtvarníctvo, sesterská organizácia Rádio Šláger min. 2 pracovníci, TSM - rodinný podnik rodiny P...., živnosť - podnikanie výroba zvukovej techniky, pri troche šikovnosti to stíhajú aj v pracovnom čase, .....
Celkový počet úradníkov cca 38, z toho cudzárov 15 ! Nemáme v Ilave dosť šikovných ludí ,ktorí musia trčať na úrade práce? Čo Vy na to,kandidáti ?
#3057 | odpovedať 07.11.2014 11:44:07
obcianka2

Dnes, t.j. 7. 11. 2014 o l7,00 hodine, má míting kandidát na primátora pán Ing. Viktor Wiedermann. Ľudia sa pýtajú, či bude taký dobrý ako jeho otec, či oproti minulosti nám prinesie novú politickú kultúru, alebo bude rozdávať funkcie len kamarátom, sponzorom a bude trestať opozíciu, tak ako to bolo v minulosti.
#3056 | odpovedať 07.11.2014 09:59:31
ilavcan Chcemtuzit

p.Daško kedy sa konečne vyjadríte aký postoj zastávate pri parkovacom systéme? Váš názor zaujíma obyvateľov mesta , alebo sa Vám zdá táto téma je nepriechodná a pred voľbami sa radšej nevyjadrujete. Necháte sa obhajovať platenými zamestnancami a sám ste radšej ticho. To je aký postoj? Máme tu primátora ktorý keď sa to prejednáva na zastupiteľstve tak radšej ide s detičkami na výlet ako by sa vyjadril pred občanmi. Nehanbite sa , vyjadrite sa.
#3055 | odpovedať 05.11.2014 15:52:54
obcianka2

„Štát sme pomohli zhumpľovať my,“ tento názov článku v dnešnom denníku Sme asi najlepšie vystihol súčasnú politickú situáciu. Mám tiež taký názor, že politici môžu mať len takú moc, akú im dáme, ak im dovolíme, aby ich moc bola bez morálky, bude bez morálky. Najlepší recept, akých politikov máme vyberať, nám dal pápež František, máme si vyberať politikov, ktorí majú morálku, budeme mať aj „ľudskejšiu rovnováhu a sociálny poriadok“ v štáte i v samospráve, lebo len zákon nezabráni zneužívanie verejnej moci.
Aký by mal byť náš záujem o veci verejné? Vo včerajšej rozhlasovej relácii som si vypočula takéto odporúčanie, že „pravidlá sa nedodržujú len keď musím, ale preto, že niečo je a nie je správne. A občianska angažovanosť by mala upozorňovať na porušovanie pravidiel, lebo každá moc korumpuje. Aby moc nekontrolovala len sama seba, aby bola zárukou dôvery, potrebujeme spoločenskú diskusiu (ktorá bola v mojom prípade na našej internetovej stránke mesta vždy len nežiaduca), spoločenskú kritiku, záujem o veci verejné, aj keď je to motivované nejakou zvedavosťou, preto náš záujem o veci verejné by mal byť širší než je. Neľahostajnosť a všímanie si vecí okolo seba, to je možno základ dodržiavania pravidiel. Či iná ako spomína prítomnosť verejnej kontroly by bola lepšou brzdou verejnej moci (aj našej samosprávy)? Nemusíme vyhľadávať prednosti volebného systému, ale práve akcent na pravidlá fungovania spoločnosti, ukázať na konkrétnych prípadoch, diskutovať o slovách, skutkoch politikov a na tom by sme mali dokumentovať ako sa veci majú.“ Citovala som z vyjadrenia predsedu Najvyššieho správneho súdu, ktoré som si vypočula vo včerajšej rozhlasovej relácii ČR.
Ja ešte dodávam, že keď funguje spravodlivosť, fungujú pravidlá a slušnosť!
#3054 | odpovedať 04.11.2014 10:16:19
obcianka2

Ak sa niektorí čitatelia diskusie cítia dotknutí mojimi názormi, všetkým sa ospravedlňujem. Mrzí ma, že mi veľmi dlho trvalo pochopiť poučenie, že „ politika je panské huncútstvo“, že voľby majú sponzorov, ktorí za to vyžadujú verejné zákazky a štátne funkcie (ale to sa za korupciu nepovažuje). A nám občanom zostáva len občerstvenie a volebný lístok. Je aj také poučenie, „ keď sa človek menej nadchne, menej trpí.“
#3053 | odpovedať 03.11.2014 16:04:37
Rasťo k600

pre občianka 2
Vaša posledná veta vôbec nekorešponduje s tým, čo ste tu celý čas písala - viera a pod. Je možné položiť si hypotetickú otázku, že veríte keď sa Vám to hodí? Apropo, nemám absolútne nič spoločné s minulým, terajším ani budúcim primátorom.
#3052 | odpovedať 03.11.2014 15:35:02
obcianka2

Prevažne, a nie z časti, je to tak, že pre pána primátora je morálka brzdiaci element ( a doteraz to vždy tak bolo ) vo vzťahu k sponzorom a finančným žralokom, ktorí si u vás tie štátne funkcie na správe mesta predplatili. Sponzorov takto vždy voľby naštartujú, lebo vedia, že štát funkcie dobre kŕmi. Preto si môžete dovoliť zamestnávať len ľudí z okolia, dôchodcov, priateľov a známych, uplatňovať pri výbere rodinkárstvo, a vaše argumenty sa z toho dôvodu strácajú v moci urážok. Vám je jedno, že to všetko spôsobuje veľké sociálne rozdiely a nerovnosti medzi ľuďmi, upierajúc nám právo na kontrolu a demokratickú diskusiu. Pán primátor, pre voličov máte nachystané len občerstvenie od vašich sponzorov. To je falošný koncept spravodlivosti, ale voliči nemôžu mať ani slobodu bez rovnoprávnosti. My už nemáme záujem o takých politikov, ktorí nepotrebujú morálku pre výkon funkcie, čo rozpredali majetok mesta, ale potrebujú len sponzorov. My potrebujeme komunálnych politikov, ktorí majú takú múdrosť, že chcú pomáhať všetkým občanom mesta. Určite nechceme volebné víťazstvo len pre niektoré rodiny, ktoré si môžu utrhnúť vždy najviac zo spoločného štátneho dobra, ani nechceme, aby ste zamestnali všetkých, čo chodia do kostola. Už vieme aj kedy by mali byť veriaci komunálni politici lepší ako neveriaci. Niekedy sú aj neveriaci lepší ako veriaci.

Nech sa vedia aj druhí ľudia uplatniť, aby sa mali zo štátneho dobre. Ale ja nie som tak sprostá, aby som nevedela prijať volebný výsledok. Ako vždy, očakávam obratom vašu reakciu. Ale sú aj iné veci, kvôli ktorým by som si s Vami nevedela podať ruku.

#3051 | odpovedať 03.11.2014 13:55:42
Rasťo k600

Pre občianka2
sčasti máte pravdu v tom, aký by mal byť politik. Je to jedno, či je to komunálny alebo politik v tzv. veľkej politike. V určitých Vašich vyjadreniach ste neobjektívna a "zaslepená". Naskytá sa mi otázka, prečo ste nekandidovala na post primátora, alebo poslanca mestského zastupiteľstva??? Čo ste robila za prechádzajúce 4 roky? Chodievam na mestské zastupiteľstvo, ale nepamätám si, že by ste tam bola. Tak prečo zrazu teraz taká iniciatíva? Nepotláčam Vaše právo na názor, iba podotýkam, že treba ho verejne prezentovať nie na fóre, ale na mítingoch kandidátov!!!
#3050 | odpovedať 03.11.2014 13:11:14
obcianka2

„Etika - prirodzene nie ako ideológia – umožňuje, podľa môjho názoru, vytvoriť ľudskejšiu rovnováhu a sociálny poriadok.“ Rovnako pripomenul, že „má moc pripomínať bohatému, že musí pomáhať chudobnému, rešpektovať ho a podporovať ho.“ Povedal pápež František na stretnutí s veľvyslancami, 16.5.2013.

Považujem to za veľmi dôležité vyjadrenie Sv. Otca na adresu morálky či etiky, ktorejkoľvek vrchnosti, politickej či ekonomickej. Pre nás voličov je tiež dosť dôležité, aby mali komunálni politici morálku vo svojej funkcii. Keď politici poznajú morálne zásady, môžu mať s niečím problém?
Neviem, či v mojom dôchodkovom veku som si to dobre všimla, že každý kandidát na primátora nám predkladá zoznam svojich kandidátov na poslancov. Myslím si, že by to nebolo dobré, aby sa zastupiteľstvo tvorilo len z jeho poslancov, chýbala by rôznosť názorov, nebol by problém, všetky návrhy primátora výhodné i nevýhodné, odhlasovať.
Teraz prichádza čas pre zmenu, je treba mnohé veci zmeniť. Potrebujeme, aby sa komunálni politici chovali inak. Pre nás voličov je dosť dôležité, ako si náš pán primátor vyberá štátnych zamestnancov úradu mesta, že prebiehajú výberové konania, že sa nepoužívajú urážky, akú majú štátni úradníci morálku, či všetky obstarávania sú transparentné, či miestne noviny nie sú len reklama pre primátora, či v nich dáva priestor pre opozíciu, … to sú veci, ktoré by mali občania pri voľbe primátora a poslancov zvažovať.
Čím to je, čím to je, … prečo sú veci tak jak sú, môžeme sa medzi sebou pýtať, tak ako spieva v jednej známej pesničke.
Odporúčam čítať celú diskusiu, lebo prichádzajú platené zásahy do diskusie, mňa sa len tak ľahko nezbavíte, pravda oči kole.
#3049 | odpovedať 02.11.2014 20:51:16
Rasťo k600

Pre občianka 2:
viera je krásna, ale nepreháňajte to. Nie všetci obyvatelia Ilavy sú veriaci. Čiže starosta je starosta pre obyvateľov s vyznaním, alebo bez neho.
#3048 | odpovedať 02.11.2014 20:21:36
obcianka2

Čo hovorí o spravodlivosti náš Katechizmus:

Spravodlivosť je morálna vlastnosť, teda spravodlivosť je naša kresťanská povinnosť. A veriaci kresťan ako politik by mal spravodlivosť dodržiavať a presadzovať lepšie a v tom by mal byť príkladom pre neveriacich politikov.
A pre kresťana katolíka ako komunálneho politika by nemala byť spravodlivosť ani na pracovisku ekonomická kategória. Podľa môjho názoru každý náš primátor môže mať len takú moc, akú mu občania dajú na zamestnávanie priateľov a známych z okolia.
#3047 | odpovedať 02.11.2014 18:32:20
Rasťo k600

Pre občianka 2:
nemáte pocit, že tieto Vaše otázky skôr patria na míting kandidátov na post starostu a nie na diskusiu, kde sa aj tak nik nevyjadrí. Už pán Wiederman Vám jasne odpísal.
#3046 | odpovedať 02.11.2014 17:14:47
obcianka2

Mám ešte takúto otázku pre vážených kandidátov na primátora nášho mesta:
či budú dodržiavať princípy spravodlivosti a nebudú uplatňovať rodinkárstvo a klientelizmus pri obsadzovaní štátnych funkcií úradu mesta, hoci to nie je obmedzené zákonom.
Je podľa vás správne a slušné voči ostatným uchádzačom o zamestnanie, keď na mestskom úrade pracuje matka a syn?
#3045 | odpovedať 02.11.2014 11:12:32
Viktor Viktor MartišDobry den. Tí ktorí sa stali obeťami podvodníka s ovocím na kvas, ktorý sa predstavoval pod meno Peter C. * z Dúlova a inzeroval na bazos.sk, nech sa zastavia na policajnej stanici ideálne v ilave, kde sa bude prípad riešiť a podajú oznámenie o trestnom čine. Už teraz sú nahlásení 3 poškodení a celková suma presahuje hranicu pre trestný čin. Je velmi pradepodobné že poškodených je omnoho viac, zoznam do ktorého si ma pri preberaní zálohy podvnodík zapísal bol rozsiahly :-(


*oprava adm


#3044 | odpovedať 30.10.2014 06:25:31
Miroslav Behan Miroslav Behan

Zúčastnil som sa na poslednom zastupiteľstve a mám z toho zmiešané pocity. Bola predložená analýza 6-tich variantov parkovania a diskusia sa točila iba o odmietnutí závorového variantu. Prečo sa tí , ktorí žiadali vypracovať túto analýzu/občania a poslanci/ nevyjadrili a nediskutovali o bezzávorovom variante? Možno preto, že tieto/boli 2/ sú pre naše mesto absolútne neprijateľné pre výšku nákladov.Tých pár poznámok o spochybnení výšky nákladov je nerelevantných/MP a odťahovka/ nakoľko chýba hlbšie preštudovanie tejto analýzy a celej tejto problematiky. Základná otázka je podľa mňa, či vôbec máme záujem a chceme riešiť problematiku parkovania v CMZ.
#3043 | odpovedať 29.10.2014 18:52:16
obcianka2

Vážený pán primátor, kde máte teraz tých starostlivých spolupracovníkov, aby obhájili vaše záujmy týkajúce sa parkovania na námestí, ktorí doteraz chránili vaše záujmy sprostými urážkami na tejto internetovej stránke. Ak štátni úradníci nevedia, že ak nie sú slušní, sú amorálni, nemajú čo v štátnej službe robiť. Neradili vám dobre. Tie opakované neslušné reakcie štátneho úradu boli hanebné, to svedčí o narušenej slušnosti štátneho úradu, ja nebudem také správanie akceptovať. Ak si vaši pracovníci myslia, že si to môžu bez následkov dovoliť, môžeme si to vysvetliť aj na súde. Spravodlivý primátor rešpektuje práva každého občana, každý si môže napísať svoje návrhy do diskusie. Vie, čo ľudia chcú, pretože to má s nimi konzultované a nemá problém obhájiť svoje konečné rozhodovanie a prijať zodpovednosť za svoje rozhodnutie.
#3042 | odpovedať 29.10.2014 15:30:19
ilavcan Chcemtuzit

Takže primátor bol na výlete a tu sa riešili dôležité veci. Pekne- za plat 2621 eur si chodí po výletoch.
#3041 | odpovedať 29.10.2014 13:11:17
Ľubomír Turcer

Neúčasť primátora na zastupiteľstve dňa 28.10.2014 bola z dôvodu toho, že na tento deň bol prisľúbený termín exkurzie od rektora Szeceyiho univerzity v Gyore pána Petra Foldesiho. Stretnutia sa zúčastnili aj predstavitelia mesta Gyor a Dr. Péter Schmidt predseda- Nadácie Gábora Barossa. Prítomnosť Ing. Daška ako predstaviteľa družobného mesta bola nanajvýš žiadúca. Okrem toho sa z Ilavy zúčastnil prehliadky univerzity plný autobus žiakov 8. a 9. ročníkov ZŠ v Ilave s pedagogickými pracovníkmi. Navštívili univerzitnú knižnicu a absolvovali prehliadku celej univerzity. Potom boli spoločne v historickom centre mesta Gyor a v mestskej radnici. Primátora na zastupiteľstve plnohodnotne zastupoval Ing. Jozef Toman, zástupca primátora mesta Ilava v súlade so Zákonom o obecnom zriadení.

Pridať príspevok

<< < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 ... > >>