Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#3049 | odpovedať 02.11.2014 20:51:16
Rasťo k600

Pre občianka 2:
viera je krásna, ale nepreháňajte to. Nie všetci obyvatelia Ilavy sú veriaci. Čiže starosta je starosta pre obyvateľov s vyznaním, alebo bez neho.
#3048 | odpovedať 02.11.2014 20:21:36
obcianka2

Čo hovorí o spravodlivosti náš Katechizmus:

Spravodlivosť je morálna vlastnosť, teda spravodlivosť je naša kresťanská povinnosť. A veriaci kresťan ako politik by mal spravodlivosť dodržiavať a presadzovať lepšie a v tom by mal byť príkladom pre neveriacich politikov.
A pre kresťana katolíka ako komunálneho politika by nemala byť spravodlivosť ani na pracovisku ekonomická kategória. Podľa môjho názoru každý náš primátor môže mať len takú moc, akú mu občania dajú na zamestnávanie priateľov a známych z okolia.
#3047 | odpovedať 02.11.2014 18:32:20
Rasťo k600

Pre občianka 2:
nemáte pocit, že tieto Vaše otázky skôr patria na míting kandidátov na post starostu a nie na diskusiu, kde sa aj tak nik nevyjadrí. Už pán Wiederman Vám jasne odpísal.
#3046 | odpovedať 02.11.2014 17:14:47
obcianka2

Mám ešte takúto otázku pre vážených kandidátov na primátora nášho mesta:
či budú dodržiavať princípy spravodlivosti a nebudú uplatňovať rodinkárstvo a klientelizmus pri obsadzovaní štátnych funkcií úradu mesta, hoci to nie je obmedzené zákonom.
Je podľa vás správne a slušné voči ostatným uchádzačom o zamestnanie, keď na mestskom úrade pracuje matka a syn?
#3045 | odpovedať 02.11.2014 11:12:32
Viktor Viktor MartišDobry den. Tí ktorí sa stali obeťami podvodníka s ovocím na kvas, ktorý sa predstavoval pod meno Peter C. * z Dúlova a inzeroval na bazos.sk, nech sa zastavia na policajnej stanici ideálne v ilave, kde sa bude prípad riešiť a podajú oznámenie o trestnom čine. Už teraz sú nahlásení 3 poškodení a celková suma presahuje hranicu pre trestný čin. Je velmi pradepodobné že poškodených je omnoho viac, zoznam do ktorého si ma pri preberaní zálohy podvnodík zapísal bol rozsiahly :-(


*oprava adm


#3044 | odpovedať 30.10.2014 06:25:31
Miroslav Behan Miroslav Behan

Zúčastnil som sa na poslednom zastupiteľstve a mám z toho zmiešané pocity. Bola predložená analýza 6-tich variantov parkovania a diskusia sa točila iba o odmietnutí závorového variantu. Prečo sa tí , ktorí žiadali vypracovať túto analýzu/občania a poslanci/ nevyjadrili a nediskutovali o bezzávorovom variante? Možno preto, že tieto/boli 2/ sú pre naše mesto absolútne neprijateľné pre výšku nákladov.Tých pár poznámok o spochybnení výšky nákladov je nerelevantných/MP a odťahovka/ nakoľko chýba hlbšie preštudovanie tejto analýzy a celej tejto problematiky. Základná otázka je podľa mňa, či vôbec máme záujem a chceme riešiť problematiku parkovania v CMZ.
#3043 | odpovedať 29.10.2014 18:52:16
obcianka2

Vážený pán primátor, kde máte teraz tých starostlivých spolupracovníkov, aby obhájili vaše záujmy týkajúce sa parkovania na námestí, ktorí doteraz chránili vaše záujmy sprostými urážkami na tejto internetovej stránke. Ak štátni úradníci nevedia, že ak nie sú slušní, sú amorálni, nemajú čo v štátnej službe robiť. Neradili vám dobre. Tie opakované neslušné reakcie štátneho úradu boli hanebné, to svedčí o narušenej slušnosti štátneho úradu, ja nebudem také správanie akceptovať. Ak si vaši pracovníci myslia, že si to môžu bez následkov dovoliť, môžeme si to vysvetliť aj na súde. Spravodlivý primátor rešpektuje práva každého občana, každý si môže napísať svoje návrhy do diskusie. Vie, čo ľudia chcú, pretože to má s nimi konzultované a nemá problém obhájiť svoje konečné rozhodovanie a prijať zodpovednosť za svoje rozhodnutie.
#3042 | odpovedať 29.10.2014 15:30:19
ilavcan Chcemtuzit

Takže primátor bol na výlete a tu sa riešili dôležité veci. Pekne- za plat 2621 eur si chodí po výletoch.
#3041 | odpovedať 29.10.2014 13:11:17
prednosta Ľubomír Turcer

Neúčasť primátora na zastupiteľstve dňa 28.10.2014 bola z dôvodu toho, že na tento deň bol prisľúbený termín exkurzie od rektora Szeceyiho univerzity v Gyore pána Petra Foldesiho. Stretnutia sa zúčastnili aj predstavitelia mesta Gyor a Dr. Péter Schmidt predseda- Nadácie Gábora Barossa. Prítomnosť Ing. Daška ako predstaviteľa družobného mesta bola nanajvýš žiadúca. Okrem toho sa z Ilavy zúčastnil prehliadky univerzity plný autobus žiakov 8. a 9. ročníkov ZŠ v Ilave s pedagogickými pracovníkmi. Navštívili univerzitnú knižnicu a absolvovali prehliadku celej univerzity. Potom boli spoločne v historickom centre mesta Gyor a v mestskej radnici. Primátora na zastupiteľstve plnohodnotne zastupoval Ing. Jozef Toman, zástupca primátora mesta Ilava v súlade so Zákonom o obecnom zriadení.
#3040 | odpovedať 29.10.2014 10:27:05
ilavcan Chcemtuzit

Chcel by som sa spýtať p.primátora o odpoveď na otázku prečo si naplánoval služobnú cestu keď bolo zastupiteľstvo o parkovacom systéme na ktoré prišlo veľa obyvateľov mesta a on sa nezúčastnil? Nezdalo sa mu to dôležité alebo nemal odvahu?
#3039 | odpovedať 26.10.2014 09:56:51
obcianka2

1. Ešte by som sa chcela opýtať vážených kandidátov na primátora nášho mesta, či neuvažujú o výstavbe domova dôchodcov, ktorý už majú všetky okolité mestá a obce, či to nezostane len pri výhovorke, nemáme peniaze. Kde potom berú peniaze tí ostatní, keď mnohé veci majú a my to v okresnom meste nemáme.
2. Či sa ako víťaz bude správať tak, že berie všetko, všetky výhody, ktoré funkcia umožňuje.
3. Čo plánujú noví kandidáti na poslancov, aký majú program a záujem o verejný priestor. Alebo sa budú len mlčky prizerať na ten rozvoj mesta a budú si chodiť len pre peniažky.
#3038 | odpovedať 22.10.2014 17:04:43
Viktor Wiedermann

Dobrý deň, ako jeden s kandidátov na primátora mesta, som bol aj ja požiadaný občiankou2 aby som odpovedal na niekoľko otázok ohľadom dôvodov mojej kandidatúry. Chcem len potvrdiť, že na všetky jej otázky odpoviem na mojich predvolebných stretnutiach v rámci diskusie s občanmi. VW
#3037 | odpovedať 19.10.2014 15:40:49
obcianka2

Čo znamenajú veľké peniaze, ktorými štát vysoko platí a cení si funkcie primátorov a starostov? Tu sú niektoré názory z archívu diskusie na stránke mesta, ktoré stoja za povšimnutie, k volebnému víťazstvu primátora v komunálnych voľbách v roku 2010, (z 28.11.2010 a 12.12.2010): ..."Bolo to ako keď ferrari víťazí na každej veľkej cene,...v našom meste, bohužiaľ, nie je veľa ľudí, ktorí by mohli pôsobiť v komunálnej politike,... Sú ľudia, ktorí ešte nepochopili, že stačí..., Keď chcete dávať góly, potrebujete dobré nahrávky, ale bohužiaľ, Vy máte okolo seba aj spoluhráčov, ktorí vedia akurát tak faulovať a ešte aj to iba od chrbta. ...Koľko hlasov sa zrazu ozvalo, keď hlavy padajú, toto nemá byť o ľútosti a milosti, to nie, tú nesmiete mať, ta došla, nehľadajte ju – neexistuje. Toto sú tvrdé fakty, Vy si vyberte a musíte si sakra dobre vybrať spolupracovníkov,"...
Alebo, " čaká Vás opäť pár veľkých cien, netreba každú vyhrať, stačí prísť do cieľa. Ľudia sa začnú cítiť v meste dobre nielen preto, že majú človeka, ktorý vie reprezentovať, ale nadobudnú aj pocit istoty a dovolajú sa práva, a slušnosti"... Len škoda, že slušnosť som na tejto stránke niekedy márne očakávala.
#3036 | odpovedať 17.10.2014 18:12:37
obcianka2

Kto mlčí, ten svedčí. A čo nám zariadili naši poslanci, nedali žiadny odpočet. Zdá sa mi, že napísali nám dva či tri články v Ilavských novinách, a to za celé volebné obdobie. Pracujú asi len pre peniaze, preto máme aj toľko kandidátov na poslancov.
#3035 | odpovedať 17.10.2014 16:13:07
drobčiak

Občianka2 mám pocit, že mesto už neodpovedá na otázky nás občanov mesta Ilava. Nemám pravdu?
#3034 | odpovedať 17.10.2014 15:48:01
obcianka2

Chcela by som sa opýtať vážených kandidátov na primátora nášho mesta na nasledovné otázky:

1. aký máte názor na kritiku občanov na internetovej stránke mesta, či máte zmysel pre demokratickú diskusiu,
2. či máte nadhľad priznať si chybu,
3. či všetky daňové príjmy použijete len na chod mestského úradu, čo môžeme očakávať za naše dane, ktoré platíme mestu,
4. či pri výbere nových pracovníkov mesta, uplatníte pravidlo rovnosti pracovných príležitostí pre všetkých občanov nášho mesta, nielen pre určité rodiny v meste, alebo pre ľudí z okolia, pre svojich priateľov, susedov a známych, aké pravidlá uplatníte,
5. či uvažujete o výstavbe ešte jednej veľkoplošnej predajne aj s parkovaním, Tesco, Kaufland,
6. či uvažujete o cyklochodníku smerom do Košece,
7. aký máte názor na parkovanie na námestí, ktoré je plné ako bolo, lebo nové parkovisko sa využíva len v malej miere, teda neodľahčuje námestie,
8. či ste už niečo privatizovali v meste, alebo odkúpili, pozemky, role, domy,
9. či kandidujete len preto, že štát dobre platí (kŕmi)funkciu primátora,
10. či uvažujete o opravách náboženských objektov kostola a kaplnky s chátrajúcou prístavbou, ktoré potrebujú opravy,
11. či uvažujete o kamerovom systéme v meste.
12. čím chcete ešte zviditeľniť naše okresné mesto, akou investíciou, keď už v mnohom zaostávame s okolím.

Nedávno som si vypočula na TA3 názor, že potrebujeme takých politikov, ktorí chcú pomáhať druhým, nielen tým, ktorých politik vedie.


#3033 | odpovedať 16.10.2014 18:23:16
obcianka2

Zmena komunálnej politiky musí prísť zdola, chýba nám elementárna SPRAVODLIVOSŤ, ktorá by mala dôveru verejnosti. Náš vplyv na spoločenský systém je väčší než sa domnievame, začnime spoluutvárať okolie, dokážme niečo zmeniť !
#3032 | odpovedať 05.10.2014 14:43:48
obcianka2

Ďakujem za pripomienky. Blížia sa komunálne voľby, preto by som chcela upozorniť na nových kandidátov na funkciu primátora mesta, ktorých poznám, ale pre mnohých sú to kandidáti, ktorých občania nepoznajú. Mám záujem, aby mali možnosť uplatniť sa a presadiť zas noví kandidáti, preto podporujem kandidatúru na funkciu primátora pána Ing. Viktora Wiedermanna, ktorého rodina je v Ilave dobre známa, ktorá si tú funkciu zaslúži.

Dajme príležitosť novým kandidátom!
#3031 | odpovedať 24.09.2014 12:19:35
obcianka2

Poznám ešte jednu pesničku, ktorá sa hodí na občiansku rozlúčku,možno skôr pre ženu, Náhrobní kámen - Petr Novák.
#3030 | odpovedať 23.09.2014 17:15:19
obcianka2

Bola to vhodná pesnička na rozlúčku, ktorú ste hrali dnes v mestskom rozhlase, Tam u nebeských bran, od Michala Tučného. Bola to správna voľba na takúto príležitosť, obsahovo aj melodicky.

Pridať príspevok

<< < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 ... > >>