Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#2983 | odpovedať 03.04.2014 23:30:38
jetomozne

Parkovaci system - podla mojho nazoru su to vyhodene peniaze...neviem presne ake budu investicne naklady na realizaciu a prevadzkovanie parkovania, ale ak to ma mat aspon trocha logiky a ustretovosti pre obcanov, tak tie 2 hod. parkovania zdarma by mali byt samozrejmostou, len potom sa mi vynara otazka, ze kto tam bude parkovat dlhsiu dobu ako 2 hod.? Bude potom aj nejaka realna navratnost investicie, alebo nebodaj ziskovost systemu? Myslim,ze skor by sa malo mesto uberat inym smerom....a to zistit si ze koho vozidla tam stoja cely den...moj skromny odhad je ze asi 70% aut patri zamestnancom vaznice,ved staci trosku sledovat situaciu v centre mesta po 15h v pracovne dni a kazdy clovek si vsimne ako sa zacnu vytracat auta a uvolnovat parkovacie miesta...TAKZE tento problem treba prerokovat s vedenim vaznice a skusit odklonit auta zamestnancov a bude miesta dost! Podla neoverenych informacii sa ma z Dubnice prestahovat Dopr. inspektorat do Ilavy,cize prihlasovanie vozidiel,stranky polície...asi od tohto si mesto slubuje zisky na parkovani,kedze vsetci vieme ako rychlo to pri vybavovaní prihlasenia chodi atd. A ako sa dostanu do centra zachranne zlozky...? Budu prekonavat rampu pri vjazde a potom si zaplatia parkovne za zachranu ludskych zivotov? Uz sa tesim ako sa zasa Ilava zviditelni v nejakej spravodajskej relacii (stlp uz zmizol,tak je utlm).
#2982 | odpovedať 03.04.2014 14:17:47
mark marek

Ako nestacim sa cudovat co tu citam.konecne sa aj pan primator racil ozvat.no ono sa staci zajst pozriet napriklad do rakuska.dve hodiny parkovneho zdarma.a potom spoplatnene.v niecom podobnom ako novinovy stanok alebo lekaren si kupite za smiesne cca 1e parkovacie hodiny ktore vam ostanu.tam si nastavite cas prichodu.myslim ze 2h celkom staci.
#2981 | odpovedať 02.04.2014 18:48:50
Silviail

Dobrý deň ,
kde budú parkovať majitelia bytov na panelákoch , keď na parkovisku budú parkovať návštevníci a zamestaní ľudia z mesta? Tiež si myslím , že sa zastaví premávka na vjazde do centra , pokladám tento projekt za neprospešný.
Silvia
#2980 | odpovedať 02.04.2014 08:06:15
exana

Ilava je najmenšie okresné mestečko a tento plán parkovania mi pripadá vhodný skôr pre veľké mestá. Ani v Trenčíne nie je zamedzený vjazd áut na celé námestie. Mnohí tu na námestí bývame, chodí k nám rodina, návštevy. Napriek tomu, že budú parkovať na našom vlastnom pozemku budú musieť platiť parkovné? Okrem toho ak ide človek ku lekárovi, tam väčšinou strávi dlhší čas ako hodinu.
Aj iné veci si občania plánujú tak, aby pri jednej ceste do mesta vybavili viac vecí - poštu, banku, nákup, úrady. Myslím si, že čas bez poplatku by mal byť aspoň 2 hodiny. Nuž a sú to riadne polená pod nohy podnikateľom a súkromníkom, ktorí majú v meste prevádzky. Mnohí si rozmyslia, či sa budú na námestie a z neho dostávať cez minimálne dvoje závory. Radšej si pôjdu nakúpiť niekde inde.
#2979 | odpovedať 31.03.2014 15:08:25
primator

príjemný deň

pre zaba:

bude to tak,ako píšete,že by to malo byť.Platenie za parkovanie v centre,Mierové námestie,priľahlé ulice(viď projekt,zámer) nebude spustené skôr(odhad v 2.polovici roku 2015), ako budú vybudované, skolaudované a dané do prevádzky neplatené parkoviská na Kukučínovej Cillerova jama(najneskôr do konca roku 2014) a pri žel. Stanici(r. 2015).Na parkovisko neplatené ul. Kukučínova,Cillerova jama,je už právoplatné stavebné povolenie,je vypísaná súťaž,obstaranie,predpoklad správoplatnenia súťaže,podpis zmluvy s víťazom a začatia prác je jún 2014,tak aby do Bartolomejského jarmoku bolo sprevádzkované(lepší prípad),prípadne začatie prác po jarmoku a ukončenie do 11/2014(v horšom prípade).

Parkovisko pri žel. Stanici,kde je už vydané územné povolenie, čaká stavebné konanie,zhotovujú sa projekty,po vydaní stavebného povolenia bude vypísaná súťaž,obstaranie,začatie prác predpokladám po zime,jar 2015 s dokončením do júna,júla 2015.

Súbežne s tým,dnes je vypísané územné konanie na platené parkovisko v centre,po vydaní územného povolenia,pôjde stavebné konanie,vydanie stavebného povolenia,súťaž(rovnaké procesy a postupy).Predpoklad realizácie jar 2015 s dokončením a spustením do leta 2015.

Podotýkam,že odborne spôsobilé firmy a štátne organy(Dopravný inšpektorát...) a organizácie(Slovenská správa ciest...) participovali a budú pripomienkovať zámery,projekty v konaniach.Pre mubarakobama:

polepší sa v priemere všetkým,hlavne vyselektujeme celodenne neefektívne parkujúce vozidlá,ktorých majitelia to praktizujú,lebo ich to nič nestojí,to chceme riešiť,aby celodenne neparkovali.Na druhej strane potom často nemajú kde parkovať tí,ktorí v dopoludňajších hodinách,na obed a po obede prídu do mesta vybavovať,nakupovať a nemajú kde zaparkovať.Systém umožní napríklad nastaviť prvú polhodinu,hodinu zdarma.Počet zákazníkov bude viac závisieť od kúpnej sily klientov a ponuky tovarov,služieb,žiadal by som nešíriť paniku a nepravdivé argumenty.Pre Rasťo:

Toto robíme na základe spoločenského dopytu sťažovateľov,obyvateľstva,aby sme riešili parkovanie v meste,prioritne v centre,je to schválené mestským zastupiteľstvom,plníme zadania a verte,že je s tým problémov až až.Majitelia priestorov, budov na námestí s vlastným pozemkom budú mať rezidenstké karty.Vami dotknuté možné problémy(vjazdy,výjazdy z a na hlavnú cestu) sú zvažované v projekte,stanoviskách Dopravného inšpektorátu,Slovenskej správy ciest,atď...V bezprostrednej blízkosti centra Kukučínova Cillerova jama,pri žel. Stanici budú môcť parkovať bezplatne aj s časovo dlhším parkovaním.Na Kukučínovej zároveň obyvatelia bytoviek budú mať možnosť parkovať svoje vozidlá,popoludní,večer,cez noc,samozrejme bezplatne a už nie na tráve,hline,štrku,jamách a v tme.

S dokončovaním parkovísk potom v rámci možného dokončíme územie vysadením zelene.

S prianím príjemného dňa,poďakovaním a pozdravom


Ing. Štefan Daško
primátor mesta Ilava
Mierové nám. 16/31
01901 Ilava
mobil: 0918 516 581
www.ilava.sk

 

#2978 | odpovedať 29.03.2014 09:03:48
zaba

Zvyčajne sa nezapájam do diskusií, ale toto mi nedá...každý deň chodím cez Ilavu a vždy sa zastavím niečo nakúpiť, takže vidím, aká je situácia s parkovaním...nebolo by vhodné najskôr vyriešiť záchytné parkoviská a až potom debatovať o spoplatnení vjazdu do centra mesta?plocha pri železnici katastrofa, pri väznici neriadený chaos, pri Lidli plno...kde budú potom autá parkovať?
#2977 | odpovedať 27.03.2014 20:43:26
mubarakobama

a tiez: ako plateny vjazd do mesta zamedzi tomu, co tym udajne chcu riesit? teda plne namestie a auta stojace kde-kade?
#2976 | odpovedať 27.03.2014 20:08:40
Rasťo k600

Ako som sa tak na to pozeral, opäť niekto nerozmýšľa a koná pudovo.
Situácia č. 1: ranná špička, komplet zablokovaná hlavná cesta smer Trenčín - PX. Prečo?,lebo sa bude čakať na vydanie lístka a otvorenie rampy. Poobede to isté!
Situácia č. 2 väznica, záchranné zložky,polícia a pod. Tie rampysú dosť široké ajpre tieto vozidlá?
Situácia č.3: za nákup, podanie vecí na pošte a pod. budeme platiť stojné?
Koľko bude stať parkovacia karta, koľko bude stáť hodina, koľko bude stáť vstup obyvateľov bývajúcich na námestí?
Nie je lepšie porozmýšľať nad inou alternatívou? Nie sú pálčivejšie témy a veci čo treba urobiť?
#2975 | odpovedať 27.03.2014 19:14:54
mubarakobama

Dávam do pozornosti všetkým obyvatelom mesta a najmä podnikatelom, ktorí majú obchody na námestí, návrh parkovacieho systému v meste, ktory je zverejneny na tejto stranke. Myslite si, že vám to pomoze? Že budete mac viac zakaznikov? Alebo práve naopak? Diskutujte a oslovte aj svojich poslancov, pretože tu zas niekto zabudol rozmýšľať v sirsich suvislostiach
#2974 | odpovedať 24.03.2014 13:25:31
mark marek

Pýtam sa? Načo je tu táto diskusia v ktorej na otázky mesto neodpovedá? A som velmi zvedavý čo sa dozviem?
#2973 | odpovedať 18.02.2014 21:13:49
ruzicka

Obcianka2 sa neviete spravat ked stale porušujete pravidla diskusie :D
#2972 | odpovedať 16.02.2014 13:57:11
obcianka2

* Príspevok porušil kódex diskusie. (Pravidlá diskusie: bod 5)
- admin -

#2970 | odpovedať 11.02.2014 16:33:49
obcianka2

* Príspevok porušil kódex diskusie. (Pravidlá diskusie: bod 5)
- admin -

#2969 | odpovedať 10.02.2014 12:27:45
ruzicka

Pripomienka na zatvorenie potravín na sihoti, myslim ze to bolo tími predavačkami čo tam predavali preto tu predajnu zatvorili ja by som tam rada chodievala len som bola znechutena ved v jednote mavaju super akcie...poznam viacej ludi čo tam nechodili že boli z nechutení ako aj ja z ich ohovarackých rečii ochoty a času kým sa dorozpravali a išli blokovať tovar....Dufam že keby aj otvoria potraviny tak tam nebudu robiť tie PANIE :) čo robievali lebo zase to nebude mať dlhu trvacnost...
#2968 | odpovedať 09.02.2014 17:14:07
obcianka2

Som rada, že píšete, aby nám mesto neplatilo zbytočne túto diskusiu, ktorá by nemala byť len zrkadielkom, ktorého sa pýtajú ako v rozprávke, kto je najkrajším v tomto meste?

Ďakujem za každý názor, ja mám na občiansku vybavenosť okresného mesta svoj názor, pozerám sa na to aj z pohľadu druhých ľudí, a nie je na škodu o tom diskutovať. Aj keď sa mal stavať Lidl sa hovorilo, že to zlikviduje menšie obchody, ale všetky sa nebáli konkurencie. Na kapitalizme je dobré to, že čím väčšia konkurencia, tým sú ceny nižšie a väčšia ponuka tovaru. Trendom tejto doby sú veľké obchodné domy, ktoré by sme mali budovať i v našom peknom okresnom meste, ale hlavne aj pre ľudí zo širokého okolia, ktorých chceme pritiahnuť do nášho mesta. A týmto spôsobom zvýšiť jeho význam, ponúkať možnosti zamestnania, propagovať jeho výhodnú polohu pre bývanie, propagovať rozvoj všetkých služieb pre jeho obyvateľstvo, čiže jeho infraštruktúru. To je veľká chyba, že si ich týmto spôsobom výstavby obchodnej siete, ani iným spôsobom, napr. cyklotrasou do Košece, nechceme, či nevieme priťahovať.

Ktorý spôsob obchodného vybavenia nášho okresného mesta je lepší, to nech nám napíšu aj iní občania, čo je lepšie, či keď má okresné mesto len jeden väčší obchod, ... nech nám napíšu naši poslanci, všetky komisie mesta, komplatení zamestnanci samosprávy mesta. Nemusíme si lichotiť, stačí, keď zachováme k sebe patričnú úctu.


.
#2967 | odpovedať 09.02.2014 09:45:57
Viktorka Marián Burík

Ešte som zabudol na Vaše argumenty z okresného mesta. Dali ste si otázku, či mesto ILAVA má dostatok priestorov vo vlastníctve aby mohli sa umiestniť všetky okresné orgány ? Mňa osobne by to potešilo, ak by ich našlo. Možno výstavbou... Vrátim sa k obchodným reťazcom. Napadlo ma, čo by Vám asi povedali aj starší občania z okolitých dedín, ak by k vôli obchodných reťazcov umiestnených v ILAVE, zrušili by sa malé obchody na dedinách ?
#2966 | odpovedať 09.02.2014 09:30:22
Viktorka Marián Burík

Ctená pani "občianka2". Po prečítaní Vášho príspevku som ostal šokovaný z Vašich argumentov. Snažíte sa presvedčiť niekoho, že ďalšie obchodné raťazce prinesú úľavu občanom, pri ich nákupoch. Možno neviete, ale mestská časť SIHOŤ, kde žije okolo 950 občanov, prišla o jediný obchod. COOP JEDNOTA už zrušila svoju tretiu predajňu. Čo myslíte, prečo ? No, asi preto, že existuje LIDL. Ja osobne tam chodím nakupovať instantnú kávu a rožky. Základné potraviny som kupoval na Sihoti. Čo myslíte, ak by prišiel ešte jeden obchodný reťazec do ILAVY, existovali by predajne " U Nemlahu" (vedľa Pošty) a " Korunka" ? Prečo sa nezaujímate o to, prečo na autobusovej zástavke pod väznicou nie je prístrešok ( ktorý tam kedysi bol ) ? Prečo Vás nezaujíma stav vozoviek po mestskej časti Sihoť, ktoré zničili ťažké nákladné autá ? Nuž asi preto, že Vás to nezaujíma a to všetko je pre občanov aj z iných mestských častí, či nie ? Vaše žiadosti o informácie cez " DISKUSIU " sú neprijateľné. Ak máte problém si ich získať, napíšte list, v ňom všetky Vaše žiadosti, odošlite na Mestský úrad a až potom v " DISKUSII " riešte svoje zistenia. Ešte lepší je osobný kontakt.
#2965 | odpovedať 07.02.2014 10:59:59
obcianka2

Keď máme v našom meste takú bezplatnú možnosť, tak píšem:
Porovnávame sa s inými okresnými mestami, ako to robia, keď pre občanov majú všetku potrebnú vybavenosť. Ako môže mať okresné mesto len jeden väčší obchod?
Je to smutné, keď stretávam ľudí z Ilavy v Kauflande, v Tescu, v Bille v Dubnici n/V. To znamená, že Ilava nemá dostatočnú obchodnú sieť, hoci občania si tu musia priplácať na všetky dane a poplatky okresného mesta. Hlavná vec, že máme všetky úradnícke miesta preplnené. A občania musia chodiť po okolí, aby našli širší výber tovaru, alebo iné potrebné úrady na vybavovanie súkromných záležitostí. Je to chyba aj poslancov, že nežiadali, aby sa presadil takýto zámer. Dozvieme sa, aké mali návrhy?
Veľmi rada chodím do Lidla, ale každému sa zunuje stále to isté. Všímam si, že obchod má aj veľmi veľa zákazníkov z okolia, ktorých nepoznám. Prečo nechcú veľkoobchodné siete, obchodné reťazce stavať v Ilave, sme výhodná spádová oblasť, kde dopyt zákazníkov by bol aj zo širokého okolia. Mám dojem, že financie a štátne dotácie, ktoré patria pre naše mesto, putujú inde. A tu sú len večné výhovorky. Čo sme sa dozvedeli z najnovších novín, ktoré nevieme ani kto vydáva, že od železníc tu máme nový podjazd. Pekne to urobili, Ilava si to zaslúžila.
Nevieme, či ešte funguje nemocnica a komu patria toľké priestory? Či už funguje len interné ? Dozvieme sa to ? To mali všetko krajskí poslanci a vedenie mesta zachrániť, aby nemocnica fungovala pre Ilavu a široké okolie! Za čo berú ťažké peniaze? A na čo sme ich volili? Ak to nevedia zariadiť, nech sa vzdajú verejných funkcií! Na čo sme okres, aby sme platili len vyššie dane a poplatky?
Voľby sa blížia, a veľmi si rozmyslím, komu dám hlas!.
#2964 | odpovedať 02.02.2014 22:32:10
mubarakobama

zasadna chyba. toto nie je kapitalizmus. toto je hajzlokracia a s kapitalizmom v zmysle volneho trhu to ma spolocne menej ako RVHP
#2963 | odpovedať 02.02.2014 18:37:21
obcianka2

Čo môžeme vyčítať kapitalizmu?
Úprimne povedané, nebolo to prvý raz, že samospráva mesta v odpovedi na moje otázky tvrdila, že ja chcem v diskusii mojou kritikou len klamať verejnosť. Ja píšem len o tom, čo ma v pocite voliča a občana na správe mesta uráža a čo mi prekáža. Nevedela som, že nemôžem čakať profesionálnu odpoveď. Musím však oceniť, že chlapci si vedia chrániť svoju moc pred kritikou výrokmi: „jasná dezinformácia, nešťastný spôsob komunikácie, falošné obvinenia“, ale boli už aj horšie reakcie. Len škoda, že ich návod, na výkon moci pre mňa neplatí, v ktorom je dôležitejšia neobmedzená moc ako výpočet faktov. Za také výhovorky ich voliť nebudem, radšej zostanem len pri otázkach, ktoré dávajú nádej, že príde lepšia politická elita. Len sa obávam, že volebný súboj nebude zameraný na citlivé témy, na nápravu, lepšiu kontrolu, alebo zmenu výkonu moci.
Pochopila som, že občianska aktivita to nemá ľahké, že žiadny občiansky názor tu nezaváži. V tejto diskusii som pochopila aj to, čo je moc bezmocných. Tak nazval aj Václav Havel svoju esej Moc bezmocných, ktorá je aktuálna aj v tejto dobe kapitalizmu. Už viem, čo môžem napísať do tejto diskusie, že na ulici svetlo svieti alebo nesvieti, tým to končí. A táto webová stránka mesta chce byť len pekným zrkadielkom, v ktorom si samospráva kontroluje svoju neobmedzenú moc.

Pridať príspevok

<< < ... 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > >>