Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#2989 | odpovedať 11.04.2014 07:31:37
Edo kultúrno-spoločenský referent

Zdravím.Tak video z MsZ bude každú chvíľu zverejnené na tejto stránke na titulke a pre tých nedočkavých https://www.youtube.com/watch?v=qTloiZGe2hc
Záznam je nezostrihaný čiže je tam všetko :)
#2988 | odpovedať 11.04.2014 00:13:54
volič

Mark, Mark, ty si predsa pako, čo ty tu stále vypisuješ a chceš niekoho hodnotiť! Keby si mal tie svoje bláboly obhájiť na verejnosti, tak radšej držíš hubu a zalezieš pod čiernu zem. Poznáme takýchto odborníkov, hlavne keď dôjde na lámanie chleba. Klasických krivákov a zbabelcov, ktorí vedia dokonale zasadiť ranu spoza chrbta a bleskovo sa stiahnuť, aby sa neumazali. Je možno pravdou, že primátor je taký alebo onaký, že sa rád počúva, že má sklony k autokratickým manierom, či celú radu ďalších chýb, ktoré mu mnohí vyčítajú. Je však predovšetkým chlap na svojom mieste, so všetkým, čo k tomu patrí, vrátane negatív. A v tom je medzi tebou a ním priepastný, doslova neporovnateľný rozdiel. O tom ty však môžeš vedieť tak veľké guľové, o skutočnom živote nemáš ani paru! Iba blafuješ. Čo chcem tým povedať? Že v Ilave sú našťastie aj iní voliči. Takí, ktorí na rozdiel od teba za primátorom kus roboty vidia. A ver mi, nie je ich tak málo! Nie vždy sa všetko podarí, pán primátor, preto hlavu hore! Napriek tomu, že sa zvolebnieva! Hrana zvoní všetkým rovnako ...
#2987 | odpovedať 10.04.2014 15:09:17
Edo kultúrno-spoločenský referent

Zdravím.Rozmýšľam,že aké video z rokovania máte na mysli keď záznam z 8.4.2014 ešte len nahrávam na Youtube a ak sa všetko podarí bude sa dať pozrieť okolo 17tej.Práve teraz je nahraných 22% :)
#2986 | odpovedať 10.04.2014 14:44:47
mark marek

tak som si pozrel na internete stretnutie zastupitelstva. no takto by sa pan primator nemal vyjadrovat. ale aj zla reklama je reklama. konecne vidia ludia aky naozaj je a co pre toto mesto spravil.dufam ze toto je jeho posledne obdobie!
#2985 | odpovedať 09.04.2014 15:56:58
mubarakobama

super, konecne raz zvitazil zdravy rozum, dufam ze to nebude len na chvilku
#2984 | odpovedať 09.04.2014 15:09:55
lenka.tomanova

Dobrý deň, s radosťou oznamujem všetkým občanom mesta, že včera večer po 3 hodinách diskusie na mestskom zastupiteľstve v DK Ilava poslanci mesta pozastavili projekt Parkovací systém Mierové námestie. Urobili tak po prijatí námietok občanov, ktorí žijú a pracujú na uliciach Moyzesova a Košecká a na Mierovom námestí. Viac ako 70 podpisov proti návrhu Mesta o zriadení rámp a účasť obyvateľov na mestskom zastupiteľstve donútili primátora prehodnotiť návrh na územné konanie a zavedenie parkovacích rámp do 4 vstupných ulíc na námestie. Poslanci prisľúbili do 17.júna 2014 navrhnúť iné riešenia, ktoré môžu občania mesta osobne prehodnotiť a rozhodnúť hlasovaním na verejnom zhromaždení, ktoré bude oznámené na internete aj mestským rozhlasom. Za toto im v mene všetkých, ktorí sa podpísali a vzniesli námietky proti rampám ďakujem.

Pán primátor Ing. Daško,
včera na mestskom zastupiteľstve ste sa ku mne a k mojej sestre Anne Margušovej správal ako hulvát. Ak si myslíte, že pravda sa dá prekričať a že z postu svojho postavenia sa môžete k ženám správať takým spôsobom ako včera, tak žijete v inej dobe. Každý má právo povedať si svoj názor a bojovať za svoje právo dostať sa bez obmedzení na svoj vlastný pozemok a do práce.
Váš krik a poznámky na mňa a sestru boli plné zlosti a osobnej nenávisti, ktorú evidentne cítite voči celej našej rodine. Ja si vážim pamiatku Vašej sestry, ktorú som mala veľmi rada a aj vďaka nej som Vás neurážala ako Vy mňa.
Koniec koncov, obyvatelia mesta si môžu pozrieť záznam na TV Považie a urobiť si vlastný názor.
Som občanom tohto mesta 41 rokov a plním si svoje povinnosti, pracujem, živím tri deti a dávam prácu ďalším ľuďom. Platím dane mestu a sponzorujem každú akciu mesta vždy, keď ma požiadajú z DK Ilava. Viac ako 10 rokov pomáham ZŠ Ilava, Obchodnej Akadémii, ktoré navštevujú moje deti (ako člen aj predseda rady rodičov, rady školy, Arboretum Základná škola Ilava). Mám rada svoje rodné mesto a záleží mi na ňom.

Myslím si, že si nezaslúžim také správanie z Vašej strany.
Chcem sa poďakovať pani majiteľke NTV náradie v bývalej farskej budove, že si nás zastala a povedala Vám ako sa chováte k ženám.

Ing. Magdaléna Tomanová
rod. Čierniková

#2983 | odpovedať 03.04.2014 23:30:38
jetomozne

Parkovaci system - podla mojho nazoru su to vyhodene peniaze...neviem presne ake budu investicne naklady na realizaciu a prevadzkovanie parkovania, ale ak to ma mat aspon trocha logiky a ustretovosti pre obcanov, tak tie 2 hod. parkovania zdarma by mali byt samozrejmostou, len potom sa mi vynara otazka, ze kto tam bude parkovat dlhsiu dobu ako 2 hod.? Bude potom aj nejaka realna navratnost investicie, alebo nebodaj ziskovost systemu? Myslim,ze skor by sa malo mesto uberat inym smerom....a to zistit si ze koho vozidla tam stoja cely den...moj skromny odhad je ze asi 70% aut patri zamestnancom vaznice,ved staci trosku sledovat situaciu v centre mesta po 15h v pracovne dni a kazdy clovek si vsimne ako sa zacnu vytracat auta a uvolnovat parkovacie miesta...TAKZE tento problem treba prerokovat s vedenim vaznice a skusit odklonit auta zamestnancov a bude miesta dost! Podla neoverenych informacii sa ma z Dubnice prestahovat Dopr. inspektorat do Ilavy,cize prihlasovanie vozidiel,stranky polície...asi od tohto si mesto slubuje zisky na parkovani,kedze vsetci vieme ako rychlo to pri vybavovaní prihlasenia chodi atd. A ako sa dostanu do centra zachranne zlozky...? Budu prekonavat rampu pri vjazde a potom si zaplatia parkovne za zachranu ludskych zivotov? Uz sa tesim ako sa zasa Ilava zviditelni v nejakej spravodajskej relacii (stlp uz zmizol,tak je utlm).
#2982 | odpovedať 03.04.2014 14:17:47
mark marek

Ako nestacim sa cudovat co tu citam.konecne sa aj pan primator racil ozvat.no ono sa staci zajst pozriet napriklad do rakuska.dve hodiny parkovneho zdarma.a potom spoplatnene.v niecom podobnom ako novinovy stanok alebo lekaren si kupite za smiesne cca 1e parkovacie hodiny ktore vam ostanu.tam si nastavite cas prichodu.myslim ze 2h celkom staci.
#2981 | odpovedať 02.04.2014 18:48:50
Silviail

Dobrý deň ,
kde budú parkovať majitelia bytov na panelákoch , keď na parkovisku budú parkovať návštevníci a zamestaní ľudia z mesta? Tiež si myslím , že sa zastaví premávka na vjazde do centra , pokladám tento projekt za neprospešný.
Silvia
#2980 | odpovedať 02.04.2014 08:06:15
exana

Ilava je najmenšie okresné mestečko a tento plán parkovania mi pripadá vhodný skôr pre veľké mestá. Ani v Trenčíne nie je zamedzený vjazd áut na celé námestie. Mnohí tu na námestí bývame, chodí k nám rodina, návštevy. Napriek tomu, že budú parkovať na našom vlastnom pozemku budú musieť platiť parkovné? Okrem toho ak ide človek ku lekárovi, tam väčšinou strávi dlhší čas ako hodinu.
Aj iné veci si občania plánujú tak, aby pri jednej ceste do mesta vybavili viac vecí - poštu, banku, nákup, úrady. Myslím si, že čas bez poplatku by mal byť aspoň 2 hodiny. Nuž a sú to riadne polená pod nohy podnikateľom a súkromníkom, ktorí majú v meste prevádzky. Mnohí si rozmyslia, či sa budú na námestie a z neho dostávať cez minimálne dvoje závory. Radšej si pôjdu nakúpiť niekde inde.
#2979 | odpovedať 31.03.2014 15:08:25
primator

príjemný deň

pre zaba:

bude to tak,ako píšete,že by to malo byť.Platenie za parkovanie v centre,Mierové námestie,priľahlé ulice(viď projekt,zámer) nebude spustené skôr(odhad v 2.polovici roku 2015), ako budú vybudované, skolaudované a dané do prevádzky neplatené parkoviská na Kukučínovej Cillerova jama(najneskôr do konca roku 2014) a pri žel. Stanici(r. 2015).Na parkovisko neplatené ul. Kukučínova,Cillerova jama,je už právoplatné stavebné povolenie,je vypísaná súťaž,obstaranie,predpoklad správoplatnenia súťaže,podpis zmluvy s víťazom a začatia prác je jún 2014,tak aby do Bartolomejského jarmoku bolo sprevádzkované(lepší prípad),prípadne začatie prác po jarmoku a ukončenie do 11/2014(v horšom prípade).

Parkovisko pri žel. Stanici,kde je už vydané územné povolenie, čaká stavebné konanie,zhotovujú sa projekty,po vydaní stavebného povolenia bude vypísaná súťaž,obstaranie,začatie prác predpokladám po zime,jar 2015 s dokončením do júna,júla 2015.

Súbežne s tým,dnes je vypísané územné konanie na platené parkovisko v centre,po vydaní územného povolenia,pôjde stavebné konanie,vydanie stavebného povolenia,súťaž(rovnaké procesy a postupy).Predpoklad realizácie jar 2015 s dokončením a spustením do leta 2015.

Podotýkam,že odborne spôsobilé firmy a štátne organy(Dopravný inšpektorát...) a organizácie(Slovenská správa ciest...) participovali a budú pripomienkovať zámery,projekty v konaniach.Pre mubarakobama:

polepší sa v priemere všetkým,hlavne vyselektujeme celodenne neefektívne parkujúce vozidlá,ktorých majitelia to praktizujú,lebo ich to nič nestojí,to chceme riešiť,aby celodenne neparkovali.Na druhej strane potom často nemajú kde parkovať tí,ktorí v dopoludňajších hodinách,na obed a po obede prídu do mesta vybavovať,nakupovať a nemajú kde zaparkovať.Systém umožní napríklad nastaviť prvú polhodinu,hodinu zdarma.Počet zákazníkov bude viac závisieť od kúpnej sily klientov a ponuky tovarov,služieb,žiadal by som nešíriť paniku a nepravdivé argumenty.Pre Rasťo:

Toto robíme na základe spoločenského dopytu sťažovateľov,obyvateľstva,aby sme riešili parkovanie v meste,prioritne v centre,je to schválené mestským zastupiteľstvom,plníme zadania a verte,že je s tým problémov až až.Majitelia priestorov, budov na námestí s vlastným pozemkom budú mať rezidenstké karty.Vami dotknuté možné problémy(vjazdy,výjazdy z a na hlavnú cestu) sú zvažované v projekte,stanoviskách Dopravného inšpektorátu,Slovenskej správy ciest,atď...V bezprostrednej blízkosti centra Kukučínova Cillerova jama,pri žel. Stanici budú môcť parkovať bezplatne aj s časovo dlhším parkovaním.Na Kukučínovej zároveň obyvatelia bytoviek budú mať možnosť parkovať svoje vozidlá,popoludní,večer,cez noc,samozrejme bezplatne a už nie na tráve,hline,štrku,jamách a v tme.

S dokončovaním parkovísk potom v rámci možného dokončíme územie vysadením zelene.

S prianím príjemného dňa,poďakovaním a pozdravom


Ing. Štefan Daško
primátor mesta Ilava
Mierové nám. 16/31
01901 Ilava
mobil: 0918 516 581
www.ilava.sk

 

#2978 | odpovedať 29.03.2014 09:03:48
zaba

Zvyčajne sa nezapájam do diskusií, ale toto mi nedá...každý deň chodím cez Ilavu a vždy sa zastavím niečo nakúpiť, takže vidím, aká je situácia s parkovaním...nebolo by vhodné najskôr vyriešiť záchytné parkoviská a až potom debatovať o spoplatnení vjazdu do centra mesta?plocha pri železnici katastrofa, pri väznici neriadený chaos, pri Lidli plno...kde budú potom autá parkovať?
#2977 | odpovedať 27.03.2014 20:43:26
mubarakobama

a tiez: ako plateny vjazd do mesta zamedzi tomu, co tym udajne chcu riesit? teda plne namestie a auta stojace kde-kade?
#2976 | odpovedať 27.03.2014 20:08:40
Rasťo k600

Ako som sa tak na to pozeral, opäť niekto nerozmýšľa a koná pudovo.
Situácia č. 1: ranná špička, komplet zablokovaná hlavná cesta smer Trenčín - PX. Prečo?,lebo sa bude čakať na vydanie lístka a otvorenie rampy. Poobede to isté!
Situácia č. 2 väznica, záchranné zložky,polícia a pod. Tie rampysú dosť široké ajpre tieto vozidlá?
Situácia č.3: za nákup, podanie vecí na pošte a pod. budeme platiť stojné?
Koľko bude stať parkovacia karta, koľko bude stáť hodina, koľko bude stáť vstup obyvateľov bývajúcich na námestí?
Nie je lepšie porozmýšľať nad inou alternatívou? Nie sú pálčivejšie témy a veci čo treba urobiť?
#2975 | odpovedať 27.03.2014 19:14:54
mubarakobama

Dávam do pozornosti všetkým obyvatelom mesta a najmä podnikatelom, ktorí majú obchody na námestí, návrh parkovacieho systému v meste, ktory je zverejneny na tejto stranke. Myslite si, že vám to pomoze? Že budete mac viac zakaznikov? Alebo práve naopak? Diskutujte a oslovte aj svojich poslancov, pretože tu zas niekto zabudol rozmýšľať v sirsich suvislostiach
#2974 | odpovedať 24.03.2014 13:25:31
mark marek

Pýtam sa? Načo je tu táto diskusia v ktorej na otázky mesto neodpovedá? A som velmi zvedavý čo sa dozviem?
#2973 | odpovedať 18.02.2014 21:13:49
ruzicka

Obcianka2 sa neviete spravat ked stale porušujete pravidla diskusie :D
#2972 | odpovedať 16.02.2014 13:57:11
obcianka2

* Príspevok porušil kódex diskusie. (Pravidlá diskusie: bod 5)
- admin -

#2970 | odpovedať 11.02.2014 16:33:49
obcianka2

* Príspevok porušil kódex diskusie. (Pravidlá diskusie: bod 5)
- admin -

#2969 | odpovedať 10.02.2014 12:27:45
ruzicka

Pripomienka na zatvorenie potravín na sihoti, myslim ze to bolo tími predavačkami čo tam predavali preto tu predajnu zatvorili ja by som tam rada chodievala len som bola znechutena ved v jednote mavaju super akcie...poznam viacej ludi čo tam nechodili že boli z nechutení ako aj ja z ich ohovarackých rečii ochoty a času kým sa dorozpravali a išli blokovať tovar....Dufam že keby aj otvoria potraviny tak tam nebudu robiť tie PANIE :) čo robievali lebo zase to nebude mať dlhu trvacnost...

Pridať príspevok

<< < ... 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > >>