Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#2968 | odpovedať 09.02.2014 17:14:07
obcianka2

Som rada, že píšete, aby nám mesto neplatilo zbytočne túto diskusiu, ktorá by nemala byť len zrkadielkom, ktorého sa pýtajú ako v rozprávke, kto je najkrajším v tomto meste?

Ďakujem za každý názor, ja mám na občiansku vybavenosť okresného mesta svoj názor, pozerám sa na to aj z pohľadu druhých ľudí, a nie je na škodu o tom diskutovať. Aj keď sa mal stavať Lidl sa hovorilo, že to zlikviduje menšie obchody, ale všetky sa nebáli konkurencie. Na kapitalizme je dobré to, že čím väčšia konkurencia, tým sú ceny nižšie a väčšia ponuka tovaru. Trendom tejto doby sú veľké obchodné domy, ktoré by sme mali budovať i v našom peknom okresnom meste, ale hlavne aj pre ľudí zo širokého okolia, ktorých chceme pritiahnuť do nášho mesta. A týmto spôsobom zvýšiť jeho význam, ponúkať možnosti zamestnania, propagovať jeho výhodnú polohu pre bývanie, propagovať rozvoj všetkých služieb pre jeho obyvateľstvo, čiže jeho infraštruktúru. To je veľká chyba, že si ich týmto spôsobom výstavby obchodnej siete, ani iným spôsobom, napr. cyklotrasou do Košece, nechceme, či nevieme priťahovať.

Ktorý spôsob obchodného vybavenia nášho okresného mesta je lepší, to nech nám napíšu aj iní občania, čo je lepšie, či keď má okresné mesto len jeden väčší obchod, ... nech nám napíšu naši poslanci, všetky komisie mesta, komplatení zamestnanci samosprávy mesta. Nemusíme si lichotiť, stačí, keď zachováme k sebe patričnú úctu.


.
#2967 | odpovedať 09.02.2014 09:45:57
Viktorka Marián Burík

Ešte som zabudol na Vaše argumenty z okresného mesta. Dali ste si otázku, či mesto ILAVA má dostatok priestorov vo vlastníctve aby mohli sa umiestniť všetky okresné orgány ? Mňa osobne by to potešilo, ak by ich našlo. Možno výstavbou... Vrátim sa k obchodným reťazcom. Napadlo ma, čo by Vám asi povedali aj starší občania z okolitých dedín, ak by k vôli obchodných reťazcov umiestnených v ILAVE, zrušili by sa malé obchody na dedinách ?
#2966 | odpovedať 09.02.2014 09:30:22
Viktorka Marián Burík

Ctená pani "občianka2". Po prečítaní Vášho príspevku som ostal šokovaný z Vašich argumentov. Snažíte sa presvedčiť niekoho, že ďalšie obchodné raťazce prinesú úľavu občanom, pri ich nákupoch. Možno neviete, ale mestská časť SIHOŤ, kde žije okolo 950 občanov, prišla o jediný obchod. COOP JEDNOTA už zrušila svoju tretiu predajňu. Čo myslíte, prečo ? No, asi preto, že existuje LIDL. Ja osobne tam chodím nakupovať instantnú kávu a rožky. Základné potraviny som kupoval na Sihoti. Čo myslíte, ak by prišiel ešte jeden obchodný reťazec do ILAVY, existovali by predajne " U Nemlahu" (vedľa Pošty) a " Korunka" ? Prečo sa nezaujímate o to, prečo na autobusovej zástavke pod väznicou nie je prístrešok ( ktorý tam kedysi bol ) ? Prečo Vás nezaujíma stav vozoviek po mestskej časti Sihoť, ktoré zničili ťažké nákladné autá ? Nuž asi preto, že Vás to nezaujíma a to všetko je pre občanov aj z iných mestských častí, či nie ? Vaše žiadosti o informácie cez " DISKUSIU " sú neprijateľné. Ak máte problém si ich získať, napíšte list, v ňom všetky Vaše žiadosti, odošlite na Mestský úrad a až potom v " DISKUSII " riešte svoje zistenia. Ešte lepší je osobný kontakt.
#2965 | odpovedať 07.02.2014 10:59:59
obcianka2

Keď máme v našom meste takú bezplatnú možnosť, tak píšem:
Porovnávame sa s inými okresnými mestami, ako to robia, keď pre občanov majú všetku potrebnú vybavenosť. Ako môže mať okresné mesto len jeden väčší obchod?
Je to smutné, keď stretávam ľudí z Ilavy v Kauflande, v Tescu, v Bille v Dubnici n/V. To znamená, že Ilava nemá dostatočnú obchodnú sieť, hoci občania si tu musia priplácať na všetky dane a poplatky okresného mesta. Hlavná vec, že máme všetky úradnícke miesta preplnené. A občania musia chodiť po okolí, aby našli širší výber tovaru, alebo iné potrebné úrady na vybavovanie súkromných záležitostí. Je to chyba aj poslancov, že nežiadali, aby sa presadil takýto zámer. Dozvieme sa, aké mali návrhy?
Veľmi rada chodím do Lidla, ale každému sa zunuje stále to isté. Všímam si, že obchod má aj veľmi veľa zákazníkov z okolia, ktorých nepoznám. Prečo nechcú veľkoobchodné siete, obchodné reťazce stavať v Ilave, sme výhodná spádová oblasť, kde dopyt zákazníkov by bol aj zo širokého okolia. Mám dojem, že financie a štátne dotácie, ktoré patria pre naše mesto, putujú inde. A tu sú len večné výhovorky. Čo sme sa dozvedeli z najnovších novín, ktoré nevieme ani kto vydáva, že od železníc tu máme nový podjazd. Pekne to urobili, Ilava si to zaslúžila.
Nevieme, či ešte funguje nemocnica a komu patria toľké priestory? Či už funguje len interné ? Dozvieme sa to ? To mali všetko krajskí poslanci a vedenie mesta zachrániť, aby nemocnica fungovala pre Ilavu a široké okolie! Za čo berú ťažké peniaze? A na čo sme ich volili? Ak to nevedia zariadiť, nech sa vzdajú verejných funkcií! Na čo sme okres, aby sme platili len vyššie dane a poplatky?
Voľby sa blížia, a veľmi si rozmyslím, komu dám hlas!.
#2964 | odpovedať 02.02.2014 22:32:10
mubarakobama

zasadna chyba. toto nie je kapitalizmus. toto je hajzlokracia a s kapitalizmom v zmysle volneho trhu to ma spolocne menej ako RVHP
#2963 | odpovedať 02.02.2014 18:37:21
obcianka2

Čo môžeme vyčítať kapitalizmu?
Úprimne povedané, nebolo to prvý raz, že samospráva mesta v odpovedi na moje otázky tvrdila, že ja chcem v diskusii mojou kritikou len klamať verejnosť. Ja píšem len o tom, čo ma v pocite voliča a občana na správe mesta uráža a čo mi prekáža. Nevedela som, že nemôžem čakať profesionálnu odpoveď. Musím však oceniť, že chlapci si vedia chrániť svoju moc pred kritikou výrokmi: „jasná dezinformácia, nešťastný spôsob komunikácie, falošné obvinenia“, ale boli už aj horšie reakcie. Len škoda, že ich návod, na výkon moci pre mňa neplatí, v ktorom je dôležitejšia neobmedzená moc ako výpočet faktov. Za také výhovorky ich voliť nebudem, radšej zostanem len pri otázkach, ktoré dávajú nádej, že príde lepšia politická elita. Len sa obávam, že volebný súboj nebude zameraný na citlivé témy, na nápravu, lepšiu kontrolu, alebo zmenu výkonu moci.
Pochopila som, že občianska aktivita to nemá ľahké, že žiadny občiansky názor tu nezaváži. V tejto diskusii som pochopila aj to, čo je moc bezmocných. Tak nazval aj Václav Havel svoju esej Moc bezmocných, ktorá je aktuálna aj v tejto dobe kapitalizmu. Už viem, čo môžem napísať do tejto diskusie, že na ulici svetlo svieti alebo nesvieti, tým to končí. A táto webová stránka mesta chce byť len pekným zrkadielkom, v ktorom si samospráva kontroluje svoju neobmedzenú moc.
#2962 | odpovedať 31.01.2014 17:56:06
obcianka2

Moc pochádza z ľudu a oni tú vôľu vôbec nepočúvajú,
uvedený citát sa pripisuje  J. J. Rousseauovi.
 

Pán informatik, chcem sa ospravedlniť podľa Vás ako mi píšete za môj ... „ nešťastný spôsob komunikácie, ktorý zrejme potrebujete a zdá sa, že možno aj pod vplyvom zneužívania od osôb, ktorým dôverujete."
Nedávala som tu žiadne súkromné dotazy, pýtala som sa tu len na základné hospodárske a ekonomické informácie samosprávy mesta, z vedenia nechcete napísať nič, čo je pravda, koľko ľudí platíte, na moju kritiku nemáte žiadne argumenty, podľa Vás je moja kritika a všetky moje dotazy sú len nešťastná komunikácia.

Sledujem aj ako sa smelo odráža kritika od dobre platených štátnych úradníkov samosprávy nie argumentami, ale len mojimi „údajnými falošnými obvineniami a jasnými dezinformácií na tejto stránke.“ Myslíte si, že my, občania a voliči, nepotrebujeme vedieť viac o hospodárení mesta, stačí nám len to, čo nám poviete alebo  napíšete sami?
Táto diskusia na stránke mesta vytvára síce priestor pre názor občanov, ale nič nerieši, nedostáva sa nám tu priestor na dialóg, zatiaľ vyjadruje len  napádanie a urážanie nepríjemného oponenta. Preto zbytočne platí mesto 10 ľudí za web stránku, treba ju zrušiť. A pokiaľ ide o moje údajné „zneužívanie od osôb, ktorým dôverujem,“ informácie získavam, tak ako som už spomínala, len počúvaním a čítaním, iné nič, na dôchodku mám spústu času! Čo vlastne môžem teda slobodne a demokraticky písať, keď si už tú diskusiu na stránke mesta platíme z daní občanov? Podľa štátnych úradndíkov len pochvaľu a ocenenie.

Dnes som počula zaujímavé myšlienky na ČR2: "Keď prehrávame ide o taktiku. Vieme však, ako sa máme chovať, keď ide o veľké čiastky."

#2961 | odpovedať 29.01.2014 13:25:41
Jakub Jakub K.

Dobry den, chcel by som sa spytat ze ci by auto z TSM ked prechadza okolo odbocky ktora je pred dialnicnym privadzacom nemohlo zastavit a nepozberat tam ten neskutocny bordel co tam, je tam ta cervena rampa zamknuta, pripadam si ako keby zijem v dubnici na smetisku a nie v meste !!!!
A este aj pri jazere, nehnevajte sa namna ci uz to je vo vasej kompetencii alebo nie ale uz ked chodite tadial s tym ivecom tak sa tam zastavte a za 10 min. to mate nahadzane na korbe.

Dakujem za skoru odpoved.
#2960 | odpovedať 29.01.2014 06:43:40
admin Informatik

Vážená pani,

predsa len som vymazal dnešnú svoju reakciu na Váš príspevok zo dňa 26.1, necítim zas takú potrebu obhajovať sa pre výroky, ktoré vyjadrujú dlhodobo len Váš nešťastný spôsob komunikácie, ktorý zrejme asi potrebujete a zdá sa, že možno aj pod vplyvom zneužívania od osôb, ktorým dôverujete. Svoj nadhľad nad vecou si teda môžem tentoraz dovoliť. Napokon kódex diskusie aj zákony poznáte, snáď si aj následky prekročenia hraníc budete vedieť zodpovedať sama.

Týmto celú vec uzatváram.

 


 

#2959 | odpovedať 28.01.2014 12:33:37
obcianka2

Ešte na adresu pána informatika, ktorý mi píše, aby som si dala vážny pozor na šírenie falošných vyhlásení, ktoré si žiadam najskôr vymenovať, vysvetliť, potom ma môže aj trestať ako oponenta. Nemám strach.
Niekde som čítala, že ak utŕžime kritiku, vždy sa od nás očakáva ospravedlnenie. Len neviem, kto sa tu má komu ospravedlniť, či deti rodičom, alebo rodičia deťom?
Verím, že nikto v samospráve nechce robiť dobre bez toho, aby sa to nikto nedozvedel. Keď máte čas, píšte!
Pekný deň!

#2958 | odpovedať 28.01.2014 11:34:26
obcianka2

Viete v čom boli komunisti lepší? Mali na všetko kontrolu, a to si môj manžel cení na komunistoch najviac, hoci nikdy nebol komunista. Ešte poznám jedno heslo, ktorého sa držím: Dôveruj, ale preveruj.

Myslím si, že pán primátor nemá dobrých poradcov, chýba im citlivosť k obyčajným ľuďom,
ja by som kritiku samosprávy neriešila protiútokom. Môžem vám poradiť, mám už taký vek. Ak  na stránke mesta sa štátny úrad nechce či nevie brániť argumentami proti občianskej kritike, možno by bolo lepšie mlčať, svoje nápady či názory si občania môžu vymeniť aj tak. Na všetko nemusíte reagovať, to mi už dávno poradila moja priateľka Milka. Dokonca známa spolkovou kancelárkou tvrdí, že sa kritikou nezaoberá. Čo myslíte, že nám drahú webovú stránku platíte na to, že vás budeme obdivovať, alebo preto, že vás štát luxusne platí z daní? Občania sa aj tak budú vo voľbách rozhodovať sami.
 
Pán Hrubý, tak toto sú tiež tie moje „ podľa vás jasné dezinformácie“, ktoré mám z novín, z televízie, z rozhlasu, od priateľov, zo širokej rodiny a známych.
#2957 | odpovedať 28.01.2014 10:19:36
Edo

Pani občianka2 či koľko dávam do pozornosti videozáznam zo zasadnutí MsZ.Nachádzajú sa tam odpovede na otázky :)
#2956 | odpovedať 27.01.2014 06:43:39
admin Informatik

obcianka2,
netuším koho to tu priamo osočujete zo zneužívania diskusie, konkrétne z prezradenia hesla alebo uvedenia príspevku "komisár Rex". Pokiaľ ide o mňa, nemám s tým vôbec nič spoločné, k takým praktikám sa neznižujem, som dosť otvorený aj kompetentný aby som udržal diskusiu v hraniciach znesiteľnosti bez takých lacných výpadov. Pochybujem tiež o tom, že by tak konali tiež iní administrátori, okrem toho na zmenu hesla dosah nemajú.

Žiadam Vás aby ste si dala vážny pozor na šírenie falošných vyhlásení pretože ak sa to bude opakovať, nemienim to v budúcnosti tolerovať. Tentoraz Vás žiadam aby ste sa za Vaše vyhlásenia ospravedlnila.

#2955 | odpovedať 26.01.2014 19:04:10
Mario Hrubý Mario Hrubý

Vážená p.občianka2,
pre vašu informáciu, administrátora stránky mesta robím od jej vzniku a doteraz som za to nezobral ani jediné Euro, nevidím na to dôvod. Zrejme sa teraz čudujete ako to je možné ale je to fakt. Môžete si to overiť na MsÚ. Zas píšete veci ktoré ste si neoverili a podsúvate iným nepresné informácie, skončite už s tým prosím. Spolu so mnou je ešte externý administrátor aj p.Toman, tiež za to nič nemá. Ostatní sú zamestnanci mesta resp. TSM takže táto vec informovať vyplýva z ich pracovného zaradenia a pokiaľ mi je známe tiež za to nedostávajú žiadne extra príplatky ale robia to v rámci svojho pracovného času /zverejňujú resp. reagujú na veci týkajúce sa ich činností ktorépokrývajú/. Takže nehľadajte senzáciu tam kde nie je.
Pekný večer.
#2954 | odpovedať 26.01.2014 18:24:30
obcianka2

Aby som nešírila „jasné dezinformácie“, dávam ešte tieto otázky do diskusie:

či tých 10 administrátorov web stránky, kde má uvedený kontakt aj pán Hrubý, platí mesto, aj keď nikto z občanov na internetovú stránku mesta za mesiac nič nepíše?
akú protislužbu dostane občan za dane od samosprávy mesta v tomto roku?
prečo sa chce moc v samospráve kontrolovať sama?
#2953 | odpovedať 26.01.2014 16:30:09
obcianka2

Vážený pán administrátor web stránky mesta a vedenie mesta!

Vy môžete všetko. Dávate mi len najavo, že v tomto meste nemá občan nárok poukázať na nič, nemá nárok poukázať na prezamestnanosť samosprávy, rodinkárstvo, pomalý rozvoj mesta, chýbajú nám nájomné byty, a koľko nových pracovníkov samosprávy pribudlo z okolia, to sa nesmie nikde hovoriť ani písať v Ilavskom mesačníku, ani či bola vyplatená nejaká sociálna výpomoc občanom a v akej výške, aké boli odmeny samosprávy… To si občan nemôže žiadať takéto informácie, lebo SAMOSPRÁVA mesta nie je prístupná ku kritike, lebo potrebuje len MOC BEZ KONTROLY, ktorá vyhovuje vrchnej vrstve samosprávy mesta a halde úradníkov. Takú spravodlivosť majú občania a voliči nášho mesta.

Keď chýbajú argumenty, ktoré potrebujete utajiť, na kritiku radšej odpíšete:
13.12.2013 00:30:31
Komisár Rex (Richard Moser) ...
...Ste únavná a otravná ako stará obohraná platňa propagujúca svoje pochybné ego ... propagujúca svoje pochybné ego ... propagujúca svoje pochybné ego ... propagujúca svoje pochybné ego ... propagujúca svoje pochybné ego ... propagujúca svoje pochybné ego ... prop ... ... ... prop ... ... ... prop ... ... ... prop ... ... ... prop ... ... ….
Okrem toho dokážete na stránke, ktorú spravujete prezradiť moje heslo, ... bola aj horšia urážka za Vašej asistencie v samospráve mesta, ale to si ponechávam k voľbám.

Pýtam sa desiatich platených administrátorov web stránky, to neporušil uvedený príspevok z 13. 12. 2013 kódex diskusie na stránke mesta? Robíte tú platenú funkciu z daní občanov dobre?

Dúfam, že môžeme pokračovať v diskusii aj podrobnejšie o všetkých spomenutých otázkach, ja nie som platená z úradu mesta.


!

Upozornenie administrátora


výroky tohoto príspevku vyjadrujú osobný pohľad diskutujúceho, ktorý odporuje skutočnosti v celom rozsahu. Lživé sú aj obvinenia ohľadne zneužitia hesla a identity "Komisár Rex"

 

 

#2952 | odpovedať 24.01.2014 20:39:06
Mario Hrubý Mario Hrubý

Vážená p. občianka2,
neurazte sa prosím ale pravdu povediac som presne takúto vašu reakciu očakával. Poprosím vás preštudujte si predmetný zápis z rokovania napr. aj o predaji Zámockej reštaurácie a veľmi rýchlo zistíte kto zdvíhal za tento predaj ruku a kto nie, môžete sa tých dotyčných spýtať kde tie financie skončili pretože vždy je pri predaji zámer tieto financie aj na niečo prefinancovať. Možem vám uľahčiť prácu, ja som bol jedným z tých čo za to ruku nezdvihli pretože som ho považoval za vysoko nevýhodný pre mesto a samotný odpredaj bol realizovaný ešte za minulého vedenia. Takže treba hľadať odpovede niekde inde. Neviem prečo by som na akúkoľvek vec nemohol reagovať, máme slobodu prejavu tak to prosím rešpektujte aj vy. Vyslovujem svoj názor a pred nikým som sa ho v živote nikdy nebál a nebudem báť povedať takže asi tak. V samospráve mesta už aktívne nepôsobím takmer 4 roky /je to pre mňa už uzavretá kapitola po takmer 12 rokoch v samospráve mesta/ to by ste mohli tiež vedieť takže na platy poslancov sa treba pýtať na MZ /štandardne sú však zverejňované pretože sa každoročne hlasujú/. Poprosím aj vás osobne, nešírte tu prosím jasné dezinformácie a overte si veci, myslím že na to potrebný čas a priestor máte.
Pekný večer
#2951 | odpovedať 24.01.2014 18:45:11
obcianka2

Vážený pán Mário Hrubý,
máte pravdu, staré hriechy boli už poslancom a vedeniu mesta odpustené! Však všetky odpredaje obecného majetku mesta boli priebežne zverejňované na úradnej tabuli. Môžeme si zaspomínať, z regionálnych novín z 9. 5. 2006, Zámocká reštaurácia v Klobušiciach, ktorá bola majetkom mesta Ilava sa odpredala za 9. mil. Sk, aj to, že súčasťou odpredaja boli i pozemky, ovocný sad a zámocký park. Občania nepotrebovali poznať majiteľov z odpredajov, lebo majiteľa potrebujú zostať v anonymite, občania nemusia vedieť ani to, na čo vynaložilo mesto získané miliónové sumy z odpredajov a funguje to tak stále. Všetko mimo dosahu občana, a pýtal sa niekedy niekto z mestského zastupiteľstva, či to bolo dobré aj pre občanov? Pravda, pán Hrubý, však nejaký mestský majetok vašim deťom chýbať nebude, keď to mesto nevedelo spravovať. Ale niekedy sa o to budú zaujímať naše deti. Preto sa už niektorým občanom nečudujem, že stratili o politiku záujem, že veriť politikom sa nevypláca.

Len neviem, z akého dôvodu reagujete na môj názor, ako občan z Klobušíc, alebo ako pracovník mesta na vedľajší úväzok? Keď už tak rád komunikujete, aké boli ročné mzdové náklady na jedného poslanca?
Boli už aj horšie reakcie z úradu mesta, môžeme si ich niekedy pripomenúť. Ja píšem zadarmo ako dôchodkyňa.
#2950 | odpovedať 24.01.2014 12:27:48
Ľubomír Turcer

Vážení diskutujúci,
Ďakujeme Vám za Vaše príspevky, ktoré sú kritické k udalostiam, ktoré nás všetkých v súčasnosti trápia.
Uvítali by sme, keby niektorí z Vás skutočne prejavili hlbší záujem o to, aké možnosti samospráva má na riešenie napríklad problémov s neprispôsobivými občanmi na SIHOTI, S NEMOCNICOU, S KOMUNIKÁCIAMIi pri realizácii stavieb.

O to viac si vážime príspevky, ktoré sú skutočne objektívne, bez narážok na predstaviteľov samosprávy ako napr. Príspevok pána Hrubého. Tu vidieť, že v samospráve pracoval a vie, že mesto nie je všemohúce. Nemocnicu rieši kraj a ministerstvo- VôBEC NEPODLIEHA MESTU. Zhodou okolností je pani poslankyňa Eglyová predsedníčkou správnej rady a preto ju aj touto cestou prosím, aby na stránkach mesta viac informovala o dianí v NsP.
S občanmi u pána Strýčka si nevie dať rady ani polícia -nedá sa teda od samosprávy očakávať že to vyriešime. Nemôžeme si dovoliť financovať mestskú políciu ani porušovať zákony neprimeranou intervenciou do súkromia majiteľa. POLÍCIA JE tu na to. Zatiaľ nemá žiadne trestné oznámenie.

UVEDOMUJEME SI, žE DOBA JE ZLOžITá, ALE NECH KAžDý NESIE ZODPOVEDNOSť ZA TO, čo mu prislúcha. To platí i pre nás a rovnako pre manažmenty nemocníc, železníc a políciu ako aj pre riadiace zložky štátu a politické špičky na ministerstvách.

Komunikácie projektovali inžinieri špecialisti. Mesto sa vyjadrovalo a aj vďaka tomu tu máme pekný PODJAZD a úplne inú kvalitu prístupu na Sihoť. Ak sa prejavia nedostatky budeme pripomienkovať a aJ to robíme.
#2949 | odpovedať 23.01.2014 23:22:26
Mario Hrubý Mario Hrubý

Vážení diskutujúci z posledných príspevkov. To čo chcem napísať nie je preto že by som chcel niekoho obhajovať ako by to mohlo vyznieť, je to preto aby sa aj do tejto diskusie vnieslo trošku reálneho pohľadu na veci. Niekedy sa niektoré veci neriešia jednoducho ale to je život, niekomu to ide lepšie inému horšie, nie všetci sú na svete rovnakí. Je ale dosť nefér písať do diskusie veci ktoré sú evidentné klamstvo a ktoré nemáte overené. Mesto pozemky a budovy nerozdávalo a ani ich rozdávať nikdy nebude /tieto veci sa riešia normálne štandardne a ak máte nejaké námietky treba využiť vhodné a legálne opravné prostriedky/. Máte tu zvolené MZ a to všetky predaje schvaľuje,nie je to jednofarebný zbor ale zástupcovia tých ktorí volili keď na to mali právo a využili ho. To čo mesto nikdy nevlastnilo ako napr. nemocnicu, poľnohospodársky dvor atď. nikdy nemohlo ani rozdať, sú to majetky úplne iných subjektov ktoré majú legálne právo s nimi aj nakladať. Ako to je na ich rozhodnutí, musia akurát rešpektovať platné zákony tohto štátu. Nie je dobré rozsievať dezinformácie, to nepomôže nikomu. Veci si treba v prvom rade overiť a až potom sa snažiť dávať rady tým okolo.
Pekný večer

Pridať príspevok

<< < ... 21 22 23 24 25 26 27 28 ... > >>