Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#2960 | odpovedať 29.01.2014 06:43:40
admin (Informatik)

Vážená pani,

predsa len som vymazal dnešnú svoju reakciu na Váš príspevok zo dňa 26.1, necítim zas takú potrebu obhajovať sa pre výroky, ktoré vyjadrujú dlhodobo len Váš nešťastný spôsob komunikácie, ktorý zrejme asi potrebujete a zdá sa, že možno aj pod vplyvom zneužívania od osôb, ktorým dôverujete. Svoj nadhľad nad vecou si teda môžem tentoraz dovoliť. Napokon kódex diskusie aj zákony poznáte, snáď si aj následky prekročenia hraníc budete vedieť zodpovedať sama.

Týmto celú vec uzatváram.

 


 

#2959 | odpovedať 28.01.2014 12:33:37
obcianka2
78.99.65.136
Ešte na adresu pána informatika, ktorý mi píše, aby som si dala vážny pozor na šírenie falošných vyhlásení, ktoré si žiadam najskôr vymenovať, vysvetliť, potom ma môže aj trestať ako oponenta. Nemám strach.
Niekde som čítala, že ak utŕžime kritiku, vždy sa od nás očakáva ospravedlnenie. Len neviem, kto sa tu má komu ospravedlniť, či deti rodičom, alebo rodičia deťom?
Verím, že nikto v samospráve nechce robiť dobre bez toho, aby sa to nikto nedozvedel. Keď máte čas, píšte!
Pekný deň!

#2958 | odpovedať 28.01.2014 11:34:26
obcianka2
78.99.8.205
Viete v čom boli komunisti lepší? Mali na všetko kontrolu, a to si môj manžel cení na komunistoch najviac, hoci nikdy nebol komunista. Ešte poznám jedno heslo, ktorého sa držím: Dôveruj, ale preveruj.

Myslím si, že pán primátor nemá dobrých poradcov, chýba im citlivosť k obyčajným ľuďom,
ja by som kritiku samosprávy neriešila protiútokom. Môžem vám poradiť, mám už taký vek. Ak  na stránke mesta sa štátny úrad nechce či nevie brániť argumentami proti občianskej kritike, možno by bolo lepšie mlčať, svoje nápady či názory si občania môžu vymeniť aj tak. Na všetko nemusíte reagovať, to mi už dávno poradila moja priateľka Milka. Dokonca známa spolkovou kancelárkou tvrdí, že sa kritikou nezaoberá. Čo myslíte, že nám drahú webovú stránku platíte na to, že vás budeme obdivovať, alebo preto, že vás štát luxusne platí z daní? Občania sa aj tak budú vo voľbách rozhodovať sami.
 
Pán Hrubý, tak toto sú tiež tie moje „ podľa vás jasné dezinformácie“, ktoré mám z novín, z televízie, z rozhlasu, od priateľov, zo širokej rodiny a známych.
#2957 | odpovedať 28.01.2014 10:19:36
Edo
62.168.67.210
Pani občianka2 či koľko dávam do pozornosti videozáznam zo zasadnutí MsZ.Nachádzajú sa tam odpovede na otázky :)
#2956 | odpovedať 27.01.2014 06:43:39
admin (Informatik)

obcianka2,
netuším koho to tu priamo osočujete zo zneužívania diskusie, konkrétne z prezradenia hesla alebo uvedenia príspevku "komisár Rex". Pokiaľ ide o mňa, nemám s tým vôbec nič spoločné, k takým praktikám sa neznižujem, som dosť otvorený aj kompetentný aby som udržal diskusiu v hraniciach znesiteľnosti bez takých lacných výpadov. Pochybujem tiež o tom, že by tak konali tiež iní administrátori, okrem toho na zmenu hesla dosah nemajú.

Žiadam Vás aby ste si dala vážny pozor na šírenie falošných vyhlásení pretože ak sa to bude opakovať, nemienim to v budúcnosti tolerovať. Tentoraz Vás žiadam aby ste sa za Vaše vyhlásenia ospravedlnila.

#2955 | odpovedať 26.01.2014 19:04:10
Mario Hrubý ()
85.135.194.163
Vážená p.občianka2,
pre vašu informáciu, administrátora stránky mesta robím od jej vzniku a doteraz som za to nezobral ani jediné Euro, nevidím na to dôvod. Zrejme sa teraz čudujete ako to je možné ale je to fakt. Môžete si to overiť na MsÚ. Zas píšete veci ktoré ste si neoverili a podsúvate iným nepresné informácie, skončite už s tým prosím. Spolu so mnou je ešte externý administrátor aj p.Toman, tiež za to nič nemá. Ostatní sú zamestnanci mesta resp. TSM takže táto vec informovať vyplýva z ich pracovného zaradenia a pokiaľ mi je známe tiež za to nedostávajú žiadne extra príplatky ale robia to v rámci svojho pracovného času /zverejňujú resp. reagujú na veci týkajúce sa ich činností ktorépokrývajú/. Takže nehľadajte senzáciu tam kde nie je.
Pekný večer.
#2954 | odpovedať 26.01.2014 18:24:30
obcianka2
78.99.82.220
Aby som nešírila „jasné dezinformácie“, dávam ešte tieto otázky do diskusie:

či tých 10 administrátorov web stránky, kde má uvedený kontakt aj pán Hrubý, platí mesto, aj keď nikto z občanov na internetovú stránku mesta za mesiac nič nepíše?
akú protislužbu dostane občan za dane od samosprávy mesta v tomto roku?
prečo sa chce moc v samospráve kontrolovať sama?
#2953 | odpovedať 26.01.2014 16:30:09
obcianka2
78.99.64.199

Vážený pán administrátor web stránky mesta a vedenie mesta!

Vy môžete všetko. Dávate mi len najavo, že v tomto meste nemá občan nárok poukázať na nič, nemá nárok poukázať na prezamestnanosť samosprávy, rodinkárstvo, pomalý rozvoj mesta, chýbajú nám nájomné byty, a koľko nových pracovníkov samosprávy pribudlo z okolia, to sa nesmie nikde hovoriť ani písať v Ilavskom mesačníku, ani či bola vyplatená nejaká sociálna výpomoc občanom a v akej výške, aké boli odmeny samosprávy… To si občan nemôže žiadať takéto informácie, lebo SAMOSPRÁVA mesta nie je prístupná ku kritike, lebo potrebuje len MOC BEZ KONTROLY, ktorá vyhovuje vrchnej vrstve samosprávy mesta a halde úradníkov. Takú spravodlivosť majú občania a voliči nášho mesta.

Keď chýbajú argumenty, ktoré potrebujete utajiť, na kritiku radšej odpíšete:
13.12.2013 00:30:31
Komisár Rex (Richard Moser) ...
...Ste únavná a otravná ako stará obohraná platňa propagujúca svoje pochybné ego ... propagujúca svoje pochybné ego ... propagujúca svoje pochybné ego ... propagujúca svoje pochybné ego ... propagujúca svoje pochybné ego ... propagujúca svoje pochybné ego ... prop ... ... ... prop ... ... ... prop ... ... ... prop ... ... ... prop ... ... ….
Okrem toho dokážete na stránke, ktorú spravujete prezradiť moje heslo, ... bola aj horšia urážka za Vašej asistencie v samospráve mesta, ale to si ponechávam k voľbám.

Pýtam sa desiatich platených administrátorov web stránky, to neporušil uvedený príspevok z 13. 12. 2013 kódex diskusie na stránke mesta? Robíte tú platenú funkciu z daní občanov dobre?

Dúfam, že môžeme pokračovať v diskusii aj podrobnejšie o všetkých spomenutých otázkach, ja nie som platená z úradu mesta.


!

Upozornenie administrátora


výroky tohoto príspevku vyjadrujú osobný pohľad diskutujúceho, ktorý odporuje skutočnosti v celom rozsahu. Lživé sú aj obvinenia ohľadne zneužitia hesla a identity "Komisár Rex"

 

 

#2952 | odpovedať 24.01.2014 20:39:06
Mario Hrubý ()
85.135.169.42
Vážená p. občianka2,
neurazte sa prosím ale pravdu povediac som presne takúto vašu reakciu očakával. Poprosím vás preštudujte si predmetný zápis z rokovania napr. aj o predaji Zámockej reštaurácie a veľmi rýchlo zistíte kto zdvíhal za tento predaj ruku a kto nie, môžete sa tých dotyčných spýtať kde tie financie skončili pretože vždy je pri predaji zámer tieto financie aj na niečo prefinancovať. Možem vám uľahčiť prácu, ja som bol jedným z tých čo za to ruku nezdvihli pretože som ho považoval za vysoko nevýhodný pre mesto a samotný odpredaj bol realizovaný ešte za minulého vedenia. Takže treba hľadať odpovede niekde inde. Neviem prečo by som na akúkoľvek vec nemohol reagovať, máme slobodu prejavu tak to prosím rešpektujte aj vy. Vyslovujem svoj názor a pred nikým som sa ho v živote nikdy nebál a nebudem báť povedať takže asi tak. V samospráve mesta už aktívne nepôsobím takmer 4 roky /je to pre mňa už uzavretá kapitola po takmer 12 rokoch v samospráve mesta/ to by ste mohli tiež vedieť takže na platy poslancov sa treba pýtať na MZ /štandardne sú však zverejňované pretože sa každoročne hlasujú/. Poprosím aj vás osobne, nešírte tu prosím jasné dezinformácie a overte si veci, myslím že na to potrebný čas a priestor máte.
Pekný večer
#2951 | odpovedať 24.01.2014 18:45:11
obcianka2
78.99.76.240
Vážený pán Mário Hrubý,
máte pravdu, staré hriechy boli už poslancom a vedeniu mesta odpustené! Však všetky odpredaje obecného majetku mesta boli priebežne zverejňované na úradnej tabuli. Môžeme si zaspomínať, z regionálnych novín z 9. 5. 2006, Zámocká reštaurácia v Klobušiciach, ktorá bola majetkom mesta Ilava sa odpredala za 9. mil. Sk, aj to, že súčasťou odpredaja boli i pozemky, ovocný sad a zámocký park. Občania nepotrebovali poznať majiteľov z odpredajov, lebo majiteľa potrebujú zostať v anonymite, občania nemusia vedieť ani to, na čo vynaložilo mesto získané miliónové sumy z odpredajov a funguje to tak stále. Všetko mimo dosahu občana, a pýtal sa niekedy niekto z mestského zastupiteľstva, či to bolo dobré aj pre občanov? Pravda, pán Hrubý, však nejaký mestský majetok vašim deťom chýbať nebude, keď to mesto nevedelo spravovať. Ale niekedy sa o to budú zaujímať naše deti. Preto sa už niektorým občanom nečudujem, že stratili o politiku záujem, že veriť politikom sa nevypláca.

Len neviem, z akého dôvodu reagujete na môj názor, ako občan z Klobušíc, alebo ako pracovník mesta na vedľajší úväzok? Keď už tak rád komunikujete, aké boli ročné mzdové náklady na jedného poslanca?
Boli už aj horšie reakcie z úradu mesta, môžeme si ich niekedy pripomenúť. Ja píšem zadarmo ako dôchodkyňa.
#2950 | odpovedať 24.01.2014 12:27:48
prednosta ()

Vážení diskutujúci,
Ďakujeme Vám za Vaše príspevky, ktoré sú kritické k udalostiam, ktoré nás všetkých v súčasnosti trápia.
Uvítali by sme, keby niektorí z Vás skutočne prejavili hlbší záujem o to, aké možnosti samospráva má na riešenie napríklad problémov s neprispôsobivými občanmi na SIHOTI, S NEMOCNICOU, S KOMUNIKÁCIAMIi pri realizácii stavieb.

O to viac si vážime príspevky, ktoré sú skutočne objektívne, bez narážok na predstaviteľov samosprávy ako napr. Príspevok pána Hrubého. Tu vidieť, že v samospráve pracoval a vie, že mesto nie je všemohúce. Nemocnicu rieši kraj a ministerstvo- VôBEC NEPODLIEHA MESTU. Zhodou okolností je pani poslankyňa Eglyová predsedníčkou správnej rady a preto ju aj touto cestou prosím, aby na stránkach mesta viac informovala o dianí v NsP.
S občanmi u pána Strýčka si nevie dať rady ani polícia -nedá sa teda od samosprávy očakávať že to vyriešime. Nemôžeme si dovoliť financovať mestskú políciu ani porušovať zákony neprimeranou intervenciou do súkromia majiteľa. POLÍCIA JE tu na to. Zatiaľ nemá žiadne trestné oznámenie.

UVEDOMUJEME SI, žE DOBA JE ZLOžITá, ALE NECH KAžDý NESIE ZODPOVEDNOSť ZA TO, čo mu prislúcha. To platí i pre nás a rovnako pre manažmenty nemocníc, železníc a políciu ako aj pre riadiace zložky štátu a politické špičky na ministerstvách.

Komunikácie projektovali inžinieri špecialisti. Mesto sa vyjadrovalo a aj vďaka tomu tu máme pekný PODJAZD a úplne inú kvalitu prístupu na Sihoť. Ak sa prejavia nedostatky budeme pripomienkovať a aJ to robíme.
#2949 | odpovedať 23.01.2014 23:22:26
Mario Hrubý ()
85.135.187.61
Vážení diskutujúci z posledných príspevkov. To čo chcem napísať nie je preto že by som chcel niekoho obhajovať ako by to mohlo vyznieť, je to preto aby sa aj do tejto diskusie vnieslo trošku reálneho pohľadu na veci. Niekedy sa niektoré veci neriešia jednoducho ale to je život, niekomu to ide lepšie inému horšie, nie všetci sú na svete rovnakí. Je ale dosť nefér písať do diskusie veci ktoré sú evidentné klamstvo a ktoré nemáte overené. Mesto pozemky a budovy nerozdávalo a ani ich rozdávať nikdy nebude /tieto veci sa riešia normálne štandardne a ak máte nejaké námietky treba využiť vhodné a legálne opravné prostriedky/. Máte tu zvolené MZ a to všetky predaje schvaľuje,nie je to jednofarebný zbor ale zástupcovia tých ktorí volili keď na to mali právo a využili ho. To čo mesto nikdy nevlastnilo ako napr. nemocnicu, poľnohospodársky dvor atď. nikdy nemohlo ani rozdať, sú to majetky úplne iných subjektov ktoré majú legálne právo s nimi aj nakladať. Ako to je na ich rozhodnutí, musia akurát rešpektovať platné zákony tohto štátu. Nie je dobré rozsievať dezinformácie, to nepomôže nikomu. Veci si treba v prvom rade overiť a až potom sa snažiť dávať rady tým okolo.
Pekný večer
#2948 | odpovedať 23.01.2014 18:52:31
martina 75 (miskakiska)
91.127.136.255
No tak to je ďaľší dobrý postreh.Naša nemocnica.Vidíme ako mesto robí všetko preto,aby ju nezavreli.Ako sa snažia a podobne.Hanba všetkým kompetentným čo chcú ilavskú nemocnicu totálne položiť na kolená.Hanba Ilave ako okresnému mestu,v ktorom ale že totálne nič nie je.Niekto sa všemožne snaží zruinovať v našom meste všetko čo tu bolo a slúžilo ľuďom,začínajúc demoláciou hradu na námestí,vysekaním všetkých krásnych stromov na námestí a pritom v iných mestách sa o ne starajú ako o vzácnosť len v našom meste to niekomu robilo problémy a končiac zrušením ilavskej nemocnice.90 000 ľudí patrí do spádovej oblasti Ilavy,takže len 1000 ľudí keby potrebovalo hospitalizáciu by som rada videla kam by ich umiestnili,keď všade vykrikujú,že to nieje problém.Bolo by dobré vyjsť konečne s pravdou von nech vieme o čo ide a nie chodiť okolo horúcej kaše.
#2947 | odpovedať 23.01.2014 15:39:19
obcianka2
78.99.14.73
Vyšla dobrá knižka, Korupce jako parazit, hoci je v češtine, je tam návod ako korupciu poraziť, akým spôsobom ju kontrolovať. Je  tam  aj návod ako vyhľadať vlastníkov a majiteľov firiem. Hovorí sa, že ani k lopate sa už človek nedostane bez protekcie. Knižka sa dá kúpiť aj v Ilave.

Bolo by dobré zistiť, komu naše mesto rozdalo budovy a pozemky v Ilave, budovy  nemocnice, poľnohospodársky dvor, ...? Podľa spomínanej knižky, môžeme si vyhľadať ich vlastníkov. A koho je to chyba, že sa rušia mnohé oddelenia nemocnice, už asi aj celá nemocnica? Keď inde to všetko ide v režime. To je katastrofa, aby ľudia z nášho mesta a okolia museli cestovať do vzdialenej nemocnice aj viac ako 30 km, keď často rozhoduje o zdraví pacienta i čas dopravy. Asi nevieme v týchto veciach razantne hovoriť a reagovať na ne.
 

#2946 | odpovedať 23.01.2014 14:33:18
martina 75 (miskakiska)
91.127.136.255
No tak zasa budeme niekomu len na smiech.V Ladcoch urobili podjazd bez komplikácii pri otvorení a mám dojem,že je oproti tomu nášmu širší,ale možno je to len môj očný klam.A čo sa týka ,,oporného múru,,pri potoku.V stredu ráno keď som išla okolo,pretože tadiaľ chodím každý deň do práce,som prišla k záveru,že keby v tú noc pršalo silnejšie,tak voda je rozliata aj na chodníku.Neviem pán prednosta,či ste vôbec išli tadiaľ sa pozrieť ale ak hovoríte max 20 cm oporný múr,tak to klobúk dole.Tá voda išla v tú stredu necelé 2 cm pod múrikom,čo mi pripadá ako obrubník popri chodníku len zapustený do vody.Je jedno,či je koryto potoka vybagrované,širšie,ale len krátky úsek a nezabúdajme na to,že tu máme aj košecký potok.Príroda kašle na nejaké rozširovanie korýt ona sa zariadi podľa seba.Takže keď náhodou budú mrazy voda zmrzne a potom sa začnú topiť ľady tak ako to bolo tuším minulý rok keď zasahovali hasiči,potom uvidíme výšku toho oporného múru.A ešte taká drobnosť by ma zaujímala.Kto z múdrych,vezmem to všeobecne pretože neviem kto to je,navrhol chodík spod podjazdu zatočiť smerom k Záhradníckej ulici.To už neostalo tých pár dlaždíc na to aby sa urobil ten chodník širší aj smerom na Sihoť?Keď to tak bolo doteraz prečo to aj tak neostalo.ďakujem
#2945 | odpovedať 21.01.2014 10:37:42
prednosta ()

29.1.2014 z iniciatívy mesta bude stretnutie kompetentných k riešeniu otvorenia podjazdu. Ako vidíte aj stĺp už je preč. Veci sa nedejú tak rýchlo ako by sme si predstavovali, ale znova pripomínam, že mesto okrem žiadania a urgovania vecí viac nedokáže urobiť, lebo nie je ani investor ani realizátor.
#2944 | odpovedať 20.01.2014 20:42:18
načomeno
78.99.17.241
Vážený pán Turcer.
Vy ste už niečo vybavili????? pre občanov, pre ktorých ste tam (celé zastupitelstvo). Čo viete to je napísať čo by kto mal, čo kto neurobil , ale myslím si, že čo sa týka novej cesty a podjazdu, mesto pre občanov neurobilo vôbec ,ale vôbec nič a len čakáte, čo sa stane. Občania už takmer rok znášajú strasti stavby a Vy čo by ste mali troch zabojovať, tak nerobíte nič. Za to platíme mestu dane?????? Za to ,že si rozbíjame autá po rozbitých tiež cestách? Za to že denno denne jazdime cca 10 km naviac oproti bežnej situacii???? Ďakujeme Vám.
P.s: a kde sa nám stratil pán primator?
#2943 | odpovedať 20.01.2014 15:44:02
obcianka2
78.99.66.62
Čo nám samospráva mesta nenapíše a neporovná? Pozrela som si aký počet zamestnancov zamestnáva samospráva mesta Dubnica n/V. a mesta Púchov. Hoci sú to omnoho väčšie mestá, ich infraštruktúra je s nami neporovnateľná, zamestnávajú približne 60 zamestnancov. V našom meste zamestnávame tak asi 36-40 zamestnancov, presné číslo je tajné. V porovnaní s predchádzajúcim volebným obdobím, nemám čísla na porovnanie. Podľa počtov zamestnancov sa môže každá spomenutá samospráva mesta pokladať za väčšiu súkromnú firmu. Na internete som našla, že prezamestnanosť štátnej správy je asi 40 percentná. Tak som sa moc nepomýlila, keď som tvrdila, že v našom meste máme 50 percentnú prezamestnanosť. Len neviem, na čom pracujú samosprávy mesta, keď nedostanú eurofondy. Ak tvrdia, že taká prezamestnanosť je aj v súkromných firmách, tak s týmto tvrdením nesúhlasím, pretože každý súkromník si 10-krát prepočíta, aby neprerobil, pretože čím má nižšie náklady, tým má väčší zisk. Ja si dovolím tvrdiť, že prezamestnanosť môže byť len na úkor občanov.
Žijeme v okresnom meste, ale občania tu nemajú výhody okresného mesta, skôr drahší komunálny odpad a vyššie dane, minimálnu obchodnú sieť, chýbajú nám mnohé štátne úrady... Vieme čo je údržba budov, vieme čo je rozvoj mesta.
Či občania nemôžu o tom diskutovať?
Podhradská
#2942 | odpovedať 13.01.2014 15:55:00
exana
195.168.114.124
Pán prednosta, svojím príspevkom som naozaj nechcela "niečo nájsť na mesto", ako ste si to mylne vysvetlili. Viem, že mesto nie je realizátor projektu.
Čo sa týka podjazdu, ľudia sú zneistení, lebo sa nedozvedeli, prečo komunikácia nebola otvorená v termíne a dokedy ešte budú musieť cestovať mnohé kilometre naviac. Takto sa otvára priestor pre vlastné vysvetlenia a dohady...
Ako to dopadne s podchodom pri potoku, som naozaj zvedavá. Tu sa v kritických situáciach potok vždy vylieval cez celú cestu a ani teraz tam nie je nič, čo by tomu mohlo zabrániť.
K mestu len toľko, že ono je jediný partner na jednania s realizátorom a môže, počas realizácie podávať pripomienky v mene občanov. Takisto by malo ľudí informovať o podrobnostiach stavby či odklade otvorenia podjazdu, aj keď sa to možno pracovníkom mesta zdá nepodstatné a otázky ľudí zbytočné.
#2941 | odpovedať 13.01.2014 08:07:58
prednosta ()

Vážení spoluobčania, prosím nedajte sa znepokojiť predchádzajúcimi príspevkami. Veď už vieme, že najskôr sa objavovali špekulácie, že podjazd je nízky a neprejde autobus. Teraz je zasa úzky... ???. Sú to účelové príspevky s cieľom niečo nájsť na mesto, ale mesto, koniec koncov, ani nerealizuje túto stavbu. Ubezpečujem Vás, že tak ako podjazd výškovo vyhovuje , tak aj šírka komunikácie je v poriadku. To, že sa zatiaľ netvoril podjazd je dôsledok personálnych zmien na kompetentných miestach a noví ľudia vec pozdržali kvôli dopravnému značeniu, lebo neboli celkom v obraze.
Kanálový most je trochu problém, lebo je zastaralý a nosnosťou už nevyhovuje pre stretanie sa dvoch plne naložených kamiónov. Toto je to miesto, kde sa bude riešiť doprava vstupom len jedného vozidla. Doprava sa tu však neodstaví a s rekonštrukciou Trenčiansky kraj uvažuje. Podotýkam, že to nie je komunikácia v správe mesta , ale kraja!
U druhého podchodu pre peších bolo rozšírené koryto a vystavané oporné múry. Či postačujúco ukáže čas. Je predčasné robiť závery, že je to málo.
V oboch prípadoch sa podstatne zlepší pôvodná situácia a prístup na Sihoť - a to je podstatné.

Pridať príspevok

<< < ... 21 22 23 24 25 26 27 28 ... > >>