Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#2948 | odpovedať 23.01.2014 18:52:31
martina 75 miskakiska

No tak to je ďaľší dobrý postreh.Naša nemocnica.Vidíme ako mesto robí všetko preto,aby ju nezavreli.Ako sa snažia a podobne.Hanba všetkým kompetentným čo chcú ilavskú nemocnicu totálne položiť na kolená.Hanba Ilave ako okresnému mestu,v ktorom ale že totálne nič nie je.Niekto sa všemožne snaží zruinovať v našom meste všetko čo tu bolo a slúžilo ľuďom,začínajúc demoláciou hradu na námestí,vysekaním všetkých krásnych stromov na námestí a pritom v iných mestách sa o ne starajú ako o vzácnosť len v našom meste to niekomu robilo problémy a končiac zrušením ilavskej nemocnice.90 000 ľudí patrí do spádovej oblasti Ilavy,takže len 1000 ľudí keby potrebovalo hospitalizáciu by som rada videla kam by ich umiestnili,keď všade vykrikujú,že to nieje problém.Bolo by dobré vyjsť konečne s pravdou von nech vieme o čo ide a nie chodiť okolo horúcej kaše.
#2947 | odpovedať 23.01.2014 15:39:19
obcianka2

Vyšla dobrá knižka, Korupce jako parazit, hoci je v češtine, je tam návod ako korupciu poraziť, akým spôsobom ju kontrolovať. Je  tam  aj návod ako vyhľadať vlastníkov a majiteľov firiem. Hovorí sa, že ani k lopate sa už človek nedostane bez protekcie. Knižka sa dá kúpiť aj v Ilave.

Bolo by dobré zistiť, komu naše mesto rozdalo budovy a pozemky v Ilave, budovy  nemocnice, poľnohospodársky dvor, ...? Podľa spomínanej knižky, môžeme si vyhľadať ich vlastníkov. A koho je to chyba, že sa rušia mnohé oddelenia nemocnice, už asi aj celá nemocnica? Keď inde to všetko ide v režime. To je katastrofa, aby ľudia z nášho mesta a okolia museli cestovať do vzdialenej nemocnice aj viac ako 30 km, keď často rozhoduje o zdraví pacienta i čas dopravy. Asi nevieme v týchto veciach razantne hovoriť a reagovať na ne.
 

#2946 | odpovedať 23.01.2014 14:33:18
martina 75 miskakiska

No tak zasa budeme niekomu len na smiech.V Ladcoch urobili podjazd bez komplikácii pri otvorení a mám dojem,že je oproti tomu nášmu širší,ale možno je to len môj očný klam.A čo sa týka ,,oporného múru,,pri potoku.V stredu ráno keď som išla okolo,pretože tadiaľ chodím každý deň do práce,som prišla k záveru,že keby v tú noc pršalo silnejšie,tak voda je rozliata aj na chodníku.Neviem pán prednosta,či ste vôbec išli tadiaľ sa pozrieť ale ak hovoríte max 20 cm oporný múr,tak to klobúk dole.Tá voda išla v tú stredu necelé 2 cm pod múrikom,čo mi pripadá ako obrubník popri chodníku len zapustený do vody.Je jedno,či je koryto potoka vybagrované,širšie,ale len krátky úsek a nezabúdajme na to,že tu máme aj košecký potok.Príroda kašle na nejaké rozširovanie korýt ona sa zariadi podľa seba.Takže keď náhodou budú mrazy voda zmrzne a potom sa začnú topiť ľady tak ako to bolo tuším minulý rok keď zasahovali hasiči,potom uvidíme výšku toho oporného múru.A ešte taká drobnosť by ma zaujímala.Kto z múdrych,vezmem to všeobecne pretože neviem kto to je,navrhol chodík spod podjazdu zatočiť smerom k Záhradníckej ulici.To už neostalo tých pár dlaždíc na to aby sa urobil ten chodník širší aj smerom na Sihoť?Keď to tak bolo doteraz prečo to aj tak neostalo.ďakujem
#2945 | odpovedať 21.01.2014 10:37:42
Ľubomír Turcer

29.1.2014 z iniciatívy mesta bude stretnutie kompetentných k riešeniu otvorenia podjazdu. Ako vidíte aj stĺp už je preč. Veci sa nedejú tak rýchlo ako by sme si predstavovali, ale znova pripomínam, že mesto okrem žiadania a urgovania vecí viac nedokáže urobiť, lebo nie je ani investor ani realizátor.
#2944 | odpovedať 20.01.2014 20:42:18
načomeno

Vážený pán Turcer.
Vy ste už niečo vybavili????? pre občanov, pre ktorých ste tam (celé zastupitelstvo). Čo viete to je napísať čo by kto mal, čo kto neurobil , ale myslím si, že čo sa týka novej cesty a podjazdu, mesto pre občanov neurobilo vôbec ,ale vôbec nič a len čakáte, čo sa stane. Občania už takmer rok znášajú strasti stavby a Vy čo by ste mali troch zabojovať, tak nerobíte nič. Za to platíme mestu dane?????? Za to ,že si rozbíjame autá po rozbitých tiež cestách? Za to že denno denne jazdime cca 10 km naviac oproti bežnej situacii???? Ďakujeme Vám.
P.s: a kde sa nám stratil pán primator?
#2943 | odpovedať 20.01.2014 15:44:02
obcianka2

Čo nám samospráva mesta nenapíše a neporovná? Pozrela som si aký počet zamestnancov zamestnáva samospráva mesta Dubnica n/V. a mesta Púchov. Hoci sú to omnoho väčšie mestá, ich infraštruktúra je s nami neporovnateľná, zamestnávajú približne 60 zamestnancov. V našom meste zamestnávame tak asi 36-40 zamestnancov, presné číslo je tajné. V porovnaní s predchádzajúcim volebným obdobím, nemám čísla na porovnanie. Podľa počtov zamestnancov sa môže každá spomenutá samospráva mesta pokladať za väčšiu súkromnú firmu. Na internete som našla, že prezamestnanosť štátnej správy je asi 40 percentná. Tak som sa moc nepomýlila, keď som tvrdila, že v našom meste máme 50 percentnú prezamestnanosť. Len neviem, na čom pracujú samosprávy mesta, keď nedostanú eurofondy. Ak tvrdia, že taká prezamestnanosť je aj v súkromných firmách, tak s týmto tvrdením nesúhlasím, pretože každý súkromník si 10-krát prepočíta, aby neprerobil, pretože čím má nižšie náklady, tým má väčší zisk. Ja si dovolím tvrdiť, že prezamestnanosť môže byť len na úkor občanov.
Žijeme v okresnom meste, ale občania tu nemajú výhody okresného mesta, skôr drahší komunálny odpad a vyššie dane, minimálnu obchodnú sieť, chýbajú nám mnohé štátne úrady... Vieme čo je údržba budov, vieme čo je rozvoj mesta.
Či občania nemôžu o tom diskutovať?
Podhradská
#2942 | odpovedať 13.01.2014 15:55:00
exana

Pán prednosta, svojím príspevkom som naozaj nechcela "niečo nájsť na mesto", ako ste si to mylne vysvetlili. Viem, že mesto nie je realizátor projektu.
Čo sa týka podjazdu, ľudia sú zneistení, lebo sa nedozvedeli, prečo komunikácia nebola otvorená v termíne a dokedy ešte budú musieť cestovať mnohé kilometre naviac. Takto sa otvára priestor pre vlastné vysvetlenia a dohady...
Ako to dopadne s podchodom pri potoku, som naozaj zvedavá. Tu sa v kritických situáciach potok vždy vylieval cez celú cestu a ani teraz tam nie je nič, čo by tomu mohlo zabrániť.
K mestu len toľko, že ono je jediný partner na jednania s realizátorom a môže, počas realizácie podávať pripomienky v mene občanov. Takisto by malo ľudí informovať o podrobnostiach stavby či odklade otvorenia podjazdu, aj keď sa to možno pracovníkom mesta zdá nepodstatné a otázky ľudí zbytočné.
#2941 | odpovedať 13.01.2014 08:07:58
Ľubomír Turcer

Vážení spoluobčania, prosím nedajte sa znepokojiť predchádzajúcimi príspevkami. Veď už vieme, že najskôr sa objavovali špekulácie, že podjazd je nízky a neprejde autobus. Teraz je zasa úzky... ???. Sú to účelové príspevky s cieľom niečo nájsť na mesto, ale mesto, koniec koncov, ani nerealizuje túto stavbu. Ubezpečujem Vás, že tak ako podjazd výškovo vyhovuje , tak aj šírka komunikácie je v poriadku. To, že sa zatiaľ netvoril podjazd je dôsledok personálnych zmien na kompetentných miestach a noví ľudia vec pozdržali kvôli dopravnému značeniu, lebo neboli celkom v obraze.
Kanálový most je trochu problém, lebo je zastaralý a nosnosťou už nevyhovuje pre stretanie sa dvoch plne naložených kamiónov. Toto je to miesto, kde sa bude riešiť doprava vstupom len jedného vozidla. Doprava sa tu však neodstaví a s rekonštrukciou Trenčiansky kraj uvažuje. Podotýkam, že to nie je komunikácia v správe mesta , ale kraja!
U druhého podchodu pre peších bolo rozšírené koryto a vystavané oporné múry. Či postačujúco ukáže čas. Je predčasné robiť závery, že je to málo.
V oboch prípadoch sa podstatne zlepší pôvodná situácia a prístup na Sihoť - a to je podstatné.
#2940 | odpovedať 12.01.2014 19:36:27
exana

Nie, že by sa voda mohla vyliať na chodník... Ona sa nemá prečo nevyliať, ak to takto zostane. Očakávala som, že sa podchod urobí tak, aby sa tento problém už konečne vyriešil. Porubský potok nejde prehĺbiť. Ale stačilo by na hranici potoka pri chodníku urobiť silnejší múr, ktorý by prípadnú vodu, ktorá príde raz za čas, udržal.
#2939 | odpovedať 12.01.2014 17:29:13
martina 75

Podjazd sa má otvoriť v 1.Q.tohto roka,pretože sa ide prerábať nakoľko je úzky.V prípade stretu dvoch vozidiel typu autobus alebo kamion by sa nezmestili.Tak som počula.Mňa by ale tiež zaujímalo,či breh potoka lemujúci chodník pod mostom pre peších je už finálne hotový,alebo sa bude ešte dorábať.Pretože breh je pod mostom nízky a v prípade veľkej vody alebo topiaceho sa ľadu a snehu sa môže stať,že sa voda vyleje do chodníka.A to si nechcem predstaviť takú situáciu,keď idem ráno do práce a nebudem mať kadiaľ prejsť.Ďakujem za info
#2938 | odpovedať 10.01.2014 21:44:04
ixo ixo

Zaujmal by ma termín otvorenia podjazdu pod koľajnice pri žel.stanici pre automobilovú dopravu
#2937 | odpovedať 04.01.2014 23:28:46
Juko

Exana: Tak dávam ďalší príspevok, snáď to zafunguje a zajtra budú znova svietiť :)
#2936 | odpovedať 30.12.2013 14:04:44
Dada Dada

Chcem oznámiť čiernu skládku odpadu na Sihoti pod privádzačom vľavo smerom na čističku. Skládka sa pravidelne opakuje. Namontovanie fotopasce by možno bolo definitívnym riešením. Prajem pekný deň.
#2935 | odpovedať 30.12.2013 07:52:06
exana

Zabudla som pripomenúť, že dnes ráno - možno po tvojom nočnom príspevku :) - lampy svietili Že by boli naprogramované podľa toho, kedy prispeješ na túto tému do diskusie?
#2934 | odpovedať 30.12.2013 07:46:27
exana

Juko, ver mi, tú situáciu na Sladkovičovej dosť dobre poznám. Presne akosi povedal, pár dní svietilo a znovu tma, ale riadna. Ale zaujímavé je, že tvoj prvý príspevok zo dňa 25.12. som až doteraz na diskusii nevidela. Tak neviem, či som ho len prehliadla, alebo tam pribudol až teraz po pár dňoch od dátumu vloženia :)
#2933 | odpovedať 30.12.2013 00:20:06
Juko

Exana:

Na sládkovičovej ulici nesvietia lampy každú chvíľku. Pozri si tému:

http://www.ilava.sk/novadiskusia/verejna-diskusia/nocne-osvetlenie
#2932 | odpovedať 28.12.2013 14:25:07
železnica

Podľa nového cestovného poriadku SAD 2013-2014 sa znova uvažuje pre niektoré spoje obojstranne zastávka Ilava, veterinárne stredisko. Po rekonštrukcii železničného podchodu sa predmetná zastávka priestorovo zrušila. Doporučujem, aby autobusové spoje v smere Ilava-Pruské,ako aj Pruské-Ilava po spojazdnení podchodu zachádzali na zastávku Ilava, železničná stanica. Ak je záujem o predmetnú zastávku v smere Pruské-Ilava treba toto riešiť a pre zastávku Ilava, veterinárne stredisko realizovať odstavnú plochu.
#2931 | odpovedať 25.12.2013 17:25:41
exana

Čierne vianoce - prečo na Sládkovičovej ulici počas celých sviatkov nesvieti žiadna lampa? Keď človek tadial ide ani pod nohy si nevidí.
#2930 | odpovedať 22.12.2013 18:34:21
načomeno

Vážený pán Turcer. Vy tu niekomu idete nadávať do zbabelzov a nevedomých hlupákpv???? Ste správny človek na správnom mieste. Neiem na čo ste tam. Nechate tu do mesta nasťahovať neprispôsobyvých a ešte tu hráte formu čo ste všetko urobili. Treba čakať ako sa to vyrieši samo,respekt. ako to vyriešia občania alebo nevyriešia. Radšej mlčte ako tu máte hrať nejaku formu. Nikto nie je zvedavý na to čo by keby, ale každý občan tohoto mesta vidí, čo sa tu deje. Takže ked nedokážete nič s danou problematikov urobiť, tak budte radšej ticho a užívajte funkciu a plat a nenazývajte tu nikoho nevzdelaným.
#2929 | odpovedať 20.12.2013 14:44:58
mubarakobama

pan prednosta, ked uz obvinujete ludi zo zbabelosti a skryvania sa, predpokladam,ze tieto "cnosti" su vam cudzie a mozete teda na tomto fore oznamit prehlad konkretnych krokov, ktore mesto uz doteraz spravilo, konkretnych krokov ktore planuje spravit, aku ma viziu riesenia situacie aked uz hovorite o pokutach, ktore mesto ulozit moze, tak oznamit ci vo veci mesto nejaku pokutu ulozilo. dakujem

Pridať príspevok

<< < ... 22 23 24 25 26 27 28 29 ... > >>