Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#2908 | odpovedať 03.12.2013 08:54:17
Vyúdený

Na kostol peniaze? ani bohovy! nech si to tí zlodeji zaplatia z prispevkov od hlupych oveciek!
#2907 | odpovedať 02.12.2013 20:03:23
načomeno

Vážený pán primátor. Odhliadnúc od toho že na Sihoti,respkt. ulice povedla výstavby železnice si žijeme
ako prasce v blate a sme velmii zvedavý, ako nám zastupitelia mesta zohľadnia kilometre nabehané naviac po obklukách do práce, do obchodu,školy, atď. treba Vám to vypočítať? Každy deň je to min. 10 km naviac. Platíme vari menšie dane mestu ako tý, ktorých sa výstavba netýka? A to už vôbec nehovorím o vozovkách(ak sa určité useky dajú nazvať vozovkov).Jeden príklad za všetky. Odbočka od porubského potoka do ul. Záhradnickej. V strede cesty prepadnutá vozovka okolo krytu odpadového kanála. A všetci obchádzajú po blate skoro až po potoku, lebo: Nikto s kompetntných nedokáže urobiť poriadok s tým tiež občanom našeho mesta, ktorý si v pohode parkuje autá na vozovke a robí mu to určite radosť ako sa tam všetci vyhýbajú nedajbože, ked sa stretnú v protismere. ja viem predpisy sa neporušuju ale parkovať v križovatke a zatial to križovatka je, to je chrapúnstvo. Zbytočne čakáme, že niekto zjedná nápravu. Kde sú tý zastupcovia???? Ukážu sa až pred volbami??????
#2906 | odpovedať 01.12.2013 09:48:26
obcianka2

Ak musí naše mesto zamestnávať dvoch stavebných inžinierov aj v budúcom roku,
aby bola využitá ich kvalifikácia na riadenie výstavby nášho mesta, je potrebné, aby bola zabezpečená oprava starých historických objektov. Na opravu čaká na kostol, (vlhkosť, opadávajúca omietka kostola, oprava dvoch veží) a chudobná kaplnka s prístavbou. Bolo by potrebné, aby sa tieto náklady objavili aj v rozpočte mesta na budúci rok. Občania si žiadajú, aby tieto pamiatky boli v takom stave ako objekt bývalej fary, aby to krášlilo stred mesta.
Prečo to má pripomienkovať takéto veci obyčajný občan, o takýchto veciach majú otvorene hovoriť hlavne poslanci, a to je ich povinnosť, aby informovali aj občanov.
Hlavne, aby na takéto pripomienky bol využitý Ilavský mesačník, toto ľudí zaujíma.
#2905 | odpovedať 29.11.2013 08:35:29
obcianka2

Radi by sme vedeli, aký bude stavebný rozvoj mesta v budúcom roku.
Ďakujem všetkým, že sa zaujímate o rozvoj nášho mesta.
#2904 | odpovedať 28.11.2013 20:17:42
kvietok7

Dobrý večer.
Nepáči sa mi vôbec parkovanie na námestí.V iných mestách parkovanie už dávno vylúčili viď.Trenčín-Mierové námestie a u nás sa bude zveľaďovať.Som zásadne proti.Radšej nech sa už konečne zveľadí kúpalisko na Sihoti za tie peniaze.
#2903 | odpovedať 27.11.2013 11:19:08
oskar oskar

Dobry den,
mozte nam tu ziadost zverejnit?? Samozrejme bez osob.udajov, ale aspon datum, kto to vybavil, schvalil, kto a kedy z mestskeho vyboru za to hlasoval..??
#2902 | odpovedať 27.11.2013 07:49:27
Ľubomír Turcer

Ak máte na mysli výrezy pri bytovke, tak výrez bol uskutočnený na podnet občanov bytovky a prerokovaný a podporený mestským výborom Sihoť.
#2901 | odpovedať 26.11.2013 22:42:35
mubarakobama

dobry den
chcel by som sa spytat, ktory dobrak a preco dal dnes vyrezat javorya ine stromy na sihoti. zavadzali niekomu? dakujem
#2900 | odpovedať 25.11.2013 07:47:19
Ľubomír Turcer

Vážená diskutujúca,
mesto pripravuje projekty a verejné obstarávania na parkoviská na Kukučínovej a na Železničnej ulici.To by mali byť záchytné. Súčasne sa pracuje na systéme spoplatnenia parkovania v centre mesta. Sme pred schvaľovaním rozpočtu na rok 2014. Ak dôjde k súladu s MsZ tak sa tento problém začne v budúcom roku riešiť.
Ďakujeme za podnet a sme radi, že sa zhodujeme v prioritách pre centrálnu mestskú zónu.

#2899 | odpovedať 23.11.2013 11:03:54
obcianka2

Prečo nie je z Mierového námestia pešia zóna?

Ako nás môže prezentovať naše okresné mesto, keď na najkrajšom mieste v centre mesta má obrovské parkovisko preplnené do posledného voľného miesta. Podľa môjho názoru by tam všade autá nemali parkovať, lebo to kazí estetický pohľad na najkrajšie mesta, kde je kostol, zachovalá stará architektúra, obchody, ruší to pobyt ľudí, ktorí v parku oddychujú, potom z toho všetkého krásneho nič nie je. To sa máme len dívať ako sa tlačia autá do centra mesta, ktoré musia ľudia obchádzať? Je centrálne námestie parkoviskom pre autá, alebo to má byť zóna pre ľudí? Prečo nie je z Mierového námestia len oddychová zóna pre ľudí? Či naše mesto nemá náhradné miesta na parkoviská?
Každé okresné mesto má mať záchytné parkovisko, ale nie v najkrajšej časti mesta, aby boli všade po meste autá, ako v podzemných parkoviskách. Nezaslúži si naše mesto ani jedno záchytné parkovisko pre autá, ktoré je mimo centra?

Najkrajším miestom v našom meste by malo byť jeho centrum, keď námestie chceme mať pekné!

#2898 | odpovedať 18.11.2013 14:07:28
obcianka2

Vážení páni štátni úradníci!

Celkom nechápem, prečo nemôžete požadované informácie zverejniť v Ilavskom mesačníku, tam propagujete len tvorbu grafov a robíte zadarmo reklamu primátorovi a iným súkromným osobám.
Či na zverejnenie požadovaných informácií, o ktoré som požiadala, platí cenzúra mestského úradu, preto sa to nemôžeme v mestských novinách dočítať? Potom tie voľby aj tak dopadnú.
Ja mám pre Vás zas takéto odporúčanie: Demografický vývoj si pohľadajte sami, (ja ho nepotrebujem, ja vidím skutočnosť), a ešte z www. údajov mesta si vyberte v akej situácii sa nachádza naše mesto. K tomu porovnaniu si zoberte za príklad výsledky rozvoja obce Pruské a z toho porovnania bude výsledok, aký rozvoj dosiahlo naše mesto v poslednom volebnom období. Čo sme si mohli dovoliť a na čo všetko nemáme. A to by malo byť zverejnené v Ilavskom mesačníku.
Okrem toho, že sú aj fondy na rôzne účely:
aby bol napríklad hotový chodník medzi Ilavou a Košecou
aby boli opravené všetky prístupové cesty k záhradkárskym chatkám, …

Myslím si, že potrebujete aj takéto kritické podnety, veď vždy je čo vylepšovať. A verte, že poznám mienku aj iných občanov, ktorí Vám to nenapíšu, ani nepovedia, ale majú taký istý názor ako mám ja.
Keď mám poďakovať, tak moje poďakovanie patrí len ľuďom z Technických služieb, u ktorých vidím, že niečo robia.
#2897 | odpovedať 18.11.2013 11:02:46
obcianka2

Môj manžel prosí Ilavský mesačník o odpoveď na nasledovné otázky:

1. Ktoré okresné mesto na Slovensku patrí medzi najmenšie a má najmenšiu ifraštruktúru? Ako to vedeli iní zariadiť a  mesto či obec vybaviť všetkým čo k tomu vybaveniu patrí? Aký rozvoj dosiahla napríklad v posledných rokoch vo všetkom obec Pruské. Alebo ako to dosiahlo mesto Púchov, ktoré sa stalo  víťazom ankety,  v konkurencii 140 miest, o najkrajšie mesto na Slovensku, kde jeho obyvatelia  nájdu všetko, čo  vo veľkých mestách, len v menšom.
 
2. Aké iné investičné aktivity ešte mesto realizovalo v tomto roku, okrem húpačiek? A ktoré by mali byť ešte do konca roka zrealizované, ak boli naplánované v tohtoročnom rozpočte mesta? Aký to bol rozvoj mesta? Zdá sa mi, že tu pracujú len technické služby.
#2896 | odpovedať 31.10.2013 17:58:35
obcianka2

Keďže nepatrím k mlčiacej väčšine, odvážim sa napísať, čo naši komunálni politici ešte nechcú počuť, že pre mňa nie sú hodní úcty, tí čo podporujú rodinkárstvo, protekcie, známosti... a uchádzajú sa o zvolenie do stále vyšších politických funkcií, preto ich nebudem voliť do Trenčianskeho kraja. Keď nám berú toto všetko, aj to, čo im nepatrí k výkonu zverenej moci, u mňa stratili profesijnú česť.
Ľudia nebudú donekonečna politikom všetko tolerovať, musia počítať, že história raz bude súdiť toto ich správanie.
#2895 | odpovedať 24.10.2013 16:10:18
obcianka2

Kto je nasťahovaný v poľnohospodárskom dvore v Ilave? Vraj sú tam rôzne podnikateľské aktivity. Poľnohospodárske družstvo sa nemalo rušiť, my sme si dorábali všetko svoje, teraz nám "frčia" len kamióny a dovážajú nekvalitné potraviny.
#2894 | odpovedať 04.10.2013 18:18:17
obcianka2

Odporúčam na čítanie článok:
Trestajme rodinkárstvo, na adrese: http://komentare.sme.sk/c/6956398/trestajme-rodinkarstvo.html?utm_source=tip-redakcie&utm_medium=titulka-widget&utm_campaign=temsek
#2893 | odpovedať 23.08.2013 10:44:18
obcianka2

Tu nedostanete odpoveď ani od poslanca, písala som, a nebolo ani toľko slušnosti, aby odpísali. Odpoveď už nepotrebujem, už veci rozumiem. Potrebujú od nás len na volebný lístok!
#2892 | odpovedať 23.08.2013 10:02:49
Zuzana

Dobrý deň, kto má prosím Vás v správe cestu od strelnice po Štyri Lipy? Rada by som vedela termín aspoň približný, kedy sa bude realizovať oprava ako na úseku od Štyroch Líp smerom na Homôlku.
Tiež by som sa chcela dozvedieť, kto má v správe cestu od kruhovej križovatky v meste smerom k pivovaru. Je v dezolátnom stave a niekedy mám obavy, že s kamiónom sa ani neobídem... je veľmi úzka... nebude sa realizovať je rozšírenie? Ďakujem za odpovede...
#2891 | odpovedať 16.08.2013 12:11:44
obcianka2

Pozdravujem redakčnú radu, nech nám už v mestských novinách toľké tabuľky a grafy už nemaľuje, napíšte nám radšej, aké stavebné aktivity realizuje mesto v tomto a v budúcom roku. A čo všetko sa financuje z daní mesta a z daní záhradkárskych osád? Kedy sa naposledy upravovali cesty k záhradkárskym osadám, alebo ako mesto podporuje činnosť záhradkárov v meste.
Tabuľky a grafy nech si posielajú úradníci medzi sebou na vyplnenie pracovného času.
#2890 | odpovedať 30.07.2013 20:05:26
Juko

Tento týždeň som sa bol kúpať v Brumov-Bylnice. Myslím, že toto Brumovské kúpalisko môžeme oficiálne prehlásiť za Ilavské. Pretože 80% ŠPZ pred kúpaliskom bolo IL, 10% bolo TN a zvyšok boli české značky. Dokonca sa tam dá platiť eurami.

Je to hanba, že Ilava nemá vlastné kúpalisko.
#2889 | odpovedať 27.07.2013 15:04:16
obcianka2

Ku každému mestu patrí kúpalisko, myslí si nejeden občan. Mnohé okolité obce a mestá sa chvália, že majú také udržiavané miesta na kúpanie a oddych. To je jedna z vecí, ktorá je pre občanov zaujímavá a potrebná. Nepochopiteľné je, že v Ilave potrebujeme stále len detské ihriská!
Vážení poslanci, potrebujeme aj kúpalisko, ktoré tu dlhé roky bolo a nie je. Kúpanie pri Váhu nevyhovuje z hygienických dôvodov, voda aj v jazere je špinavá, je tam všade kopa porozhadzovaného odpadu. To sa musíme ísť okúpať až do Košece?

 

Pridať príspevok

<< < ... 24 25 26 27 28 29 30 31 ... > >>