Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#2899 | odpovedať 23.11.2013 11:03:54
obcianka2

Prečo nie je z Mierového námestia pešia zóna?

Ako nás môže prezentovať naše okresné mesto, keď na najkrajšom mieste v centre mesta má obrovské parkovisko preplnené do posledného voľného miesta. Podľa môjho názoru by tam všade autá nemali parkovať, lebo to kazí estetický pohľad na najkrajšie mesta, kde je kostol, zachovalá stará architektúra, obchody, ruší to pobyt ľudí, ktorí v parku oddychujú, potom z toho všetkého krásneho nič nie je. To sa máme len dívať ako sa tlačia autá do centra mesta, ktoré musia ľudia obchádzať? Je centrálne námestie parkoviskom pre autá, alebo to má byť zóna pre ľudí? Prečo nie je z Mierového námestia len oddychová zóna pre ľudí? Či naše mesto nemá náhradné miesta na parkoviská?
Každé okresné mesto má mať záchytné parkovisko, ale nie v najkrajšej časti mesta, aby boli všade po meste autá, ako v podzemných parkoviskách. Nezaslúži si naše mesto ani jedno záchytné parkovisko pre autá, ktoré je mimo centra?

Najkrajším miestom v našom meste by malo byť jeho centrum, keď námestie chceme mať pekné!

#2898 | odpovedať 18.11.2013 14:07:28
obcianka2

Vážení páni štátni úradníci!

Celkom nechápem, prečo nemôžete požadované informácie zverejniť v Ilavskom mesačníku, tam propagujete len tvorbu grafov a robíte zadarmo reklamu primátorovi a iným súkromným osobám.
Či na zverejnenie požadovaných informácií, o ktoré som požiadala, platí cenzúra mestského úradu, preto sa to nemôžeme v mestských novinách dočítať? Potom tie voľby aj tak dopadnú.
Ja mám pre Vás zas takéto odporúčanie: Demografický vývoj si pohľadajte sami, (ja ho nepotrebujem, ja vidím skutočnosť), a ešte z www. údajov mesta si vyberte v akej situácii sa nachádza naše mesto. K tomu porovnaniu si zoberte za príklad výsledky rozvoja obce Pruské a z toho porovnania bude výsledok, aký rozvoj dosiahlo naše mesto v poslednom volebnom období. Čo sme si mohli dovoliť a na čo všetko nemáme. A to by malo byť zverejnené v Ilavskom mesačníku.
Okrem toho, že sú aj fondy na rôzne účely:
aby bol napríklad hotový chodník medzi Ilavou a Košecou
aby boli opravené všetky prístupové cesty k záhradkárskym chatkám, …

Myslím si, že potrebujete aj takéto kritické podnety, veď vždy je čo vylepšovať. A verte, že poznám mienku aj iných občanov, ktorí Vám to nenapíšu, ani nepovedia, ale majú taký istý názor ako mám ja.
Keď mám poďakovať, tak moje poďakovanie patrí len ľuďom z Technických služieb, u ktorých vidím, že niečo robia.
#2897 | odpovedať 18.11.2013 11:02:46
obcianka2

Môj manžel prosí Ilavský mesačník o odpoveď na nasledovné otázky:

1. Ktoré okresné mesto na Slovensku patrí medzi najmenšie a má najmenšiu ifraštruktúru? Ako to vedeli iní zariadiť a  mesto či obec vybaviť všetkým čo k tomu vybaveniu patrí? Aký rozvoj dosiahla napríklad v posledných rokoch vo všetkom obec Pruské. Alebo ako to dosiahlo mesto Púchov, ktoré sa stalo  víťazom ankety,  v konkurencii 140 miest, o najkrajšie mesto na Slovensku, kde jeho obyvatelia  nájdu všetko, čo  vo veľkých mestách, len v menšom.
 
2. Aké iné investičné aktivity ešte mesto realizovalo v tomto roku, okrem húpačiek? A ktoré by mali byť ešte do konca roka zrealizované, ak boli naplánované v tohtoročnom rozpočte mesta? Aký to bol rozvoj mesta? Zdá sa mi, že tu pracujú len technické služby.
#2896 | odpovedať 31.10.2013 17:58:35
obcianka2

Keďže nepatrím k mlčiacej väčšine, odvážim sa napísať, čo naši komunálni politici ešte nechcú počuť, že pre mňa nie sú hodní úcty, tí čo podporujú rodinkárstvo, protekcie, známosti... a uchádzajú sa o zvolenie do stále vyšších politických funkcií, preto ich nebudem voliť do Trenčianskeho kraja. Keď nám berú toto všetko, aj to, čo im nepatrí k výkonu zverenej moci, u mňa stratili profesijnú česť.
Ľudia nebudú donekonečna politikom všetko tolerovať, musia počítať, že história raz bude súdiť toto ich správanie.
#2895 | odpovedať 24.10.2013 16:10:18
obcianka2

Kto je nasťahovaný v poľnohospodárskom dvore v Ilave? Vraj sú tam rôzne podnikateľské aktivity. Poľnohospodárske družstvo sa nemalo rušiť, my sme si dorábali všetko svoje, teraz nám "frčia" len kamióny a dovážajú nekvalitné potraviny.
#2894 | odpovedať 04.10.2013 18:18:17
obcianka2

Odporúčam na čítanie článok:
Trestajme rodinkárstvo, na adrese: http://komentare.sme.sk/c/6956398/trestajme-rodinkarstvo.html?utm_source=tip-redakcie&utm_medium=titulka-widget&utm_campaign=temsek
#2893 | odpovedať 23.08.2013 10:44:18
obcianka2

Tu nedostanete odpoveď ani od poslanca, písala som, a nebolo ani toľko slušnosti, aby odpísali. Odpoveď už nepotrebujem, už veci rozumiem. Potrebujú od nás len na volebný lístok!
#2892 | odpovedať 23.08.2013 10:02:49
Zuzana

Dobrý deň, kto má prosím Vás v správe cestu od strelnice po Štyri Lipy? Rada by som vedela termín aspoň približný, kedy sa bude realizovať oprava ako na úseku od Štyroch Líp smerom na Homôlku.
Tiež by som sa chcela dozvedieť, kto má v správe cestu od kruhovej križovatky v meste smerom k pivovaru. Je v dezolátnom stave a niekedy mám obavy, že s kamiónom sa ani neobídem... je veľmi úzka... nebude sa realizovať je rozšírenie? Ďakujem za odpovede...
#2891 | odpovedať 16.08.2013 12:11:44
obcianka2

Pozdravujem redakčnú radu, nech nám už v mestských novinách toľké tabuľky a grafy už nemaľuje, napíšte nám radšej, aké stavebné aktivity realizuje mesto v tomto a v budúcom roku. A čo všetko sa financuje z daní mesta a z daní záhradkárskych osád? Kedy sa naposledy upravovali cesty k záhradkárskym osadám, alebo ako mesto podporuje činnosť záhradkárov v meste.
Tabuľky a grafy nech si posielajú úradníci medzi sebou na vyplnenie pracovného času.
#2890 | odpovedať 30.07.2013 20:05:26
Juko

Tento týždeň som sa bol kúpať v Brumov-Bylnice. Myslím, že toto Brumovské kúpalisko môžeme oficiálne prehlásiť za Ilavské. Pretože 80% ŠPZ pred kúpaliskom bolo IL, 10% bolo TN a zvyšok boli české značky. Dokonca sa tam dá platiť eurami.

Je to hanba, že Ilava nemá vlastné kúpalisko.
#2889 | odpovedať 27.07.2013 15:04:16
obcianka2

Ku každému mestu patrí kúpalisko, myslí si nejeden občan. Mnohé okolité obce a mestá sa chvália, že majú také udržiavané miesta na kúpanie a oddych. To je jedna z vecí, ktorá je pre občanov zaujímavá a potrebná. Nepochopiteľné je, že v Ilave potrebujeme stále len detské ihriská!
Vážení poslanci, potrebujeme aj kúpalisko, ktoré tu dlhé roky bolo a nie je. Kúpanie pri Váhu nevyhovuje z hygienických dôvodov, voda aj v jazere je špinavá, je tam všade kopa porozhadzovaného odpadu. To sa musíme ísť okúpať až do Košece?

 
#2888 | odpovedať 16.06.2013 13:57:11
obcianka2

Je pravda, že rozbité sklo si majú pracovníci pozametať pri jeho odvoze. Zdá sa mi, že v našom meste nám musia TSM zbierať odpadky a cigaretové ohorky už aj okolo bytoviek, vyzbierať a odvážať rôzny poodhadzovaný i nadrozmerný odpad aj pri kontajneroch. Na odvoz tu už dlhšie čaká okrem iného odpadu pri susednom paneláku i vyhodený záchod. Chodím na návštevu do obce neďaleko Bratislavy. Všimla som si, že tam zoberú odpad len z nádob (kontajnerov) na to určených. A keď si niekto platí odpad na jeden kontajner, robí sa odvoz odpadu len z jedného kontajnera, všetko čo je navyše si musí každý občan sám zabezpečiť prepravou do zberného dvora. A okrem toho jedenkrát týždenne sa tam robí ešte zber biologického odpadu.
#2887 | odpovedať 14.06.2013 11:01:00
Zuzana

Dobrý deň,
zaujímalo by ma, prečo pri pravidelnom odvoze triedeného odpadu (sklo) si po sebe zodpovedný pracovníci na TSM nepozametajú rozbité sklo? Kontajnery sú umiestnené medzi ostatnými a nepozornosťou si môžete veľmi ľahko rozrezať nohu a v lepšom prípade prerezať pneumatiku na aute, keď kontajnery sú umiestnené na parkoviskách alebo v ich tesnej blízkosti. Ďakujem za odpoveď.
#2886 | odpovedať 05.06.2013 08:31:44
obcianka2

Je to divné, keď veriaci človek sleduje cirkevný obrad na pohrebe v Ilave. Prečo na začiatku cirkevného pohrebu je najprv občianska rozlúčka? Myslím si, že cirkevný obrad má mať prednosť pred civilnými prejavmi lúčenia. Keď je kňaz zavolaný na pohreb, tak má byť cirkevný obrad na prvom mieste. Až potom by mal byť občiansky príhovor. Prečo to nie je tak? Pripadá mi to tak, že v poradí dôležitosti je prítomný kňaz na pohrebe až druhoradý. Čo je teda na pohrebe dôležitejšie, cirkevný obrad s kňazom, jeho slová alebo náš občiansky príhovor? Nech mi to niekto vysvetlí.
#2885 | odpovedať 12.05.2013 15:04:19
obcianka2

Také platby u zubárov, to je okrádanie obyčajných ľudí, že sa nehanbia, my musíme si šetriť CENTY na akciových nákupoch a zubári sa nám v meste vozia na drahých autách, ktoré im musíme platiť. Je to hrozný pocit, keď človek sa bojí ochorieť, že nebude mať z čoho zaplatiť za ošetrenie a lieky. Ako môže potom naše zdravotníctvo krachovať, keď vyberá také platby za ošetrenie pacientov? Počúvam ČR, kde si Česi hovorili, že v socializme, keď prišla návšteva z Ameriky a museli navštíviť naše zdravotnícke zariadenie, nemuseli u nás nič platiť, hovorili, „Chráňte si ten systém zdravotníctva. Ten nesmie byť založený na peniazoch.“ Na dnešok sa môžeme pozerať už len kriticky, ľudia s malým príjmom a dôchodcovia si lekárske ošetrenie u zubára už asi nebudú môcť dovoliť.
Môžeme voliť akúkoľvek politickú stranu, sociálny štát to na Slovensku už asi nebude.

#2884 | odpovedať 11.05.2013 22:28:52
arbiratka

Ja som tiež v Ilave zaplatila za obyčajné plombovanie jedného! zuba 150 EUR. A to mi ešte bolo povedané, že mi dávajú umŕtvenie zdarma, cha...
#2883 | odpovedať 11.05.2013 08:32:15
obcianka2

Pozrite si kázne pápeža Františka, ktoré sú na adrese: sk.radiovaticana.va. Zaujala ma kázeň z 1. 5. 2013: Naučme sa modliť pomáhajme druhým.
#2882 | odpovedať 09.05.2013 21:36:05
obcianka2

Niektorí zubári v Ilave sú drahší ako v Bratislave. Museli sme vyhľadať zubnú ambulanciu ako bolestivý prípad. Súkromný lekár si za trhanie zuba vypýtal 35 €. Lekársky zákrok trval 25 minút. V roku 2003 som za trhanie 1 zuba zaplatila 480 Sk. V porovnaní teda ceny za zdravotné výkony trhania zubov vzrástli viac ako 100 percent. Aj keď si súkromní lekári sami určujú ceny, pýtajú si za trhanie zubov veľa. Ak je teda priemerný príjem dôchodcov 350 €, dôchodky nemôžu stačiť na takéto americké ceny. Takto ten sociálny štát nikdy nevybudujeme.
#2881 | odpovedať 07.05.2013 16:53:28
Zuzana

Dobrý deň,
v posledných dňoch som bola na prechádzke so psom okolo jazera pri Váhu. Na brehoch sa nachádzalo niekoľko uhynutých rýb, od ktorých sa šíril dosť silný zápach. Nemali by byť tieto ryby nejakým spôsobom zlikvidované? Ďakujem
#2880 | odpovedať 03.04.2013 16:29:12
Jana Házová Jana Házová

Dobrý deň,
meno Jana Házová bolo neoprávnene používané osobou, ktorá svoje názory v tejto diskusii prezentovala pod prezývkou Jana 26. S uvedenými príspevkami a názormi sa nestotožňujem a úplne sa od nich dištancujem.
Vyzývam Janu 26, aby prestala používať svoje dievčenské meno a začala používať priezvisko po svojom ctenom manželovi!

Pridať príspevok

<< < ... 25 26 27 28 29 30 31 32 ... > >>