Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#2839 | odpovedať 15.11.2011 23:03:10
Jakub Jakub K.

Dakujem za odpoved.
Ale ak ste si vsimol tak ja som "netlacil na pilu" ja som sa len pytal ci sa da nieco s tym robit alebo akou cestou. Ja som nemal v plane hned vymienat dopravne oznacenie. Ale dakujem za vysvetleny postup.
#2838 | odpovedať 15.11.2011 08:30:09
Ľubomír Turcer

Pán Jakub,
na zmenu dopravného značenia nestačí anonymný príspevok na diskuzii. Vaša požiadavka musí byť zaslaná písomne mestu. Najlepšie podporená stanoviskom Mestského výboru časti Klobušice.
Túto žiadosť posudzuje Odbor výstavby,kde je na to referent, respektíve Dopravný inšpektorát v Trenčíne. (Záleží na vlastníkovi komunikácie). Staviate nás do svetla , ako keby sme nemali záujem vyjsť občanom v ústrety, ale nie je to tak. Všetko treba robiť riadnym úradným postupom. My predsa nevieme, či na druhý deň po Vás nepríde niekto, kto Vaše riešenie napadne. Veci samusia riešiť v súvislostiach, možno aj s družstvami, vlastníkmi pozemkov, alebo Lesným a pasienkovým spoločenstvom.
#2837 | odpovedať 14.11.2011 18:13:57
Jakub Jakub K.

Vsimol som si. Pisal som sem pred mesiacom a este nic, tak vidim ze asi niekoho navstivim v blizkej buducnosti .
#2836 | odpovedať 08.11.2011 10:02:08
mubarakobama

nebud maly.
Ak sa nepytas stylom "Vase blahorodia, co sa Vam zas podarilo, za co Vas treba pochvalit", vecnu odpoved nedostanes.... resp. nedostanes ziadnu
#2835 | odpovedať 06.11.2011 21:57:40
Jakub Jakub K.

A rad by som bol keby som sa dockal v mojom zivote aj odpovede.
#2834 | odpovedať 19.10.2011 16:29:52
Jakub Jakub K.

Neviem ci ma zmysel to sem davat, ale ci ma mesto pravomoc odstranit a nahradit dopravnu znacku na zaciatku ulice Wolkerovej. Je tu znacka Zakaz prechadzania ( Neviem preco lebo na konci tejto 100 metrovej ulice je rola, takze je to slepa ulica) Chodi sem vela aut, zistia ze je to slepa ulica a otacaju sa mi na pozemku a tym mi ho nicia. Dala by sa tato znacka vymenit za znacku : Slepa ulica???
#2833 | odpovedať 19.10.2011 16:23:09
Jakub Jakub K.

Chcel by som sa spytat ci mesto Ilava odpredalo pozemok (ornu pôdu) Kauflandu? Tento pozemok je vlastne od Kauflandu az po klobusicky potok. Tym vlastne zistim ze ci sa bude Kaufland rozsirovat a ja s mojej ulice (Wolkerova)
neuvidim uz ani kusok hory naa durihaji.

Dakujem!!!
#2832 | odpovedať 16.10.2011 10:17:46
Peter B. Peter B.

Dobrý deň,
chcem sa spýtať ako je financovaný park?Platí ho mesto Ilava alebo to pôjde z európskej únie?
A prečo je ten park taký drahý? Za pár metrov štvorcových trávy, niekoľko lavičiek a hrdzavé brány (to je ich konečná úprava??) sme zaplatili cca toľko koľko stojí výstavba LIDLu spolu aj s parkoviskom!!! To kto tendroval a bol ten tender transparentný? je možné dostať sa nejak k cenovým ponukám a firmám zahrnutým do tendra?
#2831 | odpovedať 14.09.2011 13:05:57
Zuzana

Dobrý deň, dočkám sa aj odpovede? alebo je až taká zložitá?
#2830 | odpovedať 13.09.2011 09:46:03
ela

Dobrý deň

Možem sa spýtať našich poslancov kedy sa začne riešiť náš pokoj na ulici Dlhé Nivy?Musíme trpieť stále ten hluk,prach a hlavne neporiadok po družstevníkov.aebo treba przvať-Tv
#2829 | odpovedať 02.09.2011 13:08:28
Zuzana

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, kedy sa bude naďalej riešiť parkoanie na Medňanskej ulici. Prídu mi nezmyselné tabule zo zákazom pre státie, pričom po 22 h aj tak nemáte kde zaparkovať (vlastná skúsenosť). Všetko by vyriešila jednosmerná ulica od Jesenskej ul. po odbočku na SNP. Pričom by bolo najvodnejšie vybudovanie parkovacích miest na jednej strane Medňanskej ulice. Áut neustále pribúda.
Za odpoveď ďakujem
#2828 | odpovedať 26.08.2011 19:01:00
Zita Podhradská

tiežobčianka,
ďakujem za dobre mienený kritický názor, ktorý by sa určite hodil do rubriky ilavských novín, len v tom prekáža Vaša prezývka bez mena. Získala by ste širšiu podporu, lebo moje názory a článočky nič neriešia.
Nevedela som, že server na stránke mesta nemá zmysel pre spravodlivosť, že všetci občania sa nemusia registrovať na stránke mesta pod svojím menom!
#2827 | odpovedať 26.08.2011 16:34:05
maruliena

Prečo sú hlásenia mestského rozhlasu tu na stránke zverejňované len sem-tam? Ako noty na bubon. Posledné týždne si ich málokedy môžem vypočuť ako audionahrávku... Chcela som sa dozvedieť o zbere papiera, ale nedozvedela som sa nič.
#2826 | odpovedať 24.08.2011 20:18:03
tiezobcianka

Vážená pani "občianka",
nesmierne ma potešilo, že opäť prispievate do diskusie a verím, že jediným cieľom je pomôcť občanom tohto mesta.
- V diskusii 21. augusta konštatujete, čo chýba v novinách, ktoré vydáva mesto, čo zaujíma občanov, o čom rozhodovali komisie a redakčná rada novín.
- 23. augusta už "ako členka redakčnej rady" požadujete ...
- a 24. augusta určujete, čo má kto písať.

Som rada, že Vaša aktivita graduje aj v tzv. "Uhorkovej sezóne" a aspoň takto Vás v nej podporujem.

Len jednému nerozumiem, že ako členka redakčnej rady neviete informácie o rozpočte a aktivitách mesta dostať do mesačníka. Väčšina z nich je verejne prístupná na ilava.sk v Uzneseniach MsZ a Všeobecne záväzných nadriadeniach mesta.
Naopak, ešte sa čudujem, že ako členka redakčnej rady dovolíte, aby sa informácie z Uznesení MsZ filtrovali (kedysi sa tomu hovorilo cenzúra).
Stačí si porovnať text Niektorého Uznesenia a "skrátenú" informáciu v Ilavskom mesačníku. Časti uznesenia s dopadom na rozpočet mesta sú strohé alebo úplne chýbajú. Prečo asi ?
Ak je to zámer, verím, že sa na ňom ako členka redakčnej rady nepodieľate.
Lebo pozorný čitateľ na to príde sám ...
... a pre ostatných sa niekedy pokúsim vyčísliť, ako sa menili niektoré položky rozpočtu mesta prijatými Uzneseniami.
#2825 | odpovedať 24.08.2011 16:12:14
Zita Podhradská

Námety na články, ktoré by mali mať pracovníci MÚ za povinnosť prispievať do Ilavského mesačníka:

1. Pán inž. Janušek, dovoľujem si Vás týmto spôsobom požiadať o krátky a výstižný komentár k územnému plánu mesta:
kde sa plánujú investičné aktivity v meste,
kedy sa budú realizovať,
aj také, na ktoré sa zainvestovanie čaká.
Na Medňanskej ulici nám sľubujete už 2 roky nové chodníky a doteraz sa tak nestalo. Okrem toho sú cesty v meste samé jamy. Bojíme sa, že stratíme na aute koleso.
Napríklad Pruské, opravuje cesty, Dubnica sa už spája s Novou Dubnicou a Ilava má len výtlky a v neporiadku chodníky.
2.Dúfam, že tiež vystúpi z anonymity aj majetkovo – finančné oddelenie a jeho 10 pracovníkov. A napíšu konečne do novín, bez honorára, články o rozpočte a hospodárení mesta. Bežne informujú už aj v obciach.
3.Nech sa občanom prihovorí aj oddelenie personalistiky s informáciou, koľkých nových pracovníkov úradu museli prijať výberovým konaním. O nových prijatých pracovníkoch bežne informujú už aj obecné noviny.
4.A to som sa ešte nedočítala nič od informatika a prednostu MsÚ.
5.Čo vybavili doteraz pre občanov poslanci a komisie MZ.
Môj muž bol len obyčajný hasič a musel vedieť už za komunistov napísať článok o práci hasičov v závode.

#2824 | odpovedať 24.08.2011 08:46:17
Ing. Janušek

Vážená pani Podhradská,
Vo svojom príspevku sa domáhate informácií ,ktoré boli prezentované na verejnom mestskom zastupiteľstve dňa 23. 8. 2011 v DK Klobušice. O zmene územného plánu vždy rozhoduje poslanecký zbor svojim uznesením. V schválenom uznesení sú podmienky za akých mesto bude realizovať zmenu územného plánu ak sa naplnia tak práce sa začnú. Zmeny a doplnky ich priebeh sa riadia stavebným zákonom, ktorý musí mesto rešpektovať . Súčasťou zmeny je aj verejné prerokovanie zmeny a doplnku s občanmi mesta na ktorom vás rád uvidím. V prípade že sa chcete o problematike územného plánu dozvedieť viac môžete využiť aj osobné stretnutie.
#2823 | odpovedať 23.08.2011 12:27:03
Zita Podhradská

Ako členka redakčnej rady Ilavského mesačníky mám takéto požiadavky:
Po včerajšom obsiahlom hlásení mestského rozhlasu som zachytila odkaz na smerný a územný plán mesta, z ktorého v rôznych obdobiach vychádzajú rôzne plánované stavebné aktivity. Činnosť je teda delená na roky a obdobia, podľa ktorých sa vykonáva stavebná činnosť. Bola diskusia s občanmi o tom pláne? Ale každý z nás si nevie tieto informácie vyhľadať, preto odbor výstavby by mal o dôležitých stavebných aktivitách informovať. Chceme to vedieť, čo sa z toho uskutočnilo. A nie na otázky občanov reagovať rýchlou odpoveďou, nie sú peniaze. Občania by mali vedieť, na čo budú peniaze a kedy budú peniaze. Alebo, keď komisie MZ nevedia napísať o svojej činnosti, nech to nerobia, lebo to potom robia len pre peniaze a nie pre občanov.
Rovnako dôležité sú pre občana informácie o hospodárení mesta. Občania chcú byť priebežne informovaní o jeho hospodárení. Očakávame, že ekonomický a stavebný odbor nemá zakázané utajovať tieto informácie, dokážu o tom napísať a občanom tieto údaje zverejniť v novinách. Potom sa dozvedáme len to, čo sa pošuškáva medzi ľuďmi, keď mesto všetky informácie utajuje, a to nemusí byť vždy pravda. Myslím si, že tu chýba najdôležitejšia spolupráca úradu s občanmi.
Potom sa nečudujem, že poslanec Matovič v poslednom reklamnom letáku napísal: … „ Politici nás zničili. … rozdávali kamarátom... „
#2822 | odpovedať 23.08.2011 08:33:28
maruliena

Pre občanov by bolo zaujímavé dozvedieť sa ekonomické podrobnosti o každoročne poriadanom Bartolomejskom jarmoku. Aký zisk pre náš rozpočet táto akcia prináša a či vôbec nejaký zisk z toho je. A ak áno, chceli by sme vedieť, načo sa tieto prostriedky tento rok použijú. Mohli by byť použité aj na toľko žiadané detské ihriská...
#2821 | odpovedať 21.08.2011 16:23:55
Zita Podhradská

V novinách, ktoré vydáva mesto, chýbajú informácie o hospodárení mesta za rok 2010, ktoré má mesto k dispozícii. Občanov zaujíma, na čo sa použili verejné financie, aké boli príjmy, výdaje, schodok, prebytok hospodárenia mesta a k tomu stanovisko hlavného kontrolóra. A chcú sa v novinách dozvedieť aj aké sú stavebné aktivity mesta, o čom rozhodovali jednotlivé komisie a redakčná rada novín.
#2820 | odpovedať 21.06.2011 07:36:59
TSM Technické služby mesta

K požiadavke občanov mesta ohľadom kosenia za garážami uvádzame, že podľa nášho zistenia na katastri tieto pozemky vlastní Slovenská správa ciest. Preto v budúcnosti nech občania žiadajú, aby kosenie vykonal vlastník pozemkov.

Ing. Peter Kočkár
riaditeľ TSM

Pridať príspevok

<< < ... 28 29 30 31 32 33 34 35 ... > >>