Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#2786 | odpovedať 28.01.2011 21:41:01
admin Informatik

Nuž čo Vám na to p. Janco ako právnikovi povedať?

Spôsoby zavedenia diskusie ani kontroly nevychádzajú z môjho podnetu ako sa domnievate, ak ale veci zabezpečujem technicky, vyplýva mi zo správy dbať aj na povinnosť dodržiavania zákona a je mi v podstate jedno, ako to Vy vnímate. V internetovej komunikácii rozhodne legislatíva kríva, právnici majú v tom chaos, ilavská polícia ma raz už tiež chcela dohnať k zodpovednosti viacmenej na rozporoch zákona a úradníci z odboru informatizácie každú chvíľu posielajú listy so sankčnými vyhrážkami z príp. nedodržiavania štandardov.
Nie je to vždy komické a nemienim veci ani zľahčovať.

Takže už v prípadoch podozrenia na porušenie zákona budeme naďalej tvrdo mazať, či sa Vám to páči alebo nie. Ak viete v právnej veci poradiť budem Vám len vďačný.

Osobne by som ale doporučil diskutujúcim vyvarovať sa urážok, nepriateľských útokov, invektív a nepovoleného zverejňovania údajov, diskutovať sa dá predsa aj bez batohu emócií.
#2785 | odpovedať 28.01.2011 20:19:45
Juraj Juraj Janco

nezostava mi nic ine len "ocenit" styl komunikacie istych osob z MsU s verejnostou. Zjavne niektori ludia nechapu aky je hlavny ucel www stranky mesta- tym je podla mna informovanost verejnosti. A co sa tyka odvolavania sa na nejake zakony, pripadne na to co zakon komu uklada a co nie, uz sme tu dnes z strany spravcu stranky mali (prinajmensom z pohladu zakona o ochrane osobnych udajov) pochybny sposob kontroly registracie diskutujucich a potom dalsiu perlu- odvolavanie sa na nejaky (neexistujuci) zakon o listovom tajomstve, takze na buduce ked sa bude chciet niekto ohanat paragrafmi a poucovat v tomto smere obcanov, odporucam predtym konkretnu problematiku konzultovat s mestskym pravnikom, inac to vyznieva minimalne trapne.
#2784 | odpovedať 28.01.2011 19:19:37
admin Informatik

Pani Podhradská,
ja že mám niekomu robiť čistú politiku? Netuším ani o akom adresovaní píšete, ale zrejme máte na mysli môj komentár k nekonkrétnym požiadavkám? Nuž a mýlil som sa snáď? Mne to skôr pripadá, akoby ste zámerne potrebovali s niekým komunikovať a hlavne podrývať a vyvolávať nepokoj k čomukoľvek - nuž priznajte si, kto by mal záujem sa pasovať s Vašimi nárokmi, ktorých význam sa dá tak ťažko rozpoznať? A čo keby ste občas aj niečo ocenili, nie je všetko tak zlé ako to chcete vidieť. Málokedy v minulosti boli úradníci samospráv tak preťažovaní ako sú dnes a sú viacerí, ktorí pripravujú materiály na stránku dávno po pracovnej dobe, nie je to len na jednom človeku.

Zbytočne sa na mňa hneváte, som predovšetkým povinný dodržiavať kritériá vyplývajúce mi zo štandardov MF SR, ktoré sú pre samosprávy nekompromisné. Nemôžem príliš prihliadať na subjektívne hodnotenia, ktoré Vám niekto podsúva. Paradoxne od Vášho názoru ilavská stránka obstála práve v prístupnosti so 100 % hodnotením pri prvom aj druhom monitorovaní.. Znížené percento sme dosiahli akurát v niektorých nevyhovujúcich štandardoch u pdf dokumentov, v menej rozvetvenom anglickom preklade základných údajov a správe obsahu (v záhlaví stránky). To je však už v podstate vyriešené.

Tak mi povedzte ako by som sa mal postaviť k Vášmu spôsobu hodnotenia? Ste si istá, že mám povinnosť z Vami komunikovať? Ktorý zákon mi to ukladá? Činím tak dobrovoľne, keby som Vás zaraďoval do nižšej kategórie, pri mojej otvorenosti by som Vám to dal bez rozpakov najavo.
#2783 | odpovedať 28.01.2011 18:04:03
Zita Podhradská

Pán administrátor, považujem Vaše reakcie na moje pripomienky za neprimerané, nevytvárajte z nás občanov prvej a druhej kategórie, to by ste určite ing. Hrubému nenapísal, čo si dovolíte napísať na moju adresu. Ja platím MÚ tiež dane, a tak sa skladám spolu s ostatnými občanmi nášho mesta aj na Váš plat. A niečo už mám odžité, vyskúšané a prečítané.
Tak teda, aby som bola konkrétna, reagujem na Vašu požiadavku. Všimla som si, že webová stránka nášho mesta, v porovnaní s inými, už dlhú dobu nespĺňa všetky náležité kritériá prístupnosti, aktuálnosti a použiteľnosti. Či to len ja mám taký amatérsky pohľad ?

Mám pre Vás skopírovanú ukážku, ako to robí obyčajný obecný úrad, približne s rovnakým počtom obyvateľov, kde býva moja blízka rodina, ktorý už na prvej webovej stránke obce stíha v termíne informovať občanov, najskôr o tom, kedy boli stránky aktualizované,
potom je odkaz na rozpočet obce:

►ROZPOČET OBCE Ivanka pri Dunaji na 2011, 2012, 2013 - zvrejnenie pred schvalovaním OZ
- návrh
- ekonomická a funkčná klasifikácia
- komentár k návrhu rozpočtu
a pripomienky:

Pán administrátor, ak budete na stránke mesta poskytovať občanom všetky dôležité a aktuálne informácie tak ako treba, nebude tým znížená dôstojnosť a vážnosť mestského úradu. Môže to len znamenať, že na úrade mesta chcete robiť pre občanov čistú politiku!

#2782 | odpovedať 28.01.2011 15:28:39
Mario Hrubý Mario Hrubý

Ďakujem za reakciu.
#2781 | odpovedať 28.01.2011 12:38:24
Ľubomír Turcer

Mario, dodatok už je na stránke. Rozpočtár pripraví vhodnú verziiu na web a zverejníme to. Po schválení a akceptovaní pripomienok ako bol autobus do Iliavky, osvetlenie v parku, požiadavky klubov a ďalšie pripomienky z porady poslancov sa rozpočet dopracoval a schválill aj s novými vstupmi. Rozpočtár mal v rodine smutnú udalosť a bol pár dní mimo. Prosíme o trpezlivosť . Predpokladám že budúci týždeň sa to pripraví a zverejní.
#2780 | odpovedať 28.01.2011 07:37:44
Ľubomír Turcer

Pán Kubala,
poslanci schválili v rozpočte dňas 18.1.2011 navýšenie prostriedkov na dotáciu spoja do Iliavky. Hneď po zastupiteľstve som doručil objednávku na SAD Ilava a spoj bude pokračovať do konca roka 2011. Pre ďalší rok znova predložíme do rozpočtu a pokiaľ to poslanci podporia bude chodiť ďalej.
S pozdravom Ľubomír Turcer
#2779 | odpovedať 27.01.2011 22:31:46
Mario Hrubý Mario Hrubý

Rád by som sa spýtal kedy bude na stránkach mesta zverejnený schválený Dodatok č. 1 k zásadám odmeňovania poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Ilava a taktiež schválený kompletný rozpočet mesta na rok 2011?
Ďakujem za odpoveď.
#2778 | odpovedať 27.01.2011 17:52:56
pkubko peter kubala

som šoknutý z toho čo sa deje na diskúsii,ale budiš.beriem diskusiu ako niečo čo môže inšpirovať a ostatné tiež patrí k životu . nie sme všetci zvyknutý verejne vystupovať takže anonymitu beriem ako prostriedok začať poukazovať na to čo by mestu prospelo,alebo by bolo v prospech nas ludi alebo len vypovedaný názor.a vedenie mesta potom nech rozhoduje čo sa pužije.nie o tom som však chcel . neviem kto mi odpovie ale pýtam sa ako to bude od februara so spojmi do iliavky ktoré mali byť zrušené už minulý rok a mesto ich zafinancovalo do konca januara s tým že ďalej sa uvidí ...
#2777 | odpovedať 27.01.2011 05:30:14
admin Informatik

Vaša otázka je zasa nekonkrétna ako pri dotaze na kontakty, ktoré máte všade.
Takže inak občianka - pýtajte sa na konkrétny dokument u ktorého Vás zaujíma aktualizácia.
#2776 | odpovedať 26.01.2011 20:47:48


Vôbec sa nestrachujem, považujem Vašu odpoveď za vyhýbavú. Pýtala som sa Vás na dátum aktualizácie údajov, v menu to máte pod názvom Dokumenty, ktoré sú súčasťou webovej stránky mesta. Keď tam funguje diskusia, je Vaša úloha použiteľnosti a prístupnosti stránky splnená?
#2775 | odpovedať 26.01.2011 18:41:15
admin Informatik

všetko má svoje pravidlá a časový harmonogram občianka, dočkáte sa, len sa nestrachujte
#2774 | odpovedať 26.01.2011 18:06:20


Možno viete, na aktualizáciu ktorých dokumentov sa pýtam. Nachádzajú sa: Úvod > Mestský úrad > Dokumenty > .

#2773 | odpovedať 26.01.2011 15:15:03
admin InformatikAké konkrétne dokumenty máte na mysli občianka?


#2772 | odpovedať 26.01.2011 13:43:39


Chcela by som sa opýtať administrátorov
k akému dátumu sú aktualizované Dokumenty na webovej stránke mesta, a ako často sa vykonáva aktualizácia všetkých údajov.
#2771 | odpovedať 23.01.2011 18:22:44
oskar3333

Je možné že bude v Ilave niekedy zavedena optika ,kdo určuje v ktorych mestachbude
#2770 | odpovedať 22.01.2011 07:53:08
pkubko

po zhliadnutí zápisnice z jednania msz Ilava som nie prekvapený s postoja p. Bajzíka poslanca za Iliavku ,pretože potrebuje za každu cenu mať nesúhlasne stanoviskos názorom p. Holbovej. Zabúda však že tu nejde o p. Holbovu ,ale o rozvoj mestkej časti Iliavka. Problém vytekania vody na miestnu komunikaciu v uvedenom úseku je už viacročným problémom a s výskytom viacerých kolízii,ktoré sa tam už udiali , či to boli kolízie dopravných prostriedkov ,alebo i osôb čo je i prípad môjho syna. Neviem z akých pohnútok kandidoval na poslanca, keď ako prvý kladie zaporné stanovisko k riešeniu problémov v našej časti mesta, koho vlastne zastupuje. Skôr by som očakával , stanovisko ako to spraviť alebo hladať v danej situacii možnosti ako tomu napomôcť. To , že sú s tým problémy odzrkadluje i stav viacročného riešenia problému so záporným postojom kompetentných.
#2769 | odpovedať 20.01.2011 16:39:19


Ďakujem Vám za názor, ja mám zas tento názor.
Urgovala som faktúru za internet, povedali mi, že faktúru dostávam v elektronickej podobe. Ak to už tak môže fungovať a občania by chceli s úradníkmi samosprávy mesta komunikovať elektronicky, potrebujeme vedieť koľko úradníkov mesto Ilava zamestnáva, ich pracovné pozície a ich mailové adresy.
Teda tieto údaje treba sprístupniť na oficiálnej stránke mesta, považujem ich za základné informácie, ktoré by tam nemali chýbať. Dúfam, že nepodliehajú utajovaniu. Občania určite majú záujem sledovať personálne obsadenie štátnych úradov aj z iných dôvodov,
o ktorých sme si tu už písali.
#2768 | odpovedať 20.01.2011 08:38:10
julie1412

Keďže park ešte nie je dokončený a odovzdaný mestu, myslím, že za poľutovaniahodný stav výsadby v parku je zodpovedná firma, ktorá výsadbu realizovala. Sadili to neskoro, prišli mrazy a vytiahli kríčky zo zeme, potom dažde zmyli aj posledné zvyšky pôdy a teraz celé koreňové baly trčia zo zeme von. Je nad slnko jasnejšie, že tie kríky nezakorenili a do jari budú pravdepodobne celkom mŕtve.Snáď to na jar dajú do poriadku a odovzdajú mestu pekne dokončený park. Uvidíme. P.S. TSM s tým nemá nič spoločné.
#2767 | odpovedať 19.01.2011 22:06:50


Práve som si pozrela stránku obce Pruské, som veľmi prekvapená, že som tam našla všetky potrebné informácie, ktoré sú pre občanov zaujímavé, dokonca kontakty na poslancov OZ, menujú tam komisie OZ, majú aj informácie z rokovaní poslancov TSK a iné dôležité údaje, ktoré mi na stránke nášho mesta chýbajú.

Pridať príspevok

<< < ... 30 31 32 33 34 35 36 > >>