Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#2757 | odpovedať 22.12.2010 09:50:37
Hlasna_truba

a p. Mario Hruby stale caka na odpoved.....
#2756 | odpovedať 21.12.2010 17:11:39


Bolo by potrebné, aby politické strany, hoci aj neúspešné v komunálnych voľbách, žiadali o zastúpenie v redakčnej rade Ilavského mesačníka, ktoré vydáva mesto, aby sa podieľali na jeho tvorbe, na zviditeľnení činnosti politickej strany aj po voľbách.
„Mesačník nebol doposiaľ veľmi prínosný a aktuálny už vôbec nie"..., písali občania v diskusii.
Možno úmyselne boli v mesačníku zverejňované len okrajové kultúrno – spoločenské záležitosti, ale o hospodárení mesta, o činnosti MZ, o činnosti jednotlivých komisií MZ sa tam nedočítame nič. Teda to, čo by mali občania sledovať, tam nie je, ale ani v poslednom vydaní IM. Alebo redakcia chce byť stále len kamarátskejšia?
Zmena redakcie, zložená z osôb širokého názorového a politického spektra, obsahu novín by prospela. Mohla by byť súčasťou schválenia nového MZ. Ak to bude stále len ten istý kultúrno-spoločenský mesačník, tá istá redakčná rada, nebude mi taký mesačník chýbať.
Preto redakcia IM by mohla, v novom volebnom období, chystať zmenu, sprístupniť občanom všetky dôležité informácie o činnosti novej samosprávy mesta!
#2755 | odpovedať 21.12.2010 16:46:04
Marián Burík

Požehnané vianočné sviatky v rodinnom kruhu všetkým predstaviteľom mesta, novozvoleným poslancom MsZ, ale hlavne všetkým občanom mesta ILAVY praje MO MS v ILAVE.
#2754 | odpovedať 21.12.2010 14:04:34
encianka

Ja si myslím, že takéto veci má kto na mestskom úrade posúdiť! Však je tam pani R.x...! Ona je tam teraz najkvalifikovanejšia zo všetkých. Zastane prácu právničky, hlavnej ekonómky a ktovie či aj pána Š z kultúry nie. Takže tieto miesta sú už v štruktúre mesta zbytočné a preto boli aj zrušené. A podľa prvého zastupiteľstva už aj vidíme na akej úrovni budú tieto oblasti zabezpečované.
#2753 | odpovedať 21.12.2010 13:40:49
beexana

To že si to myslí pán Grúlik, no povedzme, čo s tým. Ale že ani primátor nevie, že treba zriadiť mestské výbory podľa zákona, to už je iné. Naviac ak na to niekto upozornil a on sa stále tvári, že Ilavy sa to netýka. Asi už na úrade nefunguje právnička,
#2752 | odpovedať 21.12.2010 11:31:00
Ilavec

To majú dohody v Ilave prednosť pre zákonom? Vedel by to niekto vysvetliť? "Do diskusie sa prihlásil ešte MUDr. František Grúlik, ktorý upozornil, že vystúpenie Ing. Bajzíka narušilo slávnostné zasadnutie MZ a mal by si uvedomiť, že síce zákon treba dodržiavať, ale dohoda, ktorá je záväzná má prednosť pred zákonom a bol by rád, keby v budúcnosti dalo spoľahnúť na určitých zásadách, lebo to veľmi negatívne pôsobí na priebeh mestského zastupiteľstva."
#2751 | odpovedať 21.12.2010 09:49:32
Olga Tomášová

Pre "postreh": Z dôvodu ochorení nám niektorí účinkujúci vystúpenie na koncerte odriekli, vrátane Lukáša. Aj nás to mrzelo. Za DK vám želám pekné sviatky :)
#2750 | odpovedať 21.12.2010 08:57:01
Hlasna_truba

kvizova otazka:
myslite si, ze sa tu v dohladnej dobe objavi relevantna odpoved na otazku p. Hrubeho?
Pod relevantnou odpovedou nemyslim nejake sebavychvalovacie tirady typu co sme vsetko spravili a co vsetko este spravime, pripadne kolko penazi sme doniesli, relevantnou odpovedou nie je ani osobny mail p. Hrubemu, co niektore nemenovane osoby (alebo je to len osoba?)v poslednom case povazuju za vhodnu odpoved na verejnu otazku v diskusii....
#2749 | odpovedať 20.12.2010 15:10:59
postreh

Včerajší tradičný adventný koncert na mňa zapôsobil trochu neucelene. Niektoré vystúpenia boli veľmi pekné a na úrovni, ale akoby tomu nemal kto dať celkový výraz. Prečo mesto neoslovilo aj Lukáša Behana? Všetci sme akosi očakávali, že ho tam po úspechoch v muzikáloch uvidíme.
#2748 | odpovedať 19.12.2010 00:02:04
Mario Hrubý Mario HrubýPo zhliadnutí videozáznamu z prvého verejného MsZ mi nedá nespýtať sa na jednu podľa mňa dôležitú vec týkajúcu sa zloženia MV Klobušice. O troch z piatich členov sa dá jednoznačne povedať že ich spoločné záujmy spája jeden subjekt a to pasienkové a lesné spoločenstvo Klobušice čím majú vo výbore väčšinu. Väčšina občanov Klobušíc však v tomto spoločenstve nie je zainteresovaných takže by ma zaujímalo koho záujmy to vlastne tento novo ustanovený výbor bude zastupovať? Ďakujem za odpoveď.


#2747 | odpovedať 14.12.2010 13:43:13
friender

Pan kontrolor, dakujem za odpoved. Niekto na to upozornil a primator prislubil, ze to vyrokuje so Spravou ciest. Aj oni robia na zaklade nejakeho podnetu. Pekny den.
#2746 | odpovedať 14.12.2010 11:24:52
kontrolor HKM

Odpoveď pre Friendera: Osadzovanie tabúľ označujúcich začiatok a koniec mesta, poprípade mestských častí nespadá do kompetencie Mesta Ilava, ale do kompetencie Správy ciest TSK, ktorý danú komunikáciu spravuje. Na základe nášho dotazu a následného vyjadrenia vedúceho strediska Správy a údržby ciest TSK v Ilave, tabule boli objednané a najneskôr v horizonte jedného mesiaca budú osadené všade tam, kde chýbajú. Ich osadenie zabezpečí príslušný správny orgán, teda Správa ciest TSK.
#2745 | odpovedať 14.12.2010 09:51:36
Magda

Radka, čoho sa stále bojíš? Nikto Ti nebráni napredovať, všetko funguje normálne ďalej ako po celé roky, máme všetci svoje klubovne, môžeme skúšať v teple a suchu (a zadarmo), neviem, odkiaľ pramení Tvoj nepokoj, želám Ti vieru v dobré časy. Pokoj!!!:)
#2744 | odpovedať 14.12.2010 08:24:35
Radka Matovičová Radka Matovičová

A pán ,,Peter Malý,,...mojim príspevkom som nemala na mysli len divadelné súbory!!Venujem sa aj folklóru a vediem i detský folklórny súbor,tak viem o čom hovorím!!! Ale keď niekto nechce pochopiť,nepochopí....
#2743 | odpovedať 14.12.2010 08:19:32
Radka Matovičová Radka Matovičová

diskutujuci003...tlieskam:))) lepsie by som to nepovedala..naozaj spravne slova..vdaka!!
#2742 | odpovedať 13.12.2010 15:51:14
Edo

Peter...si zabil :)
#2741 | odpovedať 13.12.2010 09:51:31
friender

Chcem sa opytat p. primatora, kedy budu osadene tabule oznacujuce zaciatok a koniec mesta pri kanalovom moste. Niekedy v lete niekto na to primatora upozornil, p. primator slubil, ze sa o to postara. A stale nic. Takze p. primator, kedy budu tie tabule?Dakujem za odpoved
#2740 | odpovedať 13.12.2010 08:49:15
diskutujuci003

krásny pseudonym pán Peter Maly, to už si predstavitelia mesta sami prispievajú na diskusiu aby hľadali dôvody na tú špinavú hru a pomstu na všetkých čo sa len priatelia s tými, čo majú iný názor na veci verejné.
pasovalo by Vám skôr pseudonym "malý Peter". výrok: "mohlo by sa stať, že by ste odpustil a to by veru nemuselo dopadnúť dobre." hovorí samo za seba, navádzanie na nenávisť, pomstu, klamstvo a pod., praktiky ako za BOĽŠEVIZMU! Neskutočne ma rozosmiali vaše príspevky: ...ste správny chlap, ...robíte kroky, ktoré sú v poriadku, ...človek, ktorý vie reprezentovať, ...nadobudnú pocit istoty a dovolajú sa práva a slušnosti... - predpokladám, že ste opisovali iné mesto a iného primátora, pretože tie skutky a krajná nenávisť toho nášho hovoria o niečom inom.
A posledná veta...a nakoniec divadiel je na Slovensku dosť...
- Povedzte mamičkám s deťmi, čo tú prosia už roky za detské ihriská, že na Slovensku je ich dosť...
- Povedzte futbalistom, že zatvoríte ihriská, že na Slovensku je futbalu dosť...
- Povedzte ľuďom na Hurbanovej, že nespravíte chodníky, že ich je v Ilave dosť...
pán pseudonym Malý, akosi opomínate, že tu ide o naše deti, mládež, budúcnosť, rozvoj talentov, opomínate, že páni na radnici žijú z našich daní, a ich povinnosťou je ich rozdeľovať v prospech ľudí primerane a zodpovedne, pre rozvoj mesta, príjemné žitie občanov a dobrých vzťahov. Ak si niekto myslí, že likvidáciou iných, umlčaním, pomstou, a klamstvom môže beztrestne vládnuť tak je na omyle...taký režim tu už raz bol a škaredo dopadol...
a tak dopadne aj tento, ľudia nie sú hluchí a slepí...a mnohým sa otvárajú oči.
česť práci soudruzi
#2739 | odpovedať 12.12.2010 20:22:00
Peter Maly

...konecne sa lady pohli..., konecne. Ti smutni ludia, ktorí tu vyvijaju slzotvorne aktivity sami velmi dobre vedia ktora bije. Pan primator nedajte sa ovplyvnit nikym a nicim. Volby sa skoncili, ale pre niekoho zacali, to netreba opomenut, caka Vas opat par velkych cien, netreba kazdu vyhrat, staci prist do ciela. Nebojte sa robit rozhodnutia, ktore su dolezite, nielen pre Vas, ale hlavne pre honor mesta. Najprv na Vas nakladli, co sa dalo a ked prisla reakcia, no pochopili, ze je zle a hasia, co sa da. Ste spravny chlap, ktory vie aj odpustat, a toto je velmi zapeklita situacia, mohlo by sa stat, ze by ste odpustil, a to by veru nemuselo dopadnut dobre. Ludia sa zacnu citit v meste dobre nielen preto, ze maju cloveka ktory vie reprezentovat, ale nadobudnu aj pocit istoty a dovolaju sa prava, slusnosti a dufajme, ze aj kulturne vyzitie sa v nasej lokalite zlepsi...Robite kroky, ktore su v poriadku a bude lepsie, to je ista vec, veci sa hybu spravnym smerom. Kolko hlasov sa zrazu ozvalo, ked hlavy padaju, toto nema byt o lutosti a milosti, to nie tu nesmiete mat, ta dosla nehladajte ju – neexistuje. Toto su tvrde fakty, Vy si v vyberate a musite si sakra dobre vybrat spolupracovnikov, je to na styri roky bez zaruky a to je poriadny dovod stavit na spravnych!!! ...ten kto sa pohybuje v pravnej legislative nemal by mat problem s vyberom svojej angazovanosti prinasajuce peniaze, a to iste plati pre ludi, ktory pracuju v kulture, ci podobnom biznise, tam treba mat tvorivost, nasadenie a obrovsku kreativitu a nie stale dookola robit jednu a tu istu vec a este mu na to daju plno penazi, nakoniec divadiel, je na Slovensku dost...
Pan primator nedajte sa...
#2738 | odpovedať 11.12.2010 11:17:12
Radka Matovičová Radka Matovičová

Kultúra v Ilave sa uberala veľmi dobrým smerom,darilo sa nám,ale po zhodení z funkcie určitých ľudí sa obávam,že nebudeme môcť napredovať...a odznelo tu,že kultúru si máme vytvárať sami....áno,my si ju vytvárame,ale pokiaľ nás mesto nebude podporovať...má to vôbec význam???

Pridať príspevok

<< < ... 32 33 34 35 36 37 > >>