Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#2746 | odpovedať 14.12.2010 11:24:52
kontrolor HKM

Odpoveď pre Friendera: Osadzovanie tabúľ označujúcich začiatok a koniec mesta, poprípade mestských častí nespadá do kompetencie Mesta Ilava, ale do kompetencie Správy ciest TSK, ktorý danú komunikáciu spravuje. Na základe nášho dotazu a následného vyjadrenia vedúceho strediska Správy a údržby ciest TSK v Ilave, tabule boli objednané a najneskôr v horizonte jedného mesiaca budú osadené všade tam, kde chýbajú. Ich osadenie zabezpečí príslušný správny orgán, teda Správa ciest TSK.
#2745 | odpovedať 14.12.2010 09:51:36
Magda

Radka, čoho sa stále bojíš? Nikto Ti nebráni napredovať, všetko funguje normálne ďalej ako po celé roky, máme všetci svoje klubovne, môžeme skúšať v teple a suchu (a zadarmo), neviem, odkiaľ pramení Tvoj nepokoj, želám Ti vieru v dobré časy. Pokoj!!!:)
#2744 | odpovedať 14.12.2010 08:24:35
Radka Matovičová Radka Matovičová

A pán ,,Peter Malý,,...mojim príspevkom som nemala na mysli len divadelné súbory!!Venujem sa aj folklóru a vediem i detský folklórny súbor,tak viem o čom hovorím!!! Ale keď niekto nechce pochopiť,nepochopí....
#2743 | odpovedať 14.12.2010 08:19:32
Radka Matovičová Radka Matovičová

diskutujuci003...tlieskam:))) lepsie by som to nepovedala..naozaj spravne slova..vdaka!!
#2742 | odpovedať 13.12.2010 15:51:14
Edo

Peter...si zabil :)
#2741 | odpovedať 13.12.2010 09:51:31
friender

Chcem sa opytat p. primatora, kedy budu osadene tabule oznacujuce zaciatok a koniec mesta pri kanalovom moste. Niekedy v lete niekto na to primatora upozornil, p. primator slubil, ze sa o to postara. A stale nic. Takze p. primator, kedy budu tie tabule?Dakujem za odpoved
#2740 | odpovedať 13.12.2010 08:49:15
diskutujuci003

krásny pseudonym pán Peter Maly, to už si predstavitelia mesta sami prispievajú na diskusiu aby hľadali dôvody na tú špinavú hru a pomstu na všetkých čo sa len priatelia s tými, čo majú iný názor na veci verejné.
pasovalo by Vám skôr pseudonym "malý Peter". výrok: "mohlo by sa stať, že by ste odpustil a to by veru nemuselo dopadnúť dobre." hovorí samo za seba, navádzanie na nenávisť, pomstu, klamstvo a pod., praktiky ako za BOĽŠEVIZMU! Neskutočne ma rozosmiali vaše príspevky: ...ste správny chlap, ...robíte kroky, ktoré sú v poriadku, ...človek, ktorý vie reprezentovať, ...nadobudnú pocit istoty a dovolajú sa práva a slušnosti... - predpokladám, že ste opisovali iné mesto a iného primátora, pretože tie skutky a krajná nenávisť toho nášho hovoria o niečom inom.
A posledná veta...a nakoniec divadiel je na Slovensku dosť...
- Povedzte mamičkám s deťmi, čo tú prosia už roky za detské ihriská, že na Slovensku je ich dosť...
- Povedzte futbalistom, že zatvoríte ihriská, že na Slovensku je futbalu dosť...
- Povedzte ľuďom na Hurbanovej, že nespravíte chodníky, že ich je v Ilave dosť...
pán pseudonym Malý, akosi opomínate, že tu ide o naše deti, mládež, budúcnosť, rozvoj talentov, opomínate, že páni na radnici žijú z našich daní, a ich povinnosťou je ich rozdeľovať v prospech ľudí primerane a zodpovedne, pre rozvoj mesta, príjemné žitie občanov a dobrých vzťahov. Ak si niekto myslí, že likvidáciou iných, umlčaním, pomstou, a klamstvom môže beztrestne vládnuť tak je na omyle...taký režim tu už raz bol a škaredo dopadol...
a tak dopadne aj tento, ľudia nie sú hluchí a slepí...a mnohým sa otvárajú oči.
česť práci soudruzi
#2739 | odpovedať 12.12.2010 20:22:00
Peter Maly

...konecne sa lady pohli..., konecne. Ti smutni ludia, ktorí tu vyvijaju slzotvorne aktivity sami velmi dobre vedia ktora bije. Pan primator nedajte sa ovplyvnit nikym a nicim. Volby sa skoncili, ale pre niekoho zacali, to netreba opomenut, caka Vas opat par velkych cien, netreba kazdu vyhrat, staci prist do ciela. Nebojte sa robit rozhodnutia, ktore su dolezite, nielen pre Vas, ale hlavne pre honor mesta. Najprv na Vas nakladli, co sa dalo a ked prisla reakcia, no pochopili, ze je zle a hasia, co sa da. Ste spravny chlap, ktory vie aj odpustat, a toto je velmi zapeklita situacia, mohlo by sa stat, ze by ste odpustil, a to by veru nemuselo dopadnut dobre. Ludia sa zacnu citit v meste dobre nielen preto, ze maju cloveka ktory vie reprezentovat, ale nadobudnu aj pocit istoty a dovolaju sa prava, slusnosti a dufajme, ze aj kulturne vyzitie sa v nasej lokalite zlepsi...Robite kroky, ktore su v poriadku a bude lepsie, to je ista vec, veci sa hybu spravnym smerom. Kolko hlasov sa zrazu ozvalo, ked hlavy padaju, toto nema byt o lutosti a milosti, to nie tu nesmiete mat, ta dosla nehladajte ju – neexistuje. Toto su tvrde fakty, Vy si v vyberate a musite si sakra dobre vybrat spolupracovnikov, je to na styri roky bez zaruky a to je poriadny dovod stavit na spravnych!!! ...ten kto sa pohybuje v pravnej legislative nemal by mat problem s vyberom svojej angazovanosti prinasajuce peniaze, a to iste plati pre ludi, ktory pracuju v kulture, ci podobnom biznise, tam treba mat tvorivost, nasadenie a obrovsku kreativitu a nie stale dookola robit jednu a tu istu vec a este mu na to daju plno penazi, nakoniec divadiel, je na Slovensku dost...
Pan primator nedajte sa...
#2738 | odpovedať 11.12.2010 11:17:12
Radka Matovičová Radka Matovičová

Kultúra v Ilave sa uberala veľmi dobrým smerom,darilo sa nám,ale po zhodení z funkcie určitých ľudí sa obávam,že nebudeme môcť napredovať...a odznelo tu,že kultúru si máme vytvárať sami....áno,my si ju vytvárame,ale pokiaľ nás mesto nebude podporovať...má to vôbec význam???
#2737 | odpovedať 11.12.2010 09:34:32


Pripájam sa k požiadavkám diskutujúcej Anety:

Ak ide o prepustenie pracovníkov mestského úradu, ktorí kandidovali na funkciu primátora, nevidím dôvod na prepustenie, ak nie je iný vážnejší dôvod na prepustenie. V komunálnych voľbách občania dávajú možnosť každému kandidátovi, ak mal na to potrebné predpoklady, každý má možnosť si finančne polepšiť, bez ohľadu na to, z ktorej funkcie kandiduje. Preto sa prihováram za zotrvanie týchto ľudí vo funkcii, z ktorej kandidovali.

Funkcia primátora vždy bola a bude len dočasná funkciu, v ktorej si vždy treba vedieť podať ruky. Len pripomínam, že terajšieho primátora a všetkých nových poslancov nezvolilo celé mesto, aby nebol problém podľa toho jednať a rozhodovať sa v samospráve mesta.
#2736 | odpovedať 11.12.2010 09:08:36
coxana

Majo, vaša výzva na pokoj zbraniam je smiešna, keď v tom istom príspevku pourážate všetkých dookola. Čítala som ho ešte necenzurovaný a bolo to dosť schizofrenické. Vyzývať k pokoju a zároveň jedným dychom urážať sú dve protichodné výzvy.
#2735 | odpovedať 11.12.2010 06:44:49
terrinaMajo, akosi ste odbočili od témy. O voľbách sa tu teraz nič nehovorilo. Váš príspevok mi zasa pripomína pána ****. Len on má na všetko také "neomylné" zaškatuľkovanie. On vie najlepšie, kto je ako a na čo pripravený. Kto by mal a nemal čo urobiť. A dokonca určite vie kto čo urobí.
Kto pracuje vo verejnej správe, ten sa zaujíma o miesta vo verejnej správe. Nič prevratné ste neobjavili. Aj súčasný primátor prijal ako vy hovoríte - lukratívnu, bezbolestnú na 4 roky zabezpečenú pozíciu. S tým rozdielom, že on teraz robí čistky a zbavuje sa svojich neobľúbencov nečestným spôsobom. Ak by to isté chcel robiť p.Čiernik, p. Dubčák by na tej pozícii, o ktorej vy hovoríte, asi už bol. Ale možno vám pre radosť :) už nikdy nebude robiť nič iné ako teraz :).
Keď už viete všetko tak dobre zhodnotiť, skúste to aj na tému - zametanie nepohodlných ľudí pánom primátorom, nespravodlivé akože dobrovoľné a nedobrovoľné odchody zamestnancov mesta, ktorí sa ničím neprevinili. Len tým, že sa nepchali niekomu do...


#2734 | odpovedať 10.12.2010 23:26:15
majoCitát z diskusie....
Úroveň diskusie je vždy taká ako k nej pristupuje jedna aj druhá strana. Kde nie je ochota byť korektný, slušne sa správať, mať v prejave nejakú elementárnu slušnosť, reagovať a snažiť sa pochopiť aj toho druhého tam končí každý dialóg.

Navrhujem pokoj zbraniam. Začnime od nuly......

Primátor Ing.Daško vyhral v boxerskej terminológii – rozdielom triedy.
**********************
Mgr. Dubčák, ak budete i naďalej vykonávať súčasnú pozíciu –
mediátora v IL ,
(mediácia je alternatívny spôsob riešenia sporov, v ktorom nezainteresovaná tretia strana - mediátor, pomáha účastníkom sporu nájsť vzájomne prijateľné riešenie )
a nenastúpite pracovať na niektorú z pozícii pod vedením Ing.Čiernika v TN – verejne sa Vám po 2 mesiacoch na tomto fóre ospravedlním.

Ešte raz, navrhujem pokoj zbraniam a začnime od nuly...... čo bolo, to bolo ....

P.S. Poprosil by som „občianku“ - p.P........., aby sa k môjmu diskusnému príspevku nevyjadrovala. Ďakujem.

Prajem všetkým Ilavanom príjemné a veselé Vianoce a všetko dobré v novom roku 2011.....
.....merry Christmas


 


************** osobné invektívy boli z príspevku vymazané. admin


#2733 | odpovedať 10.12.2010 16:12:01
Aneta

Vážený pán primátor, ako Vaša volička som vám ešte nestihla pogratulovať k víťazstvu vo voľbách a už sa dozvedám, že sa zbavujete ľudí, ktorých si ja osobne, a podľa ohlasov aj mnohí ďalší občania Ilavy vážia a považujú ich za slušných, príjemných a mimoriadne schopných. Myslím si, že pod úspech vášho prvého volebného obdobia sa minimálne takou mierou ako vy podpísali práve oni a nezaslúžia si, aby ste ich jedného po druhom odstreľovali z úradu ako škodnú len preto, že sa na ulici zdravia s ľuďmi blízkymi vašej opozícii. Takto sme si to zase my, vaši voliči, nepredstavovali. Majú zrejme naozaj pravdu asi tí, ktorí tvrdia, že celý problém spočíva najmä v neodbornom, nekvalitnom a mimoriadne zákernom riadení úradu, plnom arogancie moci, falošných intríg a priam nekontrolovateľnej a neudržateľnej pomstychtivosti. Najmä voči ľuďom, ktorí si na tento závažný nedostatok dovolili poukázať. Zamyslite sa nad mojimi slovami, prosím a spravte si poriadok! Tam kde treba! Nie na postoch, ktorým vďačíte za úspešné plnenie vášho predchádzajúceho volebného programu. Nesnažte sa ma presvedčiť, že to tak v kútiku duše necítite aj vy. Čakala som od vás viacej prezieravosti a veľkorysosti, predovšetkým preto som vás volila. Alebo, žeby som sa mýlila? Prehodnoťte ešte raz svoje rozhodnutia, už len kvôli sebe a tomu, aby sme v budúcnosti vaše druhé volebné obdobie nemuseli vnímať ako hon na čarodejnice, či obdobie neslávne preslávených päťdesiatych rokov. Držím vám k tomu oba palce a z úprimného srdca prajem všetko dobré.
#2732 | odpovedať 09.12.2010 23:36:34
MailpreTurceraObcianka, asi neviete, ze mesto na spolky prispieva sumou okolo 500 eur(niekde menej, vynimkou je vylucne futbal, kam prudi okolo 13000 eur), ale z vacsiny spolkov sa mu to aj vrati a plus este aj zarobi v podobe uctovania za uzivanie nejakeho mestskeho majetku (kulturny dom, sportove ihriska,...) Kolko z penazi pre futbal sa vrati mestu nevie nikto, isto sa to tej sume ani len nevyrovna, nie ze by ju to este prevysovalo...cize celkovo je mesto na tych organizaciach v podstate ziskove, mimo futbalu...este stale vam vadia prispevky spolkom? :) a panovi primatorovi by som chcel odkazat jednu vec - osobne si nemyslim, ze ste zly clovek a myslim, ze by ste vela veciam, ktore sa udiali za vasho prveho obdobia rad predisiel. Skuste sa zamysliet, kto rozduchaval na urade najviac zla, kto kazi verejnu mienku o urade a koho verejnost odmieta z vasho "tymu". Skuste sa zamysliet, ci by sa s tym nedalo nieco spravit, uz ked prebiehaju na meste cistky, ako tu pisali iny diskutujuci?


* Názov nicku bol premenovaný, nakoľko rešpektujem požiadavku a právo dotknutej osoby. Žiadam tým preto diskutujúceho, aby svoje prístupové meno aj mailovú adresu zmenil bez zneužívania mena úradnej osoby podľa postupu, ktorý mu registrácia umožňuje.
admin


#2731 | odpovedať 09.12.2010 18:55:44
Laco

zaujala ma tato veta: "Pána primátora volilo približne 1500 voličov, ale nevolila ho väčšia polovica voličov mesta, ktorá má tiež svoje požiadavky na správu vecí verejných."

....ten, co nebol volit sa asi o dianie v meste nezaujima, tak ake poziadavky.......
#2730 | odpovedať 09.12.2010 17:34:12


Ak si má kultúra zarábať sama na seba, čo potom s peniazmi v rozpočte? Najskôr by sme museli vedieť, aký je ročný rozpočet mesta a koľko peňazí z mestského rozpočtu je možné čerpať na kultúru. Ak platí zásada otvorenej spoločnosti, mali by sa to občania dozvedieť v novinách, ktoré vydáva mesto. Pána primátora volilo približne 1500 voličov, ale nevolila ho väčšia polovica voličov mesta, ktorá má tiež svoje požiadavky na správu vecí verejných.
Ak by mesto nemuselo financovať z rozpočtu rôzne kultúrne spolky, futbalové ihriská, ktoré by si mali vedieť zarobiť sami na seba, dokázali by sme tak ušetriť slušný balík peňazí. A ušetrené
peniaze rozpočtu mesta by sme vedeli minúť na dôležitejšie veci, rozbité chodníky v meste, cesty, detské ihriská, ZUŠ, CVČ...
Ale to už hovoríme o šetrení, a to asi náš štátny úrad ešte v tejto dobe šetriť nemusí.
#2729 | odpovedať 09.12.2010 15:34:03
Edo

Len jedo ma tu pobavilo.Kultura si ma zarabat sama na seba :) Co potom s peniazmi v rozpocte na kulturu?Poradim.U nas je kultura futbal a chlebicky :)...u nas v Bolesove..Sesternica v ZH robila rozhovor do novin s jednym starostom a pytala sa co kulturny zivot v obci.Ukazal jej zrekonstruovane autobusove zastavky :) Je vela druhov kultury ..
#2728 | odpovedať 08.12.2010 21:44:21
Laco

postreh: teba sa urcite pytat nebudem......
#2727 | odpovedať 08.12.2010 19:54:38


Kultúra by si konečne mala zarábať sama na seba, nie sa nechať draho financovať z verejných peňazí mesta,
tak ako si to DK finančne bohato užíval v poslednom volebnom období.
„ Kedysi bolo možné využiť na kultúru 3 000 000 Sk a teraz 6 000 000 Sk“, píše diskutujúci na tejto stránke mesta.

Pridať príspevok

<< < ... 32 33 34 35 36 > >>