Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#2737 | odpovedať 11.12.2010 09:34:32


Pripájam sa k požiadavkám diskutujúcej Anety:

Ak ide o prepustenie pracovníkov mestského úradu, ktorí kandidovali na funkciu primátora, nevidím dôvod na prepustenie, ak nie je iný vážnejší dôvod na prepustenie. V komunálnych voľbách občania dávajú možnosť každému kandidátovi, ak mal na to potrebné predpoklady, každý má možnosť si finančne polepšiť, bez ohľadu na to, z ktorej funkcie kandiduje. Preto sa prihováram za zotrvanie týchto ľudí vo funkcii, z ktorej kandidovali.

Funkcia primátora vždy bola a bude len dočasná funkciu, v ktorej si vždy treba vedieť podať ruky. Len pripomínam, že terajšieho primátora a všetkých nových poslancov nezvolilo celé mesto, aby nebol problém podľa toho jednať a rozhodovať sa v samospráve mesta.
#2736 | odpovedať 11.12.2010 09:08:36
coxana

Majo, vaša výzva na pokoj zbraniam je smiešna, keď v tom istom príspevku pourážate všetkých dookola. Čítala som ho ešte necenzurovaný a bolo to dosť schizofrenické. Vyzývať k pokoju a zároveň jedným dychom urážať sú dve protichodné výzvy.
#2735 | odpovedať 11.12.2010 06:44:49
terrinaMajo, akosi ste odbočili od témy. O voľbách sa tu teraz nič nehovorilo. Váš príspevok mi zasa pripomína pána ****. Len on má na všetko také "neomylné" zaškatuľkovanie. On vie najlepšie, kto je ako a na čo pripravený. Kto by mal a nemal čo urobiť. A dokonca určite vie kto čo urobí.
Kto pracuje vo verejnej správe, ten sa zaujíma o miesta vo verejnej správe. Nič prevratné ste neobjavili. Aj súčasný primátor prijal ako vy hovoríte - lukratívnu, bezbolestnú na 4 roky zabezpečenú pozíciu. S tým rozdielom, že on teraz robí čistky a zbavuje sa svojich neobľúbencov nečestným spôsobom. Ak by to isté chcel robiť p.Čiernik, p. Dubčák by na tej pozícii, o ktorej vy hovoríte, asi už bol. Ale možno vám pre radosť :) už nikdy nebude robiť nič iné ako teraz :).
Keď už viete všetko tak dobre zhodnotiť, skúste to aj na tému - zametanie nepohodlných ľudí pánom primátorom, nespravodlivé akože dobrovoľné a nedobrovoľné odchody zamestnancov mesta, ktorí sa ničím neprevinili. Len tým, že sa nepchali niekomu do...


#2734 | odpovedať 10.12.2010 23:26:15
majoCitát z diskusie....
Úroveň diskusie je vždy taká ako k nej pristupuje jedna aj druhá strana. Kde nie je ochota byť korektný, slušne sa správať, mať v prejave nejakú elementárnu slušnosť, reagovať a snažiť sa pochopiť aj toho druhého tam končí každý dialóg.

Navrhujem pokoj zbraniam. Začnime od nuly......

Primátor Ing.Daško vyhral v boxerskej terminológii – rozdielom triedy.
**********************
Mgr. Dubčák, ak budete i naďalej vykonávať súčasnú pozíciu –
mediátora v IL ,
(mediácia je alternatívny spôsob riešenia sporov, v ktorom nezainteresovaná tretia strana - mediátor, pomáha účastníkom sporu nájsť vzájomne prijateľné riešenie )
a nenastúpite pracovať na niektorú z pozícii pod vedením Ing.Čiernika v TN – verejne sa Vám po 2 mesiacoch na tomto fóre ospravedlním.

Ešte raz, navrhujem pokoj zbraniam a začnime od nuly...... čo bolo, to bolo ....

P.S. Poprosil by som „občianku“ - p.P........., aby sa k môjmu diskusnému príspevku nevyjadrovala. Ďakujem.

Prajem všetkým Ilavanom príjemné a veselé Vianoce a všetko dobré v novom roku 2011.....
.....merry Christmas


 


************** osobné invektívy boli z príspevku vymazané. admin


#2733 | odpovedať 10.12.2010 16:12:01
Aneta

Vážený pán primátor, ako Vaša volička som vám ešte nestihla pogratulovať k víťazstvu vo voľbách a už sa dozvedám, že sa zbavujete ľudí, ktorých si ja osobne, a podľa ohlasov aj mnohí ďalší občania Ilavy vážia a považujú ich za slušných, príjemných a mimoriadne schopných. Myslím si, že pod úspech vášho prvého volebného obdobia sa minimálne takou mierou ako vy podpísali práve oni a nezaslúžia si, aby ste ich jedného po druhom odstreľovali z úradu ako škodnú len preto, že sa na ulici zdravia s ľuďmi blízkymi vašej opozícii. Takto sme si to zase my, vaši voliči, nepredstavovali. Majú zrejme naozaj pravdu asi tí, ktorí tvrdia, že celý problém spočíva najmä v neodbornom, nekvalitnom a mimoriadne zákernom riadení úradu, plnom arogancie moci, falošných intríg a priam nekontrolovateľnej a neudržateľnej pomstychtivosti. Najmä voči ľuďom, ktorí si na tento závažný nedostatok dovolili poukázať. Zamyslite sa nad mojimi slovami, prosím a spravte si poriadok! Tam kde treba! Nie na postoch, ktorým vďačíte za úspešné plnenie vášho predchádzajúceho volebného programu. Nesnažte sa ma presvedčiť, že to tak v kútiku duše necítite aj vy. Čakala som od vás viacej prezieravosti a veľkorysosti, predovšetkým preto som vás volila. Alebo, žeby som sa mýlila? Prehodnoťte ešte raz svoje rozhodnutia, už len kvôli sebe a tomu, aby sme v budúcnosti vaše druhé volebné obdobie nemuseli vnímať ako hon na čarodejnice, či obdobie neslávne preslávených päťdesiatych rokov. Držím vám k tomu oba palce a z úprimného srdca prajem všetko dobré.
#2732 | odpovedať 09.12.2010 23:36:34
MailpreTurceraObcianka, asi neviete, ze mesto na spolky prispieva sumou okolo 500 eur(niekde menej, vynimkou je vylucne futbal, kam prudi okolo 13000 eur), ale z vacsiny spolkov sa mu to aj vrati a plus este aj zarobi v podobe uctovania za uzivanie nejakeho mestskeho majetku (kulturny dom, sportove ihriska,...) Kolko z penazi pre futbal sa vrati mestu nevie nikto, isto sa to tej sume ani len nevyrovna, nie ze by ju to este prevysovalo...cize celkovo je mesto na tych organizaciach v podstate ziskove, mimo futbalu...este stale vam vadia prispevky spolkom? :) a panovi primatorovi by som chcel odkazat jednu vec - osobne si nemyslim, ze ste zly clovek a myslim, ze by ste vela veciam, ktore sa udiali za vasho prveho obdobia rad predisiel. Skuste sa zamysliet, kto rozduchaval na urade najviac zla, kto kazi verejnu mienku o urade a koho verejnost odmieta z vasho "tymu". Skuste sa zamysliet, ci by sa s tym nedalo nieco spravit, uz ked prebiehaju na meste cistky, ako tu pisali iny diskutujuci?


* Názov nicku bol premenovaný, nakoľko rešpektujem požiadavku a právo dotknutej osoby. Žiadam tým preto diskutujúceho, aby svoje prístupové meno aj mailovú adresu zmenil bez zneužívania mena úradnej osoby podľa postupu, ktorý mu registrácia umožňuje.
admin


#2731 | odpovedať 09.12.2010 18:55:44
Laco

zaujala ma tato veta: "Pána primátora volilo približne 1500 voličov, ale nevolila ho väčšia polovica voličov mesta, ktorá má tiež svoje požiadavky na správu vecí verejných."

....ten, co nebol volit sa asi o dianie v meste nezaujima, tak ake poziadavky.......
#2730 | odpovedať 09.12.2010 17:34:12


Ak si má kultúra zarábať sama na seba, čo potom s peniazmi v rozpočte? Najskôr by sme museli vedieť, aký je ročný rozpočet mesta a koľko peňazí z mestského rozpočtu je možné čerpať na kultúru. Ak platí zásada otvorenej spoločnosti, mali by sa to občania dozvedieť v novinách, ktoré vydáva mesto. Pána primátora volilo približne 1500 voličov, ale nevolila ho väčšia polovica voličov mesta, ktorá má tiež svoje požiadavky na správu vecí verejných.
Ak by mesto nemuselo financovať z rozpočtu rôzne kultúrne spolky, futbalové ihriská, ktoré by si mali vedieť zarobiť sami na seba, dokázali by sme tak ušetriť slušný balík peňazí. A ušetrené
peniaze rozpočtu mesta by sme vedeli minúť na dôležitejšie veci, rozbité chodníky v meste, cesty, detské ihriská, ZUŠ, CVČ...
Ale to už hovoríme o šetrení, a to asi náš štátny úrad ešte v tejto dobe šetriť nemusí.
#2729 | odpovedať 09.12.2010 15:34:03
Edo

Len jedo ma tu pobavilo.Kultura si ma zarabat sama na seba :) Co potom s peniazmi v rozpocte na kulturu?Poradim.U nas je kultura futbal a chlebicky :)...u nas v Bolesove..Sesternica v ZH robila rozhovor do novin s jednym starostom a pytala sa co kulturny zivot v obci.Ukazal jej zrekonstruovane autobusove zastavky :) Je vela druhov kultury ..
#2728 | odpovedať 08.12.2010 21:44:21
Laco

postreh: teba sa urcite pytat nebudem......
#2727 | odpovedať 08.12.2010 19:54:38


Kultúra by si konečne mala zarábať sama na seba, nie sa nechať draho financovať z verejných peňazí mesta,
tak ako si to DK finančne bohato užíval v poslednom volebnom období.
„ Kedysi bolo možné využiť na kultúru 3 000 000 Sk a teraz 6 000 000 Sk“, píše diskutujúci na tejto stránke mesta.
#2726 | odpovedať 08.12.2010 18:26:09
MailpreTurceramila postreh, tak teraz ju nebude mat ani kto organizovat...aby si bola v obraze...:)


#2725 | odpovedať 08.12.2010 16:48:08
postreh

Laco čo sa to tu vypytuješ? Ešte som nevidela, aby DK sám robil kultúru. Ani pracovnáci DK ju nerobia, iba organizujú.
#2724 | odpovedať 08.12.2010 15:08:38
Laco

Gabo, este raz, preco koniec, co idu zburat KD a prepustit pracovnikov????
#2723 | odpovedať 08.12.2010 13:50:12
gabo miro potc

čest praci pan primator!
#2722 | odpovedať 08.12.2010 13:30:08
milkaemilia

Chcem sa zastať pána primátora. Verím mu a ďakujem aj za blahoželanie na mítingu. Isto by neurobil to, čo o ňom píše ten predošly Jakub00sedem. Je to len očiernovanie. On by nikoho pre svoje veci nevyhodil. Ani sa na to nedá pomyslieť a som si istá, že po novom roku tam budú na úrade všetci tak ako doteraz.
Aj ja poznám jednoho takého Jakuba čo by mohol take písať. Počula som že pani Rexova má akýsi program čo to vie zistiť. Tak by som vás poprosila, či by mi to poslala, aby som zistila či to nie je niekto koho poznám. Som rada že ste zaviedli tie emaily aspoň už mám na to adresu. Ani o tych Hugovcoch to nie je pravda. Však sa nám všeci páčia a určite aj pánu primátorovi sa páčia a kto za koho kandidoval to je jedno. Aj tak neprešli. Pravda sa ukáže, že takéto reči nie sú pravdivé.
#2721 | odpovedať 08.12.2010 11:49:13
Jakubnulanula7

Ad Gabo, Ondráš a i.
Je 12 dní po tom, čo sme si zvolili "nové" vedenie mesta a nové zastupiteľstvo. Až na pár príspevkov stíchla diskusia. Víťazi asi nemajú o čom písať a porazení - kto už je zvedavý na porazených. Keďže tu bola zmienka o kultúre, treba pripomenúť pravidlá, ktoré nestratili platnosť: http://www.ilava.sk/primator-mesta/clanky/1. Ak by mal potrebu admin zmazať tento odkaz, uvediem príklad (výber zo zásad práce primátora) :
3. Kvalita práce, čestnosť a ľudskosť pri výkone funkcie Primátora
7. Riadiť sa a dodržiavať nielen príslušné zákonné normy a úpravy
ale aj nepísané etické normy a vzory spránia sa, nemať majetkový a
iný prospech cez tretie nastrčené osoby a nezneužívať a nevyužívať
pri tom výhody a poznatky, vedomosti vyplývajúce z funkcie.

Keďže nedošlo ku zmene na primátorskej stoličke, možno sa domnievať, že novozvolený primátor sa riadi v tomto volebnom období tými istými zásadami, ako v predchádzajúcom.
Zamestnanci mesta a kultúra mali možnosť v prvých povolebných dňoch – teda ešte pred zložením sľubu a prevzatím funkcie, pocítiť aroganciu moci. V duchu príspevku Katky – č. 2708 z 28.11.2010, primátor zúčtováva s tými, ktorí mu v minulosti povedali pravdu do očí a nie poza chrbát. Tí šikovnejší rátajú odmeny za svoju lojálnosť, tí druhí majú možnosť nútene odísť. Bez odmeny za prácu pre mesto – len preto, že si dovolili byť objektívni.
Viackrát v tejto diskusii zaznelo, že v súkromných firmách sú mnohé postupy, ktorými sa primátor riadi, považované za bežné a opodstatnené. Áno. Súkromný podnikateľ si nárokuje lojálnosť svojich zamestnancov preto, že im dáva prácu. Platí ich zo zisku firmy, ktorú založil. Ani dobrý súkromník si však nenárokuje bezbrehú a slepú lojálnosť. Vyžadovať takúto lojálnosť od zamestnancov mestského úradu voči osobe primátora je prinajmenšom nečestné a neetické. Zamestnanec mesta, podľa názoru primátora, musí za každých okolností súhlasiť s jeho názorom, podržať ho a nekriticky obhajovať za každých okolností. Bez ohľadu na vlastný názor. Inak stráca jeho dôveru a svoju prácu.
A kultúra? Ak je niekto v slobodných voľbách na kandidátke inej strany, je triedny nepriateľ! Bez ohľadu na to, že úspešne reprezentuje mesto. Bez ohľadu na to, čo v kultúre v Ilave vybudoval a že je Ilavanmi obľúbený. Bez ohľadu na to, že prispel k získaniu techniky, ktorá by tu bez nich nebola. A keď bude občan chcieť kultúru, musí za ňou cestovať mimo Ilavy.

#2720 | odpovedať 08.12.2010 11:27:54
Laco

..... prečo koniec kultúry??????
#2719 | odpovedať 08.12.2010 08:14:10
gabo miro potc

Juraj,kultura v Ilave bola zrusena v pondelok na zastupitelstve kde prebehla čistka!!!!!!!
#2718 | odpovedať 07.12.2010 07:36:43
Marián Burík

Pekné ráno a príjemný deň prajem. Chcem sa poďakovať každému, kto sa pričinil o odstránenie problému pri železničnom moste. ĎAKUJEM !!!

Pridať príspevok

<< < ... 33 34 35 36 37 > >>