Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#3263 | odpovedať 25.01.2016 12:53:06
drobčiak

Kto dal prosím Vás povolenie na odstavenie elektriny od pondelka do stredy od 8 do 17 v Klobušiciach? Takéto veci opravy alebo čo ja viem čo a je mi to úplne ukradnuté sa robia v ZIME?! Keď je vonku 2-3stpne nad nulou?! Ste normálny????!!!! Takéto veci nech si robia na jar v lete alebo na jeseň... Nie v zime!!!! Žijú tu ľudia čo majú doma malé deti alebo chorých starých ľudí... Každý plynový kotol aj bojler potrebuje k svojmu chodu elektrinu!!! Ako si to môžu dovoliť?! Mrazáky, chladničky, všetko vypnuté. A čo keď má niekto elektrické kúrenie..... Opakujem VONKU JE SNEH ZIMA !!!
#3262 | odpovedať 24.01.2016 13:44:40
obcianka2

Prepáčte, dovolím si doplniť ešte jeden citát z novín SME: Smer si za kandidátov na Ústavných sudcov navolil svojich vlastných poslancov, teda ľudí, u ktorých sa z povahy veci očakáva vysoká miera lojality.

Ako je to s výberom a postavením poslancov samosprávy nášho mesta? Máme lepšie, spravodlivejšie riešenie, alebo je to rovnaký princíp rozhodovania politickej moci? Môže to byť dobrá taktika moci aj pre budúcich kandidátov komunálnej politiky? Vieme to tolerovať? Skúsme si to porovnať.
Čo myslíte, keď starosta či primátor mesta si vyberá vlastných pracovníkov z radov poslancov, nie je to len preto, že si vedel od nich vždy získať vysokú mieru podpory a súhlasu. Možno si tiež nechali najskôr zvoliť poslancov vo voľbách, potom títo poslanci z istých dôvodov nemali záujem o kontrolu moci, pretože pri správe vecí verejných bolo pre nich najvýhodnejšie vrchnosti slúžiť. Je to dobrá skúsenosť, nemal by prebiehať spravodlivejší výber pracovníkov či úradníkov štátu zodpovednou výberovou komisiou samosprávy mesta či obce?

Môj manžel hovorí, že najlepší starosta bol kedysi v Ilave pán Majerech, nepotreboval toľko úradníkov a všetko bolo lepšie, doteraz má jeho meno u neho vysokú autoritu. Niekedy bola aj štátna výstavba v našom meste, prečo nie je pre mladých a začínajúce rodiny aj teraz? V roku 1970 komunisti vyhodnotili, že za 25 rokov bolo v Ilave postavených 475 bytov formou štátnej výstavby. Koľko nových bytov sme postavili my za posledných 25 rokov? Nemáme toľko nových bytov, máme len nové autá. Čo je pre nás lepšie?
#3261 | odpovedať 23.01.2016 14:22:40
obcianka2


„Ktorá vláda by dosadzovala na dobre platené miesta ľudí z opozície? Aj na sci-fi je to ťažko predstaviteľné.“
Nedávno som si v predvolebnom diskusnom príspevku prečítala tento názor. To je pravda, že to sú nepravdepodobné spôsoby rozhodovania politickej moci. Na túto tému som našla aj iný názor profesora Tomáš Halíka, českého teológa, ktorý v jednom rozhlasovom rozhovore povedal, že politici nedostali moc, aby odmeňovali kamarátov, spolužiakov, známych, alebo podporovali rodinkárstvo,...(ja len dodávam, aby uplatňovali aj rodinkárstvo). V rozhovore istého advokáta pre denník SME bol podobný názor, povedal, že vďaka našej ľahostajnosti, je to tak ako to je. Chýba tu zdôrazňovanie, že protekcia je niečo nezdravé, niečo nesprávne, vo všetkých oblastiach života a nemalo by sa to stávať. Politická moc by nemala mať uľahčený prístup k verejným funkciám. Zodpovedným prístupom výberových komisií by sa mal oslabiť vplyv politickej moci. Väčšinou sme vychovaní tak, že to nie je až taký veľký problém, že to funguje všade. Poslanci samosprávy by mali centrá politickej moci kontrolovať, nie vrchnosti slúžiť. A primátor by od nich nemal očakávať vysokú mieru lojality. „Celkovo sme málo citliví na porušovanie práv iných. Pritom platí, že keď sa mi stane nespravodlivosť, ktorá sa predtým stala iným okolo mňa a neurobili sme proti tomu nič, už je obvykle neskoro to zastaviť. Akékoľvek bezprávie, ktoré sa dnes stane môjmu susedovi, sa zajtra môže stať mne. Ako by sme chceli, aby sa v takej situácii zachoval môj sused, tak by som sa mala zachovať aj ja voči nemu.“
Môžeme v našom živote uplatniť túto biblickú radu: „Všetko, čo chcete, aby ľudia robili Vám, robte aj vy im.“ Nemali by sme zostať ku všetkým neprávostiam a krivdám ľahostajní.

A na adresu web stránky mesta, mám názor, že stránka mesta by nemala by chránením centrom politickej moci, ako strážená lekárska pohotovosť, ktorá nám v meste chýba. Nemáme tu všetko, všetky výhody okresného mesta, ktoré občania v okresnom meste potrebujú.

Prepáčte,ak som sa Vás niekoho nespravodlivo dotkla!


#3260 | odpovedať 21.01.2016 23:14:59
Mario Hrubý Mario Hrubý

Pre obcianka2,
to že je človek zapísaný v zozname administrátorov web stránky mesta vôbec neznamená že za to niečo aj má, neviem z akého dôvodu tak usudzujete ... My všetci externí administrátori tohto webu za to nemáme nič, a prečo aj. Robíme to z dobrej vôle pre občanov tohto mesta.
#3259 | odpovedať 21.01.2016 18:51:16
obcianka2

Všimla som si, že web stránka mesta Ilava má 11 pracovníkov, nie je to trochu drahá správa pre rozpočet mesta a naše dane?
#3258 | odpovedať 20.01.2016 07:13:20
TSM Technické služby mesta

Ďakujeme p. Behan

Kritika motivuje, pochvala poteší.

riaditeľ TSM
#3257 | odpovedať 19.01.2016 10:52:33
Miroslav Behan Miroslav Behan

Na parkovisku pri železničnej stanici boli urobené spojovacie chodníky parkoviska a okolitých chodníkov. Dobrá práca, nebudeme chodiť po tráve a blate.
Prasklina v parkovisku sa zväčšuje, posledné zatmelenie je nefunkčné. Možno by pomohlo vyliatie praskliny asfaltom. Treba to reklamovať a urgovať.
#3256 | odpovedať 19.01.2016 08:41:37
obcianka2

Neviem či citované biblické odporúčanie, Matúš, kapitola 18, platí aj v internetovej komunikácii verejného života.

V Biblii sú obsiahnuté aj iné zákony a práva, ktoré sa týkajú nášho života a môžete si ich vyhľadať, aby netvrdili iné náboženské školy, že katolíci neovládajú Sväté písmo, teda Bibliu.
#3255 | odpovedať 18.01.2016 17:28:16
obcianka2

V diskusii k článku SME, Keď Pastirčkák nie je hoden, som našla biblickú radu, ktorú je múdre v živote uplatňovať:

„Keď sa tvoj brat prehreší proti tebe, choď a napomeň ho medzi štyrmi očami. Ak ťa počúvne, získal si svojho brata. Ak ťa nepočúvne, priber si ešte jedného alebo dvoch alebo troch. Keby ani ich nepočúval, povedz to cirkvi"... atď.
#3254 | odpovedať 18.01.2016 11:12:10
obcianka2

Nemajú mať oznámenia mestského rozhlasu v tomto roku na webe nové číslovanie?
#3253 | odpovedať 15.01.2016 17:42:48
Miroslav Behan Miroslav Behan

V parku na námestí je zákaz vstupu so psom. Je to krok správnym smerom. Navrhujem rozšíriť zákaz vstupu so psom na všetky parky a parčíky, na detské ihriská /tam kde chýbajú/ a na všetky verejné priestranstvá kde je zvýšený pohyb detí. To je prvý krok na zlepšenie čistoty Ilavy a zníženie výskytu psích exkrementov v miestach hrania detí.
#3252 | odpovedať 26.12.2015 13:23:54
obcianka2

V knižke jedného amerického autora som čítala, že keď sa pýtal rodičov, či majú aj priateľov, dostal odpoveď, že však na Vianoce dostávajú mnoho pohľadníc. „V najhlbšom zmysle však žiadnych dôverných priateľov nemali, netúžili po dôvernej blízkosti,“ napísal autor. Ako je to v našich rodinách? V našej rodine si tiež posielame k Vianociam pozdravy a SMS-ky. V jednom pozdrave bola pripojená aj táto biblická nádej, ktorá sa možno niekedy ťažko hľadá a žije, ale dá sa prijať ako dar. Niečo nám môže povedať aj v internetovej komunikácii, ale nech našou nádejou v budúcom roku 2016:

„Stále proste a dostanete, stále hľadajte a nájdete! Stále klopte a otvoria vám! Lebo každý, kto prosí, dostane, a každý kto hľadá, nájde a každému, kto klope, tomu otvoria.“
( Matúš 7. kapitola, verše 7, 8 )

Šťastné sviatky!
#3251 | odpovedať 21.12.2015 17:43:09
obcianka2

Prajem všetkým návštevníkom web stránky pekné Vianoce a požehnaný nový rok 2016.
Zároveň sa ospravedlňujem, ak som sa niekoho z Vás nespravodlivo dotkla.
#3250 | odpovedať 15.12.2015 08:50:55
obcianka2

Tešíme sa, že v našom meste už vládne vianočná atmosféra. Ešte môžeme dokúpiť posledné darčeky na obdarovanie našich najbližších, medzi ktoré môže patriť aj Biblia, pre nás katolíkov platí pomenovanie Sväté písmo.
Univerzitný pedagóg z 20. storočia William Lyon Phelps o hodnote Božieho slova napísal:
„Každého, kto dôkladne pozná Bibliu, možno právom označiť za vzdelaného … Som presvedčený, že poznanie Biblie bez vysokoškolského vzdelania je hodnotnejšie ako vysokoškolské vzdelanie bez poznania Biblie.“
„Poznaním rôznosti môže rásť naša pokora a zdržanlivosť pri vyslovovaní úsudku,“ viac sa môžete dočítať v knižke Tomáša Halíka, Noc spovedníka.
#3249 | odpovedať 11.12.2015 16:57:53
Je to mozne?

Pisomná komunikácia Vás oberá o čas? telefonická je učinnejšia, lebo je kratšia, alebo....?neviem, diskusné fóra sú určené aj na toto.
#3248 | odpovedať 11.12.2015 09:35:26
exana

Tak tomu ja nerozumiem. Že by osobné vybavovanie vecí na úradoch skracovalo čas, to sa mi nezdá. Je dosť iných vybavovačiek po úradoch, ak sa niečo dá urobiť cez PC, je to len výhoda. A telefonovanie - načo naviac podporovať mobilných operátorov, ktorí aj tak ryžujú až neskutočne. A tiež je dotyčný často zaneprázdnený, alebo služobne niekde mimo a vec sa znovu len naťahuje a znovu telefonuje. Načo je tu teda táto diskusia, keď ju kompetentní považujú za menejcennú a pozerajú zhora na občanov, ktorí sem prispievajú. Akoby sa na mestskom úrade rozmohla nová kultúra - pohŕdať tými občamni, ktorí sa odvážia ozvať na tomto fóre. Pritom je všade trend veci riešiť cez internet, lebo je to najjednoduchšia a najrýchlejšia forma komunikácie.
#3247 | odpovedať 11.12.2015 07:03:22
TSM Technické služby mesta

p. Behan ešte raz na margo Vášho podnetu - krivo rastúceho stromu v novom parku.
Súhlasím s Vami, že možno všade inde sa takéto maličkosti riešia za pochodu a na počkanie, ale ilavský park bol zrekonštruovaný (so spoluúčasťou mesta) z prostriedkov EÚ a následne projekt ešte stále podlieha pravidelným kontrolám zo strany investora.
Strom v tomto parku nie je slivka v záhrade, ktorú pri nakláňaní podopriete drevenou výstuhou. Každé riešenie, hoci i zdanlivo jednoduché musí byť odobrené kompetentným orgánom životného prostredia. Mladý strom bol možno "nevhodne" umiestnený medzi staršie stromy, ktoré ho oberajú o slnko a ťahá sa za ním. Podoprieť ho výstuhou problém nevyrieši a ak, tak len na krátky čas.
Na vyriešení problému sme sa s kompetentnými už dohodli, len to nebude hneď, vyžaduje si to technické riešenie odkonzultované aj s ÚVTOS Ilava.
Som rád za každý podnet občanov a oceňujem, že chodíte po meste s otvorenými očami, no snažil som sa Vám len naznačiť, že by som radšej uvítal komunikáciu cez mobilný telefón, podobne ako to denne riešime s inými občanmi (poruchy osvetlenia, vývoz odpadu, vandalizmus).
Diskusia na tomto portály podľa mňa by mala nasledovať, až keď zlyháva osobná - telefonická komunikácia. Písomná nás všetkých oberá o čas, ktorý môžeme venovať iným úlohám. Denne je ich naozaj dosť.
Prajem pekný deň.
riaditeľ TSM
#3246 | odpovedať 09.12.2015 16:58:40
Miroslav Behan Miroslav Behan

Pán Toman, nerozumiem výčitke(?) ktorú ste mi adresovali. Veď predsa forma kontaktu s Vami je moja voľba. Je to niekoľko týždňov čo som podal tento podnet a takéto maličkosti sa všade riešia za pochodu na počkanie. Stromy majú vegetačný pokoj a zem nie je zamrznutá , je vhodný čas.
Nechápem diskusiu na portáli ilava.sk ako priestor na kritiku, ale ako priestor na diskusiu občanov s predstaviteľmi mesta a samosprávy, na podávanie návrhov a pripomienok vedúcich k náprave jestvujúceho stavu.
Reagujem na Vás tu, aby som opäť neprekryl Váš oznam.
#3245 | odpovedať 08.12.2015 07:00:08
Rasťo k600

Všimli ste si, že okrem pána Tomana - TSM, tu nik z mesta s občanmi nekomunikuje? Prečo?
#3244 | odpovedať 07.12.2015 19:02:44
Rasťo k600

OK

Pridať príspevok

<< < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > >>