Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#3269 | odpovedať 03.02.2016 10:28:08
obcianka2

“Čítanie dobrých kníh je ako rozhovory s tými najlepšími ľuďmi z minulých storočí.”
– René Descartes

Knihy sa píšu vyše 5000 rokov a pri ich čítaní si uvedomíte, že ľudstvo sa až tak nezmenilo. Ak hľadáte odpovede na otázky ohľadom podnikania, marketingu, vedy, vzťahov, výchovy či posmrtného života, garantujem vám, že už niekto o tom napísal knihu.
5. Knihy ako investícia

“Dolár čo dolár, nie je lepšia investícia na svete, ako do knihy.”
– Ryan Holiday

http://www.topky.sk/cl/10003/1525493/6-DOVODOV--PRECO-KNIHY-V-21--STOROCI-NEVYMRELI--A-PRECO-BY-STE-ICH-MALI-CITAT
#3268 | odpovedať 31.01.2016 13:08:17
obcianka2

V tomto predvolebnom čase do NR mi prišli ako dôležité myšlienky o neľahostajnosti voči politike:

„Ale pokiaľ politici (autor ich pomenoval slovom místopředsedové) „zbierajú hlasy,“ nesmieme si nechať zobrať ten svoj – nemyslím len „voličský hlas“ v podobe papieriku vhodeného do volebnej urny, ale predovšetkým „hlas volajúceho na púšti“, hlas prinášajúci stále nepopulárne otázky. Demokracia nie je sama o sebe a svojimi mechanizmami schopná zaistiť slobodu spoločnosti, môže jej pomáhať, a to len tam, kde v spoločnosti ľudia myslia a slobodne diskutujú o pravde.“ Zaujímavá je aj myšlienka aké stanovisko máme zaujať k pravde, že nemôžeme a nesmieme byť konformní voči tomu, čo bolo pre Piláta a je pre „politiku“ dôležité, ako sa stavajú k pravde a k moci. Pre nich je moc svätá a pravda bezvýznamná a smiešna,... napísal autor.
Citované z knižky Tomáša Halíka, Dotkni se ran, spiritualita neľahostajnosti

Ešte jedna myšlienka z včerajšej diskusie denníka SME:
„A neviem, prečo úplne normálna morálka v politike chýba.“
#3267 | odpovedať 27.01.2016 15:34:28
obcianka2

Pre marka,
verejný priestor web stránky je otvorený v duchu ľudských práv a slobôd pre potreby dialógu v samospráve mesta. „Čo sme v minulosti riešili spormi, hádkami, dnes sa rieši dialógom,“ poradil nám nedávno v kázni katolícky kňaz. Dialóg môže ukazovať aj vzťah politickej moci a človeka, z dialógu by nemal byť človek vylúčený, pretože sa potrebujeme navzájom a nemusíme byť majitelia pravdy. Zo strany občanov sa tu nejedná o zákernosť, ale ide o realitu. Odpovede vrchnosti by mali ukončiť proces hľadania pravdy. Pre život nám vždy môže niečo poradiť aj Biblia, má pre nás moc Božieho slova. Z dobrej myšlienky sa dá aj žiť, spieva sa zas v jednej pesničke. Tomáš Halík v knižke Žít s tajemstvím napísal: „Tušil snáď biblický Jákob, keď tomu, s ktorým bojoval v nočnom zápase, povedal: Nepustím ťa, dokiaľ ma nepožehnáš!“ Vysvetlením v knižke je, že nemali by sme pustiť z náručia to, čo je v tom žiadanom pre nás cenného, aj cez zápas a zranenie, dokiaľ nezískame požehnanie. Ako prevažne katolícka Ilava, aj tomu by sme sme sa mali učiť, že každý prejav blížneho sa máme snažiť vysvetľovať si v dobrom až na sám najužší okraj možného, je to myšlienka sv. Ignáca z Loyoly.
„ K etike dialógu patrí vzdať sa monopolu na pravdu. Vzdať sa monopolu na pravdu neznamená zdať sa pravdy, skôr stať sa pravdivejší, vedieť sa v pokore ponoriť do hĺbky pravdy, zakúsiť, že je hlbšia, širšia, dynamickejšia než naše rybníčky, ktoré sme doteraz za jednu pravdu uznávali.“ Napísal Tomáš Halík, Žít v dialogu.
#3266 | odpovedať 27.01.2016 08:56:47
obcianka2

Prečo sa stavajú rodinné domy viac v Košeci ako v Ilave? Za posledných 25 rokov sa postavilo v Ilave 5 bytoviek a 2 nájomné bytovky. Na okresné mesto a jeho rozvoj je to málo. Rodeným Ilavčanom sa to nepáči. Čo majú inde navyše, to v Ilave za naše dane chýba. Aká je situácia s odpredajom pozemkov, s opravou chátrajúcich budov? Keď v našom okresnom meste chýbajú mnohé služby a obchody pre občanov, na okresné mesto sa to nepodobá, chce sa tu niekto prisťahovať a bývať? Či v našom meste sa uživia len krčmy, že sú z toho asi vyššie dane pre mesto. Stúpa či klesá počet obyvateľov nášho okresného mesta?
#3265 | odpovedať 27.01.2016 08:32:18
mark marek

uz nejaku chvilku to tu sledujem a neda mi to ... akym smerom sa to tu ubera.ci na fore ci v ilave..myslim ze to forum by malo sluzit ako mestu tak aj obcanom.no neni to tak.odpisoval tu primator, zastupca primatora, potom kulturny refernet( ktory sa akurat ukazal aky je slabucky,a robi si z ludi srandu) potom pan riaditel TSM. len si tu pohadzujete horuci zemiak... kto na tie zarene otazky nas obcanov bude odpovedat!? :-) ako si to my obcania dovolujeme sem nieco pisat a stazovat sa? preco neprideme osobne? no lebo sme napriklad v praqi, s rodinou? pokial toto forum nie je na toto urcene tak ho zruste.odpoved z mesta no sak si to podte vyskusat, ze to neni take jednoduche. ked sa dalo nieco eteru na face do novin, ako lavicka pri nemocnici. hned sa veci pohli.asi toto je ten spravny smer ako to robit.ale asi nie to by sme chceli moc otvorit si usta nieco povedat.to mame zakazane.bolo by dobre spravit na face stranku o ilave a davat tam fotky a prispevky ludi co sa tu deje,nech to vsetci vidia. ked tuto sa to nemoze. a este co tie srtomy na mednanskej.najskor vrba dnes ihlicnan? kto to nariadil,bola peticia? nejake rozhodnutie? ale sa takto rozhodlo TSM? uz tyzden po zrezani vrby tam je total bordel ani konare po sebe upratat neviete.preco sa takto nezrezu brezy na mednaskej, nie vsetky, staci to preriedit.dakujem za serioznu odpoved! PS kulturny referent moze chyby opravit. teda ak bude mat v praci nahodou cas :-D
#3264 | odpovedať 25.01.2016 13:20:16
admin Informatik

Dodávateľ elektriny SSE si od nikoho povolenie nepýta, sám si tiež určuje termíny výluky elektriny. Poradiť možno kontakt na spoločnosť, prípadne sa pýtajte Ing. Pekára riaditeľa sekcie Dispečingu: http://www.sse.sk/portal/page/portal/stranka_SSE/zakladne_menu/kontakty/napiste_nam

#3263 | odpovedať 25.01.2016 12:53:06
drobčiak

Kto dal prosím Vás povolenie na odstavenie elektriny od pondelka do stredy od 8 do 17 v Klobušiciach? Takéto veci opravy alebo čo ja viem čo a je mi to úplne ukradnuté sa robia v ZIME?! Keď je vonku 2-3stpne nad nulou?! Ste normálny????!!!! Takéto veci nech si robia na jar v lete alebo na jeseň... Nie v zime!!!! Žijú tu ľudia čo majú doma malé deti alebo chorých starých ľudí... Každý plynový kotol aj bojler potrebuje k svojmu chodu elektrinu!!! Ako si to môžu dovoliť?! Mrazáky, chladničky, všetko vypnuté. A čo keď má niekto elektrické kúrenie..... Opakujem VONKU JE SNEH ZIMA !!!
#3262 | odpovedať 24.01.2016 13:44:40
obcianka2

Prepáčte, dovolím si doplniť ešte jeden citát z novín SME: Smer si za kandidátov na Ústavných sudcov navolil svojich vlastných poslancov, teda ľudí, u ktorých sa z povahy veci očakáva vysoká miera lojality.

Ako je to s výberom a postavením poslancov samosprávy nášho mesta? Máme lepšie, spravodlivejšie riešenie, alebo je to rovnaký princíp rozhodovania politickej moci? Môže to byť dobrá taktika moci aj pre budúcich kandidátov komunálnej politiky? Vieme to tolerovať? Skúsme si to porovnať.
Čo myslíte, keď starosta či primátor mesta si vyberá vlastných pracovníkov z radov poslancov, nie je to len preto, že si vedel od nich vždy získať vysokú mieru podpory a súhlasu. Možno si tiež nechali najskôr zvoliť poslancov vo voľbách, potom títo poslanci z istých dôvodov nemali záujem o kontrolu moci, pretože pri správe vecí verejných bolo pre nich najvýhodnejšie vrchnosti slúžiť. Je to dobrá skúsenosť, nemal by prebiehať spravodlivejší výber pracovníkov či úradníkov štátu zodpovednou výberovou komisiou samosprávy mesta či obce?

Môj manžel hovorí, že najlepší starosta bol kedysi v Ilave pán Majerech, nepotreboval toľko úradníkov a všetko bolo lepšie, doteraz má jeho meno u neho vysokú autoritu. Niekedy bola aj štátna výstavba v našom meste, prečo nie je pre mladých a začínajúce rodiny aj teraz? V roku 1970 komunisti vyhodnotili, že za 25 rokov bolo v Ilave postavených 475 bytov formou štátnej výstavby. Koľko nových bytov sme postavili my za posledných 25 rokov? Nemáme toľko nových bytov, máme len nové autá. Čo je pre nás lepšie?
#3261 | odpovedať 23.01.2016 14:22:40
obcianka2


„Ktorá vláda by dosadzovala na dobre platené miesta ľudí z opozície? Aj na sci-fi je to ťažko predstaviteľné.“
Nedávno som si v predvolebnom diskusnom príspevku prečítala tento názor. To je pravda, že to sú nepravdepodobné spôsoby rozhodovania politickej moci. Na túto tému som našla aj iný názor profesora Tomáš Halíka, českého teológa, ktorý v jednom rozhlasovom rozhovore povedal, že politici nedostali moc, aby odmeňovali kamarátov, spolužiakov, známych, alebo podporovali rodinkárstvo,...(ja len dodávam, aby uplatňovali aj rodinkárstvo). V rozhovore istého advokáta pre denník SME bol podobný názor, povedal, že vďaka našej ľahostajnosti, je to tak ako to je. Chýba tu zdôrazňovanie, že protekcia je niečo nezdravé, niečo nesprávne, vo všetkých oblastiach života a nemalo by sa to stávať. Politická moc by nemala mať uľahčený prístup k verejným funkciám. Zodpovedným prístupom výberových komisií by sa mal oslabiť vplyv politickej moci. Väčšinou sme vychovaní tak, že to nie je až taký veľký problém, že to funguje všade. Poslanci samosprávy by mali centrá politickej moci kontrolovať, nie vrchnosti slúžiť. A primátor by od nich nemal očakávať vysokú mieru lojality. „Celkovo sme málo citliví na porušovanie práv iných. Pritom platí, že keď sa mi stane nespravodlivosť, ktorá sa predtým stala iným okolo mňa a neurobili sme proti tomu nič, už je obvykle neskoro to zastaviť. Akékoľvek bezprávie, ktoré sa dnes stane môjmu susedovi, sa zajtra môže stať mne. Ako by sme chceli, aby sa v takej situácii zachoval môj sused, tak by som sa mala zachovať aj ja voči nemu.“
Môžeme v našom živote uplatniť túto biblickú radu: „Všetko, čo chcete, aby ľudia robili Vám, robte aj vy im.“ Nemali by sme zostať ku všetkým neprávostiam a krivdám ľahostajní.

A na adresu web stránky mesta, mám názor, že stránka mesta by nemala by chránením centrom politickej moci, ako strážená lekárska pohotovosť, ktorá nám v meste chýba. Nemáme tu všetko, všetky výhody okresného mesta, ktoré občania v okresnom meste potrebujú.

Prepáčte,ak som sa Vás niekoho nespravodlivo dotkla!


#3260 | odpovedať 21.01.2016 23:14:59
Mario Hrubý Mario Hrubý

Pre obcianka2,
to že je človek zapísaný v zozname administrátorov web stránky mesta vôbec neznamená že za to niečo aj má, neviem z akého dôvodu tak usudzujete ... My všetci externí administrátori tohto webu za to nemáme nič, a prečo aj. Robíme to z dobrej vôle pre občanov tohto mesta.
#3259 | odpovedať 21.01.2016 18:51:16
obcianka2

Všimla som si, že web stránka mesta Ilava má 11 pracovníkov, nie je to trochu drahá správa pre rozpočet mesta a naše dane?
#3258 | odpovedať 20.01.2016 07:13:20
TSM Technické služby mesta

Ďakujeme p. Behan

Kritika motivuje, pochvala poteší.

riaditeľ TSM
#3257 | odpovedať 19.01.2016 10:52:33
Miroslav Behan Miroslav Behan

Na parkovisku pri železničnej stanici boli urobené spojovacie chodníky parkoviska a okolitých chodníkov. Dobrá práca, nebudeme chodiť po tráve a blate.
Prasklina v parkovisku sa zväčšuje, posledné zatmelenie je nefunkčné. Možno by pomohlo vyliatie praskliny asfaltom. Treba to reklamovať a urgovať.
#3256 | odpovedať 19.01.2016 08:41:37
obcianka2

Neviem či citované biblické odporúčanie, Matúš, kapitola 18, platí aj v internetovej komunikácii verejného života.

V Biblii sú obsiahnuté aj iné zákony a práva, ktoré sa týkajú nášho života a môžete si ich vyhľadať, aby netvrdili iné náboženské školy, že katolíci neovládajú Sväté písmo, teda Bibliu.
#3255 | odpovedať 18.01.2016 17:28:16
obcianka2

V diskusii k článku SME, Keď Pastirčkák nie je hoden, som našla biblickú radu, ktorú je múdre v živote uplatňovať:

„Keď sa tvoj brat prehreší proti tebe, choď a napomeň ho medzi štyrmi očami. Ak ťa počúvne, získal si svojho brata. Ak ťa nepočúvne, priber si ešte jedného alebo dvoch alebo troch. Keby ani ich nepočúval, povedz to cirkvi"... atď.
#3254 | odpovedať 18.01.2016 11:12:10
obcianka2

Nemajú mať oznámenia mestského rozhlasu v tomto roku na webe nové číslovanie?
#3253 | odpovedať 15.01.2016 17:42:48
Miroslav Behan Miroslav Behan

V parku na námestí je zákaz vstupu so psom. Je to krok správnym smerom. Navrhujem rozšíriť zákaz vstupu so psom na všetky parky a parčíky, na detské ihriská /tam kde chýbajú/ a na všetky verejné priestranstvá kde je zvýšený pohyb detí. To je prvý krok na zlepšenie čistoty Ilavy a zníženie výskytu psích exkrementov v miestach hrania detí.
#3252 | odpovedať 26.12.2015 13:23:54
obcianka2

V knižke jedného amerického autora som čítala, že keď sa pýtal rodičov, či majú aj priateľov, dostal odpoveď, že však na Vianoce dostávajú mnoho pohľadníc. „V najhlbšom zmysle však žiadnych dôverných priateľov nemali, netúžili po dôvernej blízkosti,“ napísal autor. Ako je to v našich rodinách? V našej rodine si tiež posielame k Vianociam pozdravy a SMS-ky. V jednom pozdrave bola pripojená aj táto biblická nádej, ktorá sa možno niekedy ťažko hľadá a žije, ale dá sa prijať ako dar. Niečo nám môže povedať aj v internetovej komunikácii, ale nech našou nádejou v budúcom roku 2016:

„Stále proste a dostanete, stále hľadajte a nájdete! Stále klopte a otvoria vám! Lebo každý, kto prosí, dostane, a každý kto hľadá, nájde a každému, kto klope, tomu otvoria.“
( Matúš 7. kapitola, verše 7, 8 )

Šťastné sviatky!
#3251 | odpovedať 21.12.2015 17:43:09
obcianka2

Prajem všetkým návštevníkom web stránky pekné Vianoce a požehnaný nový rok 2016.
Zároveň sa ospravedlňujem, ak som sa niekoho z Vás nespravodlivo dotkla.
#3250 | odpovedať 15.12.2015 08:50:55
obcianka2

Tešíme sa, že v našom meste už vládne vianočná atmosféra. Ešte môžeme dokúpiť posledné darčeky na obdarovanie našich najbližších, medzi ktoré môže patriť aj Biblia, pre nás katolíkov platí pomenovanie Sväté písmo.
Univerzitný pedagóg z 20. storočia William Lyon Phelps o hodnote Božieho slova napísal:
„Každého, kto dôkladne pozná Bibliu, možno právom označiť za vzdelaného … Som presvedčený, že poznanie Biblie bez vysokoškolského vzdelania je hodnotnejšie ako vysokoškolské vzdelanie bez poznania Biblie.“
„Poznaním rôznosti môže rásť naša pokora a zdržanlivosť pri vyslovovaní úsudku,“ viac sa môžete dočítať v knižke Tomáša Halíka, Noc spovedníka.

Pridať príspevok

<< < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > >>