Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Parkovanie v centre

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#55 | odpovedať 06.05.2016 05:25:34
Miroslav Behan Miroslav Behan

Prelomenie veta primátora vo veci parkovania otvára širšie možnosti na konštruktívnu spoluprácu mesta a poslancov, nakoľko obe strany akceptovali daný stav a vyjadrili pripravenosť na ďalšie kroky. Nie som si istý tým, či poslanci túto šancu dokážu využiť.
Po odmietnutí riešenia mesta nedokázali doteraz ponúknuť žiadne riešenie o ktorom by prebehla aspoň diskusia. Dokázali pomenovať iba problém a to je málo.
Boli podané návrhy ktoré nezobrali do úvahy a vyradili z diskusie z dôvodov mne neznámych.
Nedokážu akceptovať daný stav(vybudované záchytné parkoviská a ich zakomponovanie do riešenia), majú zúžené videnie a nedokážu komplexne pochopiť problém dopravy v centre(odľahčenie dopravy v centre).
V práci poslancov sa objavujú osobné antipatie a predsudky ktoré sú na prekážku pri riešení akéhokoľvek problému.Pri práci presadzujú vlastné osobné názory, pričom sú to zástupcovia ľudu a v prvom rade musia presadzovať ich názory a podnety.
Z hľadiska riešenia dopravy a parkovania v centre by malo byť cieľom vytesniť autá z centra aj znížením parkovacích miest v centre.
Mesto by nemalo rezignovať po odmietnutí jeho koncepcie a realizovať hoci aj čiastkové riešenia tohto problému v rámci svojich kompetencií.
#54 | odpovedať 17.04.2016 06:40:46
Miroslav Behan Miroslav Behan

Po poslednom zasadnutí MZ vo veci riešenia parkovania v centre nič nové. Bolo iba skonštatované, že sa veci 2 roky nepohli dopredu, odmieta sa závorový systém a musí nastúpiť čiastkové riešenie s hľadaním dodatočných parkovacích miest.
Už dvakrát bol vyradený z rokovania MZ môj návrh na riešenie parkovania v centre, o čiastovych riešeniach ktoré som navrhol je tiež ticho a už nebudem rozvádzat nekompetentné poznámky o rozšírení parkovacích miest v centre. Tvrdím, že parkovanie sa dá regulovať aj obmedzením parkovacích miest bez spoplatnenia parkovania.
Možno by mala byť otvorená skutočne verejná diskusia k tejto otázke s prípadným referendom.
#53 | odpovedať 09.12.2015 12:13:51
Miroslav Behan Miroslav Behan

Prečítal som si stanoviská odborníkov z verejnej spravy k návrhu p. Wiedermanna a mám k nim pár poznámok:
-zriadenie inšpektora verejného poriadku z hľadiska právomocí a nákladovosti je neefektívne a bezúčelné k účelu riešenia parkovania
-stanovisko p. Ing. Ondirku nie je komplexné nakoľko neuvádza že MP má plniť aj iné úlohy a nie iba kontrolovať parkovanie, píše o výhodnosti variantu V3 pre mesto Ilava, ale neberie do úvahy výhodnosť pre občanov mesta kde sa plánuje spoplatnenie parkovania
- súhlasím s názorom p. Ing Turčanovej že MP má plniť hlavne represívnu úlohu ale odmietam jej vyjadrenie o častej neefektivite práce MP.
- zo stanoviska p. PhD Andrejka vyplýva, že nie je nutnou podmienkou pri zriadení MP zriadiť i odťahovú službu nakoľko odťahovať vozidlá má právomoc za určitých podmienok i PZ SR.
Vyzývam predstaviteľov mesta vrátane poslancov aby si spolu sadli za rokovací stôl ,našli už konečné riešenie s ktorým už bude všeobecná zhoda a realizovali ho. Spolupracujte.
#52 | odpovedať 19.11.2015 17:36:45
Miroslav Behan Miroslav Behan

Mea culpa, nedosledoval som to, zajtra to overím na úrade prečo to nie je tak. Poskytol som ho na oboznámenie aj p. Wiedermannovi, p. Jancovi i p. Daškovi. Teda obidvom stranám sporu o parkovací systém.
#51 | odpovedať 18.11.2015 20:27:44
Rasťo k600

Návrh nie je verejne dostupný na úradnej tabuly.
#50 | odpovedať 18.11.2015 18:48:02
Miroslav Behan Miroslav Behan

6.10. som podal na mesto návrh na riešenie a zachovanie bezplatného parkovania v centre. Je podivuhodné, že po toľkom odmietaní rampového systému a volaní po lepšom a neobmedzujúcom variante tu nie je ani jedna poznámka o tomto návrhu. Alebo všetka tá kritika bola iba pre kritiku? Nie je mojím cieľom vyvolávať vášne, ale posunúť vecnou diskusiou parkovanie v centre o krok ďalej k vyriešeniu. Nezotrvávajme na svojich stanoviskách bez možnosti zmeny a hľadajme možný prienik a zjednotenie názorov. Diskutujme.
#49 | odpovedať 12.11.2015 20:30:27
Rasťo k600

A ešte by bolo zaujímavé zistenie, kedy mal čas spisovať petíciu. "Určite to nebolo" v pracovnom čase.
#48 | odpovedať 12.11.2015 19:42:51
mubarakobama

dobra pripomienka.
teda je to peticia primatora, ktoru adresoval sam sebe... no, niekto trpi samomluvou a niekto iny samopisom
#47 | odpovedať 12.11.2015 15:53:05
milan 5 Milan Jašurek

Mal by som jednu pripomienku k petícii primátorov a starostov okresu Ilava. Podľa § 3 odst. 1 a 2 Zákona 369/1990 zb. o obecnom zriadení sa na samospráve obce zúčastňuje len obyvateľ obce s trvalým pobytom na území obce. Preto je potrebné predmetnú petíciu posudzovať ako petíciu jedného občana, ostatné podpisy nemajú žiadnu hodnotu.
#46 | odpovedať 09.11.2015 11:34:18
ilavcan Chcemtuzit

Problém je v tom že predstavitelia mesta od začiatku nepracujú na žiadnom inom návrhu len na rampovom systéme. Najkôr poza chrbát predošlého zastupiteľstva a občanov dajú návrh na územné konanie na rampový systém. Potom keď sa občania vzbúria a presadia na zastupitelstve že rampy nechcú a pán primátor dá verejný prísľub že s rampovým systémom sa už nebude uvažovať tak dá primátor vypracovať tendenčnú analýzu ( za 8000 eur, meranie vykonané iba v jeden deň aj to cez prázdniny, záver výzva aby sa kandidáti na primátora vyjadrili?????) a týmto sa teraz oháňa pán primátor aj M.Behan. Ale veď na poslednom zastupitelstve jasne 11 poslancov z 11 povedalo že závory nie tak to hádam jasné stanovisko? ČI NIE?????
#45 | odpovedať 08.11.2015 14:11:16
obcianka2

Keďže nám idú zaviesť rýchlostný internet cez optický kábel, možno si raz budeme vyberať mladých komunálnych politikov cez internetovú sieť, čo nahradia mlčiacich politikov na webe. Využijú možnosť zviditeľniť sa podľa rôznych názorov, ktoré prezentujú na internete v diskusiách, a všetko v rámci slušnosti. Dokážu viesť dialóg s občanmi, a vedia sa posunúť od verejnej kritiky k dialógu, nie do rozporu s úctou. Možno v politike čakáme na lepšiu spravodlivosť.
Na čom nám voličom v pravde a v spravodlivosti záleží najviac?

#44 | odpovedať 06.11.2015 10:13:03
mubarakobama

cize nam za rok narastli ceny o viac ako100 %... a vie o tom statisticky urad?
#43 | odpovedať 06.11.2015 09:26:39
Je to mozne?

Pan behan,
je skvele, ze sa k veci vyjadruju fundovani odbornici...
#42 | odpovedať 06.11.2015 02:54:22
Miroslav Behan Miroslav Behan

Štúdiu VUD Žilina môžme spochybniť s dôvodu rozdielu vtedajších cien s cenami dnes predpokladaných nákladov. Ale ceny narástli pre všetky varianty riešení. Odbornosť štúdie nespochybňujme minimálne do predloženia inej štúdie odborne na rovnakej a vyššej úrovni.
Pre ilavcana- nepísal som " nie je podaný zatiaľ žiadny nový návrh riešenia" ale nie je podaný zatiaľ žiadny nový návrh riešenia, zásadne odlišný...
Na osobné útoky nebudem reagovať.
#41 | odpovedať 06.11.2015 02:18:31
Miroslav Behan Miroslav Behan

Pred písaním príspevku som si veľmi pozorne prečítal návrh p. Wiedermanna a dokonca som sa s ním i rozprával na tému jeho návrhu a celého problému s parkovaním. A trvám na tom, že jeho návrh nie je zásadne odlišný od už prezentovaných návrhov riešenia. Nahradenie MP inšpektorom verejného poriadku ktorý ani zďaleka nemá kompetencie MP nie je zásadné a je dokonca krokom späť.
Ak poslanci alebo vedenie mesta nedokážu "zvíťaziť" a realizovať nimi presadzovaný návrh, tak je to nerozhodne a to je patová situácia.
Svoj avizovaný návrh som už poskytol na oboznámenie sa ním aj p. Wiedermannovi i vedeniu mesta. Dnes bude podaný v podateľni na zaevidovanie.
Jeho jadrom je zachovanie bezplatného parkovania v centre s čiastočným znížením parkovacích miest v centre.
#40 | odpovedať 03.11.2015 08:09:08
exana

Nerozumiem vašej vete, že situácia sa dostala do patovej situácie. Myslela som, že platí to, čo odhlasujú poslanci. Ak sa oni zhodnú na určitom riešení, mesto je povinné toto ich rozhodnutie uviesť do praxe. Pokiaľ poslanci nie sú " v patovej situácii ", nie je v nej ani riešenie parkovania v meste. Predsa nový návrh riešenia podaný bol. Taký, ktorý by pomohol spriechodneniu často zablokovaných ulíc, zníženiu celodenného parkovania a uvoľneniu miest pre návštevníkov mesta. A vyriešil by aj problém s dopravou do väznice, s voľným prejazdom hasičov a záchranky. Asi ste p. Behan prehliadli návrh poslanca Wiedermanna.
#39 | odpovedať 02.11.2015 19:07:57
ilavcan Chcemtuzit

Pán Behan tešíme sa na Váš návrh vypracovaný vlastnou hlavou asi tak ako Váš príspevok a nezavádzajte občanov že
" Ekonomicky najvýhodnejší variant nie je prechodný u poslancov a nie je podaný zatiaľ žiadny nový návrh riešenia",
ani jedno nie je pravda a Vy prestante robiť poskoka.
#38 | odpovedať 02.11.2015 15:53:24
obcianka2

Pre estetickú úpravu námestia je dôležité, aby tam nezostávali autá na trvalé celodenné parkovanie, treba si zobrať príklad ako to robia v iných mestách.
V okolí pekárne (Ižvolt) nám chýba bezpečný chodník pre mládež do školy, ale i pre ostatných chodcov, je tam miesto na rozšírenie a úpravu chodníka!
#37 | odpovedať 02.11.2015 08:41:44
Juraj Janco Juraj Janco

nazvat zavoroy variant ekonomiscky najvyhodnejsim je demagogia najhrubsieho zrna. To, ze by al byt navyhodnejsi, vyplyva len z expertizy VUD, ktora vychadzala z ceny 65 tisic eur a prevadzkovych nakladov 3 tisic rocne. , Pricom uz v sucasnosti sa v ramci rozpoctu predpokladaju zruiadovacie naklady vo vyske 136 tisic a to bez kameroveho systemu a bez dispecingu. Tento rozpor pan primator na zastupitelstve ani na opakovanu otazku nevysvetlil. Alternativny navrh podany bol, nie je mi zrejme, preco by mal byt zasadne odlisny. Ale ten navrh bezplatneho parkovania ma zaujal a predpokladam, ze aj ostatnych. Takze sa nan tesime.
#36 | odpovedať 31.10.2015 06:05:25
Miroslav Behan Miroslav Behan

Riešenie parkovania v centre sa dostalo do patovej situácie. Ekonomicky najvýhodnejší variant nie je prechodný u poslancov a nie je podaný zatiaľ žiadny nový návrh riešenia, zásadne odlišný od doteraz diskutovaných možností s možnou podporou všetkých strán. Pripravujem návrh na zachovanie BEZPLATNÉHO parkovania v centre /podaný na mesto v priebehu týždňa/ ktorého základom bude spriechodnenie často zablokovaných ulíc, zníženie celodenného parkovania a uvoľnenie parkovacích miest pre návštevníkov centra. Miroslav Behan

Pridať príspevok

1 2 3 > >>