Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Rozpočet mesta 2018

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#2 | odpovedať 15.01.2018 13:01:19
prednosta ()

Na rozpočte sa pracovalo od septembra 2017. Podieľajú sa na tom všetky oddelenia úradu a všetky školské zariadenia v správe mesta ako aj TSM. PO zozbieraní všetkých požiadaviek od nich sme porovnali ich výšku s predpokladanými príjmami z podielových a miestnych daní. Chýbalo nám viac ako 900 000 Euro aby sme všetkým vyhoveli. Potom nasledovali rokovania s každým zvlášť a hľadali sme čo ubrať aby sme zachovali fungovanie mesta škôl a ostatných oddelení. Na 4 kroky sme rokovania robili dookola až sme rozpočet vyrovnali. Bol to zdĺhavý a pracný proces. Poslanci HO NESCHVÁLILI. Teda zhodili zo stola našu niekoľko mesačnú prácu. ROZPOČET SME VYVESILI 11.1.2018 ZNOVA - VYROVNANÝ, so zakomponovaním všetkých pripomienok poslancov, ktoré mali logiku a neohrozili fungovanie žiadneho oddelenia či školy. 30.1.2018 sa bude schvaľovanie opakovať. Stále je ešte možné rozpočet schváliť a naštartovať tento rok v pohode.
#1 | odpovedať 19.12.2017 13:36:47
Komisár Rex (Richard Moser)
95.103.160.196
Pozrel som si časť videozáznamu z posledného tohtoročného zasadnutia mestského zastupiteľstva v Ilave a nechcelo sa mi veriť vlastným očiam. Poslanci neschválili návrh rozpočtu mesta na rok 2018! Je pravdou, že platná legislatíva poslanecký zbor k takémuto výnimočnému kroku z dôvodu vyskytnutia sa určitých okolností oprávňuje a dokonca i zaväzuje, podľa všetkého však o takúto závažnú situáciu v tomto prípade ani zďaleka nešlo. Aspoň spomínaný videozáznam nič podobné neukázal. Po rozpačitom hlasovaní a následnom zavrhnutí návrhu najdôležitejšieho dokumentu mesta pre nové plánovacie obdobie, neodznel totiž jediný rozumný argument, ktorý by väčšinové rozhodnutie kolektívneho samosprávneho orgánu čiastočne zdôvodnil. Orgánu, pripomínajúceho v tom okamžiku skôr čriedu zblúdených a nerozhodných oviec, než svojprávnu, legislatívne rozhľadenú občiansku autoritu s oprávneným mandátom spravovať veci verejné.

Za okolností, aké v ilavskej samospráve v súčasnosti panujú, chodiť po vysvetlenie nemusíme ďaleko. Je nespochybniteľné, že uvedené hlasovanie mestského zastupiteľstva bolo predovšetkým akýmsi škodoradostným komplotom, nie príliš vydarenou pomstou svojmu náprotivku, štatutárovi mesta Ilava, Ing. Štefanovi Daškovi. Pomstou chladnou a vypočítavou, napriek tomu však neuveriteľne sladkou. Až natoľko sladkou, že poslanci v návale eufórie zabudli zrejme odhlasovať aj balík svojich vianočných odmien, ktoré v uplynulom roku navýšili na dovtedy nevídanú čiastku 300,- eur. Nedomysleným vyrovnávaním si účtov s vrchnosťou mesta hodili tak cez palubu nielen posledné zostatky svojej poslaneckej cti a dobrých spoločenských mravov, ale i akékoľvek občianske očakávania všetkých nás, ostatných obyvateľov mesta. Nehovoriac už o finančných a spoločenských ujmách, ktoré mestu Ilava týmto nešťastným rozhodnutím spôsobili. Tie si však popri primátorovi mesta a jeho zástupcovi, Ing. Antonovi Bajzíkovi uvedomoval v sále z poslancov asi málokto a z tohto dôvodu, celkom evidentne, málokoho aj trápili.

Padni komu padni, zvykne sa vravievať v politických kruhoch v snahe poukázať na niektoré nekalé praktiky a očakávané odhalenia s nimi súvisiace. Komu padne v Ilave, to dnes možno iba ťažko predvídať. Uvidíme o rok. Čo s určitosťou však môžeme vyjadriť už dnes je presvedčenie, že zastúpenie, ktoré sme si do mestských parlamentných lavíc naposledy zvolili nie je určite to pravé orechové, ktoré nás na ceste za vyšším občianskym štandardom mohlo v Ilave postretnúť. Mali by sme sa z toho už konečne poučiť!

Pridať príspevok