Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

VOĽBY 2018

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#200 | odpovedať 29.03.2019 07:04:05
Ľubomír Turcer

Pán "Neoveriteľný" preto som nesedel, lebo som bol nevinný a nikdy som sa do nijakej čiernoty nezaplietol. Pre Vás je to asi ale ťažké pochopiť, že? O ústave veľa neviete treba znova prečítať. Sloboda prejavu a tak ... A čo sa týka GDPR- taká stupidita mohla prísť len z Bruselu. Môžete si dať na náhrobný kameň keď to bude aktuálne miesto mena nejaký symbol. Napr. zvieratko, ktoré by Vás vystihovalo, alebo kvietok. Výber je na Vás. Alebo napíšte si tam "Neuveriteľný". Podľa toho Vás Vaši najbližší vždy spoľahlivo nájdu. V práci sa kmponovať nedalo- bolo veľa rušivých momentov. A za Štefana absolútne NEMOŽNÉ. Asi by ste tiež rád vedel komponovať. No nemá každý taký dar. Ale určite ste talentovaný na iné veci-napr. na anonymné rýpanie do spoluobčanov.
No a nakoniec- teraz viac spievam ako pracujem a cítim sa šťastný a spokojný. Dúfam, že som vyčerpávajúco odpovedal na Váš neprajný stupídny-nič neriešiaci príspevok. A zas napíšte. Sú to vždy "perly".
#199 | odpovedať 25.03.2019 15:20:46
neuveriteľný

Áno, pán T.Preto v podniku, kde ste pracoval, vyšetrovala hodpod.kriminálka...Prećo ste nesedeli aj vy? Videné Vaśou optikou...
Nečakám Vašu odpoveď!O ústave viem rozhodne viac, ako Vy! ja som v práci nekomponoval country, ale robil!Inak by som nepísal drísty o zákone na ochranu osob.údajov! Viacej pracovať a menej spievať, pán T.
#198 | odpovedať 19.03.2019 13:45:36
občianka2

Nemusí vždy platiť, že z vysokého postavenia nie je žiadny zostup, iba ak pád. A keď nie sme už k výške pripútaní, kritika druhých nám už neprekáža, v diskusii kontrolujeme samosprávu, môže to tiež znamenať, že sa znova pripravujeme do politiky.
Je mnoho dôkazov, že všetko dobré i zlé sa nám raz v živote vráti a my musíme tým všetkým prejsť. Diskusia mala aj horšie podoby, už to tu poznáme, napriek všetkému náš dialóg rozvíja naše myslenie.

#197 | odpovedať 17.03.2019 16:50:08
Steve11

Pán Behan, tvrdíte že zavádzam, nepoužívam argumenty a nečítam s porozumením? Veľmi úsmevné.. ak nevidíte jasný zámer Kotlebovcov týmito symbolmi odkazovať na nacizmus, taktiež nemám dôvod s Vami pokračovať v konverzácií..
Ale pochopil som, že nemá cenu niečo vysvetľovať jeho sympatizantom, majú svoj svet, svoju pravdu zhoda čísel s nacistickými symbolmi je “čisto náhodná”.. je to ako bojovať s veternými mlynmi
Vďaka, nedeľa je aj vďaka výsledkom zo včera veľmi príjemným dňom :)
#196 | odpovedať 17.03.2019 15:53:09
Miroslav Behan Miroslav Behan

Steve 11, písmeno Ď malo poukázať na na Vašu pseudoargumentáciu, zdanlivo pravdivá ale úplne zavádzajúca. Ešte raz Vám vysvetlím pointu našej i- debaty.
Splietate jablká s hruškami, t.j.nepoužívate argumenty k veci a zavádzate. Dôkaz sa skrýva aj vo Vašom poslednom príspevku. Citujem- Kotleba mal obchod- navonok správne, lebo ho už nemá, ale úplne od veci lebo v ňom pracoval aj jeho brat Marek. Ďalej píšete - V júli 2011 dostal M. Kotleba pokutu 500 € - znovu navonok správne ale zavádzajúce, lebo sa bavíme o Mariánovi Kotlebovi a pokutu dostal Marek Kotleba.
Steve 11, skúste sa lepšie pripraviť, používajte fakty a argumenty k veci, nezavádzajte. Nebudem už Vám vysvetlovať moje príspevky a nebudem už na Vás ani reagovať, pokiaľ sa nenaučíte čítať s porozumením. Ak sa podstatne zlepší kvalitatívne úroveň Vašich príspevkov, rád si s Vami opäť popíšem.
PS: Môžem Vám tu dať linky na x príkladov, (z obchodnej ale i inej oblasti, aj zo štátnej) kde sa vyskytujú číslice 1,4,8 v rôznych kombináciach.
Zakážeme ich?
Ja som narodený 1.4.- 14- som preto nacista?
Neobhajum Kotlebu, ale princípy ktorých zmysel Vám zatiaľ uniká. Tak usudzujem podľa Vašich doterajších príspevkov.
Želám peknú nedeľu.
#195 | odpovedať 16.03.2019 14:40:23
obciansky

pani exana - kde ste vyčítala tie právne múdrosti, ktorými sa tu prezentujete a snažíte právne zavádzať nevedomých?účinná lutosť neneguje skutky, ktoré sa stali. Zbohom
#194 | odpovedať 15.03.2019 19:21:19
Steve11

Kotleba mal obchod *************** V júli 2011 dostal M. Kotleba pokutu 500€ za to, že predával oblečenie na ktorom boli symboly nacizmu. On tvrdil, že tieto symboly nepozná. Obchod v roku 2007 ponúkal aj rôzne akcie ako napr.: pri nákupe nad 8818 SK dostal zákazník teleskopický obušok alebo členom Slovenskej pospolitosti bola udelená zľava 8,8%.. A ak Vás ani toto nepresvedčí, tak tento obchod zákazníkovi daroval sprej so slzným plynom, ak ste nakúpili nad sumu 1488 SK..

S tým písmenom Ď ste ma pobavil.. :) veď to predsa nie je podla slovenskej abecedy…
#192 | odpovedať 15.03.2019 17:00:02
Miroslav Behan Miroslav Behan

P. Steve 11 pokúsim sa tu objasniť pointu môjho príspevku a čiastočne reagovať na váš píspevok. P. Kotleba je riadne zaregistrovqný kandidát do prezidentských volieb a v rámci plurality nazorov mal byť povolený jeho míting. Ak si vážime slobodu slova zaručenú Ústavou SR.
Odpoveď na Vašu poslednú otázku je Vaša prvá veta. To Vy si osobujete právo a poučujete nás kto môže a nemôže vystúpiť v našom meste.
Komunálne( myslím voľbu primátora ) aj prezidentské voľby sú o osobnostiach a nie o politických stranách, tak nemiešajte p.Štencla s p. Kotlebom. Zistite si akú podporu mali kotlebovci v parlamentných voľbách v Ilave. Ak to neviete, tak budete prekvapený.
...darom 1488 € rodinám postihnutých len ukázal, že nacistická ideológia je mu blízka. Toto nie je možné ani len komentovať. Na okraj, tieto rodiny nemali ani potuchy tak ako aj väčšina obyvateľov , a ani ja, čo tieto čísla znamenajú v nacistickej symbolike. V slovenskej abecede je ôsme písmeno Ď.
Na margo príspevku p. Turcera iba doplním, že p. Kiska ignoruje predsedu riadne zvolenej parlamentnej strany p. Kotlebu a ignoruje ho aj p.primátor nepovolením mitingu. Podobnosť čisto náhodná. Koment pod príspevkom p. Turcera je riadne cez čiaru a veta - celý tento príspevok je vedený v duchu nenávisti- je ako z 50-tich rokov minulého storočia.
A prosím iba fakty. Ďakujem.

#191 | odpovedať 15.03.2019 14:57:31
Steve11

Pán Behan, nevidím dôvod prečo by tu mal mať predvolebný míting Kotleba.. Kotleba si tu už predsa robil kampaň počas komunálnych volieb, počas mítingu ich kandidáta na primátora.. záujem o ĽSNS v našom meste zrejme nie je veľký, keď ich kandidát získal “úctyhodných” 61 hlasov.. : ) Kotleba ako človek, ktorý si robí srandu z postihnutých ľudí si nezaslúži priestor na propagovanie svojej osoby a strany.. darom 1488 € rodinám postihnutých len ukázal, že nacistická ideológia je mu blízka.. číslo 88 je nacistický znak, ktorý znamená Heil Hitler.. ako vieme v nacistickom Nemecku boli postihnutí ľudia usmrcovaní za to akí sú.. takže takýto človek tu má dostať priestor na šírenie svojich myšlienok???

A inak Vy ste zrejme odborník na poučovanie, kto čo má alebo nemá robiť v našom meste
#190 | odpovedať 15.03.2019 09:06:03
exana

Ale nesedel. Účinná ľútosť je u nás právny termín podľa zákonov SR. Aj ju niekto prejaví a zároveň napraví svoje konanie, v tomto prípade doplatí rozdiel, tak sa to berie, že je všetko v poriadku. Nie len u prezidenta, ale u kohokoľvek. Pán Turcer, dobre to viete a je od vás zavádzajúce hovoriť niečo iné.
#189 | odpovedať 14.03.2019 18:16:08
Ľubomír Turcer

Neuveriteľný-nemajte obavy o moje duševné zdravie. Prestať zverejňovať príspevky občana, ktorému má primátor poslanci a pracovníci úradu slúžiť, lebo si ich platí, znamená porušenie mojich ústavných práv. To by si mali predstavitelia mesta uvedomiť. No a ktomu Kiskovi- účinná ľútosť je priznanie sa k trestnému činu. Každý iný by za to sedel-Kiska nie! Ste s týmto právnym stavom na Slovensku spokojný??? Ja nie. A dobre si prečítajte ten kódex. Aj ústavu si prečítajte, lebo Vaše právne vedomie je neuveriteľné- Neuveriteľný.
#188 | odpovedať 14.03.2019 17:29:00
neuveriteľný

Pán T.,
máme obavy o Vaśe duševné zdravie...len Vy sám vśetko viete, všetkému rozumiete a máte vlastné "zákony"...Ako ten chrobák truhlík v rozprávke...Mimochodom, diskusia, nie diskuzia.
Kde tu je admin? prećo zverejňuje Vaśe príspevky, keď evidentne porušujú nielen kódex diskusie, ale prekračujú hranice zákona?!
#187 | odpovedať 14.03.2019 17:14:01
Ľubomír Turcer

Žiadna nenavisť len reálne fakty. Ale pozerám že je nová demokratická praktika na MsÚ. Vpisovanie textov do príspevkov. Gratulujem! Ďalší krok bude čo? Moderovaná diskuzia?
#186 | odpovedať 14.03.2019 13:07:24
občianka2

Oproti minulosti je to tu o trocha lepšie, lebo vládnu Ilavania, avšak rodinkárstvo funguje stále. Veľký kritik pán Turcer v minulosti môjmu manželovi vyčítal, že keď sa mu tu neľúbi, aby sa vysťahoval. A pán farár raz už na začiatku kázne povedal, kto stále kritizuje, toho nemá rád, takže by to tak pre nás malo platiť.
#185 | odpovedať 14.03.2019 08:35:33
Ľubomír Turcer

Hodnoty pána primátora sú veľmi podobné tým, ktoré vyznáva prezident Kiska. Prezident usvedčený z daňového podvodu, zneužívateľ štátneho majetku, "dobrý aniel". Preto sa už 2. krát z iniciatívy pána primátora stretáme s touto osobou. 1x v mesačníku a dnes nám príde do mesta. Nie je to pre mnohých z nás obyvateľov česť! Ale vrana k vrane sadá a rovný rovného si hľadá. Navyše má pán primátor s pánom Kiskom spoločnú črtu. Obaja sa dostali na funkciu tak, že zaviedli svojich voličov.

Pána prezidenta občania pred MsÚ privítali srdečným potleskom a celé stretnutie prebiehalo v priateľskej atmosfére tak s pánom primátorom, občanmi mesta ako i zamestnancami úradu.
Celý tento príspevok je vedený v duchu nenávisti. Okrem toho pán Kiska nebol právoplatne odsúdený zo žiadneho podvodu a stále je prezidentom SR. Z toho dôvodu nesie príspevok trestnoprávne znaky.
#184 | odpovedať 13.03.2019 22:23:49
Miroslav Behan Miroslav Behan

P. primátor neumožnil prevolebný míting p. Kotlebovi v Ilave.
Aj keď nemusíme súhlasiť s názormi p. Kotlebu je povinosťou umožniť mu vystúpiť ak o to požiada a hájiť slobodu slova.
Ilava nie je majetok p. primátora a jeho osobné sympatie a antipatie nemajú miesto pri výkone jeho verejnej funkcie. Žije tu podľa volebných výsledkov dostatok občanov ktorí sú jeho sympatizanti. Na celom Slovensku je ich okolo 220 000.
Toto liberálne vyzvihovanie svojho názoru ako jedinej správnej pravdy najlepšie charakterizuje citát pripisovaný W. Churchillovi: ,, Fašisti budúcnosti sa budú nazývať antifašistami ''.
Znovu opakujem, p. primátor ešte celkom nedozrel na svoju funkciu.
#183 | odpovedať 08.02.2019 15:49:32
ilavan

Prajem pekný deň.
Zaujal ma v diskusii príspevok na konkurz na vedúceho novovytvoreného oddelenia. Tak náročné oddelenie zamerané na rozvoj mesta si iste vyžaduje vzdelanie VŠ stavebného smeru, dlhoročnú prax a skúsenosti. Aké podmienky boli v konkurze na prijatie? Kto bol účastníkom konkurzu? Možno vylúčiť domienku, že podmienky súťaže neboli šité pre prijatie na dopredu sľúbenú funkciu?
Ilavský mesačník /1-2/ uverejnil príhovor pána primátora
k občanom. Bolo zverejnené, čo sa za posledné dva mesiace od nástupu do funkcie vykonalo. Boli načrtnuté strategické ciele na celé volebné obdobie, či priority na rok 2019. Iste dôležité veci pre toto volebné obdobie.
Z priorít na volebné obdobie ma zaujalo aj ako dôležité vypracovanie projektovej dokumentácie na relizáciu stavieb. Bola vyčlenená čiastka 50 000€. V strategických cieloch na rok 2019
je okrem iného aj zrealizovanie /z finančných prostriedkov EÚ/, už dávnejšie pripravenej materskej školy v mestskej časti Klobušice.Na nasledujúcom mestskom zastupiteľstve je potrebné zverejniť aj časový sled realizácie stavieb z volebného programu. Prajem, aby sa naplnilo želanie, źe Ilava už koncom tohoto roku sa stane lepším a krajším miestom pre život.
#182 | odpovedať 08.02.2019 14:57:33
občianka2

Vážený pán primátor,
vďaka, že nereagujete urážkami, a prijímate od občanov dobré i zlé. Spravodlivo úradovať je ťažká a zodpovedná vec. My, bežní občania, dávame dobrý pozor, aby Vaša moc bola spravodlivá.
#181 | odpovedať 08.02.2019 08:58:23
primator Viktor Wiedermann

Dobrý deň všetkým diskutujúcim. Vo svojich príspevkoch ste otvorili viacero tém. Môj čas je príliš vzácny na to aby som sa tu ku všetkým „úvahám“ diskutujúcich rozpisoval. Chcem vás však pozvať na najbližšie mimoriadne zasadnutie MsZ, ktoré sa bude konať dňa 19.2. (utorok) o 16:00 v DK Ilava. Programom zastupiteľstva bude schvaľovanie rozpočtu na rok 2019. Vyjadrím sa tam aj k dôvodom zriadenia Oddelenia rozvoja a k osobe p. Čiernika. Kompetentní zamestnanci mestského úradu vám odpovedia aj na prípadné otázky, ktoré ste uviedli vo svojich príspevkoch.
#180 | odpovedať 07.02.2019 16:49:56
Miroslav Behan Miroslav Behan

Dnes, po rozhovore s p. Čiernikom kde sa vyjadril o diskusii aj na tomto portále že nemá zmysel na hlúposti tu uverejnené odpovedať a napr. aj o tom, že diskutovať so mnou nemá úroveň. Tento ,,lepšočlovek,, ma neurazil , ale zaujali ma jeho slová o náplni práce novovytvoreného oddelenie ktoré riadi. Bude zabezpečovať realizáciu kúpaliska, stacionára atď.
Otázkou je ako môže vedúci oddelenia s jednou administratívnou pracovníčkou /presunutou z odd. výstavby/ zabezpečiť tak náročné úlohy ktoré nezvládnu realizovať odborne vzdelaní zamestnanci Oddelenia výstavby a ŽP. A to prosím pán Čiernik nemá vzdelanie stavebného smeru.
Aká je vlastne náplň práce tohto oddelenia a z akých dôvodov bolo vôbec vytvorené? Prečo mesto prijalo na túto vedúcu pozíciu odborne nespôsobilého pracovníka? Prečo sa personálne neposilnilo Oddelenie výstavby pri predpokladanom náraste objemu práce? Je za čiastočným presunom kompetencií na nove oddelenie stále neuzavretý spor mesta Ilava s p. primátorom ohľadne pozemkov?
Nekompetentný človek na zbytočnej funkcii. To je obraz súčasného vedenia mesta.
Som rád že ľudia ktorím je Ilava blízka prispievajú svojimi názormi do tejto diskusie, či pozitívnymi alebo negatívnymi.
Reakcie prosím bez osobných invektív. Ďakujem.

Pridať príspevok

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>