Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

VOĽBY 2018

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#183 | odpovedať 08.02.2019 15:49:32
ilavan

Prajem pekný deň.
Zaujal ma v diskusii príspevok na konkurz na vedúceho novovytvoreného oddelenia. Tak náročné oddelenie zamerané na rozvoj mesta si iste vyžaduje vzdelanie VŠ stavebného smeru, dlhoročnú prax a skúsenosti. Aké podmienky boli v konkurze na prijatie? Kto bol účastníkom konkurzu? Možno vylúčiť domienku, že podmienky súťaže neboli šité pre prijatie na dopredu sľúbenú funkciu?
Ilavský mesačník /1-2/ uverejnil príhovor pána primátora
k občanom. Bolo zverejnené, čo sa za posledné dva mesiace od nástupu do funkcie vykonalo. Boli načrtnuté strategické ciele na celé volebné obdobie, či priority na rok 2019. Iste dôležité veci pre toto volebné obdobie.
Z priorít na volebné obdobie ma zaujalo aj ako dôležité vypracovanie projektovej dokumentácie na relizáciu stavieb. Bola vyčlenená čiastka 50 000€. V strategických cieloch na rok 2019
je okrem iného aj zrealizovanie /z finančných prostriedkov EÚ/, už dávnejšie pripravenej materskej školy v mestskej časti Klobušice.Na nasledujúcom mestskom zastupiteľstve je potrebné zverejniť aj časový sled realizácie stavieb z volebného programu. Prajem, aby sa naplnilo želanie, źe Ilava už koncom tohoto roku sa stane lepším a krajším miestom pre život.
#182 | odpovedať 08.02.2019 14:57:33
občianka2

Vážený pán primátor,
vďaka, že nereagujete urážkami, a prijímate od občanov dobré i zlé. Spravodlivo úradovať je ťažká a zodpovedná vec. My, bežní občania, dávame dobrý pozor, aby Vaša moc bola spravodlivá.
#181 | odpovedať 08.02.2019 08:58:23
primator Viktor Wiedermann

Dobrý deň všetkým diskutujúcim. Vo svojich príspevkoch ste otvorili viacero tém. Môj čas je príliš vzácny na to aby som sa tu ku všetkým „úvahám“ diskutujúcich rozpisoval. Chcem vás však pozvať na najbližšie mimoriadne zasadnutie MsZ, ktoré sa bude konať dňa 19.2. (utorok) o 16:00 v DK Ilava. Programom zastupiteľstva bude schvaľovanie rozpočtu na rok 2019. Vyjadrím sa tam aj k dôvodom zriadenia Oddelenia rozvoja a k osobe p. Čiernika. Kompetentní zamestnanci mestského úradu vám odpovedia aj na prípadné otázky, ktoré ste uviedli vo svojich príspevkoch.
#180 | odpovedať 07.02.2019 16:49:56
Miroslav Behan Miroslav Behan

Dnes, po rozhovore s p. Čiernikom kde sa vyjadril o diskusii aj na tomto portále že nemá zmysel na hlúposti tu uverejnené odpovedať a napr. aj o tom, že diskutovať so mnou nemá úroveň. Tento ,,lepšočlovek,, ma neurazil , ale zaujali ma jeho slová o náplni práce novovytvoreného oddelenie ktoré riadi. Bude zabezpečovať realizáciu kúpaliska, stacionára atď.
Otázkou je ako môže vedúci oddelenia s jednou administratívnou pracovníčkou /presunutou z odd. výstavby/ zabezpečiť tak náročné úlohy ktoré nezvládnu realizovať odborne vzdelaní zamestnanci Oddelenia výstavby a ŽP. A to prosím pán Čiernik nemá vzdelanie stavebného smeru.
Aká je vlastne náplň práce tohto oddelenia a z akých dôvodov bolo vôbec vytvorené? Prečo mesto prijalo na túto vedúcu pozíciu odborne nespôsobilého pracovníka? Prečo sa personálne neposilnilo Oddelenie výstavby pri predpokladanom náraste objemu práce? Je za čiastočným presunom kompetencií na nove oddelenie stále neuzavretý spor mesta Ilava s p. primátorom ohľadne pozemkov?
Nekompetentný človek na zbytočnej funkcii. To je obraz súčasného vedenia mesta.
Som rád že ľudia ktorím je Ilava blízka prispievajú svojimi názormi do tejto diskusie, či pozitívnymi alebo negatívnymi.
Reakcie prosím bez osobných invektív. Ďakujem.
#179 | odpovedať 07.02.2019 14:42:04
mubarakobama

pan Turcer, ani neviete, ako ste mimo
#178 | odpovedať 07.02.2019 12:57:39
Ľubomír Turcer

Nemôžete od Mubarakaobamu žiadať aby sa prihlásil pod vlastným menom. Pretože tento pán sa cez trojského koňa dostal na vedúce miesto vymysleného oddelenia a teda nikdy farbu neprizná. To by musel priznať aj to v akom stave sme s bývalým primátorom našli mestský majetok a aj to že z grantov nezískal ani cent a aj to že chápal svoju funkciu len ako cestu získavania majetkov. Mubarakobama alias P.Č. Rozvíjaj rozvíjaj. Všetci očakávame čo ešte rozvinieš. Sieť donášačov na meste už máš. Všetkých , ktorí Ti stoja v ceste odstraňuješ cez nastrčeného koníka. Len akosi nemáme rozpočet, zdecimovaný je šport, CVČ, poddimenzované školy a škôlky. Zato na Sokol-súkromnú firmu ide 6200 Euro. SUPÉÉÉR!
#177 | odpovedať 07.02.2019 11:48:31
mark marek

pan primator sa k tomu nevyjadri? ci to bude ako za minuleho pana primatora? bez odpovede?
#176 | odpovedať 07.02.2019 11:25:51
mubarakobama

Pán Turčík, môj príspevok je úplne v duchu toho, čo a ako tu vypisujete Vy a pán Turcer.
#175 | odpovedať 07.02.2019 10:47:29
Rastislav Turčík Rastislav Turčik

Mubarak. Vážený pane poprosím Vás neurážajte diskutujúcich a skúste komunikovať na úrovni, pevne verím že ste človek na urovni. Dajte si tu prosím skutočné meno a priezvisko a potom Vaše slová môžu brať ľudia vážne a nie takto v anonimite tu iba špiniť a rozprávať hlúposti. Prajem Vám silu a odvahu aby ste sa zverejnili a prijali zodpovednosť ako dospelý muž a nie ako infantilné dieťa. Ďakujem a prajem pekný deň.
#174 | odpovedať 07.02.2019 10:36:28
mubarakobama

tur-čík...
tur-cer....
niečo majú asi spoločné a nebude to len prvá slabika priezviska, ale aj mentalne nastavenie- obidvaja urazeni a odvrhnuti kopu bez rozmyslu na všetky strany.
pan Turcer, o mazani prispevkov a podobných veciach by som na vašom mieste pomlčal... a tiež by som na vašom mieste mlčal o čomkoľvek čo sa týka mesta, to ako to tu teraz vyzerá, máte vo veľkej miere na triku aj Vy a človek s aspoň trochou sebareflexie (a to Vy nieste) by na Všaom mieste namiesto vypisovania chodil kanalmi. howgh, dohovoril som
#173 | odpovedať 07.02.2019 09:00:00
Ľubomír Turcer

Veľmi pekne vystihnutá skutočnosť pán Turčík. A pozerali ste vážení spoluobčania posledné zastupiteľstvo? Celé to bolo asi tak o riešení túlavých psov a pokus o diskreditáciu vedúceho TSM. Pani poslankyňa K.B. nehanbíte sa nechať sa takto používať proti niekomu , kto si svoju prácu robí skutočne zodpovedne? Veď máte kontrolóra, ktorý okrem toho že má prehnane veľký úväzok, môže denne kontrolovať TSM aby videl aké je to náročné pri tom počte pracovníkov vyhovieť každému občanovi v každej mestskej časti najmä ak nasneží alebo vyrastie tráva. PREČO SI TO NEDAL DO PLÁNU KONTROL??? Na otázky o pozemkoch neodpovedáte. Navyše začína pracovať na meste cenzúra, presúvajú a mažú sa príspevky. Gratulujem!!! Skutočne demokratické a "ústretové " vedenie mesta.
#172 | odpovedať 06.02.2019 20:40:16
Rastislav Turčík Rastislav Turčik

Dobrý večer Vážení spoluobčania. Rád by som sa opýtal pána primátora Wiedermana, ktorý klamal a podviedol v predvolebnom videu a diskusiách občanov, že nieje nikomu nič dlžný a voľby nie sú o bývalých primátoroch a tesne po voľbách v tichosti vytvoril na mieru ušitú funkciu ,,VEDÚCI ROZVOJA,, pre svojho kamaráta bývalého primátora pána Čiernika. Ja sa pýtam ako môže niekto kto sa za posledných 24 rokov podieľal sám12 rokov na vedení mesta, pričom kde za ten čas z mesta zmizlo mnoho vecí ako kino, kúpalisko, nemocnica atď., a bolo predaného asi najviac majetku mesta vyvoleným, kamarátom a známym, byť primátorom Wiedermanon dosadený do umelovytvorenej funkcie vo vedení mesta ako VEDUCI ROZVOJA ??? Je vhodné do vedenia mesta dosadiť človeka spoluzodpovedného za súčasný katastrofálny stav mesta??? Toto je výsmech a pľuvanec do tváre všetkým občanom Ilavy. Ďakujem za odpoveď a prajem pekný večer.
#171 | odpovedať 05.02.2019 16:41:00
Miroslav Behan Miroslav Behan

Vyhlásiť nové voľby na primátora je možné iba jeho odvolaním ktoré rieši / spôsoby odvolania / Zákon č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení. Takže je to možné. Iba trochu komplikované a náročné.
Nemyslím si že došlo k zmene v názorových výstupoch minulého MZ a súčasného MZ. Nakoľko súčasný p. primátor vyšiel z MZ nemožno očakávať výraznú oponentúru voči MZ. To je svojím spôsobom vítané lebo to vytvára predpoklad úspešnej spolupráce s MZ. Ale na druhej strane tu bude chýbať kritický náhľad na smerovanie rozvoja mesta. Námietky občanov nebudú akceptované./ je naivné si myslieť opak , keď minulé roky vytvorili tento predpoklad/ A túto domnienku potvrdzuje okrem iného informačné ticho na uvedené rozpočtové podivnosti s nákupom pozemkov a rozširovanie MÚ.
Slovo je silná zbraň ale i tak je bezvýznamné oproti činom. A tie hovoria o tom, že p. primátor zatiaľ ťahá za kratší koniec.
#170 | odpovedať 05.02.2019 07:00:07
krajan

Odpoveď pre p. Ilavského
Či je možné opakovať voľby ? Odpoveď nájdete v Zákon o voľbách do samosprávy obcí - Zákon č. 346/1990 Zb. - úplné znenie, je to presne § 48 uvedeného zákona. V Ilave prešli voľby regulérnym spôsobom a sú právoplatné.
#169 | odpovedať 05.02.2019 06:18:56
krajan

Dobrý deň,
na MsU nastala diktatúra. Bohužiaľ nevedomosť neospravedlňuje. Ľudia neznalí zákonov prehadzujú Vaše príspevky do kategórii zrejme podľa pokynov vedenia, alebo vlastnej neznalosti. Neviem. Všetci máte veľa otázok a dožadujete sa odpovedí. Nie všetci píšete anonymne. Mám pre Vás riešenie. Sú medzi Vami aj takí ktorí majú odvahu povedať nahlas svoj názor. takých ľudí si veľmi vážim. Moja rada znie: Nech sa páči príďte na Mestské zastupiteľstvo, v rámci diskusie by Vám mohli kompetentní odpovedať. Po iných mestách sú primátori ktorí vychádzajú v ústrety svojim voličom aj takou formou, že majú hodiny určené pre verejnosť, kde občania môžu prísť osobne k primátorovi a riešiť priamo s ním, prípadne sa spýtať ak majú otázky. Ako poznám nového pána primátora, určite s takýmto niečim nebude mať problém. Čo Vy na to pán primátor ?
Ďakujem, myslím že ste tu pre občanov a hlavne svojich voličov.
#168 | odpovedať 04.02.2019 23:13:55
ilavan

Vo veci športu - futbalu: Toto riešiť komplexne. Treba tu oživiť postupnosť: prípravka, žiaci, dorast a muži.Treba komunikovať s odborníkmi z obcí, či miest, kde takýto problém úspešne vyriešili. Počúvať aj názor domáceho vedenia futbalu.
Vo veci mestského rozpočtu 2019-2021:
Je žiadúce, aby kompetentné vedenie mesta odpovedalo na konkrétne požiadavky, či navrhované odborné riešenia.
Načo je potom táto diskuzia. Nechcem si pripustiť, že predmetné veci riešiť nevieme, či ich riešiť nechceme.
Prajem uvážené kroky pri plnení volebného programu.
#167 | odpovedať 04.02.2019 22:58:55
Jan Ilavsky Gracka Jan

Volne pracovne miesta ....mam dotaz na nedavno ponuknute volne pracovne miesta MsU Ilava, je mozne uverjjnit, podklady na zaklade ktorych bol vybrany pan Ciernik? Konkretne otazky: kolko bolo prijatych ziadosti, je mozne zverejnit s respektovanim (GDPR) ziadosti pripadne si ich pozriet, alebo zverejnit na stranke ilava.sk?kto hodnotil ziadosti, komisia? a na zaklade, akeho kluca a vybral veduci rozvoja? Je mozne opakovat volby, ake su moznosti znovupisani volieb na primatora?
#166 | odpovedať 04.02.2019 19:16:01
rukaVruke

toVIETEpaniZUZANAkedSAkdesiPOVYTVARAJUnoveMIESTECKAtakKDESIsaMUSIAajPORUSIT.noAciernyPETERsaUSIELnasimDETOM.vedCOtamPOnich.COmajuCOsportovatTREBAtoZRUSITlenABYmaliONIbachoryPLNEEEE.sportovatMOZUajVdubnici.
#165 | odpovedať 04.02.2019 18:46:09
Ľubomír Turcer

*** príspevok porušuje Kódex diskusie - bod 5 ***
http://www.ilava.sk/library/files/KODEX/eticky_kodex1.pdf
#164 | odpovedať 04.02.2019 18:00:36
Ľubomír Turcer

*** Príspevok s rovnakým obsahom sa už nachádza v inej téme ***

Pridať príspevok

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>