Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

VOĽBY 2018

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#159 | odpovedať 03.02.2019 20:54:13
mardzo

Trochu na odľahčenie diskusie. Dnes sme sa s našimi malými futbalistami zúčastnili futbalového turnaja, kde sme obsadili krásne druhé miesto z ôsmich zúčastnených a nechali sme za sebou mestá ako Trnava, Žilina, Trenčín... Ďakujeme chlapcom za vynikajúcu reprezentáciu a reklamu nášho mesta.
#158 | odpovedať 03.02.2019 20:44:02
ilavan

Vraciam sa k rozpočtu mesta na roky 2019-2021.
Žiadna investičná stavba /kúpalisko .../ z volebného programu, neni zaradená na realizáciu.
Neni ani jedna stavba aspoň na zahájenie. Je pravda, že tieto stavby možno realizovať iba na pozemkoch mesta, ale trojročný útlm aspoň začatia výstavby, je pre rozvoj mesta neprijateľný. To chceme v meste v roku 2022- posledný rok tohoto volebného obdobia, zahájiť a zrealizovať všetky stavby pre toto volebné obdobie? Úvaha pre dnešok je síce predčasná, zato k pozornosti pre otvorené oči. Kto je vlastník /či vlastníci/ pozemkov, od ktorého mesto odkúpi pozemky v rokoch 2019-2021 za 220 000 € ? V meste máme s odstupom času akúsi zvláštnu časovú paralelu. Vtedy mesto predávalo stavby aj s pozemkami, ktoré dnes mohli slúžiť k spokojnosti občanov. Dnes nakupujeme pozemky k spokojnosti vlastníkov.
#157 | odpovedať 03.02.2019 19:47:31
Rasťo k600

reakcia na pána T.: Čo k tomu dodať? Bolo riadne vyhlásené konanie, do ktorého sa mohol prihlásiť ktokoľvek, kto spĺňal dané podmienky. Mohol ste sa aj vy prihlásiť a nie opäť konšpirovať. Veľmi by ma zaujímalo, prečo Vám tak Paľo Č. a Viktor W.ležia v žalúdku.
#156 | odpovedať 03.02.2019 16:02:57
Miroslav Behan Miroslav Behan

Mňa skôr ako personálne obsadenie novovzniknutého Oddelenia prekvapuje práve jeho vznik. Lebo ak sa bude napĺnať volebný program, tak ten je tak finančne náročný že žiadny iný rozvoj nenastane.
Ale hlavný dôvod vzniku bude predsa len to sporné personálne obsadenie.
Ale ostaňme v pokoji, ide iba o peniaze.
Čo na tom že o naše.
#155 | odpovedať 03.02.2019 13:58:04
Ľubomír Turcer

Citujem z predvolebného mítingu novozvoleného primátora: Ja nie som nikomu zaviazaný....." A teraz si otvorte "Kontakty" a pozrite si do Oddelenia rozvoja. Treba k tomu ešte niečo dodať???
#154 | odpovedať 02.02.2019 11:05:42
neuveriteľný

Ešte raz pán Behan! Invektívy v tom príspevku pána Turcera, sú o volebnom programe???vy ho evidentne máte rád, keď ja nie /podľa Vás/...
#153 | odpovedať 02.02.2019 00:53:49
Miroslav Behan Miroslav Behan

Pán neuveriteľný, Vaše prvé vety z dvoch príspevkov citujem ,,nemienim s Vami diskutovať,, a ,,Pán turcer a jeho śtvavé príspevky patria, v tom lepšiom prípade, do rubriky " osobné úvahy prispievateľov",, svedčia o tom, že ste reagovali na niekoľko príspevkov a nie iba na jeden. A súdiac podľa tónu a obsahu príspevkov chováte voči nemu nevraživosť a radi by ste ho vytesnili z tejto diskusie. Rešpektujem Váš názor a rád s Vami prediskutujem každú tému, ak tá diskusia sa bude niesť v slušnom tóne, pragmaticky a konštruktívne.
Je správne poukazovať rozpory medzi volebným programom a reálnymi krokmi /viď ilavan/ a rád si porovnám o štyri roky hospodárenie predošlého a súčasného primátora vrátane zadĺženia, majetku mesta a celkového finančného zdravia mesta.
#152 | odpovedať 01.02.2019 22:31:33
ilavan

Súhlasím s príspevkom"mardzo". Rozpočet je vypracovaný tak, že príspevok v roku 2019 pre MFK je 7760 €. Nič viac na náklady športového referenta.Patrí vďaka P. Mišíkovi za prácu s najmenšími futbalistami. Pripomienka k rozpočtu:
Kde máme investičné stavby z volebného programu/kúpalisko .../? V programe sú okrem splátky úverov iba nákupy pozemkov v rokoch 2019-2021 vo výške
100 000€, 60 000€, 60 000€.
Zaujímavý zozvoj mesta pre budúce trojročné obdobie.
#151 | odpovedať 01.02.2019 21:43:40
mardzo

Chcem sa spýtať kompetentných, kam sa vytratil z novej organizačnej štruktúry mesta referent športu. už nadobro zatvoríme futbalový štadión, naženieme tam kravy z družstva trávu spásať, alebo psíčkarov, aby sa mali psíci kde vykakať? Sme hádam jediné okresné mesto na svete, ktoré nemá futbalové mužstvo. Jediní, čo nás v tomto smere reprezentujú a robia nášmu mestu vynikajúcu reklamu, sú naši najmenší futbalisti, ktorí sa rovnajú takým mužstvám ako Bratislava, Trenčín, Žilina , mestám ktoré majú nepochybne omnoho väčšiu podporu, ako ju majú naši malí futbalisti. Tým, ktorí robia dobré meno nášmu mestu, patrí kúsok vďaky a naša podpora a nie obrátený chrbát.
#150 | odpovedať 01.02.2019 17:36:50
neuveriteľný

samozrejme, aby nedošlo k omylu, autorom citovaného je pán Turcer...
#149 | odpovedať 01.02.2019 17:35:04
neuveriteľný

Jednoducho reagujem na to čo sa udialo a komu voliči zverili do rúk mesto. Snažil som sa upozorniť aj humornou formou kto sa nám to chystá ovládnuť samosprávu a aké riziká to prinesie. Keď som tvrdil že mesto sa vráti naspäť o 2 desaťročia vedel som čo hovorím. Oddelenie rozvoja??? A poznáte to porekadlo o capovi a záhrade? Chceli ste kompostery??? Smola. Súčasné vedenie nezvládlo procesy a tento grant padol. "Poradcovia" primátora svojim čiernobielym videním usmernili primátora a poslancov tak, že zdecimovali CVČ a jeho ďalší osud pod ZŠ je otázny. Verme že to pôjde. ZUŠ-ka a škôlky??? Poradcovia primátora jeho aj poslancov usmerňujú tak , že treba kresať rozpočty. Takže nič moc ani tam netreba očakávať. Hlavné že naškrábeme na nezmyselnú mestskú políciu o dvoch chlapoch bez kompetencií. Ide tu aj o moje dane ako občana mesta. Takže sa ma to TÝKA! Občania volili v prvom rade zmenu a závisť im našepkávala:"Veď už si dosť nahrabali". K tomu kúpaliská, stacionár a pod.+, veľmi otázne sľuby, guláš, pohárik-no kto by odolal že? Veľmi rýchlo zabudli na to čo Daškov tím pre mesto urobil a že sme do mesta dostali 2.2.mil. Euro z grantov. O Sihoti ani nehovorím. Za to bolo aj patričné "Dakujem" od nového pána primátora. Keď ťoto vedenie mesta dokáže dotiahnuť aspoň škôlku, ktorú sme komplet vybavili a podpísali zmluvu s dodávateľom+ osvetlenie, ktoré sme tiež dostali do súťaže tak to budem pokladať za úspech. (Mimochodom-realizáciu osvetlenia poslanci úspešne blokovali a jeden sa vyjadril že načo by sme to schválili, keď to naženie body Daškovi.) A sedí znova v zastupiteľstve aj so svojou polovičkou. Nevadí Vám to? SUPER! Mne teda áno. Zatiaľ sa nevedia tí noví dohodnúť ani na rozpočte a to ho od nás dostali PRIPRAVENÝ A VYROVNANÝ . Teraz sme už 2. mesiac v rozpočtovom provizóriu. Takže užívajte si tí 1740-ti to čo ste si zvoili. Mňa trápi len jediné, že sa v tom budem musieť zviesť s vami či chcem či nechcem. A môžete sa tešiť na zvyšovanie daní a poplatkov, pretože nasľubovaného sa veľa zmestí najmä vtedy keď si to občan sám zaplatí. A píšte, LEBO AJ TÚTO DISKUZIU ČOSKORO NEBUDETE MAŤ.

na tento príspevok som reagoval, pán Behan! Ak sú toto informácie týkajúce sa voleb.programu, tak neviem!ja takisto, ako ste písali, mám právo na svoj názor a na Vami proklamovanú slobodu slova...
#148 | odpovedať 01.02.2019 12:34:12
Rasťo k600

Nechcel som reagovať na pána T. , ale nadá mi to. Opäť sa pýtam, ako začínali. Š. D. a jeho no..ledi ihneď po nástupe začali čerpať fondy a zveľaďovať? Asi ťažko. Súčasný primátor je iba chvíľu v úrade a vy kopete, ako zdochýnajúci kôň že ešte nič podľa Vás neurobil. Prepáčte to prirovnanie. Tak ako aj vy ste si vytvorili tím, aj on si musí vytvoriť svoj tím ľudí, na ktorých sa môže spoľahnúť a nie aby mu niekto podkopával nohy, lebo nie všetkým zamestnancom MÚ ide o ľudí žijúcich v tunajšom meste. Je načase zanechať žabomyšie vojny a nechať vedenie mesta v kľude pracovať a napĺňať volebný program. Je veľa toho čo nás rozdeľuje, ale poďme hľadať to, čo nás spojí a urobí lepšiu Ilavu. A vo Vašom prípade pán T. je asi načase prehltnúť horkosť, vyrovnať sa s porážkou a ísť ďalej.
#147 | odpovedať 01.02.2019 11:06:43
Miroslav Behan Miroslav Behan

Ak príspevok obsahuje informácie o volebnom programe tak jednoznačne patrí do tejto témy. Zakazovať a vykazovať prispievateľov iba preto že majú iný názor je možno trendové, ale nepatričné a absolútne nepochopenie slobody slova.
V predošlých príspevkoch odznelo niekoľko informácií ktoré by stáli minimálne za diskusiu. Napríklad novovytvorené miesto poradcu primátora vyvoláva pocit neschopnosti primátora poradiť si s postom primátora.
V každom prípade je potrebné dať čas novému primátorovi a počkať si na jeho prvé výsledky. A ak bude tvrdo a poctivo pracovať, tie sa určite dostavia. A či budu v prospech len a len obyvateľov mesta, v tom mu najlepšie poradí jeho svedomie a morálna čistota.
#146 | odpovedať 01.02.2019 08:12:37
neuveriteľný

nemienim s Vami diskutovať"Váś "stav" je pre odborníkov!je Vaśou povinnosťou ctiť zákon, nie ho zosmievať, za to ste boli platený!Infantilnosti typu " pravda sa ťažko počúva" aplikujte v domácom prostredí!vy ste boli platený z daní občanov, nerobili ste charitu!
#145 | odpovedať 01.02.2019 07:45:33
Ľubomír Turcer

"Neoveriteľný" - pravda sa zle počúva chápem Vás, obzvlášť ak ste naletel na nereálne predvolebné sľuby a uisťujem Vás že môj odchod z MsÚ nepokladám za porážku , ale za úľavu. No a čo sa týka chorého zákona o GDPR- kľudne si dajte na náhrobný kameň symboly ovocia, lebo nejaké zvieratko. Lebo tam to speje. V lepšom prípade si budete môcť dať číslo. A verte mi že vyrovnanejší som už dávno nebol tak ako som teraz. Nemám dokonca ani problém diskutovať verejne pod vlastným menom.
#144 | odpovedať 31.01.2019 18:11:21
neuveriteľný

Pán turcer a jeho śtvavé príspevky patria, v tom lepšiom prípade, do rubriky " osobné úvahy prispievateľov".Ak uvážime, že ako predstaviteľ mesta /bývalý/ rozoštvával verejnosť a otvorene sa chválil tým, že nereśpektuje zákon / napr. zákon na ochranu osob,údajov/, a musí ho "koćírovať" informatik, napádal diskutérov a pod., patria jeho príspevky na PZ SR...Človek, ktorá pracoval v takej pozícii by mal niesť porážku vyrovnane, čestne a s nadhľadom, nie trucovať aj po boji...
#143 | odpovedať 31.01.2019 17:48:52
Ľubomír Turcer

To čo za divné kalkulácie a konštrukcie tu podsúvate verejnosti pán Podhorský? My sme predsa nevypisovali granty ani operačné programy. Išli sme do toho čo bolo z nich pre nás vhodné. Ja to poviem jednoduchšie. Granty ( z predvstupových fondových schém) za obdobie primátorovania P.Č. 0 Euro!!! GRANTY ZA PRIMÁTORA Š.D. 2 200 000 Euro + škôlka cca 400 000 Euro- či sa zrealizuje je na novom primátorovi V. W. Granty za súčasného primátora zatiaľ 0 Euro. Takže ak sa podarí novému primátorovi aj s Oddelením rozvoja prekonať tím Š.D. budem šťastný občan. Rád sa vykúpem v novom kúpalisku, v lete budem chodiť na jazerá s infraštruktúrou. V noci budem pokojne spať strážený mestskou políciou. Ako dôchodca budem chodiť do stacionára a konverzovať s dôchodkyňami a na námestí v Ilave vždy bez problémov zaparkujem. Je však otázne či práve na toto nejaké granty niekto vypíše. A okrem grantov sa zrealizovalo toľko opráv a roznych rekonštrukcií priamo z mestského rozpočtu, že tie kamery sú len chabá "slamka" na spochybnenie úspešnosti 3 volebných období Š.D.
#142 | odpovedať 31.01.2019 13:31:27
Jozef Podhorský Jozef Podhorský

Takže za 12 rokov Ilava z EU získala 2,2 mil. Eur. Na rok je to 183,4 tisíc Eur, na mesiac 15 284 Eur. Ak rekonštrukcia strechy bežnej bytovky vychádza na (len príklad, nie presná suma vztiahnuteľná ku konkrétnemu objektu) cca 70 000 Eur, tak mi to nepríde ako ohromujúce číslo. Ak si mám predstaviť, že odhadom rekonštrukcia bytovky v akej bývam vyjde so zateplením, strechou a +- ďalšími prácami na 220 000 -250 000 Eur tak ste za 12 rokov dokázali zrekonštruovať 8 menších bytoviek z fondov EU. Tak to mi už vôbec nepríde ako ohromujúce číslo. Zato viem, že od návrhu k realizácii doplnenia kamerového systému ZŠ ubehlo 6 rokov(ak sa nemýlim) a to mi už ako ohromujúci čas príde, pokiaľ sa jedná o ochranu majetku a občanov mesta.
#141 | odpovedať 30.01.2019 16:25:46
Mesto Ilava - FMO

Poskytnutie informácie o stave projektu „Kompostéry pre mesto Ilava“.
Na základe dotazov z radov občanov a podania informácie, že projekt „padol“ uvádzame nasledovné :
V súlade so Zmluvou o poskytnutí nenávratného príspevku vykonali pracovníci Sprostredkovateľského orgánu finančnú kontrolu verejného obstarávania projektu. Správa bola doručená dňa 18.01.2019.
Verejné obstarávanie zabezpečuje externý manažment, ktorý bol vybraný v predchádzajúcom období.
Finančnou kontrolou verejného obstarávania bolo zistené, že bola zle započítaná výška predpokladanej hodnoty zákazky, keď od ponuky uchádzača, ktorý jasne stanovil, že nie je platcom DPH odpočítal výšku DPH. Ďalším pochybením bola skutočnosť, že v osobitných požiadavkách na plnenie bola stanovená podmienka, kde dodávateľ je povinný dodať predmet obstarávania do 120 dní, ale v bode čas/lehota dodania bol určený termín 3.12.2018 – 15.3.2019 – čo je 102 dní. Tieto body sú vo vzájomnom rozpore.
Z vyššie uvedených skutočností, bolo potrebné v stanovených lehotách zopakovať verejné obstarávanie. Vedenie mesta urýchlene pristúpilo k zabezpečeniu opakovaných činností v spolupráci so Sprostredkovateľským orgánom, externým manažmentom a zároveň vlastnou činnosťou zabezpečilo nové verejné obstarávanie. Toto obstarávanie bolo zrealizované dňa 29.01.2019. Dňa 30.01.2019 začala kontrola vykonania verejného obstarávania. K tomu bolo potrebné v priebehu niekoľkých hodín zabezpečiť dodanie kompletnej dokumentácie verejného obstarávania projektu na ex-ante kontrolu.
Záverom je potrebné dodať, že projekt je neustále aktívny a mesto Ilava má snahu zachrániť situáciu a niekoľkoročnú činnosť, ktorá bola vyvinutá v prospech zvýšenia miery zhodnocovania odpadov so zameraním na ich prípravu na opätovné použitie a recykláciu a podporu predchádzania vzniku odpadov.
#140 | odpovedať 29.01.2019 06:29:46
neuveriteľný

Skutočne?Vami prijatá M.P. z Košece, A.T., prijatý A.Š. etc...

Pridať príspevok

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>