Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

VOĽBY 2018

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#139 | odpovedať 28.01.2019 22:29:43
ilavan

Pre naše mesto je postačujúca funkcia hlavného kontrolóra aj pre externého pracovníka s polovičným uväzkom.
Nové vedenie sa musí zamerať nie na bežný chod úradu, ale hlavne na rozvoj mesta a spokojnosť občanov v širšom rozsahu /zdravotníctvo, školstvo, služby, šport, doprava.../.
Na to netreba duplicitne vytvárať nové oddelenie rozvoja. Stačí úspešne plniť volebný program a pridať k spokojnosti občanov aj niečo naviac.Vo veci mestskej polície treba sa spojiť s mestom Nemšová či Lednické Rovne a riešiť učinkovanie mestskej polície v Ilave napríklad na polovičný čas /3 dni v týždni /.
Takto ušetríte polovičné náklady.Treba pripraviť projekty na čerpanie prostriedkov z eurofondov. V novom januárovom programe zastupiteľstva neni program na schválenie nového rozpočtu.
Dokedy bude chod mesta viazané na rozpočtové provizórium? Heslo dňa - spokojnosť občanov.
#138 | odpovedať 28.01.2019 15:37:47
Ľubomír Turcer

Marek, ani závisť ani ego. Jednoducho reagujem na to čo sa udialo a komu voliči zverili do rúk mesto. Snažil som sa upozorniť aj humornou formou kto sa nám to chystá ovládnuť samosprávu a aké riziká to prinesie. Keď som tvrdil že mesto sa vráti naspäť o 2 desaťročia vedel som čo hovorím. Oddelenie rozvoja??? A poznáte to porekadlo o capovi a záhrade? Chceli ste kompostery??? Smola. Súčasné vedenie nezvládlo procesy a tento grant padol. "Poradcovia" primátora svojim čiernobielym videním usmernili primátora a poslancov tak, že zdecimovali CVČ a jeho ďalší osud pod ZŠ je otázny. Verme že to pôjde. ZUŠ-ka a škôlky??? Poradcovia primátora jeho aj poslancov usmerňujú tak , že treba kresať rozpočty. Takže nič moc ani tam netreba očakávať. Hlavné že naškrábeme na nezmyselnú mestskú políciu o dvoch chlapoch bez kompetencií. Ide tu aj o moje dane ako občana mesta. Takže sa ma to TÝKA! Občania volili v prvom rade zmenu a závisť im našepkávala:"Veď už si dosť nahrabali". K tomu kúpaliská, stacionár a pod.+, veľmi otázne sľuby, guláš, pohárik-no kto by odolal že? Veľmi rýchlo zabudli na to čo Daškov tím pre mesto urobil a že sme do mesta dostali 2.2.mil. Euro z grantov. O Sihoti ani nehovorím. Za to bolo aj patričné "Dakujem" od nového pána primátora. Keď ťoto vedenie mesta dokáže dotiahnuť aspoň škôlku, ktorú sme komplet vybavili a podpísali zmluvu s dodávateľom+ osvetlenie, ktoré sme tiež dostali do súťaže tak to budem pokladať za úspech. (Mimochodom-realizáciu osvetlenia poslanci úspešne blokovali a jeden sa vyjadril že načo by sme to schválili, keď to naženie body Daškovi.) A sedí znova v zastupiteľstve aj so svojou polovičkou. Nevadí Vám to? SUPER! Mne teda áno. Zatiaľ sa nevedia tí noví dohodnúť ani na rozpočte a to ho od nás dostali PRIPRAVENÝ A VYROVNANÝ . Teraz sme už 2. mesiac v rozpočtovom provizóriu. Takže užívajte si tí 1740-ti to čo ste si zvoili. Mňa trápi len jediné, že sa v tom budem musieť zviesť s vami či chcem či nechcem. A môžete sa tešiť na zvyšovanie daní a poplatkov, pretože nasľubovaného sa veľa zmestí najmä vtedy keď si to občan sám zaplatí. A píšte, LEBO AJ TÚTO DISKUZIU ČOSKORO NEBUDETE MAŤ.
#137 | odpovedať 28.01.2019 10:02:29
mark marek

clovek sa nestaci cudovat ako ego, zavist z cloveka ide!ked sme tam pan turcer boli vy.ako sa vam nepacilo ked tu niekto na vas pisal a teraz to je naopak.ale to je v poriadku.ono sa to stava v takomto zamestani za raz budete aj vy na druhej strane.clovek sa nestaci cudovat z informacii co idu po nasej vesnicke strediskovej. hlavna nastupca za pana na stavebnom urade. myslim ze tymto ste si pospilim vlastny konar.a v ilave stale neodhrnute.asi nas ten sneh opat zaskocil. ale man riaditel z tech. sluzieb napise ospravedlnujeme nedalo sa lebo toto lebo hento.kazdemu sa v zivote stava nieco chyby, problemy. ono je to len o tom ako sa k tomu clovek posatvy a zacne veci riesit... a opat si to len my obacania odnesieme ktory platime dane :-)
#136 | odpovedať 27.01.2019 22:14:45
ilavan

Vo veci hlavného kontrolóra, či oddelenia rozvoja je to
racionálna úvaha.
#135 | odpovedať 27.01.2019 15:33:22
Ľubomír Turcer

Zbytočne obhajujete neobhájiteľné. Ilava nepotrebuje hlavného kontrolóra na plný úväzok. Bez ohľadu na to kto to je. Ilava nepotrebuje ani Oddelenie rozvoja, pretože rozvoj je viac-menej vyriešený volebným programom.
#134 | odpovedať 26.01.2019 21:26:30
Vladimir.Bagin Vladimir.Bagin

Vážený pán Turcer,
to, ako kopete, mi nedá, aby som zareagoval a pripomenul nasledovné:
- Ak Vám nebolo vyplatené odstupné a máte na to právny nárok – podajte žalobu na mesto. Ak ste vyplatili neprávom odstupné F.Z., mesto by malo podať žalobu na Vás.
- Funkcia HK je definovaná zákonom a nasledovnými § o obecnom zriadení... V meste Ilava je to opodstatnená funkcia na HPP a súčasný HK je fundovaný na výkon tejto funkcie a ktorého právne rady ste aj Vy využívali. Výsledky jeho práce sa v minulosti ťažko prijímali na meste.
- Organizačná štruktúra a zamestnanci sú v kompetencii primátora. Pána Š.D. som sa pýtal (s dodatkom, že je to výlučná kompetencia primátora), či sú opodstatnené niektoré pracovné pozície v meste a odpoveď som dostal, že „áno, sú“. Tak to neriešte. Pri budúcich voľbách máte možnosť sa ho to opýtať, alebo na najbližšom MZ.
#133 | odpovedať 26.01.2019 09:59:24
exana

Ak by prezamestnanosť ilavského mestského úradu bola aj radikálnejšie upravená smerom nadol, nemala by som zásadnejšie námietky. Nie je potrebné, aby sa väčšina mestského rozpočtu minula na platy zamestnancov. Zatiaľ, čo iné obce a mestá v okolí zvažujú a šetria, Ilava bola známa tým, že si dovolila zamestnávať ľudí na funkcie, ktoré sa v okolí riešili externe.
#132 | odpovedať 26.01.2019 09:59:09
exana

Ak by prezamestnanosť ilavského mestského úradu bola aj radikálnejšie upravená smerom nadol, nemala by som zásadnejšie námietky. Nie je potrebné, aby sa väčšina mestského rozpočtu minula na platy zamestnancov. Zatiaľ, čo iné obce a mestá v okolí zvažujú a šetria, Ilava bola známa tým, že si dovolila zamestnávať ľudí na funkcie, ktoré sa v okolí riešili externe.
#131 | odpovedať 25.01.2019 09:59:21
Ľubomír Turcer

Rasťo nebolo to tak. Bývalý primátor mal vážne výhrady len voči dvom pracovníčkam (V. D: a E N)., ktoré veľmi urážlivo voči nemu vystupovali v kampani. Tiež si vymenil prednostu. Avšak pánovi F.Z. sme bez akýchkoľvek komplikácií vyplatili dvojmesačné odstupné aj keď na to nárok nemal. Mmne to takto neurobili. A to je vec prístupu k ľuďom. Neviem si predstaviť že by sme vyhodili na ulicu matku maloletého dieťaťa s hypotékou na krku len preto že na ňu niekto niečo nažaloval! Teraz sa stalo. Skrátka na MsÚ sa prispôsobuje organizačná schéma už dlho vopred dohodnutým podporovateľom a ľuďom súčasného primátora. Ak by sa už malo šetriť tak v prvom rade v Ilave neobstojí funkcia hlavného kontrolóra na plný uväzok. Jednoducho nemá čo robiť v tak veľkom časovom fonde. Toto sa zdedilo z čias pána P.Č., (Toho čo sa teraz dostane pravdepodobne na post Ved Odd. rozvoja cez svojho trojského koňa), ktorý to takto z vďaky za pomoc pri voľbách stanovil pre Ing. J.T.Ale pozor! Pán J. T. bol seriózny ochotný kolega, ktorý nikdy nepovedal nie keď bolo treba zastúpiť niekde a prípadne pofotiť porušovateľov zákona či riešiť zatúlaného psa. O súčasnom HK sa to povedať nedá. Takže žiadne plošné čistky Š. D. nerobil. V tomto bol férový a skutočne dal až na pár výnimiek každému šancu.
#130 | odpovedať 25.01.2019 08:11:37
Rasťo k600

pán T. asi už zabudol, ako začínali. Ako sa na začiatku čistilo a potom sa prijímalo a prijímalo.
#129 | odpovedať 24.01.2019 13:16:41
Ľubomír Turcer

KOMU EŠTE NESVITLO- tak Oddelenie rozvoja bude viesť Červený .... A pripájam predvolebnú bájku pre osvieženie pamäti.

Bájka o kohútoch a smetisku.

Bolo raz jedno malé, utešené smetisko a na ňom dvaja spriatelení kohúti. Jeden sa volal Červený a druhý Modrý. Červený kohút sa dohodol s Modrým, že najskôr bude vládnuť na smetisku 4 roky a potom nechá vládnuť Modrého. Modrý bol priateľský a dobrosrdečný a tak súhlasil.
Lenže Červenému sa tak zapáčilo kraľovanie, že chcel vládnuť aj naďalej. A tak Červený vládol 12 dlhých rokov. Veľa toho na smetisku nezbudoval. Avšak svoj kurín vyzlátil, nakúpil záhrady a nazhŕňal bohatstvo do truhlíc. Pritom vobec nedbal o blaho ostatných obyvateľov smetiska. Nechal ho chátrať a najvzácnejšie objekty smetiska lacno rozpredal svojim kumpánom za protislužby.
Modrý to ťažko znášal a opakovane sa uchádzal o priazeň smetišťanov. Po 12 rokoch sa konečne obyvateľom rozvidnelo a zvolili si ho za kráľa. Modrý budoval smetisko, opravoval budovy, cesty a zháňal dukáty po celom svete len aby na svojom smetisku mal prosperujúce spoločenstvo. Bol prísny na svojich radcov a vyžadoval oddanosť a úsilie pre blaho smetiska.
Červený sa každé 4 roky snažil zvrhnúť vládu Modrého, no neuspel. Obyvatelia smetiska Červeného už definitívne prekukli. A tak sa v 12-tom roku panovania Modrého rozhodol, že keď nemôže on opätovne získať trón, predstrčí smetišťanom havrana Havrmanna. Havrmannovi chodil zbierať podpisy, dal mu k dispozícii miesta na jeho pozemkoch na veľké obrazy s nápisom „Nový kráľ smetiska“, zaplatil vychýrených maliarov, ponúkol mu pozemky na zriadenie prírodného kúpaliska, dukáty na „kortešačku“ a účelovo budoval aj so svojimi červenými kamarátmi Havrmannovu slávu. Havrmann bol spokojný. Všade sa predvádzal a prijímal poklony. Zvolával a hostil smetišťanov. Ponúkal im špekáčiky, cukrové vaty a sladkosti. Samozrejme že zaslepení obyvatelia Havrmanna velebili. Ani vo sne ich nenapadlo, že Havrmann je len nastrčená bábka úplne v područí Červeného a jeho kumpánov.
A tak si zvolili Havrmanna za kráľa. Havrmann potom opitý mocou a z povinnosti za poskytnuté dary poslušne plnil príkazy nového hlavného radcu Červeného a jeho kumpánov. „Panoval“ dlho, dlho. Červený rafinovane znova bohatol na smetiskových zákazkách a rastúcich daniach pre smetišťanov. Samozrejme aj Havrmannovi sa niečo ušlo, ale neskôr ho vnútorne zožieral pocit bezmocnosti a zúfalstva.
O obyvateľov smetiska Havrmann po čase stratil záujem a smetisko začalo znova chátrať. Smetišťania márne hľadali Modrého. Odišiel sklamaný a nepochopený. Utiahol sa do súkromia a nikdy sa už o trón neuchádzal. Nezostávalo im nič iné, len hľadať niekoho, kto by bol aspoň trochu modrý, alebo aspoň zelený. A aké poučenie plynie z tejto bájky? Obyvatelia smetiska sú nepoučiteľní a strašne rýchlo zabúdajú. Navyše sú tak ľahostajní k svojej budúcnosti, že ani neskúmajú kto je za kým a slepo veria marionetám. No bábkari pevne držia svoje špagátiky v rukách a na rozdiel od bábok inkasujú takmer celé vstupné od smetišťanov. (Bájka je čistá fikcia. Akékoľvek podobnosti mien, názvov miest a okolností s inými smetiskami sú čisto náhohodné ;))).
#128 | odpovedať 27.12.2018 07:19:59
krajan

Dobrý deň všetkým,

ako som sľúbil, vyšetrovanie anonymných sms a emailov bolo uzatvorené s konkrétnymi menami. Budete sa čudovať aké aké hlavy budú teraz padať.

Prajem Všetko dobré v Novom roku.
P.S. Žiadam Vás neponižujte ma na úroveň Vášho starého primátora.
#127 | odpovedať 26.11.2018 13:52:24
1740.hlasov

No pán prednosta.. teraz si môžete tie vaše výplody o kohútikoch zbaliť do krabice, rovnako ako aj ostatné veci z vašej kancelárie :) na volebnom debakli ste sa podieľali aj vy, lebo vaše konšpiračné teórie a obviňovanie mali úplne opačný efekt.. Vaše vyjadrovanie a používanie veľkých písmen v slovách mi pripomína príspevky čitateľov a fanúšikov časopisu Zem a Vek, či voličov ĽSNS.. som rád, že sa Ilava zjednotila a budúcnosť, ktorá Ilavu čaká, bude budúcnosť bez Vás :)
#126 | odpovedať 16.11.2018 08:46:35
admin Informatik

Na požiadanie primátora zverejňujem nasledovné:

Ako dosluhujúci primátor mesta Ilava cez administrátora a prednostu dávam na vedomie.

Dlhodobo,roky sa osobne nezúčastňujem,či už neanonymne,alebo anonymne na diskusii na www.ilava.sk. Mám nato svoje dôvody,tým,kde to došlo,diskusia, som sklamaný.

Bol som upozornený na pokračovanie diskusie v rubrike VOĽBY.

Dávam na vedomie a už to nebudem opakovať.

1, Nepíšem tu

2, Nie som osoba pod identom krajan

3,Osobne ma mrzí,že zo strany krajana bola rozvírená diskusia,platí akcia-reakcia.Veci,ktoré krajan spomína boli viackrát prerokované aj na Verejných zhromaždeniach Mestského zastupiteľstva.K dispozícii verejnosti sú videozáznamy.

4,v súčasnosti okrem dokončovania výkonu funkcie komunikujem so svojím zamestnávateľom,od ktorého som bol uvoľnený na výkon funkcie primátora,aby som sa vrátil späť do pôvodnej práce.

So spolupracovníkmi a kontrolným orgánom SORO dokončujeme aj kontrolu procesu verejného obstarania EÚF projektu Rekonštrukcia a rozšírenie MŠ v Klobušiciach.Verím,že to bude konečne v nasledujúcich dňoch,týždňoch správoplatnené a začne sa realizácia.Zároveň máme v rodine aj vážne zdravotné problémy(prípadne si poslúžte aj na tom).

5, Nie je pravda,že mám v súčasnosti isté vysoké pracovné miesto,pozíciu(ako tvrdí krajan).

6, Bol by som vďačný zúčastneným stranám,keby to skončilo.Viem,že to nie je na mne.

7, Ak to bude pokračovať, beriem to na vedomie,že nič s tým neurobím.

8, Želám novým,aby urobili viac a lepšie pre verejnosť,pre Ilavu.

9, Ďakujem Ilavanom a Ilave,že sa mi dostalo cti na 3 volebné obdobia,12 rokov.Veď to sa minimálne za posledných 50-100 rokov podarilo len 2 ľuďom v Ilave,môjmu predchodcovi a mne.


S pozdravom všetkým Ing. Štefan Daško
#125 | odpovedať 16.11.2018 08:29:48
mubarakobama

to bolo dobre, a teraz dajte tu o popoluške.
Celkom chapem, ze ste podrazdeny a ked si este zoberiete ze sa tu v diskusii neda menit velkost a farba pisma... nemozete pisat 20-kou a cervenou farbou, to vas musi strasne vytacat .
to sa da naozaj len vylezat.
#124 | odpovedať 16.11.2018 05:16:07
krajan

Vážení zúčastnení,
veľmi sa mýlite, ak si myslíte, že tento príspevok je od starého primátora, nie , nie je. Nezdieľam rovnaké názory ako on.
Naštvali ma len Vaše priblblé sms a anonymy. Mnohí viete a lepšie ako ja, aká je história a Vy máte toľko hyenizmu v sebe mu toto napísať? Ani najhorší vrah, ktorý zabije zo 10 ľudí tým najškaredším spôsobom si takúto výzvu nezaslúži. Toto dokáže iba obyčajná hyena. Váš starý primátor sa nestratí a isto Vám takú radosť akú ste mu odporučili, neurobí ! Mňa pozná aj Váš nový primátor, jeho sa spýtajte, moje názory on pozná. Starý primátor sa pripravuje na oveľa vyšší flek ako je len komunál.
Nakoľko ste pre mňa neboli jediným mestom, ktorému som pomáhal, môžem iba povedať, to, čo som garantoval. dohliadnem si na zistenie pisateľa takýchto anonymov.
Na margo Vašich vyjadrení mi zostáva ako posledné iba jediná veta :
Keby hlúposť nadnášala, tak Ilava sa vznáša v oblakoch !

Krásny a neskorupovaný život prajem Ilave.
Dohliadnite si na to !
#123 | odpovedať 15.11.2018 19:36:33
mubarakobama

myslim, ze sa nam tu po velmi dlhom case zucastnil diskusie nas nastastie uz byvaly primator... zelam krajanovi vsetko dobre adajte uz pokoj
#122 | odpovedať 15.11.2018 18:28:56
Rasťo k600

odkaz pre krajana: chce to iba paralen a vyležať
#121 | odpovedať 15.11.2018 15:39:31
Miroslav Behan Miroslav Behan

Priveľká nenávisť vládne v posledných rokoch v Ilave. A aj keď krajanov príspevok sa nesie v ostrejšom tóne treba sním súhlasiť. Iba zaslepené oči nevidia množstvo práce ktorá bola urobená za posledné roky a šlapú po všetkom čo nepatrí do ,,nášho'' košiara.
Poďakovanie odchádzajúcemu primátorovi za jeho prácu pre Ilavu a želanie všetkého dobrého a úspešné roky vo funkcii primátorovi novému.
Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ!
#120 | odpovedať 15.11.2018 15:39:26
Miroslav Behan Miroslav Behan

Priveľká nenávisť vládne v posledných rokoch v Ilave. A aj keď krajanov príspevok sa nesie v ostrejšom tóne treba sním súhlasiť. Iba zaslepené oči nevidia množstvo práce ktorá bola urobená za posledné roky a šlapú po všetkom čo nepatrí do ,,nášho'' košiara.
Poďakovanie odchádzajúcemu primátorovi za jeho prácu pre Ilavu a želanie všetkého dobrého a úspešné roky vo funkcii primátorovi novému.
Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ!

Pridať príspevok

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>