Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

VOĽBY 2018

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#99 | odpovedať 06.11.2018 17:02:44
mubarakobama

pan prednosta, myslim ze tu ani tak neslo o to, z akeho dovodu ste to meno v prispevku zmenili ale skor o to, ze mate moznost na zmenu textu uz zverejneneho prispevku. a to je celkom zaujimave.
#98 | odpovedať 06.11.2018 09:55:48
Ľubomír Turcer

Informatik ma na to upozornil, že platia nové smernice EU. hovoria tomu GDPR. Po slovensky-všeobecné pravidlá na ochranu dát.
#97 | odpovedať 06.11.2018 09:05:59
Rasťo k600

Iba sa pýtam z toho dôvodu, že pred tým tam bolo napísané jej priezvisko a po chvíli tam bolo už na písané, že jej identita je známa.
#96 | odpovedať 06.11.2018 09:03:22
Ľubomír Turcer

Nemám prístup, ale identitu občianky 2 poznáme z minulosti. Sama sa odhalila keď prišla na mesto robiť cirkus kvôli nejakému príspevku spred niekoľkých rokov.
#95 | odpovedať 06.11.2018 08:42:52
občianka2

Vážení voliči, už chýba len pár dní, kedy budeme voliť svojich kandidátov na primátora a poslancov. Pozrite si teda odporúčanie, ktoré môže platiť aj pre nás:

Každý občan rozhoduje, každý spolurozhoduje o osudu a o budoucnosti této země ( tohto nášho malého mesta ) – a to nejen vhozením lístku do volební urny. Každý je povinen kriticky přemýšlet a vážit své kroky, vážit svá slova, vážit své činy a vnášet do této společnosti to, co vede kupředu a ne dozadu. Je třeba se ve svém okolí postavit proti zaslepenosti, hrubosti, aroganci, sobectví a lhostejnosti. Soli nemusí být strašně moc. Ale pokud ztrácí svou chuť, tak je celý pokrm nechutný. Síla křesťanství není v počtu, ale v kvalitě, ve věrnosti těm velkým hodnotám, které nám byly svěřeny. A právě proti této černé vlně populismu je třeba postavit etické zakotvení, vzdělanost, kritické myšlení a věrnost těm skutečně nosným mravním ideálům, ze kterých naše země a její kultura vyrůstala. Ano, dnes jsme na mělčině, ale je třeba se z té mělčiny, z toho bahna dostat. Je třeba dbát na to, aby loď demokracie zajela na hlubinu, aby plula správným směrem. Za to neseme všichni spoluzodpovědnost. Každý z nás něco vyzařuje do svého okolí.
Z prejavu českého teológa, prof. PhDr. Tomáša Halíka.

#94 | odpovedať 05.11.2018 17:02:59
Rasťo k600

Pán prednosta, chcem sa sa Vás spýtať, či disponujete kompetenciami administrátora webu a diskusie? Ďakujem za odpoveď.
#93 | odpovedať 05.11.2018 15:45:05
občianka2

Pán Behan a pán Turcer, celá Ilava vám nepatrí. Z tejto diskusie vyplýva, že náboženstvo by sa nemalo spájať s politikou, že aj kresťanský politik si v politike pošpiní ruky. To vedia už dávno aj sekty, ku ktorým posielate ľudí s kritickým názorom.
#92 | odpovedať 05.11.2018 15:38:01
Peter Janco

Je smiešne ako tu pán Turcer rozpráva o prezývkach a potom napíše že Vašu identitu poznáme. Vyvolalo to vo mne nejaký pocit detského zastrašovania na spôsob viem kde bývaš dávaj si pozor (hahaha)...
Ale späť k téme.
Mňa ako občana až tak veľmi netrápi koľko mesto ušetrilo. Peniaze v meste by mali slúžiť na to aby skvalitňovali život OBČANOM..Naše mesto je mŕtve a ten kto to nevidí je buď nadpozemsky pozitívny človek alebo propagátor niekoho myšlienky... Je až zarážajúce ako sa tu všetko zmenilo k horšiemu. Šport,kultúra, bezpečnosť v meste...všetko je na nule.. Mesto Ilava je len jedno veľké parkovisko a priemyselná zóna.
Od primátora by som čakal že sa bude snažiť oživiť aspoň kultúru , nakoľko šport zanikol už dávnejšie a oživiť ho nebude až tak jednoduché. Šport rozumej iba futbal pretože žiadny iný šport sa pod hlavičkou mesta neprevádzkoval a aj ten dokázalo vedenie mesta v rámci šetrenia vyhubiť..
#91 | odpovedať 05.11.2018 10:49:24
mubarakobama

aspon sme sa dozvedeli, ze pan primator podava obcanom ruky pred kostolom nie preto, že by bol krestanskym politikom ale asi len kvoli taktike. aj to je informacia, ktora volicom pri ich rozhodovani pomoze
#90 | odpovedať 05.11.2018 10:15:50
Ľubomír Turcer

Pani občianka2 (poznáme Vašu identitu): 1) Mesto Ilava nezamestnáva nikoho, koho Vy označujete za extrémistu ani nikoho kto by bol za podobný trestný čin právoplatne odsúdený. Ak máte konkrétne niekoho na mysli menujte aby sa mohol brániť, prípadne na Vás podať trestné oznámenie. Pán primátor Daško je ten posledný, kto by človeka za naplnenie takejto skutkovej podstaty zamestnal a NEMôŽE TO UROBIŤ ANI ZO ZÁKONA, nakoľko bezúhonnosť je podmienkou nástupu do zamestnania na MsÚ, ktorý zatiaľ riadim. Na jeho mieste by som Vás žaloval za poškodzovanie mena a ohováranie. 2) Žiaden zákon nezakazuje, aby občan s nárokom na výsluhový dôchodok nemohol byť zamestnaný na mestskom úrade ak má na to patričné vzdelania a schopnosti. Ak máte iné legislatívne rámce tak si ich uplatňujte v rodine, ale na Slovensku to platí takto. 3) To čo patrí k dobrým skutkom kresťanského politika sa pýtajte kresťanských politikov. Primátor mesta kandidoval a kandiduje ako nestranný a nezávislý kandidát.
#89 | odpovedať 05.11.2018 09:47:23
občianka2

Pán primátor Daško, otázky do verejnej diskusie :

1. Prečo zamestnávate v kultúrnom dome extrémistu? Veď podporujete tým extrémizmus.

2. Prečo zamestnávate dôchodcu, ktorý poberá výsluhový dôchodok možno aj 1500eur?

Či to patrí k dobrým skutkom kresťanského politika?
#88 | odpovedať 05.11.2018 09:23:39
Miroslav Behan Miroslav Behan

Súhlasím s tým aby sme si zvolili takých zástupcov ktorí budú vedieť spolu pracovať. Ale chcem podotknúť že sme si volili aj primátora a nielen poslancov.
Trvám na tom že poslanci nespolupracovali tak ako mohli a mali. Tu predkladám fakty n ktorých svoje tvrdenie zakladám:
- hlasovanie o rozpočte (i po zapracovaní poslaneckých pripomienok neschválený, problémy čerpania fondov pe MŠ)
- obštrukcie pri rekonštrukcii verejného osvelenia ( neochota podporiť projekt potrebný pre Ilavu pred koncom volebného obdobia?!)
- hlasovanie poslancov ( skontrolovať podivuhodne jednotné hlasovania proti návrhom vedenia mesta)
Poslanci MZ, ak zoberieme za paralelu parlament a vládu, určia rámec práce primátora a nemôžu mu určovať čo a ako robiť. Každý ma svoje práva a povinnosti určené zákonmi. (úspešné podania na GP a zušenie uznesení).
Emotívne zastávanie poslancov tu nie je na mieste, treba argumentovať faktami.
Ani mne sa vzniknutá situácia keď poslanci nedokážu spolupracovať s vedením mesta nepáči, a budem voliť tak aby sa to už neopakovalo.
#87 | odpovedať 05.11.2018 08:12:01
exana

Toto je tiež o pomenovaní problému.
Hovoríte, že poslanci v tomto končiacom sa volebnom období, nespolupracovali s primátorom tak ako mohli a mali. Obávam sa, že tu nejde o neochotu poslancov. Poslanci boli v každom volebnom období, čo tu primátoroval p.Daško, iní. A jemu škrípala spolupráca s každým mestským zastupiteľstvom počnúc prvým a končiac týmto. Že by bola chyba vo všetkých tých poslancoch a "ukrivdený"primátor je ten jediný spravodlivý? Mám návrh. Zvoľme si takého primátora, ktorý bude zastupiteľstvo stmeľovať a nie rozdeľovať. S ktorým bude vedieť spolupracovať väčšina poslancov, ktorých sme si my zvolili.
#86 | odpovedať 05.11.2018 07:09:39
Miroslav Behan Miroslav Behan

Pani občianka2 i keď to tak nevyznelo ale od Vás to beriem ako pochvalu. Ďakujem.
Snažím sa každým jedným príspevkom jasne reagovať k veci a definovať svoje názory a postoje aby som bol jednoznačne čitateľný, nakoľko kandidujem na post poslanca MZ v obvode č. 1. A ak si prečítate moje príspevky spätne niekoľko rokov, zistíte že som sa snažil vždy pomenovať problém a žiadal som jeho vyriešenie, prípadne som jeho riešenie i naznačil. Vždy cestou spolupráce.
Aj keď máme možno rozdielne názory, vždy by sme sa mali zhodnúť na podstatných veciach. Lebo cesta dopredu je možná iba spoločne. A potvrdzuje to i obzretie dozadu , na uplynulé volebné obdobie, keď poslanci MZ nespolupracovali s primátorom tak ako mohli a mali.
A i toto by som rád zmenil.
#85 | odpovedať 04.11.2018 20:14:01
občianka2

Pán Behan, vaše vnímanie demokracie sa volá TAKTIKA. Ešte očakávam, že sa nám vyjadrite aj k ďalším otázkam.
#84 | odpovedať 04.11.2018 19:11:46
Miroslav Behan Miroslav Behan

Dávam do pozornosti jednu z mnohých otázok položených v príspevku od občianky2 - Či vy traja z piatich kandidátov na primátora, máte za úlohu vyradiť tých dvoch, ktorí
nepožívajú výhody štátnej správy? Ak táto taktika má
ovplyvniť volebný výsledok tých dvoch, preto by bolo
najlepším riešením, aby sa jeden z tých 2 vzdať
kandidatúry.
Ak kandidát pracuje v mestskej samospráve tak ho to diskvalifikuje od kandidatúry na primátora?
Takéto vnímanie demokracie sa volá diskriminácia.
Ale skôr by mali reagovať dvaja dotknutí kandidáti.
#83 | odpovedať 04.11.2018 16:52:05
občianka2

Tak na porovnanie, koľko zarobí primátor či starosta s priemerným platom 3500 eur, za 3 volebné obdobia, podľa výpočtu by to malo byť: 12 rokov x 12 mesiacov = 144 x 3500 = 504 tisíc eur, za tieto peniaze môže človek prepadnúť moci aj mamone.
#82 | odpovedať 04.11.2018 13:03:26
občianka2

Ak demokracia znamená aj určitú kultúru vzťahov medzi ľuďmi, mala by nás viesť k slobodnej a spravodlivej spoločnosti, v ktorej by sme mali rešpektovať, že na politikov platia v našej spoločnosti najprísnejšie kritériá. O opakovanú voľbu primátora sa uchádza aj doterajší primátor pán Daško, pre ktorého mám tieto otázky do verejnej diskusie:
- Prečo za Vaše 3 volebné obdobia máme doteraz
nevyriešené parkovanie na námestí?
- Prečo nám v okresnom meste chýba kúpalisko, ktoré nám
dopriali aj komunisti?
- Prečo máme v okresnom meste rozbité chodníky?
- Či pán Ing. Peter Proszczuk a Eduard Štencl, ktorí
kandidujú v komunálnych voľbách, prešili výberovým
konaním úradu mesta? Či vy traja z piatich kandidátov na
primátora, máte za úlohu vyradiť tých dvoch, ktorí
nepožívajú výhody štátnej správy? Ak táto taktika má
ovplyvniť volebný výsledok tých dvoch, preto by bolo
najlepším riešením, aby sa jeden z tých 2 vzdať
kandidatúry.
- Či ste všetkých nových pracovníkov prijímal do
zamestnania na základe odbornej zdatnosti, a to
výberovým konaním?
- Či v poslednom volebnom období sme čerpali dotácie z
eurofondov a na aký účel?
- Prečo nemáme doteraz cyklochodník?
- Prečo nemáme voľné miesta v škôlke?
- Či uvažujete ešte o opravách kultúrnych pamiatok, kostol,
budova, ktorá je súčasťou kaplnky?
- Či uvažujete o výstavbe ešte jednej veľkoplošnej
predajne s parkovaním, Tesco, Kaufland?
- Či pri výbere nových pracovníkov mesta, uplatňujete
pravidlo rovnosti pracovných príležitostí pre všetkých
občanov nášho mesta, nielen pre určité rodiny v meste,
alebo pre ľudí z okolia, pre svojich priateľov, susedov,
spolužiakov a známych? Ak Vás máme považovať za
kresťanského politika a úrad mesta.
- Či opakovanou voľbou primátorov a starostov musíme
vytvárať aj v komunálnej politike veľké sociálne
nerovnosti medzi ľuďmi, ktorí tvrdo pracujú a nežijú z
daní? Môže byť taká miera mzdovej nerovnosti prijateľná
pre bežných ľudí a môže prispievať k spravodlivému
rozdeľovaniu nášho bohatstva?
#81 | odpovedať 04.11.2018 09:30:40
občianka2

Na mítingu Rastislav Turčíka mi nechýbalo ani tradičné pohostenie, aspoň sa necítim viazaná volebným rozhodovaním, vážim si mladých kandidátov. Vypočula som si, že vo volebnom programe to myslí dobre, lepšie ako doterajšia správa mesta, ktorá za 3 volebné obdobia nedokázala toho moc zrealizovať. Všimla som si, že pán Turčík zaujal k mnohým veciam konštruktívnu kritiku. Dôležité je, či bude vedieť aj sám znášať väčšiu mieru kritiky od verejnosti. Hoci vieme, že v našom meste nemáme radi kritikov, ktorí všetkých kritizujú, a preto ich nikto nemá rád.
#80 | odpovedať 03.11.2018 18:57:57
Miroslav Behan Miroslav Behan

Dostal som sa k volebnému programu Ing. Daška a tak pár slov k nemu.
Vynechané veľké projekty (mestská polícia , kúpalisko) ktoré sú nosným programom niektorých kandidátov. Čo je v poriadku, nakoľko by bolo zbytočné diskutovať o ďaľších bodoch programu pretože len tieto veci naviažu na seba všetky finančné prostriedky. Dobre postavený program, vyvážený , jasne určený postup pri dlhodobých projektoch. Je trochu ambiciózny ale postavený reálne a vychádza z finančných možností mesta.
Tento program je výborným východiskovým dokumentom pre ďaľšiu prácu a spoluprácu budúceho primátora s poslancami MZ.
Program Ing. Daška je pre mňa osobne najprijateľnejší a plne ho podporujem.
Ako voliča ma prekvapilo že sa tu nevyjadril ani jeden z kandidátov k rôznym informáciám ktoré tu odzneli. zrejme táto diskusia je len malý formát v dnešnom digitalizovanom svete. Dúfam však v jednu vec. Aby tieto voľby neboli také ako všetky doterajšie, aby sme sa odosobnili a nevolili iba na základe sympatií a antipatií. Aby sme si riadne premysleli komu dáme hlas na základe predložených volebných programov a aby i pre nie žiadaný výsledok sme nestratili súdnosť a dokázali spolupracovať.

Pridať príspevok

<< < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > >>