Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

VOĽBY 2018

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#83 | odpovedať 04.11.2018 16:52:05
občianka2

Tak na porovnanie, koľko zarobí primátor či starosta s priemerným platom 3500 eur, za 3 volebné obdobia, podľa výpočtu by to malo byť: 12 rokov x 12 mesiacov = 144 x 3500 = 504 tisíc eur, za tieto peniaze môže človek prepadnúť moci aj mamone.
#82 | odpovedať 04.11.2018 13:03:26
občianka2

Ak demokracia znamená aj určitú kultúru vzťahov medzi ľuďmi, mala by nás viesť k slobodnej a spravodlivej spoločnosti, v ktorej by sme mali rešpektovať, že na politikov platia v našej spoločnosti najprísnejšie kritériá. O opakovanú voľbu primátora sa uchádza aj doterajší primátor pán Daško, pre ktorého mám tieto otázky do verejnej diskusie:
- Prečo za Vaše 3 volebné obdobia máme doteraz
nevyriešené parkovanie na námestí?
- Prečo nám v okresnom meste chýba kúpalisko, ktoré nám
dopriali aj komunisti?
- Prečo máme v okresnom meste rozbité chodníky?
- Či pán Ing. Peter Proszczuk a Eduard Štencl, ktorí
kandidujú v komunálnych voľbách, prešili výberovým
konaním úradu mesta? Či vy traja z piatich kandidátov na
primátora, máte za úlohu vyradiť tých dvoch, ktorí
nepožívajú výhody štátnej správy? Ak táto taktika má
ovplyvniť volebný výsledok tých dvoch, preto by bolo
najlepším riešením, aby sa jeden z tých 2 vzdať
kandidatúry.
- Či ste všetkých nových pracovníkov prijímal do
zamestnania na základe odbornej zdatnosti, a to
výberovým konaním?
- Či v poslednom volebnom období sme čerpali dotácie z
eurofondov a na aký účel?
- Prečo nemáme doteraz cyklochodník?
- Prečo nemáme voľné miesta v škôlke?
- Či uvažujete ešte o opravách kultúrnych pamiatok, kostol,
budova, ktorá je súčasťou kaplnky?
- Či uvažujete o výstavbe ešte jednej veľkoplošnej
predajne s parkovaním, Tesco, Kaufland?
- Či pri výbere nových pracovníkov mesta, uplatňujete
pravidlo rovnosti pracovných príležitostí pre všetkých
občanov nášho mesta, nielen pre určité rodiny v meste,
alebo pre ľudí z okolia, pre svojich priateľov, susedov,
spolužiakov a známych? Ak Vás máme považovať za
kresťanského politika a úrad mesta.
- Či opakovanou voľbou primátorov a starostov musíme
vytvárať aj v komunálnej politike veľké sociálne
nerovnosti medzi ľuďmi, ktorí tvrdo pracujú a nežijú z
daní? Môže byť taká miera mzdovej nerovnosti prijateľná
pre bežných ľudí a môže prispievať k spravodlivému
rozdeľovaniu nášho bohatstva?
#81 | odpovedať 04.11.2018 09:30:40
občianka2

Na mítingu Rastislav Turčíka mi nechýbalo ani tradičné pohostenie, aspoň sa necítim viazaná volebným rozhodovaním, vážim si mladých kandidátov. Vypočula som si, že vo volebnom programe to myslí dobre, lepšie ako doterajšia správa mesta, ktorá za 3 volebné obdobia nedokázala toho moc zrealizovať. Všimla som si, že pán Turčík zaujal k mnohým veciam konštruktívnu kritiku. Dôležité je, či bude vedieť aj sám znášať väčšiu mieru kritiky od verejnosti. Hoci vieme, že v našom meste nemáme radi kritikov, ktorí všetkých kritizujú, a preto ich nikto nemá rád.
#80 | odpovedať 03.11.2018 18:57:57
Miroslav Behan Miroslav Behan

Dostal som sa k volebnému programu Ing. Daška a tak pár slov k nemu.
Vynechané veľké projekty (mestská polícia , kúpalisko) ktoré sú nosným programom niektorých kandidátov. Čo je v poriadku, nakoľko by bolo zbytočné diskutovať o ďaľších bodoch programu pretože len tieto veci naviažu na seba všetky finančné prostriedky. Dobre postavený program, vyvážený , jasne určený postup pri dlhodobých projektoch. Je trochu ambiciózny ale postavený reálne a vychádza z finančných možností mesta.
Tento program je výborným východiskovým dokumentom pre ďaľšiu prácu a spoluprácu budúceho primátora s poslancami MZ.
Program Ing. Daška je pre mňa osobne najprijateľnejší a plne ho podporujem.
Ako voliča ma prekvapilo že sa tu nevyjadril ani jeden z kandidátov k rôznym informáciám ktoré tu odzneli. zrejme táto diskusia je len malý formát v dnešnom digitalizovanom svete. Dúfam však v jednu vec. Aby tieto voľby neboli také ako všetky doterajšie, aby sme sa odosobnili a nevolili iba na základe sympatií a antipatií. Aby sme si riadne premysleli komu dáme hlas na základe predložených volebných programov a aby i pre nie žiadaný výsledok sme nestratili súdnosť a dokázali spolupracovať.
#79 | odpovedať 02.11.2018 21:02:37
občianka2

Vážim si ľudí, ktorým v našom meste na niečom záleží a chcú sa zúčastniť predvolebnej kampane a aspoň jedným e-mailom v internetovej diskusii povedať, aby sa v našom meste niečo zlepšilo v kvalite nášho života za naše dane. Zdá sa, že ľudia stratili dôveru v komunálnu politiku, pretože nemajú o ňu už záujem a dôležitejšia je pre nich medziľudská zdvorilosť ako úprimnosť. Politickej moci by sme nemali nezáujmom o voľby umožniť ľahký prístup k verejným funkciám, nemalo by nám byť jedno, ako sa vynakladajú naše dane, napriek tomu ani komunálni politici nedostávajú moc, aby odmeňovali kamarátov a spolužiakov, povedal v jednom rozhlasovom rozhovore český teológ Halík.
#78 | odpovedať 02.11.2018 14:57:47
občianka2

Z archívu diskusie tejto stránky vyberám nasledovný príspevok z komunálnych volieb, ešte z roku 2010, ktorý stojí za pozornosť, tieto myšlienky majú pre nás aj v tejto dobe svoje posolstvo, hoci sa týkajú už volebného víťazstva:
"Bolo to ako keď ferrari víťazí na každej veľkej cene,... Sú ľudia, ktorí ešte nepochopili, že stačí..., Keď chcete dávať góly, potrebujete dobré nahrávky, ale bohužiaľ, Vy máte okolo seba aj spoluhráčov, ktorí vedia akurát tak faulovať a ešte aj to iba od chrbta. ...Koľko hlasov sa zrazu ozvalo, keď hlavy padajú, toto nemá byť o ľútosti a milosti, to nie, tú nesmiete mať, ta došla, nehľadajte ju – neexistuje. Toto sú tvrdé fakty, Vy si vyberte a musíte si sakra dobre vybrať spolupracovníkov,... Každé 4 roky sa prezliekajú dresy...
Alebo, „ čaká Vás opäť pár veľkých cien, netreba každú vyhrať, stačí prísť do cieľa. Ľudia sa začnú cítiť v meste dobre nielen preto, že majú človeka, ktorý vie slušne reprezentovať, ale nadobudnú aj pocit istoty a dovolajú sa práva, a slušnosti."...
Ja si dovolím len dodať, že v komunálnych voľbách padne ešte veľa faulov i gólov a príde na rad aj poľovnícky guláš. Ale slušnosť, ľudskosť a spravodlivosť by sa mala týkať aj pôžitkov komunálnej moci.
#77 | odpovedať 02.11.2018 12:18:58
Rasťo k600

Pán prednosta, Rasťo je moje meno a žiaden nick. Neskrývam sa za anonymitu. Ako som tu prezentoval, ja voči Vašej osobe nič nemám a ani som nemal - viď 27.09.18 a toho sa aj budem držať. Tak ako vy, tak aj ja tu vyjadrujem slobodne svoje názory a reagujem na verejne prezentované. Nikdy som Vás nehanil, ani Vašu prácu a ani prácu Vašich kolegov. A taktiež som nikdy voči Vám nijakým spôsobom neútočil. To si ma mýlite s niekým iným. To že máme každý iný pohľad na danú vec je v poriadku. Ja Vás akceptuje a akceptujem aj Vaše názory a to isté očakávam aj od Vás. Ľútosť som vyjadril nad tým, čo ste uviedol v príspevku zo dňa 01.11.18. Podľa Vás sa môže tu vyjadrovať iba ten ktorý kandiduje na primátora alebo poslanca MsZ? A čo tí ostatní občania? Majú byť ticho? Vážim si Vás, že ako jediný zástupca mesta máte záujem komunikovať s ľuďmi a o to ide. Ja tu žijem už 45 rokov a aj naďalej chcem. Preto mi nie je jedno čo sa deje a akým smerom sa bude uberať budúcnosť nášho mesta. Ako sám vidíte z kandidátov nik neprejavil záujem sa tu vyjadriť. Ale ľudia diskutujú a vyjadrujú svoj slobodný názor. A otázka na záver a na okraj, odkiaľ viete, že som pre naše mesto nič neurobil? Ale to sem ozaj nepatrí.
Prosím, nespájajte moje meno s inými nickmi. Želám Vám pekný a slnečný deň.
#76 | odpovedať 02.11.2018 11:49:51
Ľubomír Turcer

Prezývka Rasťo. Veď ja tu žijem už skoro 30 rokov. Z toho 12-ty rok pracujem v miestnej samospráve. Takže sa ukazujem takmer denne. A takých čo ma vidia cez Vašu optiku je našťastie menšina. Vôbec ma nemusíte ľutovať. Nemusíte sa ani zameriavať na osobu prednostu len preto, že sa snaží s Vami občanmi komunikovať a prezentovať svoje postoje. Vyjadrujte sa k téme a ku kandidátom. K voľbám a k programom. Na to tu táto téma je založená. To že Vám nie som sympatický ste tu už veľa krát ukázal. Netreba viac. Ja to akceptujem a dokážem s tým žiť. Taký som ja človek. Ani sa na Vás nehnevám. Skôr si vážim, že nie ste tá mlčiaca väčšina alebo nevolič zo zásady.
#75 | odpovedať 01.11.2018 21:15:29
Rasťo k600

Teraz ste sa ukázal čo ste za človeka. Je mi Vás ľúto.
#74 | odpovedať 01.11.2018 19:42:04
Ľubomír Turcer

Súhlasím pán Behan. Diskutovať s prezývkami je strata času. Avšak keď niekto znevažuje prácu úradu, kolegov, primátora a nakoniec i moju tak treba k tomu niečo povedať. Tí mubarakovia a rastíkovia a pod. v podstate pre toto mesto ešte nič neurobili. Nemajú záujem ísť ani za poslancov ani nekandidujú. Len kritizujú a myslia si že sú zaujímaví. NO NIE SÚ! Navyše nemajú ani toľko občianskej statočnosti a slušnosti aby s nami diskutovali ako rovný s rovným pod vlastnými menami a niesli za svoje príspevky aj osobnú zodpovednosť. Myslel som, že túto tému využijú kandidáti na vysvetľovanie svojich programov, postojov. Že si tu budú obhajovať svoje programy a odpovedia aj na Vaše i moje otázky pán Behan. Ale práve pre takých ako sú anonymní diskutéri to minulo cieľ. Vďaka PREZÝVKY ZA VÁŠ KULTIVOVANÝ PRÍŠTUP K VECIAM VEREJNÝM A ZA VAŠU "OBJEKTIVITU". Mimochodom OBČAN ILAVAN ešte ste mi neodpovedal ako a kedy a kto z vedenia mesta uprednostnil osobný záujem nad záujmom občanov mesta. Takí teda sme. Aj v dnešnej dobe akože demokracie nevieme ani otvorene, konštruktívne a k veci diskutovať. Teda aj tento nástroj-slobodnú dokonca anonymnú diskusiu ktorú ste od primátora Daška dostali (pretože on jediný trval na tom aby bola aj anonymná) občania používajú len na osobné útoky práve na tých, ktorí nájdu tú odvahu a niečo sem vôbec napíšu. Dokonca tu hovorí bumbarak o tom že treba trochu vyprovokovať. Takže prezývočky hrajte sa ďalej. Je Vás tu dokopy sotva desať. Vaše múdrosti a invektívy na tieto voľby nemajú absolútne žiaden vplyv. Kandidátom na primátora a poslancov želám aby pokračovali v dôstojnej kampani, bojovali programami, argumentami aspoň na mítingoch, keď tento prezývkami zavírený priestor nevyužili. Sláva víťazom, česť porazeným.
#73 | odpovedať 01.11.2018 17:38:50
občianka2

Máme chytrých kandidátov na primátora, postarali sa, aby jedného kamaráta nahradil druhý kamarát, ale vo voľbách by u ľudí s racionálnou výbavou nemuseli mať uľahčený prístup k verejným funkciám.
#72 | odpovedať 31.10.2018 21:29:55
mubarakobama

pan Behan,. suhalsim s Vami. ale vsetci vieme, ze pana prednostu je nieekdy potrebne trosku provokovat, aby reagoval. lebo inac je tu na diskusii ticho a mrtvo a na otazky obcanov sa nikto nesnazi odpovedat. pan primator sa tu na diskusii nevyskytuje uz peknych par rokov. ale ako ste povedali, je cas, aby sa ilava posunula na vyssiu uroven a s tym tiez mozem len suhlasit.
#71 | odpovedať 31.10.2018 21:23:17
Miroslav Behan Miroslav Behan

Pán Turcer, je nezmyselné reagovať na príspevky ktoré útočia na integritu osoby. Ak oponent nedokáže reagovať na udávané fakty, tak je to strata času. Treba znovu a znovu trpezlivo vysvetľovať (aj keď to vyžaduje veľa sebaovládania) že mestský rozpočet nedovoľuje jednoducho naplniť všetko okamžite. Tak ako ste to urobili v predošlom príspevku.
Názory a postoje ktoré rozlišujú ľudí na našich a tých ostatných narúšajú atmosféru spolupráce a polarizujú spoločenskú situáciu. Na toto by nemali voliči zabúdať.. Kto sa nevie poučiť z minulosti nemá budúcnosť.
Vo svojom komentári o volebných programoch som neobsiahol všetky oblasti a ďakujem ilavanovi za doplnenie. Korektné, presné a výstižné.
Bude zaujímavé počuť odpoveď od jednotlivých kandidátov ako chcú zabezpečiť financovanie svojich programov. Lebo súčasnému vedeniu nemožno vyčítať nezodpovednú finančnú politiku na rozdiel od mnohých prezentovaných programov.
Do pozornosti by som dal aj prvú časť príspevku od mubarakaobamu kde hodnotil etickú a morálnu hodnotu kandidátov zo dňa 19.10.. Primátorom by sa mal stať iba človek absolútne morálne čistý. Tu sa nesmie voliť ani menšie zlo.
Iba takto vieme posunúť Ilavu na vyššiu úroveň. A všetci vieme že už je čas.
#70 | odpovedať 31.10.2018 20:11:56
mubarakobama

pan prednosta, bez urazky, ale ked ste uz ten vyraz pouzili, tak ja si myslim ze neobjektivna hlasna truba ste z nas dvoch skor vy. a myslim ze je tu viac ludi, ktory si myslia ze by ste uz dlho hlasit nemali tak sa to hadam po volbach zmeni
#69 | odpovedať 31.10.2018 17:32:18
Rasťo k600

Pán prednosta, keď má niekto iný názor ako Vy tak je hneď málo inteligentný, alebo hlásna trúba? Dá sa to aj inak napísať. Ako pre ostatných účastníkom diskusie tak aj pre Vás platí kódex diskusie. Takže Vám ho odporúčam prečítať a to hneď bod 1 a 2.
Administrátor podľa Boha pravdy, by mal Váš príspevok vymazať.
#68 | odpovedať 31.10.2018 16:52:35
Ľubomír Turcer

Vy ste fakt úplne mimo reality MUBARAKOBAMA. Skúste aspoň raz povedať niečo rozumné. Spoza prezývky sa dobre kritzuje pravda? Žijete Vy vôbec v Ilave keď niečo takéto dokážete vysloviť? Keby ste mal viac inteligencie tak by ste si aspoň otvoril na titulke tohoto webu úspešné projekty a už je jasné každému súdnemu človeku že ste neobjektívna hlásna trúba miestnej opozície voči súčasnému vedeniu mesta.
#67 | odpovedať 31.10.2018 13:28:15
mubarakobama

presne tak, vazšeni obcania. je ovela zodpovednejsie neslubovat vobec nic, aspon vitaz nebude musiet robit vobec nic, tak ako to bolo doteraz. a presne tolko ako vitaz budu rozbit aj zamesnanci meskeho uradu. ako doteraz. a preto pan prednosta tolko kope
#66 | odpovedať 31.10.2018 08:30:54
Ľubomír Turcer

Vážení spoluobčania, je veľmi nezodpovedné, chytrácke a účelové ísť na občanov s volebným programom, ktorý je nesplniteľný. Ak Vám niekto sľúbi funkčnú non stop mestskú políciu (iná nemá zmysel), ktorá stojí 200 000.-Euro ročne a zriaďovacie náklady sú cca 30 000 Euro , kúpalisko , ktoré stojí cca 1 000 000 Euro a prevádzka cca 50 000 Euro za sezónu + niektorí k tomu pridali ešte stacionár pre telesne postihnutých dôchodcov, čo sú náklady cca 100 000 ročne kde treba priestory a denný personál + kultúru za cca 10 000 Mesačne TAK POZOR!!! A to som ešte nevymenoval všetko čo sľubujú!!! PÝTAJTE SA NA MÍTINGOCH KDE NA TO CHCÚ VZIAŤ! Takíto kandidáti kalkulujú s tým, že bežný občan mesta NEMÁ PREHĽAD V MESTSKÝCH FINANCIÁCH A može sa stať, že budete o rok či dva veľmi sklamaní, pretože toto všetko nasľubované je NEREÁLNE . SAMOZREJME ALE TAKÝTO ŠPEKULANT UŽ BUDE ZVOLENÝ a 4 ROKY SA VÁM BUDE REHOTAŤ OD TVáre a užívať si slušný plat z NAŠICH DANÍ. Ilava je malé mesto s nízkymi príjmami z daní od štátu. Sľuby ako pozorujem u niektorých kandidátov si môžu dovoliť dávať kandidáti v meste kde je cca 30 000 obyvateľov a nie v Ilave kde je 5500 a teda sme viac-menej obec. Na veci sa musí ísť postupne a len na to kúpalisko sa musí odkladať z prebytkov cca 5 rokov a nič iné nebudovať. Ak ale zriadi niekto políciu tak prebytky padnú na ňu a kupko ZBOHOM!!! A Ilava môže v súčasnosti brať úvery niekde na hranici 500 000 euro aby si udržala dobré finančné zdravie. Teraz splácame viaceré úvery ! Tak bacha na sľuby a žiadajte ODKIAĽ na to!
#65 | odpovedať 30.10.2018 21:40:02
ilavan

Z volebných programov kandidátov na primátora je potrebné, aby tieto sľuby doplnili:
-vybudujem v meste kúpalisko
V akom rozsahu bude kúpalisko, jeho vybavenie, na ktorom mieste v meste sa bude realizovať, bude to na mestskom pozemku, aké budú náklady.
-zriadim mestskú políciu
Koľko policajtov v meste na to potrebujem, vybavenie polície, kúpa služobného auta. Treba vyčísliť mesačné. či ročné náklady. Nedajú sa tieto finančné náklady vhodnejšie využiť na vybudovanie verejno-prospešnej stavby slúžiacej občanom mesta.
#64 | odpovedať 30.10.2018 16:53:30
Miroslav Behan Miroslav Behan

Prečítal som si volebné programy (sľuby), teda ich skrátené verzie, uverejnené v Ilavskom mesačníku. Kedže ešte tu nikto na ne nereagoval, dovolím si ich skomentovať.
Ing. Proszczuk - najobsiahlejší program a z toho vyplýva aj najviac ,,omylov"
- optimalizovať prevádzkové náklady mesta - o čom hovorí finančné zdravie mesta?
- je potrebné špecifikovať najvhodnejší systém parkovania v centre - z akého hľadiska a pre koho?
- pokračovať vo výstavbe bytov - mesto niečo stavia?
Podobných zavádzaní je tam omnoho viac. Sľuby ktoré viac sľúbia ako splnia.
E. Štencl - program postavený na priorite kultúry, ostatné okruhy heslovito, chýba i náznak riešenia. Ani slovo o nevyriešených aktuálnych témach.
Mgr. Turčík- celá stránka je iba o kritike. To podstatné sa ukrýva pod čiarou.
- najvážnejší je bod 6. Reorganizácia stavebného úradu a ekonomický a personálny audit všetkých oddelení. Je vecou primátora akých ľudí si vyberie a s akými bude pracovať. Ale tón celého programu vyvoláva pochybnosti o spôsobe vykonania tohto sľubu. Nie je správne voliť proti niekomu, omnoho lepšie je voliť za niečo. A toto niečo mi v programe tohto kandidáta chýba.
Ing. Wiedermann - celková prezentácia je taká nemastná-neslaná. O nič konkrétne sa nedá oprieť, riešenia problémov nie sú ani naznačené, treba si spomenúť na jeho prácu poslanca. A v tejto súvislosti citujem
- Myslím si, že na to, aby malo mesto výsledky musí fungovať komunikácia medzi primátorom mesta a
poslancami mestského zastupiteľstva. Keď sa to nedialo uplynulé roky, je nejaká záruka že to bude tak i v budúcnosti? Pri práci poslanca ale i primátora Ja musí isť bokom, My je to správne slovo.
Ing. Daško - nič napísané, treba prísť na odpočet a zhodnotiť na mieste. Ale jednu vec možno povedať už teraz, s jeho menom sa nespája žiadny škandál či finančný alebo morálny v spojení s funkciou primátora.
Je mojím cieľom vyvolať diskusiu o kandidátoch na post primátora a o ich programoch. Nevyjadrujem tu svoj názor, ale uverejňujem tu iba citáty a fakty z volebných programov. Ak budete reagovať, tak prosím iba na ne. Ďakujem.

Pridať príspevok

<< < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > >>