Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

VOĽBY 2018

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#59 | odpovedať 29.10.2018 10:50:57
Ľubomír Turcer

Kde sú buditelia života z Ilavy keď sme mali cez víkend 3 perfektné koncerty a účasť na zaplakanie. Plno kritiky a mesto spí. V piatok dostal Dom kultúry Ilava v Nimnici cenu za prínos ku kultúre v rámci kraja pri príležitosdti 30 výročia činnosti DK v ilave. Prevzala vedúca DK od župana. Ocenený bol aj súbor Hugo.
#58 | odpovedať 27.10.2018 08:19:02
občianka2

Volebný program Mgr. Rastislava Turčíka ma oslovil, myslí to dobre, ale ešte som sa nerozhodla, koho budem voliť, hovorí sa, že sektári nevolia a do politiky sa nestarajú.
#57 | odpovedať 25.10.2018 16:09:08
občianka2

Čo bude prioritou kandidátov na primátora? Ako budú využívať výhody funkcie? Či to bude tak ako doteraz, že výhody moci budú využívať len pre kamarátov, spolužiakov,... a známosti z okolia. Aj Bezákovi sa vyčítalo, že si vyberal spolupracovníkov len podľa vlastného uváženia. V záujme spravodlivosti by sa mal výber spolupracovníkov robiť podľa odbornej zdatnosti uchádzačov. Ide nám o rovnosť príležitostí. Ak majú kresťanskí politici nejakú náboženskú kultúru, mali by pokladať spravodlivosť za kresťanskú hodnotu, cnosť, ktorá by im v systéme moci nemala chýbať. „Ten zmysel pre spravodlivosť, ten je nám kupodivu vrodený,“ povedal v rozhlasovej relácii známy český lekár. Možno nám niektorým stačí len podanie ruky, ale aj to podanie ruky niečo znamená. V uplatňovaní kresťanských zásad vidím rozdiel medzi kresťanským politikom a liberálom.
Či to sú len naivné predstavy o výkone moci kresťanských politikov. Napriek tomu ľudia majú pocit, že v komunálnych voľbách môžu niečo zmeniť.
#56 | odpovedať 25.10.2018 09:24:43
mubarakobama

a čo povedať na to, že jeden z kandidátov, okrem toho ze dlží socialnej poistovni, mal tento rok osobny bankrot... ako chce taky clovek viest mesto, ked nevie ustrazit ani svoje financie....
https://www.justice.gov.sk/PortalApp/ObchodnyVestnik/Formular/FormularDetail.aspx?IdFormular=1879620
#55 | odpovedať 24.10.2018 13:52:35
Rasťo k600

Plne súhlasím čo napísal Maťo. Stále tu niekto vypisuje koľko sa toho preinvestovalo a urobilo. Je to pravda, ale položme si základnú otázku: Ako sa zmenila kvalita života v Ilave pre občana? Odpoviem, že žiadno. Čo sa urobilo pre mladých, čo sa urobilo pre mladé rodiny s deťmi , čo sa celkove urobilo pre občanov, aby sa mohli aj kultúrne vyžiť? Pozrime si okolité obce a nemusíme chodiť ďaleko. Košeca, Pruské, Mikušovce atď. Pravidelne sa konajú akcie pre obyvateľov, kde sa stretávajú a môžu sa odreagovať. Ako je možné že tam to ide a tu nie? Niekto bude namietať: máme jarmok, zabijačku a školský ples. Otázka: stačí to? Nemyslím si že je to iba o financiách. Sú to menšie obce ako Ilava. Ale je mi jasné, že odpoveď bude iba v tom, ako sa to nedá a nie ako sa niečo dá urobiť. Viackrát som písal, že keď sa chcete ísť v Ilave opiť, nie je problém. Ale keď sa chcete ísť kultúrne vyžiť alebo si ísť sadnúť s rodinou do slušného podniku, aby ste mali lupu, alebo čo je jednoduchšie, zoberiete sa niekam inam a tam miniete peniaze. Načo podporiť domáce podnikateľa. Verím, že sa niečo zmení a bude to na prospech obyvateľov nášho mesta.
#54 | odpovedať 24.10.2018 12:47:05
Maťo

Pán Turcer, osobne Vás nepoznám, ale osobným záujmom vedenia mesta je "mať pokoj".
Mesto žije autami cez deň a zíva prázdnotou počas víkendov. Kultúrny život je nulový. Vzhľad mesta je doslova v zmysle prísť, nakúpiť a rýchlo preč. Hlavne že je dole pri železnici prázdne parkovisko. Ak zmeníte prostredie, ovocie to prinesie a ľudia tam začnú chodiť. Pár krát do roka nejaká akcia by nezaškodila. Trebárs aj hasičská súťaž na námestí. Úplná banalita a verím že aj náklady minimálne. Sem tam aj nejaký ten kvet by nezaškodil, aj popri hlavnej ceste. Napr.kruhové objazdy. Prečo to ide v iných mestách a u nás nie?
Ďalej ste písali o úprave potoka. Kedy ste tam boli pozrieť naposledy? Veď je zarastený ako bol predtým. Vlastne to by museli zamestnanci mesta obísť celé mesto cez privádzač. A to sme sa dostali hneď k ďalšiemu fiasku a to podjazd pod železnicou. Viem že to nie je vo Vašej kompetencii ale napíšte list prokurátorovi a čakáte kedy sa niekto ozve dobré riešenie nie je. Tu by malo vedenie mesta otravovať príslušné orgány NONSTOP.
Myslíte na kohútov a takéto veci Vám unikajú. Občania sú proste nepokojní.
#53 | odpovedať 21.10.2018 09:47:57
občianka3

Samozrejme všetkým predsa ide o blaho a spokojnosť "občanov". Ako to vyzerá v praxi sme opäť zažili v noci na SNP . Nikdy som si nemyslela, že na staré kolená budem nútená tráviť noci na diskotéke. Dúfam, že páni poslanci ako aj vedenie mesta sa dobre vyspali, čo sa o mne a mojej rodine povedať nedá.
Takže "srdečná vdaka". Ešte, že sa nás má kto zastať.
#52 | odpovedať 19.10.2018 08:20:16
mubarakobama

pekné:)
jeden kandidát "bordeltato", dalsí zas megadlzník...
v kazdom pripade, to ze je niekto dlznik mu nebrani kandidovat, ale moze nam nieco povedat o tom, ako ten clovek vie hospodarit a do akej miery je zodpovedny... pre mna su tito dvaja tymito vecami diskvalifikovany. a tiez je diskvalifikovany veduci mestnej sekty, ktora sa tu uz viackrat spominala- sekty daskovcov
#51 | odpovedať 19.10.2018 07:53:53
IlavaRodak Ilava Rodak

Neviem či je to možné ale jeden z kandidátov je dlžníkom Sociálnej poisťovne ?????
https://www.socpoist.sk/zoznam-dlznikov-emw/487s?kriterium=string&sword=%C5%A0tencl+Eduard&x=22&y=11
#50 | odpovedať 19.10.2018 07:36:10
Ľubomír Turcer

Prosím vymenujte niekoľko konkrétnych prípadov ako vedenie mesta presadzovalo za posledných 8 rokov len svoje osobné záujmy. Vedenie mesta chápem ako primátor, prednosta a vedúci oddelení. A pokiaľ ste myslel poslancov za posledné 2 volebné obdobia tak buďte konkrétny. Ak nemáte nič konkrétne tak radšej nestrieľajte od pása.
#49 | odpovedať 19.10.2018 07:00:22
ilavcan Chcemtuzit

Pán Behan máte pekný príspevok ale žiaľ podľa týchto šľachetných slov sa toto vedenie mesta už nespráva posledných 8 rokov.
#48 | odpovedať 18.10.2018 19:12:47
Miroslav Behan Miroslav Behan

VOĽTE TAK, ABY VÍŤAZNÝ KANDIDÁT BOL TAKÝ ČLOVEK, KTORÝ OSOBNÉ ZÁUJMY A ZÁUJMY ÚZKEJ SKUPINY NENADRADÍ NAD ZÁUJMY VŠETKÝCH OBČANOV MESTA.
Toto je jediná hodnotná veta z celej diskusie Voľby 2018.
My, voliči, musíme veľmi zodpovedne a premyslene zvážiť svoje rozhodnutie komu dať svoj hlas. Vrátiť sa trochu v čase a spomenúť si, kto a ako sa zaujímal o dianie v meste, či voľby nevníma iba ako spôsob si naplniť mocenské či finančné ambície. Treba si spomenúť či pracoval v prospech Ilavy alebo hájil iba svoje záujmy.
Nemožno brať pozíciu primátora Ilavy ako zamestnanie, je to poslanie. Ilava je príliš malá na to aby sa tu robila politika. Tu treba pracovať a to veľmi tvrdo. Iba u toho kto to vie a stoja za ním i výsledky je predpoklad, že tak bude konať i v budúcnosti.
Samozrejme toto treba aplikovať i na budúcich poslancov.
#47 | odpovedať 18.10.2018 16:17:03
občianka2

Úradníci mesta by si nemali dovoliť posielať občanov k sektám, ani nič občanom vyčítať, pretože sú platení z ich daní. My, voliči, hľadáme riešenie problémov tu na stránke mesta, aby sme volebnými výsledkami dosiahli nové fungovanie samosprávy mesta so všetkou spravodlivosťou a so správnym využívaním výhod pri výkone funkcie primátora, starostu a poslancov.
#46 | odpovedať 18.10.2018 12:36:03
občianka2

Oprava: … Veď sekty ani štát nechce platiť.
A ešte si dovolím doplniť, že viera je slobodná voľba, nedá sa rozkázať, ani nanútiť kandidátom na primátora, a ani poslancom, keď voľby vyhrajú prestanú aj chodiť do kostola a nikto im to nevyčíta. Podobné je aj naše rozhodovanie vo voľbách.
#45 | odpovedať 18.10.2018 12:01:44
občianka2

V našom meste sa nemusíme cítiť sektami ohrození. Ľudia, ktorí majú trochu rozumu, nepotrebujú sekty, skôr sa spoliehajú na lásku k blížnemu. Veď sekty ani štát nechce neplatiť, nebolo by výhodné sa medzi ne zaradiť. Skôr by som k tým sektám zaradila voličov, ktorí volia v našom meste radikálne politické strany.
#44 | odpovedať 18.10.2018 07:05:54
Rasťo k600

A Vy ste vo svojom konaní a pochopení napísaného ako obyčajne nesklamam. Želám Vám pekný deň a rád by som, aby ste vysvetlil tie sekty, ktoré podľa Vašich vyjadrení sú tu a tak častou vádzate.
#43 | odpovedať 18.10.2018 06:56:30
Ľubomír Turcer

Celkom ste ma pobavil Rasťo. (ešte nieje 7 hod tak stíham)
#42 | odpovedať 17.10.2018 16:58:14
Rasťo k600

pre prednostu:
§ 361 TZ:
(1) Kto úmyselne spôsobí nebezpečenstvo vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva nejakého miesta tým, že rozširuje poplašnú správu, ktorá je nepravdivá, alebo sa dopustí iného obdobného konania spôsobilého vyvolať také nebezpečenstvo, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
Takže ak disponujete skutočnosťami ktoré uvádzate - sekty a pod., máte povinnosť uvedené ohlásiť. Pokiaľ je to v rovine jedna pani povedala, nechajte si to pre sebe. Príspevky publikujete pod logom mesta a funkciou, ktorú zastávate. Máme uvedené brať ako overené a potvrdené. Ak je to tak, konečne to zverejnite, nech voliči vedia.
#41 | odpovedať 17.10.2018 08:43:52
Ľubomír Turcer

Poviem Vám to vážení diskutujúci teda takto: VOĽTE TAK ABY VÍŤAZNÝ KANDIDÁT BOL TAKÝ ČLOVEK, KTORÝ OSOBNÉ ZÁUJMY A ZÁUJMY ÚZKEJ SKUPINY NENADRAĎOVAL NAD ZÁUJMY VŠETKÝCH OBČANOV MESTA. A zároveň sa pýtam: " Môže to byť niekto kto je podporovaný politickou stranou, alebo úzkou skupinou podnikateľov? Sami si odpovedzte. Tu sa jedná o komunálne voľby tu stranícka politika a sekty nemjú čo hľadať. To len zväzuje ruky kandidátom a obmedzuje ich slobodné rozhodovanie. Za toto kopem a vždy budem. A po voľbách bude ešte jedna bájka, nech už dopadnú akokoľvek. Nik nemá vyárendované miesto naveky . Stým som vysporiadaný.
#40 | odpovedať 16.10.2018 13:17:11
Rasťo k600

Ešte jedna vec sa musí uznať prednostovi. Krásne strháva na seba pozornosť, len aby sa niekto nenavážal podľa jeho terminológie, do nepochopeného súčastného kohútika. Bravo a budú odmeny.

Pridať príspevok

<< < ... 5 6 7 8 9 10 > >>