Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

VOĽBY 2018

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#39 | odpovedať 16.10.2018 13:02:09
mubarakobama

vidite, tan prednosta a kope ludi sa zas nepaci sposob, ako sa sucasne vedenie mesta snazi udrzat pri koryte okrem ineho aj vyrobou kopy protikandidatov a trapnymi pokusmi o zahmlievanie situacie
#38 | odpovedať 15.10.2018 15:46:40
Rasťo k600

Čoho sa tak strašne bojíte pán prednosta? Udávate tu nejaké konšpiračné údaje. Tak smelo do toho a dajte fakta. A keď nie, tak nezávádzajte ľudí slovami čo keby
#37 | odpovedať 15.10.2018 14:56:41
exana

Pán prednosta, aký sa z vás stal tajuplný konšpirátor :D.
Mne sa zasa zdá, že práve tí bývalí rodáci a cudzinci tu nebývajú. Keby áno, tak by sa im celá situácia v Ilave nezdala taká ružová ako sa zdá z občasnej návštevy. K tomuto ich dojmu výrazne prispieva nezastaviteľný a všadeprítomný vychvaľovací prejav súčasného vedenia mesta.
#36 | odpovedať 15.10.2018 12:36:00
Ľubomír Turcer

Mubarakobama- Všetci kandidujúci sú slušní ľudia. Ľudsky si ich vážim a je škoda že posledný očakávaný kandidát žiaľ zo zdravotných dôvodov musel z kampane odstúpiť. Už je to našťastie vcelku dobré ale v kritickom čase nebolo-smola. Iliavku nusíme odvoliť znova. Takže nekopem proti spoluobčanovi, ale proti spôsobu ako sa snaží istá skupina získať vplyv v samospráve cez slušného človeka. A to je dôvod prečo sa k tomu vyjadrujem.
Žijem tu a nechcem aby mesto manipulovala chamtivosť a sekta.
#35 | odpovedať 15.10.2018 12:17:59
Ľubomír Turcer

Tento komentár je úplne, ale úplne mimo. Za 3 volebné obdobia sa mesto zmenilo tak ,že keď sem prídu bývalí rodáci a cudzinci tak sa uznanlivo vyjadrujú k jeho rozvoju. 2 000 000 Euro z mimorozpočtových zdrojov z EU!!! TO SA UŽ NEZOPAKUJE! Za ten čas čo je primátorom súčasný sa podarilo presadiť tak zásadné veci, že ak toto nevidíš tak možno tu ani nebývaš, alebo ak bývaš tak duchom si niekde úplne inde. Už len tá regulácia potoka vďaka úsiliu primátora nakoniec bola urobená. Vaše nehnuteľnosti sú zhodnotené vďaka tomu nim 20% hore kvôli protipovodňovej bezpečnosti. Tvoj komentár je čiste tendenčný a nemá s raciom nič spoločné. Keď už chceš niekoho spochybňovať tak buď aspoň objektívny a spravodlivý.
#34 | odpovedať 15.10.2018 12:13:52
mubarakobama

zaujimáve, ako pán prednosta aj "umelecky" kope proti jednému kandidátovi a v zásade za všetkých ostatných. Asi je už každému jasné, kto je kandidát a kto len koník. ďakujeme
#33 | odpovedať 15.10.2018 10:50:32
mark marek

Myslim ze horsia metla ako je tato aktualna uz ani nemoze byt! toto musi byt jenoznacna zmena nech uz tam bude zametat kto kolvek, horsie ako teraz nemoze byt!
#32 | odpovedať 15.10.2018 10:37:28
Ľubomír Turcer

Pri výmene metiel je dôležité aby sa nejakým nedopatrením nedostala do obehu ešte staršia metla ako tá stará, lebo tá staršia môže byť premaľovaná do ružova a zahalená v rúchu nereálnych predvolebných sľubov a môže mať face lift.
#31 | odpovedať 15.10.2018 07:20:57
Jozef Podhorský Jozef Podhorský

Ako to už býva, len nová metla dobre metie a metlu v Ilave máme už dlho. Je na čase metlu vymeniť.
#30 | odpovedať 12.10.2018 20:30:10
Ľubomír Turcer

Votrelci na Smetisku
Na smetisko jedného dňa prišli traja noví kohúti, Čierny, Biely a Zelený a začali sa uchádzať o kráľovský trón. Nik netušil odkiaľ sa vzali. Červeného partia začala skúmať ich pôvod. Havrmann sa decentne držal v úzadí.
Smetišťania vymýšľali rôzne teórie. „Nenastrčil ich Modrý“? Pýtali sa jeden druhého. „Nefinancuje ich Modrý“? Konšpirovali. K pravde sa nevedeli dopátrať. Začali intenzívne študovať archívy a lustrovať nových votrelcov. O Čiernom zistili, že mal slepačí hárem. Nehoráznosť! Ako si vôbec trúfa s takýmto renomé uchádzať sa o kráľovský trón? O Zelenom vyhlasovali že je extrémista. Na Bieleho nič nenašli, snáď len to, že nechodí do kostola a to je vraj škandál, lebo taký ani nemá právo sedieť na tróne. Ale určite vraj ide odoberať hlasy Havrmannovi a tak hľadali ďalej ako by ho ešte viacej zdiskreditovali.
Červeného partia jednoducho nemohla pochopiť ako je to možné, že takíto votrelci si vôbec dovolili uchádzať sa o trón a ohroziť ich zbožňovaného Havrmanna. Jedného sa im asi podarilo odhovoriť a ten sa na smetisko z neznámych dôvodov ani nedostavil. Stratil sa niekde v horách a skoro mesiac ho nebolo. Ale čo s týmito tromi? Pozvali si na audienciu Čierneho a chceli ho prehovoriť aby odstúpil, čím by zvýšili šance Havrmanna uspieť v kráľovskej voľbe . No on ich vysmial. So zeleným a bielym si ani netrúfli debatovať. Vypisovali odkazy hlavnému radcovi stále panujúceho Modrého a žiadali vysvetlenie. Hlavný radca len pokojne povedal: „Slobodne sa rozhodli a je to ich právo“.
Karty boli rozdané a Smetišťania sú v očakávaní čo sa ešte na koho prevalí a ako to ktorý kohút v boji o trón ustojí. Zaželajme im dobré zdravie, rozvahu a aby celé kráľovské voľby dôstojne prebehli.
#29 | odpovedať 12.10.2018 18:04:58
občianka2

Zdá sa mi, že okrem kandidátov na poslancov za vládnu stranu Smer, ktorej volebnými výsledkami sme takmer nič nezískali pre naše okresné mesto, máme dosť veľa kandidátov na poslancov za KDH. Ako bývalá volička si myslím, že hoci KDH už dávnejšie ovládalo naše mesto, ale nespomínam si, či mali ľudia aj viac spravodlivosti v samospráve mesta. Za účelom slušnosti a spravodlivosti v komunálnej politike, môže to byť dobrý spôsob výberu poslancov za KDH, ak by platila myšlienka ktorú som si vypočula v TV Lux: Kde sú kresťania, tam je viac demokracie a slobody. A ja si myslím, že aj viac spravodlivosti.
#28 | odpovedať 11.10.2018 09:30:46
občianka2

Transparentné účty kontrolovať nebudem, za občerstvenie na mítingu sa veru kúpiť nedám. Dôležitejšie je, či kandidát, ktorý získa post primátora, bude mať dostatočný kredit na to, aby sa so svojim bohatstvom moci spravodlivo podelil, pretože moc nedostal vo voľbách len sám pre seba a pre svojich ľudí, známosti a kamarátov, dôležité je tiež, či dokáže vytvárať spravodlivé medziľudské vzťahy. Alebo v demokracii to musí byť tak, že každý žije len sám pre seba a žiadne spravodlivé vzťahy nikde nepotrebuje, ani v rodine, ani v politike.
#27 | odpovedať 10.10.2018 18:05:17
Ľubomír Turcer

Stačí skontrolovať transaprentné účty a vieme kto je za kým.
#26 | odpovedať 10.10.2018 17:06:42
občianka2

Mať nastrčených kandidátov, to je dobrá taktika politického boja, už nám to raz takto nastrčili, ale rozvážni ľudia nášho mesta dobre vedia koho majú voliť.
#25 | odpovedať 10.10.2018 15:59:12
exana

Pán Turcer, hovoríte, že teórie o nastrčených kandidátoch sú neopodstatnené. Celkom dobre by to mohlo byť aj tak, že takýmto kvázikandidátom platí kampaň ten, kto ich, ako vy hovoríte, nastrčil.
Vaše bájky a teórie o podpore podnikateľov sú rovnako neopodstatnené. Máte snáď nejaký dôkaz, že je to tak, či rozširujete tieto reči, lebo vám to z nejakého dôvodu vyhovuje?
#24 | odpovedať 10.10.2018 14:32:10
Ľubomír Turcer

25.09.2018 bol na stránku mesta zavesený príspevok:
Zoznam zaregistrovaných kandidátov na primátora a poslancov MsZ. Dostanete sa tam cez titulnú stranu. Tiež sme to uverejnili v mesačníku, ktorý je už druhý deň distribuovaný po meste. Vaše teórie o nastrčených kandidátoch sú neopodstatnené. Nik nemôže nikomu prikázať aby išiel s kožou na trh a platil si kampaň len tak pre zábavu. Nie všetci kandidáti majú to šťastie, že ich podporuje skupina podnikateľov. Samozrejme takto podporovaný kandidát či chce či nechce potom musí svojim sponzorom robiť protislužby. A tak nemôže byť občiansky kandidát, ale len vazal úzkej skupiny hoci aj 1000 krát bude tvrdiť že je nezávislý.
#23 | odpovedať 10.10.2018 13:16:49
mubarakobama

zaujimáve. volby za mesiac a kampan skoro ziadna, okrem par bilbordov, a ani tu na stranke mesta sa clovek vlastne nedozvie kto kandiduje.
asponze v tejt vraj digitalnej dobe existuje uradna tabula. a na nej som zistil ze mame vlastne len dvoch kandidatov, panov daska a wiedermana. ostatni 3- stencl, procuk a turcik vyzeraju aj podla tych niekolkych vyjadreni ako tichy podporovatelia pana daska a su tam len na to aby odobrali hlasy... cize kandiduje widerman a 4x dasko... to len bude sranda. z toho jeden ma ako predmet podnikania prevadzkovanie erotickeho salonu, mozno si mysli ze by skusenosti s prevazdkovanim bordelu mohli pri vedeni mesta pomoct a dalsi kandiduje s podporou kotlebu... dakujem
#22 | odpovedať 10.10.2018 11:09:29
občianka2

Kritizovať veľmi nebudem, lebo vraj kritikov v našom meste nemá nikto rád, preto sa musia sa spoliehať len na tú bezpodmienečnú Božiu lásku.
Všimla som si, že kandidáti na poslancov do mestského zastupiteľstva zastupujú viaceré aj vládne politické strany. Podporujem ich, len aby do politiky nešli len pre peniaze, a aby vedeli s pomocou týchto politických strán získať aj niečo potrebné pre naše mesto, doteraz sa nám to so spolužiakmi a kamarátmi akosi všetko nepodarilo, tak ako v iných okresných mestách. Nemalo by sa zabúdať, že treba rátať aj s opravami dominantnej kultúrnej pamiatky, kostola, že treba počítať s naliehavou opravou chodníkov, na ktorých sa rozpadol asfalt, … treba zlepšiť prístupnosť zdravotnej starostlivosti pre dôchodcov, ...

Našich komunálnych politikov čaká v novom funkčnom období určite veľa náročnej práce, ale očakávame, že napriek tomu prinesú do správy vecí verejných viac spravodlivosti a odbornej zdatnosti. Uvidíme, či dokážu vidieť veci a požiadavky aj z hľadiska ostatných občanov, aby nemali výhody len určité rodiny. A občania budú môcť vždy poukázať aj na chyby samosprávy mesta, v kritike sa nebude vidieť útok, ale spoločné riešenie, ktoré by mala kritika posunúť na správne miesto.
#21 | odpovedať 07.10.2018 15:38:12
exana

Pán primátor je evidentne zamestnancom mesta. Pán Štencl tiež. Pán Wiedermann je poslanec a k mestu ho neviaže pracovnoprávna zmluva. Zamestnancom mesta teda nie je, ani nie je na sympatiách mesta závislý. Je dlhodobým kritikom riešení, ktoré mesto a jeho predstavitelia robia, takže ťažko ho pripočítať k tým, ktorí chcú v prospech mesta manipulovať hlasy v tomto Kocúrkove :D Ale manipuláciou nastrčených kandidátov to zaváňa tak, ako to bolo aj pri predchádzajúcich voľbách. Niekto už má odskúšané, že najlepšie je hlasy opozície rozdrobiť
#20 | odpovedať 07.10.2018 10:08:32
mark marek

pan prednosta, kto tuto diskusiu zalozil?ano mate pravdu mali by sa tu vyjadrit aj kandidati. a co keby sa uracil vyjadrit aj pan primator!?

Pridať príspevok

<< < ... 6 7 8 9 10 > >>