Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

VOĽBY 2018

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#23 | odpovedať 10.10.2018 13:16:49
mubarakobama

zaujimáve. volby za mesiac a kampan skoro ziadna, okrem par bilbordov, a ani tu na stranke mesta sa clovek vlastne nedozvie kto kandiduje.
asponze v tejt vraj digitalnej dobe existuje uradna tabula. a na nej som zistil ze mame vlastne len dvoch kandidatov, panov daska a wiedermana. ostatni 3- stencl, procuk a turcik vyzeraju aj podla tych niekolkych vyjadreni ako tichy podporovatelia pana daska a su tam len na to aby odobrali hlasy... cize kandiduje widerman a 4x dasko... to len bude sranda. z toho jeden ma ako predmet podnikania prevadzkovanie erotickeho salonu, mozno si mysli ze by skusenosti s prevazdkovanim bordelu mohli pri vedeni mesta pomoct a dalsi kandiduje s podporou kotlebu... dakujem
#22 | odpovedať 10.10.2018 11:09:29
občianka2

Kritizovať veľmi nebudem, lebo vraj kritikov v našom meste nemá nikto rád, preto sa musia sa spoliehať len na tú bezpodmienečnú Božiu lásku.
Všimla som si, že kandidáti na poslancov do mestského zastupiteľstva zastupujú viaceré aj vládne politické strany. Podporujem ich, len aby do politiky nešli len pre peniaze, a aby vedeli s pomocou týchto politických strán získať aj niečo potrebné pre naše mesto, doteraz sa nám to so spolužiakmi a kamarátmi akosi všetko nepodarilo, tak ako v iných okresných mestách. Nemalo by sa zabúdať, že treba rátať aj s opravami dominantnej kultúrnej pamiatky, kostola, že treba počítať s naliehavou opravou chodníkov, na ktorých sa rozpadol asfalt, … treba zlepšiť prístupnosť zdravotnej starostlivosti pre dôchodcov, ...

Našich komunálnych politikov čaká v novom funkčnom období určite veľa náročnej práce, ale očakávame, že napriek tomu prinesú do správy vecí verejných viac spravodlivosti a odbornej zdatnosti. Uvidíme, či dokážu vidieť veci a požiadavky aj z hľadiska ostatných občanov, aby nemali výhody len určité rodiny. A občania budú môcť vždy poukázať aj na chyby samosprávy mesta, v kritike sa nebude vidieť útok, ale spoločné riešenie, ktoré by mala kritika posunúť na správne miesto.
#21 | odpovedať 07.10.2018 15:38:12
exana

Pán primátor je evidentne zamestnancom mesta. Pán Štencl tiež. Pán Wiedermann je poslanec a k mestu ho neviaže pracovnoprávna zmluva. Zamestnancom mesta teda nie je, ani nie je na sympatiách mesta závislý. Je dlhodobým kritikom riešení, ktoré mesto a jeho predstavitelia robia, takže ťažko ho pripočítať k tým, ktorí chcú v prospech mesta manipulovať hlasy v tomto Kocúrkove :D Ale manipuláciou nastrčených kandidátov to zaváňa tak, ako to bolo aj pri predchádzajúcich voľbách. Niekto už má odskúšané, že najlepšie je hlasy opozície rozdrobiť
#20 | odpovedať 07.10.2018 10:08:32
mark marek

pan prednosta, kto tuto diskusiu zalozil?ano mate pravdu mali by sa tu vyjadrit aj kandidati. a co keby sa uracil vyjadrit aj pan primator!?
#19 | odpovedať 06.10.2018 19:00:21
Ľubomír Turcer

Naozaj nechápem prečo sa stýmto obraciate na mňa. Tí čo kandidujú sa slobodne rozhodli . Sú dospelí.
#18 | odpovedať 05.10.2018 20:59:19
Rasťo k600

Hups :-) Trefné Marek
#17 | odpovedať 05.10.2018 10:32:40
mark marek

pám prednosta, k comu toto je? niekto nas chce opit rožkom?!
zoznam kandidatov na primatora, pán Daško, pán Štencl, pán Proszczuk, pán Turčík, pán Wiedermann. vieme že 3 pani z tohto zoznamu su zamestnanci mesta. ked sa prihlasili za kandidatov a chcu pana Daška nahradit? su s vedenim pana Daška nespokojny? alebo je to manipulovanie s hlasmi? jedeno velke kocurkovo v Ilave.
#16 | odpovedať 05.10.2018 10:32:20
mark marek

pám prednosta, k comu toto je? niekto nas chce opit rožkom?!
zoznam kandidatov na primatora, pán Daško, pán Štencl, pán Proszczuk, pán Turčík, pán Wiedermann. vieme že 3 pani z tohto zoznamu su zamestnanci mesta. ked sa prihlasili za kandidatov a chcu pana Daška nahradit? su s vedenim pana Daška nespokojny? alebo je to manipulovanie s hlasmi? jedeno velke kocurkovo v Ilave.
#15 | odpovedať 03.10.2018 06:53:16
exana

Má. Kandidát , ktorého meno mi "vyhviezdičkovali". Jeho iniciály sú RT. To sa hádam môže aj v médiách :)
#14 | odpovedať 02.10.2018 22:27:32
ilavan

Je potrebné, pre orientáciu občanov pri voľbách, aby každý
kandidát na primátora sa v krátkosti verejne prezentoval vo veciach:
-aká je jeho predstava na rozvoj mesta
-aké verejno-prospešné objekty, či iné stavby za jeho volebné obdobie zrealizuje
-aká je jeho predstava na zlepšenie života občanov v meste
/socialna oblasť, zdravotníctvo, doprava, parkovanie,šport,
funkčnosť nemocnice v Ilave/
-čo je jeho priorita ako primátora
#13 | odpovedať 01.10.2018 14:25:37
mubarakobama

ale vázne. to naozaj má niekto z kandidátov v obchodnom registri prevádzkovanie erotického salónu? ktorý? vieme meno? myslím ze je to informácia, ktorá by vela volicov zaujala.
#12 | odpovedať 01.10.2018 08:27:57
mubarakobama

z toho asi vyplyva, ze na vedenie tohto bordelu je najlepsie kvalifikovany:D
#11 | odpovedať 30.09.2018 21:20:18
exana

Ktorý ***** to je čo kandiduje u nás za primátora? To ten, čo má v obchodnom registri prevádzkovanie erotického salónu...?
#10 | odpovedať 30.09.2018 11:43:43
občianka2

Čo musia voliči urobiť, aby v komunálnej politike vládla spravodlivosť? Či je to len pre nás veriacich náboženská morálna hodnota? Napriek tomu máme stále čo zlepšovať, preto hľadáme spravodlivých komunálnych politikov, ktorí si budú všímať aj požiadavky iných ľudí, slabých, znevýhodnených, ... .Očakávame, že nebudú užívať výhody moci len kamaráti a spolužiaci, … zamestnávanie známych z okolia, ... . Alebo pre nás niektorých dobre finančne zabezpečených voličov je dôležitá len infraštruktúra mesta, opravené chodníky, ... .
Pre kandidátov, ktorí zvíťazia vo voľbách, odporúčam na zváženie citát, ktorý napísal cisár Cludius svojmu synovi, je to takéto životné pravidlo: „Nemusíš byť vždy veľkodušný, ale spravodlivý vždy.“ Raz mi to tiež odporučila moja spolupracovníčka z Ilavy, keď som bola chvíľku vo vedúcej funkcii.
Ak sa zaujímate, čo o spravodlivosti píše Biblia, možno sa raz splní aj biblický prísľub: Spravodliví zdedia zem, budú ju obývať na veky vekov. (Žalm 37,29) Či to len Boh chce mať na zemi spravodlivých ľudí, alebo je to dôležité aj pre ľudí dnešného sveta?
A v čom inom, ak nie v spravodlivosti, ľudskej či Božej, môže byť rozdiel medzi veriacim a neveriacim politikom?
#9 | odpovedať 28.09.2018 09:30:59
ilavan

Poučný príbeh o dvoch kohútoch.
Kohútov treba poslaľ na skutočné smetisko.
#8 | odpovedať 27.09.2018 19:44:49
Rasťo k600

Pán prednosta ja od Vás absolútne nič nečakám a ani ste ma neprekvapil. Ak si dobre pamätám, nebol som to len ja, kto napísal, že z vedenia nik nereaguje. Prezrite si spätne diskusie. Nechápem opäť Vašu reakciu. Čím som Vás tak nahneval? Ja sa držím témy a aj toho čo ste napísal. Mám právo reagovať a vyjadrovať sa na verejnej diskusii. Nikoho neponižuje a neurážam! A veľmi sa mýlite s tým čo ste napísal, že mám voči Vašej osobe antipatie. Ani najmenšie. Nemám na také prízemnosti čas. Ja som tu neprejavil antipatiu voči nikomu a nechápem, kde ste to vôbec zobral?! Mne ste neublížila a neublížil som ani ja Vám. A ešte jedna vec, určite mi nebudete hovoriť ako a čo mám písať a reagovať na diskutujúcich. Tá doba je dávno minulá. Dodržiavam kódex diskusie. A na záver, ste verejná osoba, platená z našich daní a preto musíte zniesť mieru kritiky a vyjadrovania sa na Vašu osobu ako prednostu úradu.
#7 | odpovedať 27.09.2018 18:57:08
Ľubomír Turcer

Z dovolenky som sa vrátil v pondelok 24 septembra. To ste nečakal že? Vôbec si nemyslím o ľuďoch čo píšete, ani o Vás nie. Mám právo reagovať, písať zakladať diskuzné témy ako každý občan či už ako prednosta alebo ako Ľubomír Turcer. Som stále tá istá osoba. Každý príspevok na webe mesta má niečo s mestom, alebo výkonom mojej funkcie. Aj to že tu môžete prispievať je vďaka nám na meste. Boli časy keď ste nemali šancu-ale to si už asi nepamätáte. Neviem či ste to nebol zrovna Vy kto sa sťažoval že z mesta nik nereaguje. Zastupiteľstvo sa zamestnancom neprepláca-overte si. Len poslancom! Vy nie ste ten, kto disponuje mojim pracovným časom a ani mi nešéfujete. Nehrajte sa na to. Ako predstaviteľ mesta mám právo komunikovať s občanmi aj v rámci pracovnej doby a to tak cez web ako aj cez Facebook, alebo úradný mail. A komunálne voľby sú určite moja pracovná záležitosť, lebo zodpovedám za ich priebeh. TÚTO TÉMU SOM ZRIADIL PRE TO ABY OBČANIA MOHLI VYJADRIŤ SVOJ NÁZOR K VOĽBÁM, KU KAMPANI KU KANDIDÁTOM FORMOU SLUŠNEJ, VTIPNEJ A KOREKTNEJ, ALE AJ KRITICKEJ DISKUSIE. Nie všetci kandidáti majú svoje weby!!! Držte sa témy a nezneužívajte ju na vyjadrovanie osobných antipatií voči mne a komukoľvek. To isté platí pre Mubarakaobamu. Vážme si jeden druhého. Sme jeden národ.
#6 | odpovedať 27.09.2018 17:54:49
Rasťo k600

Pán prednosta, nechápem Vašu reakciu. Myslíte si že ľudia sú hlúpi? Píšete o bilbordoch, ktoré ešte v lete ani neboli. To si myslíte, že tu ľudia s prepáčením žerú seno? Pripadá mi to tak, ako keď malé dieťa niečo urobí a povie, to už bolo. Prečítajte si môj príspevok naozaj pozorne a skúste odpovedať. Ten príspevok má niečo s mestom alebo s výkonom Vašej funkcie? Asi nie. Ja nie som odkázaný na Vaše peniaze a taktiež nemajte starosť o môj spánok. Usmial som sa nad Vašom poznámkou, že nemáte zaplatené zastupiteľstvo. Ale dosť. Nedám sa vmanipulovať do nejakej hry, na takú úroveň sa neznížim. To nie! Iba som poznamenal, že uvedená bájka mala byť publikovaná pod Vašim menom a nie pod funkciou ktoré súčasne zastávate a navyše v pracovnom čase.
P.s. Toto je diskusia a kto chce môže tu prejaviť svoj názor v súlade s kódexom. Nik Vás neuráža a ani sa do Vás nenaváža. Iba sa diskutuje. Na to ešte dúfam máme právo.
#5 | odpovedať 27.09.2018 13:32:56
Ľubomír Turcer

Táto téma je o voľbách, nie o prednostovi. K tomu sa vyjadrujte. Ja som zvolil formu literárneho útvaru. Vy si zvoľte svoju formu. Alebo založte novú diskusnú tému "Nakladáme prednostovi" ( 10 sekúnd).
#4 | odpovedať 27.09.2018 12:17:06
mubarakobama

pan prednosta, ako vzdy, zakryva vlastnu neschopnost aroganciou. vsetci dufame, ze ako prednosta to uz nebude robit dlho.

Pridať príspevok

<< < ... 6 7 8 9 10 > >>