Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

VOĽBY 2018

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#3 | odpovedať 27.09.2018 07:22:15
Ľubomír Turcer

Očakával som takúto reakciu. Takže pre vysvetlenie. Bájka vznikla na slnečnej pláži na dovolenke. Po návrate som ju doma na svojom počítači naťukal a poslal si ju mailom na mail prednostu. Prekopírovanie do príspevku trvalo asi 50 sekúnd. Ak by ste mal pocit že som Vás okradol príďte na úrad Ja Vám dám euro aby ste pokojne spával. Keď sedíme dlhé hodiny na zastupiteľstvách a nikto nám to zamestnancom nezaplatí vtedy sa neozývate. Dnes som prišiel do práce 6:45 a už som riešil veci v účtárni kde robia pred 7:00 hod Ja oficiálne začínam o 7:00 takže v rámci nadčasu Vám odpovedám. Tento príspevok mi zabral 36 sekúnd.
#2 | odpovedať 26.09.2018 16:23:18
Rasťo k600

Touto cestou by som chcel poďakovať pánovi prednostovi za literárne okienko. Pán prednosta pozeral som si čas v akom ste pridal príspevok – 13:09 hod. a mám za to, že ste sa v tom čase nachádzal v úrade. Som „rád“ , že vynaložené prostriedky na Váš plat sú „super“ vynaložené a taktiež som „rád“, že máme takého prednostu, ktorý v jeho pracovnom čase využíva pracovný čas na literárnu činnosť a nie pre blaho obyvateľov. Čas ktorý ste nad daným dielom strávil nebol asi 5 minút a Vaša hodinová mzda nie je nízka. Verím, že na daný výtvor ste patrične hrdý.
Je to vôbec normálne, aby ste pridávali uvedený príspevok pod logom mesta a funkciou? Vhodnejšie by bolo, aby ste vystupoval pod súkromnou osobou. Tiež by ma zaujímal aj názor na uvedené pána primátora, ale to je iba zbožné prianie. Tu vedenie už vôbec nekomunikuje s občanmi a keď komunikuje, tak iba v minimálnej miere. A pokračujme vo Vašej terminológii, skúsme nazvať modrého kohútika kráľom Augiášom a havrana Havrmanna Heraklesom. Nádejame sa tomu, že Herakles bude mať šancu a dostane za úlohu vyčistenie chlieva kráľa Augiáša. (záver je čistá fikcia a pokračovanie vo Vašej bájke. Akékoľvek podobnosti mien, názvov miest a okolností s inými smetiskami sú čisto náhodné).
#1 | odpovedať 26.09.2018 13:09:25
Ľubomír Turcer

Bájka o kohútoch a smetisku.

Bolo raz jedno malé, utešené smetisko a na ňom dvaja spriatelení kohúti. Jeden sa volal Červený a druhý Modrý. Červený kohút sa dohodol s Modrým, že najskôr bude vládnuť na smetisku 4 roky a potom nechá vládnuť Modrého. Modrý bol priateľský a dobrosrdečný a tak súhlasil.
Lenže Červenému sa tak zapáčilo kraľovanie, že chcel vládnuť aj naďalej. A tak Červený vládol 12 dlhých rokov. Veľa toho na smetisku nezbudoval. Avšak svoj kurín vyzlátil, nakúpil záhrady a nazhŕňal bohatstvo do truhlíc. Pritom vobec nedbal o blaho ostatných obyvateľov smetiska. Nechal ho chátrať a najvzácnejšie objekty smetiska lacno rozpredal svojim kumpánom za protislužby.
Modrý to ťažko znášal a opakovane sa uchádzal o priazeň smetišťanov. Po 12 rokoch sa konečne obyvateľom rozvidnelo a zvolili si ho za kráľa. Modrý budoval smetisko, opravoval budovy, cesty a zháňal dukáty po celom svete len aby na svojom smetisku mal prosperujúce spoločenstvo. Bol prísny na svojich radcov a vyžadoval oddanosť a úsilie pre blaho smetiska.
Červený sa každé 4 roky snažil zvrhnúť vládu Modrého, no neuspel. Obyvatelia smetiska Červeného už definitívne prekukli. A tak sa v 12-tom roku panovania Modrého rozhodol, že keď nemôže on opätovne získať trón, predstrčí smetišťanom havrana Havrmanna. Havrmannovi chodil zbierať podpisy, dal mu k dispozícii miesta na jeho pozemkoch na veľké obrazy s nápisom „Nový kráľ smetiska“, zaplatil vychýrených maliarov, ponúkol mu pozemky na zriadenie prírodného kúpaliska, dukáty na „kortešačku“ a účelovo budoval aj so svojimi červenými kamarátmi Havrmannovu slávu. Havrmann bol spokojný. Všade sa predvádzal a prijímal poklony. Zvolával a hostil smetišťanov. Ponúkal im špekáčiky, cukrové vaty a sladkosti. Samozrejme že zaslepení obyvatelia Havrmanna velebili. Ani vo sne ich nenapadlo, že Havrmann je len nastrčená bábka úplne v područí Červeného a jeho kumpánov.
A tak si zvolili Havrmanna za kráľa. Havrmann potom opitý mocou a z povinnosti za poskytnuté dary poslušne plnil príkazy nového hlavného radcu Červeného a jeho kumpánov. „Panoval“ dlho, dlho. Červený rafinovane znova bohatol na smetiskových zákazkách a rastúcich daniach pre smetišťanov. Samozrejme aj Havrmannovi sa niečo ušlo, ale neskôr ho vnútorne zožieral pocit bezmocnosti a zúfalstva.
O obyvateľov smetiska Havrmann po čase stratil záujem a smetisko začalo znova chátrať. Smetišťania márne hľadali Modrého. Odišiel sklamaný a nepochopený. Utiahol sa do súkromia a nikdy sa už o trón neuchádzal. Nezostávalo im nič iné, len hľadať niekoho, kto by bol aspoň trochu modrý, alebo aspoň zelený. A aké poučenie plynie z tejto bájky? Obyvatelia smetiska sú nepoučiteľní a strašne rýchlo zabúdajú. Navyše sú tak ľahostajní k svojej budúcnosti, že ani neskúmajú kto je za kým a slepo veria marionetám. No bábkari pevne držia svoje špagátiky v rukách a na rozdiel od bábok inkasujú takmer celé vstupné od smetišťanov. (Bájka je čistá fikcia. Akékoľvek podobnosti mien, názvov miest a okolností s inými smetiskami sú čisto náhohodné).

Pridať príspevok

<< < ... 7 8 9 10