Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

VOĽBY 2018

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#19 | odpovedať 06.10.2018 19:00:21
Ľubomír Turcer

Naozaj nechápem prečo sa stýmto obraciate na mňa. Tí čo kandidujú sa slobodne rozhodli . Sú dospelí.
#18 | odpovedať 05.10.2018 20:59:19
Rasťo k600

Hups :-) Trefné Marek
#17 | odpovedať 05.10.2018 10:32:40
mark marek

pám prednosta, k comu toto je? niekto nas chce opit rožkom?!
zoznam kandidatov na primatora, pán Daško, pán Štencl, pán Proszczuk, pán Turčík, pán Wiedermann. vieme že 3 pani z tohto zoznamu su zamestnanci mesta. ked sa prihlasili za kandidatov a chcu pana Daška nahradit? su s vedenim pana Daška nespokojny? alebo je to manipulovanie s hlasmi? jedeno velke kocurkovo v Ilave.
#16 | odpovedať 05.10.2018 10:32:20
mark marek

pám prednosta, k comu toto je? niekto nas chce opit rožkom?!
zoznam kandidatov na primatora, pán Daško, pán Štencl, pán Proszczuk, pán Turčík, pán Wiedermann. vieme že 3 pani z tohto zoznamu su zamestnanci mesta. ked sa prihlasili za kandidatov a chcu pana Daška nahradit? su s vedenim pana Daška nespokojny? alebo je to manipulovanie s hlasmi? jedeno velke kocurkovo v Ilave.
#15 | odpovedať 03.10.2018 06:53:16
exana

Má. Kandidát , ktorého meno mi "vyhviezdičkovali". Jeho iniciály sú RT. To sa hádam môže aj v médiách :)
#14 | odpovedať 02.10.2018 22:27:32
ilavan

Je potrebné, pre orientáciu občanov pri voľbách, aby každý
kandidát na primátora sa v krátkosti verejne prezentoval vo veciach:
-aká je jeho predstava na rozvoj mesta
-aké verejno-prospešné objekty, či iné stavby za jeho volebné obdobie zrealizuje
-aká je jeho predstava na zlepšenie života občanov v meste
/socialna oblasť, zdravotníctvo, doprava, parkovanie,šport,
funkčnosť nemocnice v Ilave/
-čo je jeho priorita ako primátora
#13 | odpovedať 01.10.2018 14:25:37
mubarakobama

ale vázne. to naozaj má niekto z kandidátov v obchodnom registri prevádzkovanie erotického salónu? ktorý? vieme meno? myslím ze je to informácia, ktorá by vela volicov zaujala.
#12 | odpovedať 01.10.2018 08:27:57
mubarakobama

z toho asi vyplyva, ze na vedenie tohto bordelu je najlepsie kvalifikovany:D
#11 | odpovedať 30.09.2018 21:20:18
exana

Ktorý ***** to je čo kandiduje u nás za primátora? To ten, čo má v obchodnom registri prevádzkovanie erotického salónu...?
#10 | odpovedať 30.09.2018 11:43:43
občianka2

Čo musia voliči urobiť, aby v komunálnej politike vládla spravodlivosť? Či je to len pre nás veriacich náboženská morálna hodnota? Napriek tomu máme stále čo zlepšovať, preto hľadáme spravodlivých komunálnych politikov, ktorí si budú všímať aj požiadavky iných ľudí, slabých, znevýhodnených, ... .Očakávame, že nebudú užívať výhody moci len kamaráti a spolužiaci, … zamestnávanie známych z okolia, ... . Alebo pre nás niektorých dobre finančne zabezpečených voličov je dôležitá len infraštruktúra mesta, opravené chodníky, ... .
Pre kandidátov, ktorí zvíťazia vo voľbách, odporúčam na zváženie citát, ktorý napísal cisár Cludius svojmu synovi, je to takéto životné pravidlo: „Nemusíš byť vždy veľkodušný, ale spravodlivý vždy.“ Raz mi to tiež odporučila moja spolupracovníčka z Ilavy, keď som bola chvíľku vo vedúcej funkcii.
Ak sa zaujímate, čo o spravodlivosti píše Biblia, možno sa raz splní aj biblický prísľub: Spravodliví zdedia zem, budú ju obývať na veky vekov. (Žalm 37,29) Či to len Boh chce mať na zemi spravodlivých ľudí, alebo je to dôležité aj pre ľudí dnešného sveta?
A v čom inom, ak nie v spravodlivosti, ľudskej či Božej, môže byť rozdiel medzi veriacim a neveriacim politikom?
#9 | odpovedať 28.09.2018 09:30:59
ilavan

Poučný príbeh o dvoch kohútoch.
Kohútov treba poslaľ na skutočné smetisko.
#8 | odpovedať 27.09.2018 19:44:49
Rasťo k600

Pán prednosta ja od Vás absolútne nič nečakám a ani ste ma neprekvapil. Ak si dobre pamätám, nebol som to len ja, kto napísal, že z vedenia nik nereaguje. Prezrite si spätne diskusie. Nechápem opäť Vašu reakciu. Čím som Vás tak nahneval? Ja sa držím témy a aj toho čo ste napísal. Mám právo reagovať a vyjadrovať sa na verejnej diskusii. Nikoho neponižuje a neurážam! A veľmi sa mýlite s tým čo ste napísal, že mám voči Vašej osobe antipatie. Ani najmenšie. Nemám na také prízemnosti čas. Ja som tu neprejavil antipatiu voči nikomu a nechápem, kde ste to vôbec zobral?! Mne ste neublížila a neublížil som ani ja Vám. A ešte jedna vec, určite mi nebudete hovoriť ako a čo mám písať a reagovať na diskutujúcich. Tá doba je dávno minulá. Dodržiavam kódex diskusie. A na záver, ste verejná osoba, platená z našich daní a preto musíte zniesť mieru kritiky a vyjadrovania sa na Vašu osobu ako prednostu úradu.
#7 | odpovedať 27.09.2018 18:57:08
Ľubomír Turcer

Z dovolenky som sa vrátil v pondelok 24 septembra. To ste nečakal že? Vôbec si nemyslím o ľuďoch čo píšete, ani o Vás nie. Mám právo reagovať, písať zakladať diskuzné témy ako každý občan či už ako prednosta alebo ako Ľubomír Turcer. Som stále tá istá osoba. Každý príspevok na webe mesta má niečo s mestom, alebo výkonom mojej funkcie. Aj to že tu môžete prispievať je vďaka nám na meste. Boli časy keď ste nemali šancu-ale to si už asi nepamätáte. Neviem či ste to nebol zrovna Vy kto sa sťažoval že z mesta nik nereaguje. Zastupiteľstvo sa zamestnancom neprepláca-overte si. Len poslancom! Vy nie ste ten, kto disponuje mojim pracovným časom a ani mi nešéfujete. Nehrajte sa na to. Ako predstaviteľ mesta mám právo komunikovať s občanmi aj v rámci pracovnej doby a to tak cez web ako aj cez Facebook, alebo úradný mail. A komunálne voľby sú určite moja pracovná záležitosť, lebo zodpovedám za ich priebeh. TÚTO TÉMU SOM ZRIADIL PRE TO ABY OBČANIA MOHLI VYJADRIŤ SVOJ NÁZOR K VOĽBÁM, KU KAMPANI KU KANDIDÁTOM FORMOU SLUŠNEJ, VTIPNEJ A KOREKTNEJ, ALE AJ KRITICKEJ DISKUSIE. Nie všetci kandidáti majú svoje weby!!! Držte sa témy a nezneužívajte ju na vyjadrovanie osobných antipatií voči mne a komukoľvek. To isté platí pre Mubarakaobamu. Vážme si jeden druhého. Sme jeden národ.
#6 | odpovedať 27.09.2018 17:54:49
Rasťo k600

Pán prednosta, nechápem Vašu reakciu. Myslíte si že ľudia sú hlúpi? Píšete o bilbordoch, ktoré ešte v lete ani neboli. To si myslíte, že tu ľudia s prepáčením žerú seno? Pripadá mi to tak, ako keď malé dieťa niečo urobí a povie, to už bolo. Prečítajte si môj príspevok naozaj pozorne a skúste odpovedať. Ten príspevok má niečo s mestom alebo s výkonom Vašej funkcie? Asi nie. Ja nie som odkázaný na Vaše peniaze a taktiež nemajte starosť o môj spánok. Usmial som sa nad Vašom poznámkou, že nemáte zaplatené zastupiteľstvo. Ale dosť. Nedám sa vmanipulovať do nejakej hry, na takú úroveň sa neznížim. To nie! Iba som poznamenal, že uvedená bájka mala byť publikovaná pod Vašim menom a nie pod funkciou ktoré súčasne zastávate a navyše v pracovnom čase.
P.s. Toto je diskusia a kto chce môže tu prejaviť svoj názor v súlade s kódexom. Nik Vás neuráža a ani sa do Vás nenaváža. Iba sa diskutuje. Na to ešte dúfam máme právo.
#5 | odpovedať 27.09.2018 13:32:56
Ľubomír Turcer

Táto téma je o voľbách, nie o prednostovi. K tomu sa vyjadrujte. Ja som zvolil formu literárneho útvaru. Vy si zvoľte svoju formu. Alebo založte novú diskusnú tému "Nakladáme prednostovi" ( 10 sekúnd).
#4 | odpovedať 27.09.2018 12:17:06
mubarakobama

pan prednosta, ako vzdy, zakryva vlastnu neschopnost aroganciou. vsetci dufame, ze ako prednosta to uz nebude robit dlho.
#3 | odpovedať 27.09.2018 07:22:15
Ľubomír Turcer

Očakával som takúto reakciu. Takže pre vysvetlenie. Bájka vznikla na slnečnej pláži na dovolenke. Po návrate som ju doma na svojom počítači naťukal a poslal si ju mailom na mail prednostu. Prekopírovanie do príspevku trvalo asi 50 sekúnd. Ak by ste mal pocit že som Vás okradol príďte na úrad Ja Vám dám euro aby ste pokojne spával. Keď sedíme dlhé hodiny na zastupiteľstvách a nikto nám to zamestnancom nezaplatí vtedy sa neozývate. Dnes som prišiel do práce 6:45 a už som riešil veci v účtárni kde robia pred 7:00 hod Ja oficiálne začínam o 7:00 takže v rámci nadčasu Vám odpovedám. Tento príspevok mi zabral 36 sekúnd.
#2 | odpovedať 26.09.2018 16:23:18
Rasťo k600

Touto cestou by som chcel poďakovať pánovi prednostovi za literárne okienko. Pán prednosta pozeral som si čas v akom ste pridal príspevok – 13:09 hod. a mám za to, že ste sa v tom čase nachádzal v úrade. Som „rád“ , že vynaložené prostriedky na Váš plat sú „super“ vynaložené a taktiež som „rád“, že máme takého prednostu, ktorý v jeho pracovnom čase využíva pracovný čas na literárnu činnosť a nie pre blaho obyvateľov. Čas ktorý ste nad daným dielom strávil nebol asi 5 minút a Vaša hodinová mzda nie je nízka. Verím, že na daný výtvor ste patrične hrdý.
Je to vôbec normálne, aby ste pridávali uvedený príspevok pod logom mesta a funkciou? Vhodnejšie by bolo, aby ste vystupoval pod súkromnou osobou. Tiež by ma zaujímal aj názor na uvedené pána primátora, ale to je iba zbožné prianie. Tu vedenie už vôbec nekomunikuje s občanmi a keď komunikuje, tak iba v minimálnej miere. A pokračujme vo Vašej terminológii, skúsme nazvať modrého kohútika kráľom Augiášom a havrana Havrmanna Heraklesom. Nádejame sa tomu, že Herakles bude mať šancu a dostane za úlohu vyčistenie chlieva kráľa Augiáša. (záver je čistá fikcia a pokračovanie vo Vašej bájke. Akékoľvek podobnosti mien, názvov miest a okolností s inými smetiskami sú čisto náhodné).
#1 | odpovedať 26.09.2018 13:09:25
Ľubomír Turcer

Bájka o kohútoch a smetisku.

Bolo raz jedno malé, utešené smetisko a na ňom dvaja spriatelení kohúti. Jeden sa volal Červený a druhý Modrý. Červený kohút sa dohodol s Modrým, že najskôr bude vládnuť na smetisku 4 roky a potom nechá vládnuť Modrého. Modrý bol priateľský a dobrosrdečný a tak súhlasil.
Lenže Červenému sa tak zapáčilo kraľovanie, že chcel vládnuť aj naďalej. A tak Červený vládol 12 dlhých rokov. Veľa toho na smetisku nezbudoval. Avšak svoj kurín vyzlátil, nakúpil záhrady a nazhŕňal bohatstvo do truhlíc. Pritom vobec nedbal o blaho ostatných obyvateľov smetiska. Nechal ho chátrať a najvzácnejšie objekty smetiska lacno rozpredal svojim kumpánom za protislužby.
Modrý to ťažko znášal a opakovane sa uchádzal o priazeň smetišťanov. Po 12 rokoch sa konečne obyvateľom rozvidnelo a zvolili si ho za kráľa. Modrý budoval smetisko, opravoval budovy, cesty a zháňal dukáty po celom svete len aby na svojom smetisku mal prosperujúce spoločenstvo. Bol prísny na svojich radcov a vyžadoval oddanosť a úsilie pre blaho smetiska.
Červený sa každé 4 roky snažil zvrhnúť vládu Modrého, no neuspel. Obyvatelia smetiska Červeného už definitívne prekukli. A tak sa v 12-tom roku panovania Modrého rozhodol, že keď nemôže on opätovne získať trón, predstrčí smetišťanom havrana Havrmanna. Havrmannovi chodil zbierať podpisy, dal mu k dispozícii miesta na jeho pozemkoch na veľké obrazy s nápisom „Nový kráľ smetiska“, zaplatil vychýrených maliarov, ponúkol mu pozemky na zriadenie prírodného kúpaliska, dukáty na „kortešačku“ a účelovo budoval aj so svojimi červenými kamarátmi Havrmannovu slávu. Havrmann bol spokojný. Všade sa predvádzal a prijímal poklony. Zvolával a hostil smetišťanov. Ponúkal im špekáčiky, cukrové vaty a sladkosti. Samozrejme že zaslepení obyvatelia Havrmanna velebili. Ani vo sne ich nenapadlo, že Havrmann je len nastrčená bábka úplne v područí Červeného a jeho kumpánov.
A tak si zvolili Havrmanna za kráľa. Havrmann potom opitý mocou a z povinnosti za poskytnuté dary poslušne plnil príkazy nového hlavného radcu Červeného a jeho kumpánov. „Panoval“ dlho, dlho. Červený rafinovane znova bohatol na smetiskových zákazkách a rastúcich daniach pre smetišťanov. Samozrejme aj Havrmannovi sa niečo ušlo, ale neskôr ho vnútorne zožieral pocit bezmocnosti a zúfalstva.
O obyvateľov smetiska Havrmann po čase stratil záujem a smetisko začalo znova chátrať. Smetišťania márne hľadali Modrého. Odišiel sklamaný a nepochopený. Utiahol sa do súkromia a nikdy sa už o trón neuchádzal. Nezostávalo im nič iné, len hľadať niekoho, kto by bol aspoň trochu modrý, alebo aspoň zelený. A aké poučenie plynie z tejto bájky? Obyvatelia smetiska sú nepoučiteľní a strašne rýchlo zabúdajú. Navyše sú tak ľahostajní k svojej budúcnosti, že ani neskúmajú kto je za kým a slepo veria marionetám. No bábkari pevne držia svoje špagátiky v rukách a na rozdiel od bábok inkasujú takmer celé vstupné od smetišťanov. (Bájka je čistá fikcia. Akékoľvek podobnosti mien, názvov miest a okolností s inými smetiskami sú čisto náhohodné).

Pridať príspevok

<< < ... 7 8 9 10