Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Kultúra

Tip: video súbor spustíte kliknutím na

Vystúpenie FS z Indonézie

07.07.2010
Prosím stiahnite si Flash prehrávač aby ste si mohli prehrať video nahrávky.

Pri príležitosti 65. výročia SNP v DK 28. 8. 2009. Súbor okrem tradičných indonézskych ľudových piesní predstavil svoju adaptáciu známej slovenskej ľudovej piesne "Tancuj, tancuj."

Dĺžka: 20'

video a strih: M: Toman

Ilavská hudobná jar 2010

22.03.2010
Prosím stiahnite si Flash prehrávač aby ste si mohli prehrať video nahrávky.

Tradičný koncert Ilavskej hudobnej jari prebiehal vo dvoch častiach: prvý koncert sa niesol v podaní umeleckého programu absolventov, konal sa v nedeľu 14. marca 2010 v DK Ilava. Na druhom koncerte 23.3.2010 sa predstavili hostia z Trenčína, ktorí v zaujímavom podaní predviedli skladbu Beatles v husľovej zostave Laugaricia Quartet.

Fotogaléria z prvého koncertu
Fotogaléria z druhého koncertu

MUZIKÁL PERINBABA

25.02.2010
Prosím stiahnite si Flash prehrávač aby ste si mohli prehrať video nahrávky.

Rozprávkový muzikál pre deti a dospelých zachytáva odvekú túžbu človeka po šťastí, porozumení a láske, snahu prekonať ťažkosti života a zvíťaziť nad smrťou. Diváka ponárajúceho do deja sa zmocňuje očarenie a príťažlivosť, prebúdzajúca jeho cit pre krásu ako i tušenie moci tajuplného a nepodplatiteľného pôsobenia medzi nebom a zemou, ktoré v ňom posilňuje nádej a utvrdzuje zmysel pre pravdu, lásku a spravodlivosť. Zakomponované do príbehu je tou najsilnejšou motiváciou. To všetko je vynikajúco zvládnuté farebnými i umeleckými scenériami, vyjadrené členmi umeleckých súborov a hereckých osobností. A človek uchvátený krásou spoznáva, že ani zhon života mu nebráni k tomu, aby nad sebou víťazil ...

Divadelný súbor HUGO v spolupráci s folklórnymi súbormi MLADOSŤ, VRŠATEC, STRÁŽOV, tanečným súborom ZUŠ Ilava a divadelným súborom MALÁ MÚZA

Muzikál je realizovaný projektovými partnermi: Mesto Dubnica nad Váhom, Mesto Ilava, Kulturní a vzdělávací středisko Valašské Klobouky, Dechová hudba Valaška, Dům dětí a mládeže Valašské Klobouky, OS Klobučan v rámci projektu "Cez Karpaty na vohľady: Rozvoj spolupráce v oblasti prezentácie ľudovej kultúry prihraničných regiónov Valašskokloboucka - Ilavskodubnicka".

kliknite na fotogalériu o muzikáli Perinbaba
Perinbaba hudobne aj na mp3

Premiéra bola 20.12.2009 v DK Ilava


SCENÁR: Ľubomír Feldek
ÚPRAVA TEXTU A RÉŽIA: Andrej Škvaro
TEXTY PIESNÍ: Ľubomír Feldek, Dagmar Mišíková
HUDBA: Dagmar Mišíková, Lukáš Behan

kliknite na podrobné informácie o obsadení i technickej spolupráci

 

Chcete byť automaticky informovaný(á) o novej video nahrávke cez RSS službu? Čo je to RSS

<< < ... 2 3 4 5 6 > >>