Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Motýľom nik nerozkáže

Dátum: 09.03.2018 Čas: 16.30 Miesto: Dom kultúry Ilava-sála na prízemí

9. 3. 2018 /piatok/ o 16. 30 v sále domu kultúry

Medzinárodný deň žien: Motýľom nik nerozkáže - komorná úsmevná dráma o tom, aké krehké vedia byť vzťahy medzi ľuďmi, ale aj ľudia samotní.

Nielen pre ženy, na predstavení Činoherného klubu DNV Bratislava privítame všetkých milovníkov divadla. Vstupné 7 € , predpredaj v DK a knižnici. Po skončení Vás pozývame na malé občerstvenie.

V hre účinkujú všetko profesionálni herci: 

Jakub Abrahám - absolvent herectva  v ročníku Hany Letkovej a Evy Rysovej, venuje sa práci v dabingu, reklamám, divadle a poradenstvu v oblasti pánskej módy a spoločenskej etikety. Vo vlastnej talk show BEZ OPONY za päť rokov vyspovedal už viac ako 40 osobností ako napríklad: Milan Kňažko, Adela Banášová, Zdena Studenková, Iveta Radičová, Martin Huba, Soňa Valentová a mnohí ďalší...

Hana Letková -  (dlhoročná herečka, dcéra Ivana Letka, bývalá členka činohry Novej scény, SND, známa aj z dabingu, či televíznych inscenácií najmä ako niekdajšia predstaviteľka televíznych princezien, momentálne nakrúca jednu z ústredných postáv v novej sérií seriálu Panelák) 

Nikola Dubovanová - Absolventku herectva na Cirkevnom konzervatóriu Nikolu Dubovanovú diváci mohli vidieť okrem televíznych obrazoviek (v seriáloch Záchranný systém (RTVS), či Dedičstvo (JOJ) aj na doskách činohry SND, kde účinkovala v predstavení August: Stratení v Oklahome. Aktuálne je študentkou Janáčkovej akadémie múzických umenív Brne.

Mojmír Procházka - vyštudoval herectvo na Cirkevnom konzervatóriu a momentálne sa venuje moderátorskej práci v Slovenskom rozhlase, divadelným projektom, taktiež sa realizuje v zábavných videách na youtube, skúsil aj stand up comedy. Účinkoval aj vo viacerých reklamách. V Činohernom klube vytvoril postavy v predstaveniach Pasca a Pokušenie v Devínskej doline.

O hre: Komorná úsmevná dráma o tom, aké krehké vedia byť vzťahy medzi ľuďmi, ale aj ľudia samotní. O hľadaní slobody, istôt a vlastnej identity. A o tom, čím všetkým prechádzame, kým prekonáme svoj nie vždy na prvý pohľad viditeľný hendikep.

Hra Motýľom nik nerozkáže je v skutočnosti inšpirovaná reálnym príbehom slepého chlapca zo Scarsdale, ktorý napriek svojmu hendikepu vyštudoval právo na Harvarde. Gershe počul tento príbeh v rádiu a rozhodol sa použiť ho ako východiskovú situáciu svojej hry. Hneď po jej napísaní bola hra uvedená na Broadwayi, kdedosiahla na to, že nešlo o muzikál, mimoriadny úspech – 1100 repríz.

V roku 1972 z nej Gershe urobil filmový scenár a s ešte väčším úspechom bol natočený rovnomenný film, v hlavných úlohách s Edwardom Albertom, Goldie Hawn a Eileen Heckart. Eileen Heckart za stvárnenie matky hlavného hrdinu dostala v tom istom roku Oscara ako najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe.