Pondelok 7:00 - 15:00 hod.
Utorok Nestránkový deň
Streda 7:00 - 16:00 hod.
Štvrtok 7:00 - 15:00 hod.
Piatok 7:00 - 13:00 hod.
Obedňajšia prestávka je od 11:00 do 12:00 hod.
Na území mesta sme v uplynulých dňoch objavili nelegálnu skládku odpadu, pozostávajúcu najmä zo starých pneumatík. Napriek tomu, že sa skládka nenachádzala na pozemku vo vlastníctve mesta, pristúpili sme k jej odstráneniu.
Podľa zistení nejde o postupné hromadenie, ale o jednorazové vyvezenie väčšieho množstva odpadu na dané miesto. Takéto konanie je nezodpovedné voči životnému prostrediu aj voči občanom, ktorí odpad triedia a likvidujú zákonným spôsobom.
Odstraňovanie nelegálnych skládok je finančne aj časovo náročné. Náklady spojené so zberom, prevozom a likvidáciou odpadu zaťažujú rozpočet mesta, pričom tieto finančné prostriedky by mohli byť využité na rozvoj verejných služieb alebo skvalitňovanie prostredia pre obyvateľov.
Občania môžu odpad odovzdať bezplatne na zbernom dvore. V prípade starých pneumatík funguje systém spätného odberu, ktorý zabezpečujú pneuservisy a autoservisy. Pri kúpe nových pneumatík je totiž v ich cene zahrnutý aj recyklačný poplatok, na základe ktorého je možné staré pneumatiky bezplatne odovzdať. Právnické osoby sú pri nakladaní s odpadom a likvidácii pneumatík povinné postupovať v súlade s platnou legislatívou.
V Iliavčanskej doline sme navyše našli kontajner na sklo zasypaný bežným komunálnym odpadom, čím sa znehodnocuje triedenie a komplikuje ďalšie spracovanie odpadu.
Ak nájdete podobné nelegálne skládky, informujte pracovníkov MsÚ alebo mestskú políciu.
-nh-
Návštevnosť:
ONLINE:4
DNES:146
TÝŽDEŇ:2505
CELKOM:3094621