sk

Preklad (translations)

mesto ILAVA
mesto
Ilava

Podeľ sa a pomôž – potravinovou zbierkou pomáhame

Podeľ sa a pomôž – potravinovou zbierkou pomáhame

Pracovníci Mesta Ilava, sociálna komisia a poslanci sa aj tento rok zapojili do pomoci či už sociálne slabším rodinám, osamelým občanom či najstarším seniorom. V týchto dňoch im distribuovali krabičky z projektu "Koľko lásky sa zmestí do krabičky od topánok" ako aj potravinovú pomoc.

Obchodný reťazec Lidl ako jeden z najväčších potravinových reťazcov na Slovensku sa v spolupráci so sociálnym referátom Mesta Ilava podieľa na pomoci občanom pri riešení potravinovej nedostatočnosti.

 

Potravinová zbierka ,,Podeľ sa a pomôž“ v spolupráci s Lidl vstúpila už do druhého roku. Zákazníci majú možnosť po zaplatení svojho nákupu venovať časť nakúpených trvanlivých a suchých potravín do špeciálne označeného koša, ktorý je priamo v predajni, v zóne za pokladnicami. Každý kôš je označený logom spoločnosti Lidl a názvom projektu „Podeľ sa a pomôž“.

Projekt je koncipovaný ako dlhodobá pravidelná podpora s cieľom dosiahnuť reálnu zmenu v životoch ohrozených obyvateľov. V súlade s aktuálnou situáciou a našou stratégiou spoločenskej zodpovednosti sa snažíme zmierniť sociálne vylúčenie našich obyvateľov rozdávaním trvanlivých a suchých potravín, ktorí to najviac potrebujú, osamoteným starším obyvateľom a ľuďom so zdravotným znevýhodnením. Takto vlastne každý zákazník potravinového reťazca Lidl Ilava, ktorý prispeje do koša s názvom „Podeľ sa a pomôž“, pomáha a podporuje spoluprácu so sociálnym oddelením Mesta Ilava, pri odstraňovaní a dosahovaní cieľa, ku reálnej zmene života ohrozených obyvateľov.

Mesto Ilava s veľkou vďakou oceňuje snahu a pomoc všetkých zákazníkov, ktorí prispeli k zbierke. Spoločne s vami sa nám podarilo odovzdať viac ako 100 obyvateľom potravinovú pomoc. Na základe skúseností chceme upriamiť pozornosť na to, že v rámci tejto zbierky je možné do potravinového koša v predajni Lidl okrem trvanlivých a suchých potravín odovzdávať aj trvanlivé potraviny v konzervách a hygienické potreby. Trvanlivé potraviny v konzervách sme sa snažili odovzdať našim spoluobčanom bez domova.

Veríme, že spoločnými silami, potravinovým reťazcom Lidl Ilava, príspevkami vás kupujúcich a organizačným zabezpečením sociálneho referátu Mesta Ilava, sa bude táto pomoc naďalej dostávať k našim spoluobčanom, ktorí to potrebujú a ktorým aj takýto spôsob pomoci pomôže.

 

-abak-

 

 

Dátum vloženia: 18. 12. 2021 16:49
Dátum poslednej aktualizácie: 18. 12. 2021 17:00
Autor: Veronika Klobučníková

Rýchle odkazy

parkovanie

Koronavírus
Celoštátne testovanie Smútočné oznamy
Videozáznamy
Otázky a odpovede
Geografický systém
Ilavský mesačník

Fotogaléria
Fotogaléria

Mobilná aplikácia

Mobilná aplikácia SOM

Verejný internet v meste

Verejný Wifi internet

Zlatý erb 2020

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28
1
29 30
31 1 2 3 4 5 6

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 4
DNES: 144
TÝŽDEŇ: 3017
CELKOM: 1037897

               PARKOVANIE

parkovanie

Parkovanie - Oficiálna stránka mesta Ilava

AKTUÁLNA TEPLOTA

19.1.2022 06:28

Aktuálna teplota:

-2.1 °C

Vlhkosť:

76 %

Rosný bod:

-5.7 °C

MOBILNÁ APLIKÁCIA

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

KNIŽNICA DK ONLINE

Mestská knižnica


ON-LINE katalóg

Prevádzková doba
pondelok až piatok
v čase 10:00-21:00 hod.
 

FOTOGALéRIA

Náhodný výber z galérie

SPOLKY A ORGANIZÁCIE