V meste odstraňujú poškodené stromy

Stromy

V centre odstraňujú štyri stromy, ktoré boli podľa odborného posudku napadnuté lykožrútom a mohli predstavovať bezpečnostné riziko. Mesto pripravuje náhradnú výsadbu novej zelene.

V predchádzajúcich dňoch bol vypracovaný dendrologický posudok, na základe ktorého sa zistilo, že niektoré stromy v meste sú napadnuté lykožrútom. Z dôvodu bezpečnosti a ochrany zdravia mesto pristúpilo k ich odstráneniu.

Celkovo ide o štyri stromy – jeden v mestskom parku a tri v blízkosti mestského úradu. Dva z nich už odstránili, ďalšie dva vypília zajtra.

Poškodené stromy predstavovali riziko najmä počas silného vetra a letných búrok, keď mohlo dôjsť k ich vyvráteniu. Výrub povolilo mesto Nová Dubnica. Súčasťou prác bude aj vyfrézovanie pňov a úprava ostrovčeka pri mestskom úrade.

Mesto zároveň zabezpečí náhradnú výsadbu. Vysadia magnóliu, javory červené a vtáčí zob.

 

-nh-

Dátum vloženia: 18. 5. 2026 13:20
Autor: Mgr. Natália Hudecová Dis. Art.

Mesto

Rýchle odkazy

projekty mesta EÚ

 

 

Zlatý erb 2020

 

Kalendár

Jún2026
Po Ut St Št Pia So Ne
1 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:5
DNES:133
TÝŽDEŇ:2492
CELKOM:3094608

FOTOGALÉRIA

Náhodná fotogaléria

Spolky a Organizácie
Naše družobné mestá