Nastavenie veľkosti písma
+

Aktuality - Veľký úspech pretekárov z Ilavy

Karatisti TJ Sokol Ilava

TJ Sokol - oddiel karate bol zase úspešný. Tentoraz na Majstrovstvách Sveta WUKF 2019 Bratislava

Od 20.6.2019 do 25.6.2019 sa konali v Bratislave  Majstrovstvá Sveta karate WUKF.

Z Ilavy boli nominovaní ôsmi pretekári – Romana Adamcová, Peter Meliš, Katarína Kadlečíková, Natália Balajková, Paľko Ház, Timo Horák, Tadeáš Horák a najmladšia Peťka Andraščíková.

Ako reprezentační kouči  sa zúčastnili aj tréneri Kamil Horák a Pavol Iskra. Súťaže sa zo Slovenska zúčastnilo 200 pretekárov, v rôznych kategóriách. Celkom sa prezentovalo 2400 pretekárov, z viac ako 40 štátov a viac ako 88 federácií z celého Sveta. Vo veľmi ťažkej konkurencii sa nám darilo nasledovne.

Paľko Ház sa prebojoval do druhého kola, kde prehral s vyspelejším súperom.

Najmladšia naša pretekárka, Peťka Andraščíková, prehrala nešťastne svoj prvý zápas, po spornom verdikte rozhodcov.

Tadeáš Horák sa z 58 pretekárov vo svojej kategórii prebojoval piatimi víťazstvami až do postupu do semifinále, kde nešťastne prehral s Ruským pretekárom a skončil piaty.

Timo Horák bol najväčším prekvapením nielen pre nás ,ale aj pre reprezentačných trénerov ,keď sa z 30 pretekárov v kategórii prebojoval až do finále a so stratou jednej desatiny , skončil štvrtý !!!.

Katka Kadlečíková sa prebila až do finále kde o pol bodu ,prehrala s Poľskou reprezentantkou, po diskutabilnom verdikte rozhodcov. Skončila druhá so striebornou medailou.

Natália Balajková, ktorá tento rok ešte len začínala s medzinárodnými turnajmi, bola našim ďalším prekvapením, keď skončila v ťažkej konkurencii, na vynikajúcom treťom mieste s bronzovou medailou.

Peter Meliš v družstve do 20 rokov sa prebojoval až do finále, a po prehre s Rumunskom skončili na vynikajúcom druhom mieste – striebro.

Romanka Adamcová, podávala počas celého turnaja, excelentné výkony.

Podržala náš team v súťaži družstiev Sambon Shobu a Rotácie kde získali dievčatá dve tretie miesta. V kategórii Open skončila tretia, ale vo svojej kategórii už nezaváhala a s veľkým rozdielom bodov, výrazne porazila všetky konkurentky a získala titul Majsterky Sveta a zlatú medailu. Bol to rok náročnej prípravy našich pretekárov, trénerov. Nespočet súťaží a sústredení. Množstvo tréningov , modrín ,natiahnutých svalov ,odrenín a veľké zaťaženie. Ale sa to oplatilo. Musíme poďakovať všetkým ,ktorí nám pomáhali a držali palce. Rodičom, členom oddielu, spolucvičencom a všetkým trénerom, Vedeniu školy ZŠ Ilava, Vedeniu mesta Ilava, poslancom a všetkým ktorí nám fandia. Všetkým, ktorí nám prispeli 2% z daní alebo sponzorsky. Ešte raz všetkým veľká vďaka. Lebo bez pomoci ľudí okolo nás, by sa takýto výsledok dosiahol len veľmi ťažko.Konečné výsledky pretekárov TJ Sokol Ilava z Majstrovstiev Sveta WUKF v Bratislave 2019.