mesto
Ilava

Ilavská etapa 57. ročníka Medzinárodných cyklistických pretekov

Ilavská etapa 57. ročníka Medzinárodných cyklistických pretekov 1

Organizátorom pretekov bol Športový klub cyklistiky Dubnica nad Váhom v spolupráci s mestami, kde sa konali jednotlivé etapy. V ilavskej etape zvíťazil pretekár zo Slovinska.

Mladí pretekári súťažili v troch etapách, pričom druhá mala štart i cieľ v Ilave. Cyklisti dvakrát prešli okruh cez Homôlku a Javorinku a naspäť do Ilavy cez Zliechov. V úvode pretekov odovzdal primátor mesta Ilava Viktor Wiedermann žltý dres vedúcemu pretekárovi 1. etapy. Po štarte, keď juniori v horúcom letnom počasí už súťažili o dres najlepšieho vrchára, sa centrom mesta preháňali deti. Najmenší na odrážadlách a kolobežkách, starší na bicykloch. V každom meste organizátori pripravili aj verejné cyklistické preteky pre deti bez licencie. Súťažné okruhy okolo námestia bravúrne zvládali, niektorí urobili aj viac ako bolo treba :) Malý darček od organizátorov si určite všetci zaslúžili.

Počas čakania na cyklistov bolo možné v príjemnom prostredí pri fontánke v parku zakúpiť občerstvenie a najmenších návštevníkov potešil veľký nafukovací hrad. Po trinástej hodine sme už v cieli potleskom vítali prvých pretekárov. V ilavskej etape zvíťazil Matic Macek zo Slovinska, cenu mu odovzdal zástupca primátora Anton Bajzík.