sk

Preklad (translations)

mesto ILAVA
mesto
Ilava

Jednosmerná ulica Kpt. Nálepku dostane nový asfaltový povrch

Jednosmerná ulica Kpt. Nálepku dostane nový asfaltový povrch

Hoci komunikácií s nelichotivým vzhľadom je v našom meste ešte stále mnoho, teraz prišiel rad na opravu ulice Kpt. Nálepku s prepojením na ulicu Mládežnícku smerom ku kanálu. Práce začali koncom júna a ulica začína naberať nové kontúry.

Po zjednosmernení jednej z hlavných ulíc na sídlisku Sihoť, dostali zabrať aj ďalšie jednosmerné dopravné prepojenia. Tie už aj predtým „zdobilo“ početné množstvo jám. V rámci bežnej údržby sa podľa potreby tieto výtlky vyspravujú, avšak takéto kompromisné riešenia sa nedajú robiť donekonečna. Hoci komunikácií s nelichotivým vzhľadom je v našom meste ešte stále mnoho, teraz prišiel rad na opravu ulice Kpt. Nálepku s prepojením na ulicu Mládežnícku smerom ku kanálu.

Na rekonštrukciu tejto ulice bol najskôr vypracovaný projekt a následne prebehlo verejné obstarávanie na zhotoviteľa prác. Jeho víťazom sa stala firma Swietelsky-Slovakia, spol. s r.o. zo Žiliny, ktorá akciu vysúťažila za približne 39,5-tisíc eur.

S realizáciou prác sa začalo koncom júna a trvanie prác sa predpokladá na šesť týždňov. „Chodník po pravej strane komunikácie sa vybúra a rozšíri na šírku jeden a pol metra, pričom komunikácia sa ponechá v šírke tri metre. Chodník po ľavej strane miestnej komunikácie sa vybúra a vytvorí sa tu pás o šírke 2,2 metra, ktorý bude slúžiť na pozdĺžne parkovanie,“ vysvetlila Jana Šedová, referentka pre investičnú výstavbu z oddelenia rozvoja. Upravovať sa budú aj chodníky. Na začiatku úseku pri bytovom dome č. 237 sa vybuduje chodník za pozdĺžnym parkovacím miestom a napojí sa na jestvujúci pri bytovom dome s.č. 237. „Pokiaľ ide o navrhované riešenie na ulici Mládežnícka, úprava sa týka len výmeny krytu vozovky a vybudovania nespevnenej krajnice o šírke minimálne pol metra so spádom osem percent, čím sa zabezpečí odvodnenie cesty. V prípade potreby sa výškovo upraví poklop,“ uzavrela.

-verk-

Dátum vloženia: 9. 7. 2021 14:32
Dátum poslednej aktualizácie: 12. 7. 2021 15:50
Autor: Veronika Klobučníková

               PARKOVANIE

parkovanie

Parkovanie - Oficiálna stránka mesta Ilava

AKTUÁLNA TEPLOTA

19.8.2022 15:25

Aktuálna teplota:

27.2 °C

Vlhkosť:

45.3 %

Rosný bod:

14.3 °C

MOBILNÁ APLIKÁCIA

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

KNIŽNICA DK ONLINE

Mestská knižnica


ON-LINE katalóg

Prevádzková doba
pondelok až piatok
v čase 10:00-21:00 hod.
 

FOTOGALéRIA

Náhodný výber z galérie

SPOLKY A ORGANIZÁCIE