Menu

sk

Preklad (translations)

mesto ILAVA
mesto
Ilava

O krajšie a čistejšie mesto sa starajú technické služby mesta, na poriadku by malo záležať aj obyvateľom

stojisko SNP

Primátor Viktor Wiedermann sa spolu s vedúcou oddelenia technických služieb Alenou Vavrovou zúčastnil kontrolného dňa, počas ktorého si spoločne prešli Ilavu i mestské časti.

Zamerali sa v ňom na čistotu a poriadok v našom meste. Kontrolovali cintoríny, stojiská so smetnými nádobami, ale aj situáciu ohľadom kosenia. 

Na tomto kontrolnom dni sa primátor zameral na podnety od poslancov, mestských výborov či na reakcie obyvateľov na sociálnych sieťach. ,,Odmietam komunikáciu v zmysle, že technické služby nefungujú. Nefungovali by vtedy, keby nevyvážali odpad, nekosili by a nestarali sa o údržbu v meste. Samozrejme, môžeme sa zlepšovať a napredovať, či už je to tráva okolo obrubníkov alebo niektoré konkrétne lokality. Plán kosenia je ale nastavený a podľa neho pracovníci TSM fungujú,” povedal V. Wiedermann po obhliadke mesta. Ako ďalej dodal, veľkú úlohu pri ich práci zohráva faktor počasia, ale aj to, že zamestnanci TSM riešia aj zabezpečenie kultúrnych akcií (či už to teraz boli dni detí, Poľovníci deťom, Na zábave zábava…, kde vždy boli súčinní a nápomocní). ,,Technické služby majú svoj personálny a finančný strop. Netreba si ich mýliť s “hodinovým manželom”. Niektorí sa totiž mylne domnievajú, že zavolajú so svojím podnetom a ten bude ihneď promptne vyriešený. Takto to ale nefunguje. Pracovníci majú plán činností, ktoré majú vykonávať, nemôžu aj kosiť, aj zabezpečovať akcie, aj sa postarať o údržbu a zároveň vyhovieť každému podnetu od občana či poslanca ihneď,” skonštatoval primátor. Upozornil aj na to, že mesto historicky kosí aj lokality, ktoré nie sú majetkom mesta (napríklad tzv. “hadí ostrov” na Sihoti). ,,Ak by sme mali byť dôslední, tak by sme ich kosiť nemali, ale robíme to naviac práve pre našich obyvateľov, aby mali určitý komfort bývania a mesto vyzeralo esteticky. Treba si uvedomiť aj to, že mesto nemôžeme mať dokonale čisté a upratané, pokiaľ k tomu neprispejú aj obyvatelia svojím správaním a udržovaním čistoty napríklad okolo stojísk bytových domov, pri ktorých je často neporiadok” dodal a zdôraznil, že je to aj o zodpovednosti každého jedného občana, ako k tomu pristupuje a či chce mať okolo svojho bydliska čisto. Od toho sa odvíja aj celkový vzhľad mesta.  

stojisko SNPNa fotografii je stojisko na sídlisku SNP, kde bol v minulosti často veľký neporiadok. V súčasnosti im patrí pochvala, nakoľko si vždy okolo neho upracú a okolie ich panelákov vyzerá hneď krajšie.

 

-verk-
Dátum vloženia: 2. 7. 2024 7:28
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 7. 2024 7:42
Autor: Veronika Klobučníková

PARKOVANIE

TRIEDENIE OLEJA

SOCIÁLNE SIETE

KNIŽNICA DK ONLINE

Mestská knižnica


ON-LINE katalóg

Prevádzková doba
pondelok až piatok
v čase 10:00-21:00 hod.
 

FOTOGALÉRIA

Náhodná fotogaléria

SPOLKY A ORGANIZÁCIE