sk

Preklad (translations)

mesto ILAVA
mesto
Ilava

Odštartovali stavebné práce na novej prístavbe klobušickej škôlky

Odštartovali stavebné práce na novej prístavbe klobušickej škôlky

V areáli Materskej školy v Klobušiciach je už týždeň stavebný ruch.

V areáli Materskej školy v Klobušiciach je už týždeň stavebný ruch. Realizátor prístavby materskej školy prebral stavenisko a započal práce na vybudovaní prístavby. V piatok mohli deti s pani učiteľkami z okien pozerať nielen na prácu bágrov, ale aj domiešavača, v tento deň sa toiž začali robiť základy budovy, kde budú sídliť ďalšie dve triedy.

V aktuálnom vydaní Ilavského mesačníka sa k tejto téme vyjadroval aj primátor mesta Ing. Viktor Wiedermann. Z rozhovoru vyberáme: 

Prejdime k ďalšej diskutovanej téme. Je ňou prístavba škôlky v Klobušiciach. Venovali ste sa jej aj na augustovom mimoriadnom mestskom zastupiteľstve. Ako sa tento „komplikovaný príbeh“ ďalej vyvíja? Kedy zhotoviteľ začne s realizáciou diela?

Projekt prístavby materskej školy v Klobušiciach s rozšírením kapacity o dve triedy je pre mesto veľmi dôležitý. Projekt je prerobený a pripravený. Ideme do toho teraz, lebo ceny stavebných materiálov sa dramaticky menia a rastú. Pokiaľ by sme tento rok nezačali, ten budúci by sme boli už v úplne iných číslach. Máme podpísanú zmluvu s víťazom verejného obstarávania, firmou SESTAV, s.r.o.. Odovzdá sa stavenisko a v októbri sa začne stavať s tým, že termín ukončenia bude nastavený tak, aby v septembri mohli deti nastúpiť do nových tried. Benefitom tohto projektu je, že v ňom riešime aj rekonštrukciu starej budovy, kde sa zameriame hlavne na kúrenie. Z ceny približne 800-tisíc eur, ktorá bola určená za pôvodný projekt na kontajnerovú prístavbu, pričom sme doplatok mesta mal byť približne 400-tisíc eur, sme sa po zmene projektu dostali na celkovú sumu necelých 640-tisíc eur. Podali sme si novú žiadosť o grant, ktorý môže byť v hodnote viac ako 500-tisíc eur a zatiaľ máme veľkú pravdepodobnosť, že budeme úspešní. Žiadosť odišla 30. augusta 2021 a čakáme na rozhodnutie ministerstva. Zatiaľ sme tieto prostriedky zobrali v rámci úveru a ak budeme úspešní, tak nám budú spätne refinancované.

Prístavba Materskej školy Klobušice bude v našom mesačníku témou mesiaca v ďalšom vydaní, kedy by mala byť výstavba už započatá. V nej by sme radi objasnili podrobnosti tejto dlhej cesty od prvotného projektu až k realizácii. Povedzme si však zatiaľ aspoň stručne, prečo sa mesto vzdalo pôvodného projektu a zapojilo sa do nového?

Lebo sme sa ho museli vzdať. Z ministerstva, ako aj z kontrolného orgánu, ktorým je TSK, nám totiž bolo povedané, že by nám nemuseli schváliť celú žiadanú sumu, ale iba časť z nej. Zároveň nám odporučili, aby sme pôvodnú žiadosť stiahli a zapojili sa do medzitým vypísanej novej výzvy, v ktorej s veľkou pravdepodobnosťou môžeme byť úspešní.

-verk-

 

Dátum vloženia: 10. 10. 2021 20:42
Dátum poslednej aktualizácie: 10. 10. 2021 21:05
Autor: Veronika Klobučníková

Rýchle odkazy

Koronavírus
Celoštátne testovanie Smútočné oznamy
Videozáznamy
Otázky a odpovede
Geografický systém
Ilavský mesačník

Fotogaléria
Fotogaléria

Mobilná aplikácia

Mobilná aplikácia

Verejný internet v meste

Verejný Wifi internet

Zlatý erb 2020

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29
1
30 1 2 3
4 5 6 7 8
1
9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 7
DNES: 97
TÝŽDEŇ: 97
CELKOM: 938093

AKTUÁLNA TEPLOTA

25.10.2021 03:02

Aktuálna teplota:

3.8 °C

Vlhkosť:

75.7 %

Rosný bod:

-0.1 °C

MOBILNÁ APLIKÁCIA

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

KNIŽNICA DK ONLINE

Mestská knižnica


ON-LINE katalóg

Prevádzková doba
pondelok až piatok
v čase 10:00-21:00 hod.
 

FOTOGALéRIA

Náhodný výber z galérie

Námestie

SPOLKY A ORGANIZÁCIE