sk

Preklad (translations)

mesto ILAVA
mesto
Ilava

Silvestrovský punč na Sihoti dopadol na výbornú

Silvestrovský punč na Sihoti dopadol na výbornú

Poďakovanie poslanca MsZ Ilava a predsedu Mestského výboru Sihoť Pavla Fila.

Milí spoluobčania,

v prvom rade Vám chcem popriať všetko dobré v Novom roku. Hlavne nech sme všetci zdraví a máme vnútorný pokoj, ktorý v dnešnej obzvlášť ťažkej dobe chýba.

Dňa 31.12.2022 Mestský výbor Sihoť zorganizoval Silvestrovský punč. Musím sa priznať troška som bol nervózny. Kládol som si veľa otázok: Príde niekto? Koľko čoho zaobstarať, aby bolo pre všetkých? Podarí sa nám to zorganizovať? Bude dobré počasie? Nebudú ľudia nadávať...?

I napriek tomu sme sa ako mestský výbor dohodli, že to vyskúšame. A bolo to dobré rozhodnutie. Bol to síce náročný deň pre mňa i moju manželku, nakoľko sme od skorého rána stáli v kuchyni a večer bolo treba opäť všetko upratať. Ostatní členovia mali rovnaké dopoludnie ako my, nakoľko každý doniesol nejakú maškrtu. Čo ma ešte milo prekvapilo a potešilo bolo, že mnohí z občanov priniesli tiež niečo pod zub. Som veľmi rád, že sa punču zúčastnilo toľko občanov a nie len z našej mestskej časti. Počasie nám síce ešte ráno moc neprialo a naháňal som ešte stan, keby náhodou neprestalo pršať, ale aj to sa nakoniec vyriešilo a počasie sa umúdrilo okolo obeda. A už nám nič nebránilo začať. Spolu so susedmi sme postavili stan, rozložili pár lavičiek, stolov a začali variť. Postupne prichádzali aj priatelia, známi, priatelia priateľov a známych a za chvíľku bolo ihrisko plné ľudí. Dobrá nálada nám vydržala až do zotmenia. Vtedy prišiel malý zádrhel a zistili sme, že na ihrisku sa nesvieti a ani ja som na svetlo nemyslel, ale aj to sa vďaka dobrým susedom podarilo vyriešiť. Po zotmení sme pustili malý ohňostroj, ktorý zabezpečil taktiež jeden zo skvelých susedov. Na záver by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorí nejako priložili ruku k dielu a pomohli pri zorganizovaní tejto akcie a hlavne, že sme sa dokázali zomknúť. Poďakovanie patrí aj Mestu Ilava, ktoré finančne podporilo túto myšlienku.

Spätné reakcie som dostával pozitívne. Takže, ak sa nič nestane a situácia to dovolí, budem rád, ak sa nám podarí podobné stretnutie zorganizovať aj tento rok.

 

(Pavol Filo, poslanec MsZ Ilava a predseda Mestského výboru Sihoť)

Dátum vloženia: 17. 1. 2023 14:00
Dátum poslednej aktualizácie: 17. 1. 2023 14:08
Autor: Veronika Klobučníková

Rýchle odkazy

parkovanie

projektySmútočné oznamyVideozáznamyOtázky a odpovedeGeografický systémIlavský mesačník

Aktuálne vydanie

IM12
Fotogaléria
Fotogaléria

Mobilná aplikácia

Mobilná aplikácia SOM

Verejný internet v meste

Verejný Wifi internet

Zlatý erb 2020

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:7
DNES:340
TÝŽDEŇ:0
CELKOM:1461478

PARKOVANIE

TRIEDENIE OLEJA

SOCIÁLNE SIETE

KNIŽNICA DK ONLINE

Mestská knižnica


ON-LINE katalóg

Prevádzková doba
pondelok až piatok
v čase 10:00-21:00 hod.
 

FOTOGALÉRIA

Náhodný výber z galérie

Považie I.

SPOLKY A ORGANIZÁCIE