Kovové obaly, kovy

- sa zberajú do určených nádob z bytových domov a vriec z rodinných domov červenej farby

- do zbernej nádoby, vreca patria: konzervy, oceľové plechovky od nápojov, kovové vrchnáky z fliaš a pohárov, kovové tuby od pást, kovové súčiastky, drôty a káble (bez bužírky), starý riad, obaly zo sprejov, kovový šrot, oceľ, farebné kovy, hliníkové viečko, hliníkový obal, kovové viečko,  kovová rúrka, starý kľúč, zámok, ventil a pod.
- do zbernej nádoby, vreca nepatria: kovy hrubo znečistené zvyškami jedla, farbami a rôznymi chemickými  a nebezpečnými látkami a pod.

- červené vrecia s kovmi je potrené vyložiť v deň zberu o 6,00 hod. pred bránu domu, vrecia

musia byť plné, za plné vrecia sa dávajú v rovnakom počte prázdne červené vrecia pre

nasledujúci zber

- do zberných nádob a vriec na kovy je zakázané ukladať iné druhy odpadov