Papier a lepenka

- odpadový papier sa zberá do určených nádob  pre rodinné domy (110 l) a bytové domy (1100 l) modrej farby

- pred vhodením do nádoby je potrebné: (napr. krabice) rozobrať, roztrhať, zošliapnuť

- do zbernej nádoby patria neznečistené: noviny, časopisy, zošity, knihy, listy, kancelársky papier, papierové vrecká, lepenka, krabice z tvrdého papiera, kartón, obálky, letáky, katalógy, telefónne zoznamy, plagáty, baliaci a krepový papier, papierový obal a pod.

- do zbernej nádoby nepatrí: voskový papier, papier s hliníkovou fóliou, kopírovací papier, obaly na mrazené potraviny, škatuľky od cigariet, mokrý, mastný alebo inak znečistený papier (napr. jednorazové papierové plienky), dechtový a voskovaný papier a pod.

- do zberných nádob na papier je zakázané ukladať iné druhy odpadov

- zber papiera sa vykonáva podľa kalendára zberu

- nádoby s papierom je potrebné vyložiť v deň zberu o 6,00 hod. pred bránu domu

- vytriedený papier je možné odovzdať aj na zbernom dvore