sk

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

mesto ILAVA
mesto
Ilava

Fašiangová atmosféra sa bude šíriť Ilavou i Klobušicami

Fašiangy Ilava

Už tradične aj v Ilave spoločne oslávime fašiangový čas tak, ako sa patrí. Tento rok nás čakajú až dva dni plné zábavy, hudby, tanca a dobrého jedla.

Na svoje si prídu Ilavčania, ale aj obyvatelia mestskej časti Klobušice. Oslavy odštartujú v piatok 7. februára FAŠIANGOVOU ZÁBAVOU v Kultúrnom dome v Klobušiciach. Od siedmej hodiny večer so svojimi heligónkami rozprúdia zábavu Moštenskí Pajtáši a o ôsmej ich vystrieda hudobná skupina Koral, ktorá sa postará o výbornú zábavu až do svitania.     

Na fašiangovú nôtu sa bude pokračovať aj v sobotu 8.februára v centre mesta, kde od desiatej od rána pre vás oddelenie kultúry, oddelenie technických služieb mesta a dobrovoľný hasičský zbor spoločne pripravili tradičné FAŠIANGOVÉ ZABÍJAČKOVÉ HODY.

„Konať sa budú tradične pred požiarnou zbrojnicou, odkiaľ o desiatej hodine začne sprievod masiek zložený z členov divadelného súboru Masky, žiakov základnej školy a tanečníkov z folklórneho súboru Strážov. Nebude chýbať Tonko Prekop, ktorý ako obvykle príde s koníkom a kočom. Sprievod si spraví malý okruh naprieč námestím a pridať sa samozrejme môže aj verejnosť,“ opísala plánovaný priebeh podujatia Darina Gašparová z oddelenia kultúry. Ako ďalej dodala, najzaujímavejšie fašiangové masky budú aj ocenené. Ženy z klubu dôchodcov napečú šišky a o občerstvenie sa postarajú hasičky. Okrem toho nebudú chýbať remeselné stánky a zabíjačkové špeciality. „Hoci prasa sa nebude zabíjať v priamom prenose, nakoľko hygiena to nedovoľuje, stále bude zachovaná pravá zabíjačková atmosféra. Ľudia si budú môcť zakúpiť zabíjačkové špeciality a pozrieť sa, ako vyzerá príprava hotových výrobkov. Všetkých srdečne pozývame,“ dodala D. Gašparová.

Fašiangy KlobušiceFašiangy Ilava

-verk-

Dátum vloženia: 5. 2. 2020 21:42
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 2. 2020 21:56
Autor: Veronika Klobučníková

AKTUÁLNA TEPLOTA

27.2.2020 04:53

Aktuálna teplota:

3.1 °C

Vlhkosť:

73.3 %

Rosný bod:

-1.2 °C

MOBILNÁ APLIKÁCIA


V obrazeGoogle playApp store

KNIŽNICA DK ONLINE

Mestská knižnica


ON-LINE katalóg

Prevádzková doba
pondelok až piatok
v čase 10:00-21:00 hod.

FOTOGALéRIA

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

SPOLKY A ORGANIZÁCIE