sk

Preklad (translations)

mesto ILAVA
mesto
Ilava

GRANT NA FINANCOVANIE PRÍSTAVBY MATERSKEJ ŠKOLY BOL SCHVÁLENÝ

GRANT NA FINANCOVANIE PRÍSTAVBY MATERSKEJ ŠKOLY BOL SCHVÁLENÝ

Na mesto dorazila dobrá správa - Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR rozhodlo o schválení nenávratného finančného príspevku.

Práce na budovaní prístavby Materskej školy v Klobušiciach napredujú. Reč nie je iba o samotnej budove prístavby, kde sa pokračuje s maľovaním, položením podlahy, zabudovaním sociálnych zariadení a podobne, ale aj o kompletnej rekonštrukcii sietí, prípojok, či kompletnej prerábke pôvodnej kuchyne.

V rámci kontrolného dňa si vedenie mesta opäť prezrelo, ako postupujú práce. V novej budove mali možnosť vidieť jednotlivé miestnosti. Na každom poschodí bude trieda, spálňa, výdajňa jedál, jedáleň, sociálne zariadenia a samozrejmosťou sú šatne. Jedlo sa na poschodie vyvezie obslužným výťahom. Druhý (osobný) výťah bude určený rodičom s deťmi. Nová prístavba je vybudovaná v rámci bezbariérových štandardov, čo určite ocenia aj mamičky s kočíkmi. 

Spojovacou chodbou sa z novej budovy dostaneme do spoločnej kuchyne v pôvodnej budove. Aj tá sa dočká kompletnej rekonštrukcie, na čom sa momentálne pracuje. Jestvujúca školská kuchyňa tak dostane nielen nový vzhľad, ale najmä funkčnosť, efektivitu a bezpečnosť pri práci. K projektu patrí, ako sme už viackrát spomenuli, aj celková rekonštrukcia kúrenia (kotolňa, sústava, radiátory), ako aj kompletné dobudovanie sietí, ktoré stará budova nemala.  

Napokon prichádza na rad aj samotný areál a s ním spojená revitalizácia zelene a obnova detského ihriska. Dobudujú sa spevnené plochy, sadové úpravy, výsadba záhonov a  detské ihrisko sa doplní o nové herné prvky a lavičky. Pod jestvujúce preliezky, ako aj pod nové, ktoré pribudnú, sa doplní dopadová plocha tak, ako ukladajú bezpečnostné normy. 

„Prezreli sme si priestory novej prístavby, práce postupujú podľa harmonogramu. Stavba zvonku dostala novú fasádu, zvnútra sa momentálne maľuje a na rad príde položenie podláh. Budova už dostáva kontúry budúcej škôlky, čo nás veľmi teší. Verím, že od septembra vďaka dvom novým triedam uspokojíme dopyt všetkých rodičov našich budúcich škôlkarov," informoval primátor mesta Ilava Viktor Wiedermann a doplnil aj dobrú správu, na ktorú sa čakalo niekoľko mesiacov. ,,Na mesto dorazila dobrá správa - Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR ako riadiaci orgán rozhodlo o schválení nenávratného finančného príspevku. Oprávnené výdavky projektu nám boli schválené vo výške 568 800 eur, pričom po odpočítaní spoluúčasti tak z grantu na výstavbu škôlky dostaneme 540 360 eur," uviedol s radosťou primátor.

 

Rozhodnutie s odôvodnením z MIRRI SR si môžete pozrieť tu (kliknite)

Prílohy

Rozhodnutie MIRRI.pdf

Rozhodnutie MIRRI.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 807,19 kB
Dátum vloženia: 31. 5. 2022 19:31
Dátum poslednej aktualizácie: 31. 5. 2022 19:31
Autor: Veronika Klobučníková

PARKOVANIE

TRIEDENIE OLEJA

SOCIÁLNE SIETE

KNIŽNICA DK ONLINE

Mestská knižnica


ON-LINE katalóg

Prevádzková doba
pondelok až piatok
v čase 10:00-21:00 hod.
 

FOTOGALÉRIA

Náhodný výber z galérie

Mesto Ilava

SPOLKY A ORGANIZÁCIE