sk

Preklad (translations)

mesto ILAVA
mesto
Ilava

Myslíte, že vaše deti používajú internet bezpečne?

Myslíte, že vaše deti používajú internet bezpečne?  1

Vedia, čo znamená slovo kyberšikana? Spýtali sme sa priamo ich na dvoch besedách v predposledný deň školského roka

V chladnej sále domu kultúry bolo príjemnejšie ako v rozhorúčených triedach. Takmer 90 žiakov ZŠ Medňanská, piatakov a šiestakov téma šikany a kyberšikany zaujala a s lektorkou intenzívne diskutovali. Aj keď školský rok skončil a zdalo by sa, že túto tému je zbytočné riešiť pred prázdninami, opak je pravdou. Deti sú na internete takmer denne, využívajú viaceré sociálne siete a práve téma kyberšikany je aktuálna v každom čase.

Pozvanie knižnice prijala Mgr. Nina Szabová zo Slovenského národného strediska pre ľudské práva. Vzdelávanie viedla formou živej diskusie, žiaci sa dozvedeli, ako sa treba chrániť v kyberpriestore, čo majú robiť, keď sa so šikanou stretnú. Čo všetko tento pojem zahŕňa a ako veľmi im môže komunikácia s anonymnými, neoverenými „priateľmi“ ublížiť. Nielen psychicky, ale aj finančne. Neraz totiž deti, ale aj dospelí naletia podvodníkom a ak posielajú intímne fotografie, stávajú sa obeťou vydierania...

Cieľom besedy bolo naučiť deti opatrnosti, pretože čo je raz na internete, to tam zostane. Na záver si pozreli aj výborný desaťminútový film slovenskej polície, na tému (ne)bezpečia na internete. V podobných aktivitách  chce knižnica pokračovať, ak bude záujem, tak aj pre dospelých účastníkov.

Lektorka odporučila (nielen) deťom ďalšie filmy, ktoré poukazujú na temné stránky sociálnych sietí :  #Marty is dead, Sociálna dilema a známy český film V sieti.

-ot-

Dátum vloženia: 1. 7. 2021 13:28
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 7. 2021 13:37
Autor: oľga Tomášová

AKTUÁLNA TEPLOTA

24.7.2021 10:29

Aktuálna teplota:

21.2 °C

Vlhkosť:

66.3 %

Rosný bod:

14.7 °C

MOBILNÁ APLIKÁCIA

V obraze

Aktuálne informácie v mobilnej aplikácii voľne k stiahnutiu:

Google playApp store

KNIŽNICA DK ONLINE

Mestská knižnica


ON-LINE katalóg

Prevádzková doba
pondelok až piatok
v čase 10:00-21:00 hod.
 

FOTOGALéRIA

Náhodný výber z galérie

SPOLKY A ORGANIZÁCIE