Menu

sk

Preklad (translations)

mesto ILAVA
mesto
Ilava

Na ilavskom moste sme naposledy počuli stavebný ruch koncom februára, znovu sa ohlási v polovici augusta

Na ilavskom moste sme naposledy počuli stavebný ruch koncom februára, znovu sa ohlási v polovici augusta  1

Prečo ešte nedošlo k demontáži starého mosta? Pýtali sme sa za vás na kontrolnom dni Správy ciest TSK.

Prečo na ilavskom moste od marca nepočuť stavebný ruch, je otázka, ktorá zaznieva pravidelne na všetkých verejných platformách. Niet sa čo čudovať, po rokoch uzávery tejto cestnej komunikácie, všetkým vodičom svitla nádej, že diaľničný obchvat už nebude pre nich každodennou rutinou. 

Ako pravidelne pripomíname, rekonštrukcia mosta ponad Vážsky kanál je v réžii Trenčianskeho samosprávneho kraja. Predstavitelia mesta so Správou ciest TSK pravidelne komunikujú a informujú sa o aktuálnom vývoji.

Na stránkach mesta i sociálnych sieťach sme už avizovali, že zdržanie spôsobil elektrický kábel, ktorý je potrebné preložiť. V prvej fáze sa čakalo na schválenie a projekt od elektrikárov. V tej druhej na realizátora samotnej prekládky. ,,V súčasnosti dodávateľ v spolupráci so Stredoslovenskou distribučnou a. s. pripravuje prekládku nízkonapäťového vedenia na dočasnú konštrukciu vedľa mosta. Po realizácii prekládky vlastníkom nízkonapäťového vedenia budú pokračovať demolačné práce na odstránení starého mosta a rozšírení a spevnení opornej konštrukcie pre osadenie novej oceľovej konštrukcie,“ uviedol komunikačný odbor TSK vo svojej nedávnej tlačovej správe. 

V stredu 12. júla sa pri moste konal kontrolný deň, na ktorý bol prizvaný aj primátor mesta Ilava Viktor Wiedermann. Zástupcovia Správy ciest TSK i firmy, ktorá stavbu nového mosta realizuje, spomenuté skutočnosti potvrdili a podľa najnovších informácií by k prekládke kábla malo dôjsť v treťom augustovom týždni. Následne už nič nebude brániť príchodu dvoch žeriavov a odstráneniu starej mostnej konštrukcie. 

Ako však na kontrolnom dni odznelo, práce sa nedejú iba na stavenisku, ale aj na dielňach. ,,Dodávateľ diela zadal v rámci subdodávky výrobu oceľovej konštrukcie, ktorá je na stavbu dovážaná priebežne. Oceľová konštrukcia o dĺžke takmer 50 metrov bude kompletovaná na brehu Vážskeho kanála,“ povedal riaditeľ Správy ciest TSK Radovan Karkuš. Ako dodal, jej prvé časti sú už v Ilave, ďalšie sa postupne privážajú s tým, že vyrobených je už zhruba 80%. Nový most bude rozšírený na šírku 16 metrov, na ľavej strane mosta v smere z Ilavy bude umiestnený chodník pre peších v šírke 2 metre a na pravej strane bude 2,75 metra široký cyklochodník.

Dôležitý, nielen cestný, ale aj historický míľnik, kedy budú žeriavy odstraňovať starú mostnú konštrukciu, nás čaká s najväčšou pravdepodobnosťou v termíne od 18. -25. augusta.

Ďalšia veľká udalosť – osádzanie novej mostnej konštrukcie by tak mala prebiehať niekedy na jeseň. Postará sa oň 1 200 tonový žeriav, pričom vtedy sa už nevyhneme ani uzávere križovatky. 

---------------------------------------

Tlačovú správu TSK si môžete prečítať tu: Práce na moste v Ilave pokračujú

 

 

 

-verk-

 

Dátum vloženia: 4. 8. 2023 12:08
Dátum poslednej aktualizácie: 4. 8. 2023 12:39
Autor: Veronika Klobučníková

PARKOVANIE

TRIEDENIE OLEJA

SOCIÁLNE SIETE

KNIŽNICA DK ONLINE

Mestská knižnica


ON-LINE katalóg

Prevádzková doba
pondelok až piatok
v čase 10:00-21:00 hod.
 

FOTOGALÉRIA

Náhodný výber z galérie

Administratívna budova

SPOLKY A ORGANIZÁCIE