sk

Preklad (translations)

mesto ILAVA
mesto
Ilava

PREKVAPENIE V PARKU 2022

PREKVAPENIE V PARKU 2022

Najväčší úspech mal krásny rozprávkový biely „Jurášek“ 

 

Stalo sa už tradíciou, že ilavskí dobrovoľníci v spolupráci s oddelením kultúry každú zimu svoju kreativitu realizujú v malom parku pri fontáne. Či už to bolo Ľadové kráľovstvo, bohatý rozprávkový park, alebo rekordný Mrázik. Ani tento rok nebol výnimkou. V predvečer poslednej adventnej nedele dobrovoľníci pre deti pripravili tento raz hranú rozprávku TRI ORIEŠKY PRE POPOLUŠKU. 

Po tom, čo sa malý park rozsvietil vianočnými svetielkami, sa deťom prihovoril Deduško Večerníček a pri známej rozprávkovej znelke zasvietil svetielka na stromčeku. Všetky prítomné deti pozval pozrieť si jednu z najkrajších vianočných rozprávok – o popoluške, ktorá nemala život s macochou a nevlastnou sestrou Dorou vôbec ľahký. Našla však tri oriešky, ktoré boli zázračné... Ale veď to už poznáte – jej stratenú črievičku našiel princ, ktorý za ňou prišiel na bielom koni a odviezol si ju už ako svoju nevestu. Schválne, spočítali by ste, koľkokrát ste filmovú Popolušku už videli?

V malom parku síce deti videli v podaní hercov z divadelného súboru Masky len kúsok z nej, ale za to sa mohli odfotiť s nádhernou sovou a povoziť sa na krásnom bielom koníkovi. V malom parku nechýbali ani ďalšie menšie fotogenické kulisy, medzi nimi aj nadrozmerné sane, ktoré boli do Knihy slovenských rekordov zapísané minulý rok. Malým snehuliakom padol vhod aj detský punč, ktorí dobrovoľníci zdarma rozdávali. 

Dobrovoľníkom, tvorcom kulís a divadelníkom ĎAKUJEME:-)

 

 

Viac fotiek a videí z podujatí nájdete na našom FB profile: Mesto Ilava - oficiálna stránka mesta | Facebook

-verk-

Dátum vloženia: 19. 12. 2022 15:03
Dátum poslednej aktualizácie: 21. 12. 2022 15:06
Autor: Veronika Klobučníková

PARKOVANIE

TRIEDENIE OLEJA

SOCIÁLNE SIETE

KNIŽNICA DK ONLINE

Mestská knižnica


ON-LINE katalóg

Prevádzková doba
pondelok až piatok
v čase 10:00-21:00 hod.
 

FOTOGALÉRIA

Náhodný výber z galérie

Mestská kniha zo začiatku 17. storočia

SPOLKY A ORGANIZÁCIE