sk

Preklad (translations)

mesto ILAVA
mesto
Ilava

Slávnostný začiatok školského roka 2023/2024

Slávnostný začiatok školského roka 2023/2024

Okrem troch nových prváckych tried pribudol aj úvodný ročník. Základná škola Ilava, Medňanská sa rozrástla aj o nových pedagógov.

Slávnostné otvorenie školského roka je vždy príjemným časom nových začiatkov, nových príležitostí a výziev. Ako vo svojom príhovore prítomným povedala riaditeľka Základnej školy Ilava Dana Škultétyová, je to čas, kedy môžeme načerpať novú energiu a odhodlanie, aby sme dosiahli svoje ciele a plány. ,,Žiaci, nezabúdajte, že vzdelanie je kľúčom k vašej budúcnosti, že je nevyhnutné tráviť hodiny vo svojich triedach, učiť sa nové veci a rásť ako jednotlivci. Držím vám palce pri vašom štúdiu a dúfam, že tento rok bude plný objavovania, otázok a hľadania odpovedí," prihovorila sa riaditeľka ku všetkým žiakom, ktorí sa v pondelok 4. septembra spoločne nastúpili na školskom ihrisku. Medzi pedagógmi privítala aj nové tváre - kolegyne, ktoré sa rozhodli pridať k ilavskej školskej komunite a zdieľať svoje vedomosti a skúsenosti so žiakmi. ,,Vaša úloha v tomto vzdelávacom procese je veľmi dôležitá a verím, že prinesiete do našej školy nový dych a nové nápady. Vítame vás a dúfame, že prinesiete našej škole veľa príležitostí pre svoj osobný a profesijný rast," dodala riaditeľka školy. 

Ako býva zvykom, pani učiteľky prvých tried nám predstavili aj svojich nových žiakov. Do tried ich prišiel spolu s riaditeľkou a zástupkyňou riaditeľky pozrieť aj primátor mesta Ilava Viktor Wiedermann. Aj tento rok im priniesol knižné darčeky a zaprial im veľa šikovnosti, a trpezlivosti pri učení nielen svojich prvých písmen, aby si už čoskoro nové knihy mohli sami prečítať. 

Školský rok 2023/2024 je pre ilavskú základnú školu špeciálnym, okrem prváčikov totiž do školských lavíc zasadlo aj sedem žiakov tzv. úvodného ročníka. Viac o fungovaní tejto novej triedy si môžete prečítať v nasledujúcom vydaní Ilavského mesačníka. 

-verk-

Dátum vloženia: 4. 9. 2023 12:01
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 9. 2023 13:51
Autor: Veronika Klobučníková

PARKOVANIE

TRIEDENIE OLEJA

SOCIÁLNE SIETE

KNIŽNICA DK ONLINE

Mestská knižnica


ON-LINE katalóg

Prevádzková doba
pondelok až piatok
v čase 10:00-21:00 hod.
 

FOTOGALÉRIA

Náhodný výber z galérie

SPOLKY A ORGANIZÁCIE