Menu

sk

Preklad (translations)

mesto ILAVA
mesto
Ilava

Tretiaci a štvrtáci zo ZŠ Košecké Podhradie v múzeu a knižnici

Tretiaci a štvrtáci zo ZŠ Košecké Podhradie v múzeu a knižnici

Deti z Košeckého Podhradia sa vybrali na výlet do Ilavy. Dozvedeli sa viac o histórii nášho mestečka a nevynechali ani návštevu knižnice.

V utorok 4. júna do mestského múzea, infocentra a mestskej knižnice zavítali tretiaci a štvrtáci zo Základnej školy v Košeckom Podhradí. Práve tieto ročníky sa na vlastivede zaoberajú témami ako sú "moje mesto, moja obec, kultúrne a prírodné pamiatky, či významní rodáci". A tak im naša historická expozícia v mestskom múzeu venovaná histórii Ilavy a premeny Ilavského hradu na väzenie padla vhod. Deti samozrejme zaujala aj imitácia väzenskej cely a výrobky väzňov v nej.

V infocentre si deti mali možnosť prezrieť mapy, ale aj digitálny infokiosk a prácu s portálmi pre turistov. Následne ich kroky viedli do knižnice, kde sa zoznámili s knihami a systémom výpožičiek. S knihovníčkou si prečítali úryvok z knihy Kde stromy spievajú a nadviazali na ňu debatou o vtákoch. Nechýbala ani ochutnávka na temú: čo z vtáčej stravy môžu jesť aj ľudia? Semienka a ovocie deťom veľmi chutili :)

 

Ďakujeme za návštevu komunikatívnym a príjemným deťom a učiteľkám.

 

-verk/ot-

Dátum vloženia: 6. 6. 2024 9:11
Dátum poslednej aktualizácie: 6. 6. 2024 9:11
Autor: Veronika Klobučníková

PARKOVANIE

TRIEDENIE OLEJA

SOCIÁLNE SIETE

KNIŽNICA DK ONLINE

Mestská knižnica


ON-LINE katalóg

Prevádzková doba
pondelok až piatok
v čase 10:00-21:00 hod.
 

FOTOGALÉRIA

Náhodný výber z galérie

Nápis v mestskej veži

SPOLKY A ORGANIZÁCIE