sk

Preklad (translations)

mesto ILAVA
mesto
Ilava

Tretiaci navštívili primátora

Tretiaci navštívili primátora

Na hodinách vlastivedy sa učia o svojom rodnom meste, kultúrnych pamiatkach, rodákoch a zľahka i o samospráve. Hlavu ilavskej samosprávy prišli pozrieť do práce a položili mu mnoho zvedavých otázok.

V treťom ročníku majú žiaci základných škôl v učebných osnovách vlastivedy tému "Moja obec, moje mesto". Postupne sa učia o svojom rodisku, o významných osobnostiach a rodákoch, o kultúrnych a prírodných pamiatkach, ako aj o miestach, na ktoré sa oplatí ísť pozrieť. Práve tretiaci sú preto najčastejšími návštevníkmi nášho múzea a infocentra, kde sme sa s nimi rozprávali o histórii Ilavy, ale aj o zaujímavých miestach v našom regióne. Množstvo tém prebrali aj s mestskou kronikárkou či bývalým riaditeľom ilavskej väznice. Pracovníčky múzea s nimi plánujú výlet aj do hrobky Gábora Barossa v Klobušiciach či do krypty pod farským kostolom. 

Tentokrát však ich kroky viedli priamo do kancelárie primátora mesta Ing. Viktora Wiedermanna. Žiaci veľmi dobre ovládali nielen jeho pracovnú funkciu, ale mnohí mali naštudovaný aj jeho životopis. Okrem toho, že primátorovi priniesli ich nápadité projekty o Ilave, pripravili si pre neho množstvo otázok. Zaujímalo ich napríklad čo nové v Ilave pribudne, aký má primátor vzťah k ostatným poslancom, prečo chcel byť primátorom, prihovorili sa za vznik nových detských ihrísk či kúpaliska. Primátor im na oplátku položil otázku, kto je rád, že býva v Ilave. Okamžite sa zdvihli hore všetky ruky. ,,To som veľmi rád, že máte dobrý vzťah k nášmu mestu. Teší ma, že ste prišli, verím, že sa vám u nás páčilo a moj odkaz pre vás je nasledovný: Čím budete starší, snažte sa vždy priložiť ruku k dielu. To znamená, že ktokoľvek z vás môže byť raz poslancom alebo primátorom. Držím vám v tom palce. Je dôležité, aby ste sa o naše mesto zaujímali a snažili sa ho vylepšiť."

 

-verk-

 

Dátum vloženia: 19. 4. 2023 13:14
Dátum poslednej aktualizácie: 19. 4. 2023 13:39
Autor: Veronika Klobučníková

PARKOVANIE

TRIEDENIE OLEJA

SOCIÁLNE SIETE

KNIŽNICA DK ONLINE

Mestská knižnica


ON-LINE katalóg

Prevádzková doba
pondelok až piatok
v čase 10:00-21:00 hod.
 

FOTOGALÉRIA

Náhodný výber z galérie

SPOLKY A ORGANIZÁCIE