sk

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

mesto ILAVA
mesto
Ilava

Usmernenie slovenských biskupov

Ilustračná foto_kostol

Biskupi Slovenska sa prihovárajú veriacim. Prečítajte si ich list:

 

Drahí duchovní otcovia, bratia v kňazskej a diakonskej službe, 

od 15. októbra 2020 až do odvolania bude na Slovensku platiť všeobecný zákaz verejných podujatí, ktorý sa týka aj bohoslužieb. Slovenskí biskupi urobili všetko, čo sa dalo, aby zostala zachovaná aspoň minimálna možnosť verejného slávenia. Štátni predstavitelia však napriek tomu trvajú na úplnom plošnom zákaze, jedine s výnimkou krstov, sobášov a pohrebov. 

V danej situácii, po spoločnom rokovaní cez internet, sa všetci katolícki biskupi Slovenska  jednotne rozhodli vydať nariadenie, aby verejné slávenie bohoslužieb bolo od 15. októbra až  do odvolania všade pozastavené. Kňazi nech teda od štvrtku bohoslužby slávia súkromne, bez účasti veriacich, a nech sa tak postarajú aj o prijaté omšové úmysly. (Vaše úmysly svätých  omši, ktoré budú slávené súkromne nájdete každý týždeň, tak ako vždy, na nástenkách pred  farským kostolom a v kaplnke Najsvätejšej Trojice, ako i na webovej stránke farnosti). 

Sviatosti bude potrebné vysluhovať na individuálnej báze, bez spoločného zvolávania veriacich, teda tak, ako tomu bolo na začiatku prvej vlny koronavírusu. 

Len na pohreby, sobáše a krsty sa vzťahuje výnimka: môžu sa naďalej konať, ale s obmedzením  počtu na jednu osobu na 15 štvorcových metrov vo vnútri; vonku bude treba dodržiavať  dvojmetrové rozostupy, pričom počet účastníkov vonku obmedzený nebude. 

Situácia, do ktorej vstupujeme, je náročná a zložitá. Kvôli spoločnému dobru nariadenia  uposlúchneme: ich nerešpektovanie by spôsobilo iba väčšie škody. Zariaďte sa podľa nich a v  tomto smere informujte aj veriacich. Je to, samozrejme, čas skúšky pre nás všetkých: buďte si však istí, že poslušnosť tomuto neľahkému rozhodnutiu biskupov prinesie dobré ovocie. 

Je zrejmé, že vo viacerých oblastiach utrpíme straty. Ale sme presvedčení, že milosrdný a  štedrý Pán nám to inde vynahradí. Ak sa jedny dvere zatvoria, Pán vždy otvorí nejaké iné.  Pamätajte na to, prosíme, a v tomto duchu hľadajte aj spôsoby ako nestratiť horlivosť a lásku k veriacim, ktorí sú zverení do našej starostlivosti, aj keď teraz im môžeme slúžiť len na  individuálnej báze. 

Biskupi Slovenska sa za vás modlia, žehnajú vám a zároveň aj vás prosia o vaše modlitby.

Dátum vloženia: 15. 10. 2020 12:41
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 10. 2020 13:12
Autor: Veronika Klobučníková

Rýchle odkazy

Koronavírus


Smútočné oznamy
Videozáznamy
Otázky a odpovede
Geografický systém
Ilavský mesačník

Fotogaléria
Fotogaléria

Mobilná aplikácia

Mobilná aplikácia

Verejný internet v meste

Verejný Wifi internet

STU Dubnica n/V

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 8
DNES: 268
TÝŽDEŇ: 4020
CELKOM: 449493

AKTUÁLNA TEPLOTA

23.10.2020 09:47

Aktuálna teplota:

9.9 °C

Vlhkosť:

88.4 %

Rosný bod:

8 °C

MOBILNÁ APLIKÁCIA

V obraze

Aktuálne informácie v mobilnej aplikácii voľne k stiahnutiu:

Google playApp store

KNIŽNICA DK ONLINE

Mestská knižnica


ON-LINE katalóg

Prevádzková doba
pondelok až piatok
v čase 10:00-21:00 hod.
 

FOTOGALéRIA

Náhodný výber z galérie

Celkový pohľad

SPOLKY A ORGANIZÁCIE