Menu

sk

Preklad (translations)

mesto ILAVA
mesto
Ilava

V Klobušiciach sa postarali o pravú fašiangovú atmosféru

V Klobušiciach sa postarali o pravú fašiangovú atmosféru

Sprievod v rôznorodých a veselých maskách obklopený melódiou ľudovej hudby Pastrnovci z Novej Ľubovne sa opäť vydal po svojej už tradičnej trase po celej dedine.

V Klobušiciach sa posledný víkend pred popolcovou stredou - v sobotu 10. februára 2024 Mestský výbor Klobušice v spolupráci s mestom Ilava postarali o pravú fašiangovú atmosféru.

Sprievod v rôznorodých a veselých maskách obklopený melódiou ľudovej hudby Pastrnovci z Novej Ľubovne sa opäť vydal po svojej už tradičnej trase po celej dedine. Súdržnosť obyvateľov Klobúšic, ale aj Ilavy sa ukázala v pochôdzke celou mestskou časťou Klobušice, kde sa spontánne do sprievodu zapájali nielen dospelí, ale aj deti. Nejedna gazdinka otvorila dvere svojho príbytku a pohostila všetkých zainteresovaných chutnými fašiangovými dobrotami.

Pochod s konským záprahom napokon zavŕšil svoju púť pri kultúrnom dome, kde už čakali miestni obyvatelia a aj návštevníci z okolia. Atmosféru čakania si spestrili lahodnou kapustnicou a varenými klobáskami.

Tento víkend bol jasným dôkazom, že silná komunita a spolupatričnosť môžu udržať nažive naše kultúrne dedičstvo. Fašiangová nálada v Klobušiciach sa stala nepochybne jedným z vrcholov tejto zimy.

 

OZ-Klobušice

Dátum vloženia: 13. 2. 2024 11:03
Dátum poslednej aktualizácie: 13. 2. 2024 11:57
Autor: Veronika Klobučníková

PARKOVANIE

TRIEDENIE OLEJA

SOCIÁLNE SIETE

KNIŽNICA DK ONLINE

Mestská knižnica


ON-LINE katalóg

Prevádzková doba
pondelok až piatok
v čase 10:00-21:00 hod.
 

FOTOGALÉRIA

Náhodný výber z galérie

Trinitárske oratórium

SPOLKY A ORGANIZÁCIE