sk

Preklad (translations)

mesto ILAVA
mesto
Ilava

VERNISÁŽ VÝTVARNÍČKY BOŽENKY SLÁVIKOVEJ

VERNISÁŽ VÝTVARNÍČKY BOŽENKY SLÁVIKOVEJ

Výstava jej dvadsiatich šiestich obrazov je inštalovaná v priestoroch výstavnej siene v DK Ilava a potrvá až do 31. augusta. Srdečne vás na ňu pozývame.

Výtvarníčka Boženka Sláviková pochádza z Námestova, vyštudovala výtvarnú výchovu na Pedagogickej fakulte v Trnave a dlhé roky žije a tvorí v Klobušiciach. Vždy sa venovala deťom, učila ich láske k výtvarnému umeniu, vštepovala im záujem o krásu, čaro sveta, rozvíjala v nich fantáziu. S láskou vychovávala svoje dve deti, teší sa z vnúčat, s podporou manžela a celej rodiny si mohla po čase začať plniť aj svoje sny a túžby. Teraz už je na dôchodku a svojej tvorbe sa venuje naplno, s chuťou zachytiť čaro okamihu, atmosféru krajiny, rozmanitosť prírody a zaujímavosti okolia, ktoré vidí svojimi očami. 

Autorka obrazov, ktoré vystavuje v priestoroch Domu kultúry v Ilave sa pravidelne zúčastňuje výtvarných plenérov, kolektívnych výstav, súťaží. Je členkou Klubu výtvarníkov Arte Relax pri ateliéri ALAART v Dubnici nad Váhom. Všetky jej obrazy sú nádherné, lákajú divákov k zamysleniu, ku krátkemu nadýchnutiu sa krásy, vône, ktorá akoby sálala z farieb použitých pri ich tvorbe. Dominujúcimi farbami sú najmä okrová, oranžová, zelená, žltá a modrá. Na jej vernisáž sa prišlo pozrieť mnoho známych, priateľov i milovníkov umenia. 

Kurátorkou výstavy je Alena Teicherová, ktorá sa veľmi pochvalne vyjadrila o umení svojej priateľky, poukázala na vyzretosť práce, na techniku aj na cit, s akým maľuje svoje obrazy. Božka Sláviková píše aj poéziu a jednu báseň napísala aj pri príležitosti vernisáže výstavy jej diel. Prinášame z nej aspoň úryvok:

 

„Život je ako paleta

 Paleta je ako život

 Každý si kreslí svoje šťastie

 Každý je maliarom svojho života...“

 

Výstava jej dvadsiatich šiestich obrazov je inštalovaná v priestoroch výstavnej siene v DK Ilava a potrvá až do 31. augusta. Srdečne vás na ňu pozývame.

Viac fotografií z vernisáže si môžete pozrieť TU: FACEBOOK - MESTO ILAVA 

-jše- / -ala teicher-

Dátum vloženia: 18. 7. 2022 18:30
Dátum poslednej aktualizácie: 20. 7. 2022 22:33
Autor: Veronika Klobučníková

               PARKOVANIE

parkovanie

Parkovanie - Oficiálna stránka mesta Ilava

AKTUÁLNA TEPLOTA

11.8.2022 22:13

Aktuálna teplota:

20.7 °C

Vlhkosť:

60.1 %

Rosný bod:

12.7 °C

MOBILNÁ APLIKÁCIA

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

KNIŽNICA DK ONLINE

Mestská knižnica


ON-LINE katalóg

Prevádzková doba
pondelok až piatok
v čase 10:00-21:00 hod.
 

FOTOGALéRIA

Náhodný výber z galérie

SPOLKY A ORGANIZÁCIE