sk

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

mesto ILAVA
mesto
Ilava

ZUŠ ILAVA : Výťažok z plesu použili na novú skriňu a zväčšenie učebne

ZUŠ ILAVA : Výťažok z plesu použili na novú skriňu a zväčšenie učebne 1

Všetky školské zariadenia neplánované „korona prázdniny“ využili na upratovanie, dezinfekciu prípadne i rekonštrukciu v rámci svojich budov. Inak tomu nebolo ani v ilavskej ZUŠ-ke.

Hudobná náuka patrí k najmenej zaujímavým predmetom výučby na základnej umeleckej škole. Pedagógovia sa zhodujú, že každý by chcel chodiť iba na hudobný nástroj a teóriu by najradšej vynechal. „Chceli sme tento predmet viac oživiť, aby sa sem deti tešili. Doteraz sa učili vo veľmi malej učebni, kde boli doslova natlačení. Do maličkej triedy sa zmestilo dvanásť žiakov,“ hovorí riaditeľka ZUŠ Ilava Monika Bagínová. Rozhodli sa pre prestavbu tejto učebne. „Najskôr sme však museli vymyslieť, ako to spravíme, nakoľko sme nechceli zaťažovať zriaďovateľa ani rodičov. Rozhodli sme sa, že na to použijeme peniažky z plesu,“ dodáva. V rámci prestavby zbúrali priečku medzi dvomi miestnosťami a spojili tak dve triedy na jednu väčšiu. Následne bolo potrebné steny vyspraviť a omaľovať. „Všetko sme si to robili svojpomocne, pomáhali rodinní príslušníci učiteľov, známi a priatelia školy. Spravili sme si brigádu, ktorá prebehla vo výbornej nálade a s dobrým pocitom, že robíme niečo pre naše deti. Bodku tomu dala naša výtvarníčka, ktorá ozdobila jednu stenu.“  Vznikla tak učebňa, do ktorej sa momentálne zmestí 18 detí, ale je v nej ešte stále dosť priestoru aj na pohybové aktivity.

ZUS

„Chcem srdečne poďakovať všetkým účastníkom plesu, ako aj sponzorom, ktorí nám venovali ceny do tomboly, vďaka čomu  sa podarilo zarobiť na plese 2 300 eur. Z peniažkov sme mohli zakúpiť novú veľkú skriňu do triedy výtvarného odboru a podarilo sa nám vytvoriť priestrannú triedu na hudobnú náuku s kapacitou pre 18 žiakov. Veľká vďaka patrí pani učiteľke Frolovej, ktorá triedu pekne namaľovala, aby sa v nej žiaci cítili príjemne,“ adresovala M. Bagínová poďakovanie zainteresovaným.

ZUS-verk-/foto: ZUŠ ILAVA

Dátum vloženia: 5. 8. 2020 13:19
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 8. 2020 23:33
Autor: Veronika Klobučníková

AKTUÁLNA TEPLOTA

28.9.2020 12:50

Aktuálna teplota:

12 °C

Vlhkosť:

94.4 %

Rosný bod:

11.1 °C

MOBILNÁ APLIKÁCIA

V obraze

Aktuálne informácie v mobilnej aplikácii voľne k stiahnutiu:

Google playApp store

KNIŽNICA DK ONLINE

Mestská knižnica


ON-LINE katalóg

Prevádzková doba
pondelok až piatok
v čase 10:00-21:00 hod.
 

FOTOGALéRIA

Náhodný výber z galérie

Základná ľudová škola, 1913

SPOLKY A ORGANIZÁCIE