sk

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

mesto ILAVA
mesto
Ilava

Film "Kto je ďalší?"

Film "Kto bude ďalší?"

Kyberšikana ako realita súčasnosti. Film určený pre žiakov ZŠ, SŠ i pre rodičov a učiteľov, inšpirovaný skutočnými príbehmi. Osudy hlavných hrdinov zmenil internet a priviedol ich na hranicu života a smrti. Stať sa to môže každému! Kto je ďalší?

 

Film režiséra Mira Drobného "Kto je ďalší",  je motivovaný  vlastnými skúsenosťami slovenského dievčaťa Aless. Fyzicky ju nešikanovali. Kyber-šikanovanie zato trvalo niekoľko rokov. Začalo v 11 a neskončilo ani keď si siahla na život. Zachránila ju hudba. O svojich problémoch začala písať texty a repovať. Ako 17 ročná vydala svoj prvý album, v ktorom sa venovala aj téme kyberšikanovania. Svoj zápas so šikanou sa rozhodla ukončiť našim filmom.

Divák prežije autentický, emocionálny príbeh spolu s hlavnou postavou. Príprava trvala rok a zahŕňala aj výchovné koncerty pre 10.000 mladých ľudí po celom Slovensku. Počas nich sa tvoril scenár a skúšali sa rôzne jeho verzie. Aless musela počas celého obdobia príprav preukázať obrovskú vnútornú silu a odvahu.

Reakcie žiakov ZŠ a SŠ možno poukazujú na vážne spoločenské problémy. Zdôverujú sa s tým, že sami boli svedkami alebo sú šikanovaní a doteraz to nikomu nepovedali. Otvára to problém skreslených štatistík, nedostatočných výskumov, keďže títo žiaci odkryli svoje tajomstvá až po vzhliadnutí filmu. Tvorcovia filmu si získali ich dôveru viac, ako rodičia, učitelia či psychológovia. Problematika ochrany detí v online svete si vyžaduje naliehavé systémové riešenia a efektívnejšiu inštitucionálnu podporu.
 


Táto informácia má byť motiváciou k oboznámeniu sa s vážnym problémom, ktorý zaťažuje mladých ľudí, ale i na získanie reálnych možností ako mu čeliť. Do dnešných dní film videlo 40.000 divákov, z toho 23.000 žiakov ZŠ a SŠ z vyše 300 škôl po celom Slovensku. 10.000 žiakov má film objednaný a uvidí ho do konca roku 2019. Spolu teda 33.000 študentov. Film Kto je ďalší? sa stal najnavštevovanejším školským filmom na Slovensku za vyše 20 rokov.

Podrobne v prílohe:

Prílohy

1000 výpovedí o filme Kto je ďalší 1000 dôvodov na riešenie 20-1.pdf

1000 výpovedí o filme Kto je ďalší 1000 dôvodov na riešenie 20-1.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 7,61 MB
Dátum vloženia: 29. 10. 2019 12:00
Dátum poslednej aktualizácie: 29. 10. 2019 12:09
Autor: Ing. Milan Púček

AKTUÁLNA TEPLOTA

26.5.2020 03:26

Aktuálna teplota:

9.7 °C

Vlhkosť:

91.9 %

Rosný bod:

8.5 °C

MOBILNÁ APLIKÁCIA

V obraze

Aktuálne informácie v mobilnej aplikácii voľne k stiahnutiu:

Google playApp store

KNIŽNICA DK ONLINE

Mestská knižnica


ON-LINE katalóg

Prevádzková doba
pondelok až piatok
v čase 10:00-21:00 hod.

!

OZNAM: kvôli zabráneniu šíreniu vírusu je knižnica ZATVORENÁ do odvolania. 

Výpožičnú dobu kníh vám automaticky predĺžime - pokuty vám tentoraz nehrozia. 

FOTOGALéRIA

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Ilavská väznica

SPOLKY A ORGANIZÁCIE